Daniel-Ionut

FC Timisoara - Steaua 0-0 (0-0)

65 posts in this topic

timisoara_mic.gifVSsteauafc_mic.gif

FC Timisoara - FC Steaua Bucuresti

Liga 1, etapa 23, sambata 2 aprilie 2011, ora 20:00, stadionul "Dan Paltinisanu"

"Uuun mesaj din Bucureeesti / Poli...

Sa se auda in toata tara / ...Poli Timisoara"

In etapa cu numarul 23 a ligii 1 de fotbal, FC Steaua Bucuresti se va deplasa in Banat pentru derby-ul rundei impotriva Timisoarei.

Dupa un meci bunicel facut in Ghencea cu FC Vaslui, elevii lui Sorin Cartu vor avea o misiune imposibila, intalnind singura formatie din Romania, si printre putinele din Europa, care nu au pierdut in campionat sezonul actual.

La Timisoara vor lipsi doi jucatori foarte importanti pentru echipa, Bourceanu, si golgeterul la zi al Ligii, Ianis Zicu.

Pe de alta parte, Steaua nu va putea conta nici in acest meci pe Cristi Tanase, anuntat indisponibil 3 saptamani pe site-ul oficial al clubului din Ghencea.

Acest meci va fi unul special si pentru fostul campitan din Ghencea, Sorin Ghionea, acum activand in culorile Timisoarei, care va intalni Steaua ca adversara dupa multi ani petrecuti in rosu si albastru.

Meciul va fi transmis de DigiSport.

Echipe probabile:

Timisoara: Pantilimon - Helder, Cisovsky, Ghionea, Sepsi - Nikolici, Alexa, Maghera, Tames - Axente, Goga

Steaua: Tatarusanu - Bonfim, Gardos, Geraldo, Brandan - Szekely, Bicfalvi, Ricardo, Nicolita - Surdu, Bilasco

Arbitrii:

Balaj Cristian, Nica Cristian, Dumitrescu Eduard, Prodan Mihai

Cel mai bun marcator din lot:

Timisoara: Ianis Zicu - 14 goluri

Steaua: Marius Bilasco - 5 goluri

Ultimul rezultat din Liga 1:

Branesti - FC Timisoara 0-2

Steaua - FC Vaslui 1-1

Clasament:

Timisoara - 22m, 12v, 10e, 0i, 41-23g, 46p

Steaua - 22m, 10v, 6e, 6i, 28-20g, 36p

Bilete:

-

Cote:

1(2.15) X(3.20) 2(3.10)

Clasament complet Liga 1:

snap0166.jpg

BONUS :excl:

polisteaua18.jpg

9 aprilie 2004, Steaua a umilit intreg Banatul cu 8-1 am castigat, curva viola am ingenuncheat... :

HAI Steaua! :oleole:

Edited by Daniel-Ionut

Sincer frate nu te inteleg de ce mai te obosesti sa faci deplasarea,avand in vedere ca oricum nu te intereseaza aceasta asa zisa echipa "Steaua Bucuresti" eu unul am fost la meciul cu Vaslui si am plecat cu acelasi gust amar ca deobicei :-j .

Cel mai bun marcator din lot:

Timisoara: Ianis Zicu - 14 goluri

Steaua: Marius Bilasco - 5 goluri

Asta spune multe despre forta ofensiva a echipei noastre...

Ai facut prost ca te ai dus la meciul cu Vaslui, meciul de baschet a meritat de venit de 20 de ori mai mult decat la fotbalul si nu am regetat ieri ca nu am venit la fotbal,ieri la baschet am vazut jucatori care isi dau viata pe teren sa castige nu ca la fotbal care ii doare in penis de noi,de acum incolo CSA are prioritate, nu va avea meci cineva din csa voi veni la fotbal.

Edited by NICKSTELIST SI DUPA MOARTE

Da ai dreptate totusi, recunosc asta este... nu voi mai venii decat la un meci gen "Steaua-Spurcatii" sau "Steaua-Crapid" atata in rest voi incerca sa vin la alte sectii Baschet,Hochei etc :)

l-am avut si noi pe Stancu... asta e .. din pacate meci de 1 solist..

Asta spune multe despre forta ofensiva a echipei noastre...

Tocmai pentru ca sunt mari favoriti in acest meci, e posibil ca timisorenii s-o ia in barba. Adica sa piarda. Chiar macar doua puncte. E o presupunere.

Tocmai pentru ca sunt mari favoriti in acest meci, e posibil ca timisorenii s-o ia in barba. Adica sa piarda. Chiar macar doua puncte. E o presupunere.

Nene Virgile ce s-a intamplat cu internetul matele ca amu ceva vreme el facea cronicile de meci? si tot el afisa un optimism ceva de speriat care de multe ori se adeverea taman invers.

Daniele ti-am mai spus, scoate naiba o data mizeriile alea cu cotele de la pariuri, Steaua nu este caritas, sunt alte 42394810 mii de saituri unde doar cote, pariuri, solisturi vezi.

Daniele ti-am mai spus, scoate naiba o data mizeriile alea cu cotele de la pariuri, Steaua nu este caritas, sunt alte 42394810 mii de saituri unde doar cote, pariuri, solisturi vezi.

Este o prezentare mai ampla a meciurilor, daca nu iti place, strange voturi, fa petitie, si scot cotele.

Cazul ''cotelor'' merge pana la T.A.S. :happy: ,ca tot e vorba de un meci cu Timisoara.

E greu cu astia,n-au pierdut pana acum,trebuie sa piarda candva,nu stim cand. Linia lor de clasament imi aduce aminte de vremurile cu Piturca,atunci cand pierdeam foarte putin,castigam acasa,faceam multe egaluri si terminam pe 2 :dry: .

9 aprilie 2004 ramane de povestit nepotilor.

Vor juca pe viata si pe moarte. Pentru Timisoara e o finala.

Sincer, avand in vedere ca jumate din echipa e amenintata cu excluderea la vara, nu cred ca avem vreo sansa. Cei care vor juca, o vor face ori cu frica, ori cu rupere de ,,,,. Asa ca, prevad un spectacol dupa meci.

Edited by ssinpadureacualune

Da,sa nu ne facem prea multe sperante,motivele sunt multe,se stiu...

Din pacate da, sunt multe motive ...bine zis .

-oricum din punctul meu de vedere Tim va lua campionatul si zic eu merita cat de cat prin jocul prestat, nu foarte bun dar consistent si constanta in el:D

e posibil ca dupa meciul cu Timisoara sa ajungem la distanta egala intre locul 1 si retrogradare.

rezultatele nu ma mai intereseaza, as vrea sa vad ceva fotbal, dar...Steaua nu mai arata de mult timp asa ceva. mai ales cu cartu antrenor.

Edited by Dragoshel
aici doar despre meci, despre conducere in alt topic.

10 lei biletul, si doar pentru voi cei din Bucuresti nu?

S-a ajuns cam prost cu impartirea biletelor.

Edited by axl

Nu stiu de ce dar am impresia ca se va termina egal...

Edited by RankM