Daniel-Ionut

Astra - Steaua 1-0 (0-0)

60 posts in this topic

astra_mic.gifVS steauafc_mic.gif

FC Astra Ploiesti - FC Steaua Bucuresti

Liga 1, etapa 25, duminica 10 aprilie 2011, ora 21:00, stadionul "Astra"

FC Steaua Bucuresti intalneste in aceasta etapa, semi-revelatia Astra, o echipa care in acest retur a pus mari probleme multor echipe, inclusiv in etapa precedenta cand au avut in mana cele 3 puncte cu Timisoara, dar in cele din urma s-au multumit cu un 2-2.

Steaua are un moral foarte bun dupa instructia facuta in Ghencea cu Unirea Urziceni (5-0) si spera sa continuie parcursul bun din ultima perioada, cu o noua victorie, de data aceasta la Ploiesti, pe un stadion care va fi plin.

Meciul va fi transmis de Digi Sport.

Echipe probabile:

Astra: Grigore - Morais, Goian, Mihalache, Matel - Tigoianu, Seto, Budescu, N'Doye, Stratila - Miranda

Steaua: Tatarusanu - Bonfim, Galamaz, Geraldo, Brandan - Nicolita, Gardos, Marinescu, Surdu - Dica, Bilasco

Cel mai bun marcator din lot:

Astra: N'Doye / Fatai - 5 goluri

Steaua: Bilasco - 5 goluri

Ultimul rezultat din Liga 1:

Timisoara - Astra 2-2

Steaua - Urziceni 5-0

Clasament:

Astra - 24m, 6v 13e 5i, 26-24g, 31p

Steaua - 24m, 11v, 7e, 6i, 33-20g, 40p

HAI Steaua! :oleole:

Edited by I.N.Money

Gata , ii subordonam si pe astia :))

sa nu uitam de investitiile din vara de 15 mil euro :D ...sa incerc si un pronostic 0-0

Edited by sorin_daniel

sa nu uitam de investitiile din vara de 15 mil euro :D ...

Da,ai dreptate,gandeste-te la anul pe vremea asta,vom avea 15 puncte avans in campionat!!!Un punct pentru fiecare meleon dat pe super jucatori in vara!!! :D

Prost sa fi sa nu pui 1 pe meciul asta.

Prost sa fi sa nu pui 1 pe meciul asta.

Pai cum sa nu batem pe Astra,dupa ce-am zdrobit in seara asta vicecampiona!!! :D

@ red&blue_boy, si nu asa, chiar cu un 5-0 umilitor (hahahah)

Salutare,

Sunt din Ploiesti si as dori sa ma alatur galeriei pentru meciul de Duminica impotriva astrei, insa as avea nevoie de cateva informatii. ex: cu ce se deplaseaza galeria, unde ma pot alatura ei(in Ploiesti), o ora aproximativa etc .

Multumesc,

Nae

Salutare,

Sunt din Ploiesti si as dori sa ma alatur galeriei pentru meciul de Duminica impotriva astrei, insa as avea nevoie de cateva informatii. ex: cu ce se deplaseaza galeria, unde ma pot alatura ei(in Ploiesti), o ora aproximativa etc .

Multumesc,

Nae

Care galerie?

Daca invingem Duminica :) Si sper ca asa o sa fie o sa reintram in lupta pentru titlu .. si pierde otelu si se incurca iar timisioara si Vaslui .. se incurca desi este Foarte greu eu ca suporter STELIST PANA LA MOARTE sper intr-o minune :D Titlu sau locul 2 :) Forzza Steaua

P.S : Faceti deplasarea la Ploiesti ? :steag_cruce_invers::steag_cruce_invers::steag_cruce_invers:

O echipa de talia Stelei n-are voie sa IASA din lupta pentru titlu. Insasi faptul ca se pune problema la modul "am putea reintra daca invingem ... " e de-a dreptul jenant. Ce dreaq, campionatul Romaniei nu-i Champions League. Campionatul Romaniei e o competitie mediocra pe care o echipa condusa de profesionisti ar castiga-o la pas.

Eu as lua acest meci in serios, pentru ca Astra e o echipa puternica, are un antrenor inspirat si mai ales este pe val.

Daca luam si analizam meciurile celor doua echipe la Timisoara, observam ca ploiestenii au marcat de doua ori si daca aveau putina sansa puteau obtine cele trei puncte. E adevarat ca a contat si faptul ca banatenii veneau dupa o partida cu Steaua in care au dat totul pentru a castiga. In concluzie n-au mai fost capabili de acelasi efort.

Punand in balanta sansele celor doua combatante, Astra si Steaua, cel mai posibil rezultat ar fi o remiza alba. Dar daca ploiestenii ar castiga nu m-ar surprinde. O victorie a Stelei nu mi se pare foarte posibila, insa daca s-ar realiza ar constitui un pas mare in lepadarea de urmaritoarel Rapid, Dinamo si de ce nu, Gaz Metan Medias.

Pronosticul meu pentru acest meci ar fi o tripla: 1, x, 2.

Daca invingem Duminica :) Si sper ca asa o sa fie o sa reintram in lupta pentru titlu .. si pierde otelu si se incurca iar timisioara si Vaslui .. se incurca desi este Foarte greu eu ca suporter STELIST PANA LA MOARTE sper intr-o minune :D Titlu sau locul 2 :) Forzza Steaua

P.S : Faceti deplasarea la Ploiesti ? :steag_cruce_invers::steag_cruce_invers::steag_cruce_invers:

Ce deplasare ma, oare merita? gandeste-te de 2 ori te rog :)

-oricum daca tu crezi ca echipa va lua titlul sau ca merita sa ne mai bucuram pentru o echipa care gata daca a batut 5-0 pe ultima clasata, e motiv de sarbatoare si sa credem acuma ca batem si Barca la anu in "UCL" e clar... .

Edited by AleXyS.fCSB

ca tot si-a laudat maimuta autobaza (doar un gol luat in cinci meciuri), cred ca meciul cu astra va fi asemanator cu cel cu brasovul, sau cel cu Ceahlaul 1-3. cred ca vom lua trei goluri si cu greu vom marca vreunul. selimesi are mare boala pe cioban, fiind prieten foarte bun cu Dorinel. care Dorinel va bate si el Steaua, motivat de doua ori: sa ia titlul, si sa-i dea la bot maimutei.

in conditii normale, fara cioara din teren si maimuta din loja, Steaua cu lotul actual ar fi campioana aproape lejer. dar cu asa pietre legate de gat, eu continui sa sustin ca suntem mai aproape de evitarea retrogradarii decat de titlu. jocul nostru acolo se inscrie...

imi pare rau pentru baietii astia noi care vor sa mearga la meci cu galeria, probabil nu au vazut decat meciurile din teren, nu stiu inca ce se intampla in jurul lui...

Un duel ros-albastru, Astra Ploiesti viitoare Astra Giurgiu, e o echipa oarecum incomoda, au piedut doar de 2 ori acasa in 11 meciuri si un detaliu pe care multi nu-l cunosc, are doar o infrangere in ultimile 10 meciuri, o infrangere in deplasarea de la Otelul.

Steaua, este neinvinsa cu Cartu pe banca, vine cu un moral bun sa zicem dupa victoria in fata penultimei clasate, insa acest meci va fi clar unul mult mai dificil, astristii au un mijloc destul de bun si nici in aparare nu stau deloc rau, daca va vine sa credeti, dupa cifre, au una din cele mai bune 4 defensive din campionat in meciurile jucate acasa ... un alt detaliu oarecum interesant este ca Steaua nu a incasat decat 7 goluri in cele 12 meciuri jucate in deplasare sezonul asta, deci putem sa ne asteptam la un joc cu maxim 3 goluri as spune, daca ne luam dupa statistica.

Meci de X2 in mod normal, cel putin asa il vad eu ... Maye daca esti asa sigur, joaca all-in pe 1X, ca ai o cota in jur de 1.55.

@ mounty

E pararea ta, insa ca joc nu e deloc cum spui, cifrele te contrazic :

Steaua este a doua echipa din campionat in meciurile din deplasare unde a strans 18 puncte, dupa Otelul cu 20, are cea mai buna aparare in meciurile jucate afara si a 3-a aparare per total din campionat, iar in atac e pe locul 5 la egalitate cu Vaslui cu 33 de goluri ...

Bine acum poti sa-mi spui ca a fost Stancu in tur, care a dat 13 din alea si Banel este jalnic la capitolul joc prestat cu mingea(ca cica ar fi bun la cel fara dupa cum spuneau niste "cunoscatori"), insa nu cred ca este cazul sa exageram, Steaua chiar si cu Banel, Surdu si Bilasco are un lot bunicel la nivelul acestui campionat mediocru spre sub-mediocru ...

Edited by Stryker

Sper ca la meciul cu Astra Cartu sa fie inspirat in alcatuirea unei echipe invingatoare. Avem nevoie de 3 puncte la orice partida. Desi nu noi putem decide dar cred ca cea mai buna formula de echipa, la ora actuala ar fi:Tatarusanu,Martinovici, Galamaz, Geraldo,Latovlevici,Nicolita, Gardos, Marinescu, Dica, Maicon, Milasco.

Sper ca la meciul cu Astra Cartu sa fie inspirat in alcatuirea unei echipe invingatoare. Avem nevoie de 3 puncte la orice partida. Desi nu noi putem decide dar cred ca cea mai buna formula de echipa, la ora actuala ar fi:Tatarusanu,Martinovici, Galamaz, Geraldo,Latovlevici,Nicolita, Gardos, Marinescu, Dica, Maicon, Milasco.

Tu vorbesti serios sau faci misto de noi? Ca Milasco intr-adevar suna mai bine ca Bilasco....repet, nu sunt sigur ca vorbesti serios....si n-am inteles de ce am avea nevoie de trei puncte, tu il vrei in continuare pe gibon la echipa?

Edited by Tupac Amaru

Foarte greu eu ca suporter STELIST PANA LA MOARTE sper intr-o minune :D Titlu sau locul 2 :) Forzza Steaua

Ce mai e de zis,parca ai fi Jiji,ce conteaza daca e titlul sau locul doi la Steaua,doar sa prindem Sampion Lig si euroii de-acolo...

@stryker

prietene, nu stiu exact cum stam la cifre. eu vad doar jocul si ... nu vad nimic. asta ma doare. rau de tot

cand am fost fericit ca Steaua castiga CCE, nu m-am bucurat atat de mult ca a castigat, cat am plans de bucurie pentru FELUL in care a jucat ca sa castige! asta era marea diferenta intre stelisti si dinamovisti inca de acum 40 de ani. dinamovistul se bucura de victorie, nepasandu-i cum a obtinut-o. de-aia tin javrele la propriu cu javrele la figurat.

eu nu vreau neaparat performante, rezultate, cat vreau sa vad fotbal frumos. si cand mai si castigi jucand frumos, atunci te simti implinit!

cand vad jocul actual, imi vine sa mor! si la varsta mea am curaj sa ii iau locul lui Banel in echipa...

Ce deplasare ma, oare merita? gandeste-te de 2 ori te rog :)

-oricum daca tu crezi ca echipa va lua titlul sau ca merita sa ne mai bucuram pentru o echipa care gata daca a batut 5-0 pe ultima clasata, e motiv de sarbatoare si sa credem acuma ca batem si Barca la anu in "UCL" e clar... .

Nu se merita, dar o sa fiu acolo. Ue ciobane!!!!!!!

Sa nu ne loveasca Stratila , ar merita un gol , dupa modul in care a fost tratat in Ghencea.

io zic ca nu va fi un meci usor dar vom invinge,caci Steaua este intr-o usoara revenire.Trebuie sa batem,caci numai asa ne pastram in lupta pt titlu.Sanse sunt,asa ca HAI Steaua!!!!

ne-o furam cu 1-0 dupa ce o sa se chinuie ''baietii'' sa lege 3 pase tot meciul. de asta ma bucur. iar jocul echipei, daca putem sa-i zicem asa, va ramane la fel de prost, se apropie meciurile cu Dinamo si rapid si tare imi e ca ne-o furam si atunci, noi umilinte cu rivalele. de asta ma tem.