Daniel-Ionut

Astra - Steaua 1-0 (0-0)

60 posts in this topic

Mai avem sanse , 9 finale , rupem tot pana la final...spargem , ciuruim , ne urcam pe masini scumpe...

Ciobanul schimba el antrenorii din 2 in 2 zile si care spune el ca Maicon nu e de Steaua cand el are in atac numai melci...

Incredibil , ADIO !

Edited by axl

Pana nu pleaca cine trebuie sa plece, poate sa vina si sa plece si Cartu si Jose si Pep oricine ca nimic nu se va schimba.

Afara cu toate rebuturileee ! Astia nu sunt jucatori de Steaua , ce sa faca bilasco? nu are o treaba in atac,onofras nici atat,Banel alearga degeaba , ricardo dabea misca, bicfalvi nici de Steaua 2 , critica pe Dica care macar mai joaca cate ceva , Maicon nu il baga care e singuru care ar mai putea face ceva. Jucam cu iliev geraldo bonfim latovlevici + gardos la mijloc . Vroiam sa pastram rezultatu de 0-0 sau ce ? Nici nu imi vine sa mai merg la meciu cu otelu daca joaca cu petardele astea.

In pauza meciului pe Digi Sport, Ilie Dumitrescu si Mihai Stoichita. Pipi mult mai pragmatic decat Ilie.

Daca nu ar fi fost atat de lingau, as fi zis ca stie mai mult fotbal. Dumitrescu spune ca Gardos si Bicfalvi sunt talentati, doar ca inhibati,pe cand Stoichita zice ca astia doi nu au scos un adversar din joc printr-un dribbling in viata lor. Ilie il lauda pe Banel, Pippi spune ca in meciul cu Vaslui a avut un adversar dezastruos.

A subliniat Dumitrescu faptul ca Banelinho e mai mult pentru efort,dar parca nici p-ala nu-l prea mai face si parca a zis ca sunt prea previzibili stelistii cu Gardos si Bicfalvi.La Banelinho superioritatea numerica se traduce prin faptul ca alearga singur si fara noima,pe langa minge si adversari.Azi si-a ''tras'' coleg de ''rezultate'':Onofras = doua mingi peste stadion.

Parerea mea e ca Dumitrescu nu-l agreeaza pe Bicfalvi.Lui Dumitrescu ii ramane meritul ca-l scosese pe Banelinho din 90% din structura fazelor fixe,mai aparea doar daca lipseau altii.

Nu vreau foarte mult sa-l apar pe Cartu,apararea pare la locul ei,insa are o mare problema cu jucatorii de la mijloc in sus,iesiti din forma sau de valoare indoielnica. Alta data ne-am fi bucurat daca un antrenor urma cursul acesta de schimbari,fiindca pana la final nu cred ca Steaua a mai jucat cu inchizator,nu stiu care ar fi fost acela (Ricardo?!),doar Gardos trecuse in fund,Bicfalvi iesise,Marinescu era pe stanga,etc.

Victoria astora nu e o surpriza,dar trebuie sa te si respecti ca echipa pentru a castiga la Astra,desi au avut rezultate bune impotriva unor cu ''pretentii''.

Spre 24. :))

Haideeeee , haideee bai , haideeeeeeeeeeeee ca suntem aproape :))

Cum poti sa zici ma ca Surdu si Onofras sunt peste Maicon ? :))

Pai astia doi de ii propulsezi tu ca titulari au dat 1 gol in tot sezonul.

Daca Maicon a atins mingea de 2-3 ori a fost pt ca nu a primit nicio pasa utila , in schimb Surdu a ratat din 2 m , iar Onofras tintea avioanele care zburau spre Libia !

Sincer, cand ti-am citit mesajul, mi-a fost un pic jena ca impartim acelasi forum si sustinem aceeasi echipa. Astia 2 de care zic eu, nu ii propulsez, sunt cei mai putini petarda dintre petarde. Bilasco este un fel de Danciu, blocat psihic si stie doar devieri (bine, Danciu a marcat acu' vreo 2 etape, deci mai ramane sa o faca si "bila") Burdujan...nu am cuvinte. Surdu, asa dezorndonat cum e el, mai face o faza, mai se implica, cum poate el. La fel si Onofras, care isi doreste sa ramana la Steaua. Daca tie ti-a furat ochii cel mai tare brazilian al tuturor timpurilor dupa ce a dat 2 goluri cu fratii nostri de peste Prut, tin sa-ti spun un singur lucru : bine ca nu te-ai facut agent de jucatori, ca luai multe tepe. Sper totusi sa i se mai dea sanse, sa se convinga suporterul stelist ca d-aia a ajuns la noi imprumut si nu l-a luat vreo echipa din Vest.

Una peste alta, un meci slab, ca de obicei. Oricum batem tot pana la final.

Seara buna.

am vazut din nou ce face slugarnicia din fotbalisti... a zis maimuta ca vrea "caratori de pian", ei uite numai caratori de pian avem. plimba astia pianul prin teren de zici ca sunt de la expozitia universala si vor sa vada toti, prin toate ungherele, ce pian frumos cara ei. ce conteaza ca mai trebuie sa si cante cineva la pian?

putea Steaua sa joace 100 de zile ca nu dadea gol. au dat vreun sut pe poarta? dar vreunul spre poarta?

Steaua a ajuns o echipa mica, mica de tot, infima, minuscula. nu sperie pe nimeni. nici macar pe Urziceni, ca aia stiau ca nu au voie sa muste in Ghencea altfel nu mai pupa salarii.

cum am zis de la inceput, cand avenit cartu, asta e venit sa ne salveze de la retrogradare. e singurul lucru la care se pricepe. si uite ca o face bine.

De vreo 45 ani de cand stiu ce este fotbalul si de cand sunt suporter STELIST,nu am simtit o umilinta mai mare ca in acest campionat!

Niciodata Steaua nu a jucat mai prost!