Sign in to follow this  
Followers 0
fiara777

Discutii despre Poker. Strategii, turnee etc.

25 posts in this topic

Salut iubitorilor de poker, fotbal si... Steaua!

Fac un apel la toti stelistii adevrati. Am gasit o serie de turnee de poker gratuite la 888poker - Fotbal si Poker. Se joaca poker pe echipe si sunt

reprezentate toate echipele de fotbal de la noi. Steaua este deja in top cu 90 de jucatori inscrisi (din 300), si cainii au abia 60 de jucatori.

Rugamintea mea este: haideti fratilor sa le aratam cine este Steaua!

Pentru cei care sunt interesati, mai multe detalii aici: http://ro.888poker.com/promotions/888poker-teams.htm

Deoarece nu avem niciun topic despre poker si jucatorii de poker mi-am permis sa modific putin titlul si sa discutam aici despre acest "sport" :D

Ok, bun topic. :D Sper doar sa nu se transforme in platforma de publicitate pt fel de fel de situri. Bineinteles ca e bine sa ne anuntam in legatura cu ofertele pe care le gasim.

De exemplu majoritatea jucatorilor profesionisti cu care am vorbit mi-au recomandat platforma www.leggopoker.com, foarte complexa, cu sute de articole pentru toate nivelurile, cu filmulete, exemple concrete de situatii, psihologie etc. Sunt multe lucruri de invatat de acolo pt amatorii de.. senzatii. :)

Scuze, il stersesem, credeam ca nu-s doritori.

Eu am partida de poker saptamanala la care ajung cam o data la doua luni. Pierd.

Multumesc mult Bogdane pentru ajutor. Vad ca ai trezit interesul stelistilor pentru poker. Mai ramane sa-i convingem si sa joace in echipa noastra :)

mi-am facut cont dar nu gasesc echipele romanesti pe acolo. ma poti ajuta?

Edit: gata, s-a rezolvat. am intrat in echipa Stelei. Turneul incepe la ora 21?

Edited by john_86

1. Fara conditii! Nu trebuie depozit sau ceva.

2. Turneele se pot gasi urmand: All Games > Tournaments > Teams.

Daca ai softul descarcat de mai multa vreme, trebuie sa-i dai un update, ca turneele astea pe echipe au fost bagate de putina vreme.

steaua.jpg

Edited by fiara777

Mai am o nelamurire: jucam doar impotriva sustinatorilor celorlalte echipe sau ne putem elimina si intre noi?

Din pacate si intre noi...

Mai am o nelamurire: jucam doar impotriva sustinatorilor celorlalte echipe sau ne putem elimina si intre noi?

ar trebui sa ne facem o strategie de genul sa nu dea nimeni rebuy sau addon pentru ca oricum suntem cei mai multi si nu are sens.

cand ajungem in etapele urmatoare si intra cativa centi in contul membrilor echipei, atunci e bine sa dam rebuy si add on dar numai din centii intrati tot din turneele astea, sa nu punem niciun ban in plus

Am inteles, 888 doar doreste noi jucatori pe situl lor. E OK. Deocamdata nu pot sa particip la turneul asta, la urmatoarele de genul asta cu placere. Va urez succes.

Eu joc poker cam o data la 2 saptamani la niste prieteni acasa. Intodeauna ma cam imbat si pierd la final :D

Aha, deci sunteti jucatori live.. e bine de stiut pe cand o sa ne intalnim. :P Eu am jucat mai mult online.. aici mai joc live cu niste colegi, si e foarte amuzant, mai ales cand trebuie sa le explic de ce au pierdut cutare mana, si la sfarsit turneul. :D

Am auzit (nu stiu cat de adevarat e) ca in Cipru parca exista in nomenclatorul meseriilor 'jucator de poker' sau 'gambler'. Iti declari castigurile si pierderile, platesti taxe, si la sfarsit iesi la pensie. :)

Mai baieti, apucati-va, mai, de treaba! Fiti seriosi si lasati prostiile cu pariurile, pokerul.

eu joc poker live de 3-4 ori pe saptamana...si pe net zilnic aproape...poate facem un live candva

Edited by andrey_ptm_steaua

nu mai bine ne punem la masa cu jijel...poate castigam clubul de la el...sau cel putin ai luam niste bani...ca nu strica niste euroi in plus la casa omului :yes::D

Edited by bebeto

Eu joc poker cam o data la 2 saptamani la niste prieteni acasa. Intodeauna ma cam imbat si pierd la final :D

Eu de obicei pierd dupa ce imi trece betia. :D

Felicitari lui Vanghelis (Steaua)! A castigat etapa 2 si le-a aratat la toti cum este sa te pui cu un stelist! Din pacate echipa nu a reusit sa castige puncte, asa ca mai multa atentie pe viitor.

Astazi, 7 aprilie (ora 21:00 RO), se joaca etapa 3.

Dupa 2 etape, clasamentul se prezinta in felul urmator:

1. Gloria Bistrita - 50 puncte

2. Pandurii Targu Jiu - 50 puncte

3. Poli Timisoara - 30 puncte

4. Unirea Urziceni - 30 puncte

5. FC Vaslui - 20 puncte

6. Gaz Metan Medias - 20 puncte

Pentru cei care nu stiu, primele 4 clasate la finalul celor 10 etape, vor juca finala (1000$).

Detalii despre turneele Fotbal si Poker gasiti AICI

Dupa 3 etape, clasamentul se prezinta in felul urmator:

1. Gaz Metan Medias - 70 puncte

2. Pandurii Targu Jiu - 70 puncte

3. Gloria Bistrita - 50 puncte

4. Poli Timisoara - 30 puncte

4. FCM Targu Mures - 30 puncte

4. Unirea Urziceni - 30 puncte

5. FC Vaslui - 20 puncte

Detalii despre turneele Fotbal si Poker gasiti AICI

Astazi (14 aprilie) se joaca etapa 4.

Eu am jucat in primele 3 etape si vreau sa va dau cateva "sfaturi", daca vreti sa incasati:

- Alege una dintre echipele cu cat mai putini jucatori. Daca foarte multi dintre membrii unei echipe sunt eliminati la inceputul turneului, chiar si in eventualitatea in care un alt membru al echipei reuseste sa castige, media echipei nu va fi totusi una prea buna.

- Foloseste-te de re-buy si add-on. Numarul de fise primite la inceputul turneului este de 1.500, dar nu uitati ca pentru un buy-in primiti 3.000 de fise, in timp ce pentru add-on va sunt oferite 10.000 de fise. In concluzie, pentru doar 20 centi (0,20$) puteti intra la pauza cu aproximativ 15.000 de chipsuri, chiar si in conditiile in care nu ati avut norocul sa dublati in fata adversarilor.

- Asteapta eliminarea adversarilor slabi. Ai rabdare cam pana la prima pauza (55 de minute), cand jucatorii care au fost sit-out au ramas fara chipsuri din cauza blindurilor. Acelasi principiu se aplica si pentru jucatorii care nu au facut re-buy/add-on, mai ales daca nu au avut norocul sa adune fise de la adversari. Dupa pauza, blindurile vor fi de 300/600, cu ante 60, asa ca daca ai 15.000-20.000 de fise, imagineza-ti presiunea pe care o poti pune pe un jucator care are aproximativ 3.000 de fise...

- Joaca pentru echipa. Dupa ce s-a ajuns la locurile platite si ai deja un premiu asigurat (cel individual), trebuie sa faci tot posibilul pentru a-ti ajuta echipa sa incaseze (sa ocupe unul dintre primele trei locuri). Cea mai buna metoda este sa "vanezi" jucatorii care sunt componenti ai echipelor clasate mai bine decat echipa in care joci tu.

steaua.jpg

Edited by fiara777

Astazi (21 aprilie) se joaca etapa 5.

Dupa 4 etape clasamentul se prezinta in felul urmator:

1. Gaz Metan Medias - 70 puncte

1. Pandurii Targu Jiu - 70 puncte

2. Gloria Bistrita - 50 puncte

2. Universitatea Cluj - 50 puncte

3. Poli Timisoara - 30 puncte

3. FCM Targu Mures - 30 puncte

3. Unirea Urziceni - 30 puncte

3. Sportul Studentesc - 30 puncte

4. FC Vaslui - 20 puncte

4. Victoria Branesti - 20 puncte

Va reamintim ca la finalul celor 10 etape se va juca finala (1000$) in care vor lupta echipele clasate pe primele 4 locuri.

Astazi (28 aprilie) se joaca etapa a 6-a.

Baietii nostri tot n-au reusit sa castige puncte, asa ca finala se va juca intre niste mediocrii de la tara. Clasamentul este urmatorul:

1. Gaz Metan Medias - 120 puncte

2. Pandurii Targu Jiu - 70 puncte

3. Unirea Urziceni - 60 puncte

4. Gloria Bistrita - 50 puncte

4. Universitatea Cluj - 50 puncte

5. Poli Timisoara - 30 puncte

5. FCM Targu Mures - 30 puncte

5. Sportul Studentesc - 30 puncte

6. FC Vaslui - 20 puncte

6. Victoria Branesti - 20 puncte

6. FC Brasov - 20 puncte

Astazi (2 mai, ora 21:00) se joaca etapa a 7-a a seriei de turnee gratuite Fotbal si Poker (la 888poker).

teamspoker.jpg

Astazi (2 mai, ora 21:00) se joaca etapa a 7-a a seriei de turnee gratuite Fotbal si Poker (la 888poker).

teamspoker.jpg