Guest

A.C.A.B.

485 posts in this topic

se zvonea cum ca..colonelu` georgescu ar avea ceva actiuni la rapid.Treaba asta m-a pus un pic p ganduri.In Toate filmuletele pe care le-am vazut,n-am observat nici unul in care ciorile sa aiba probleme cu jandarmii.Nici din auzite macar..contraziceti-ma daca gresesc.

Nu stiu treaba cu gen.Georgescu, dar rapid au mai avut si ei mici incidente si le meciul cu noi din UEFA..pe Lia

sincer sa fiu faza cu suporteru' de la PSG mi se pare cel putin patetica ... adica aia in america latina se omoara pe teren, in tribune, pe strazi pe unde se prind ... si nimeni nu ii impusca ... si in Franta unde se presupune ca ar fi ceva civilizatie, in militian ajunge sa traga intr-un grup de oameni doar pentru ca acel grup de oameni a vrut sa mature pe jos cu un suporter de la Hapoel ... patetic ... este aproximativ la fel cu intamplarea din groapa, cand (in ciuda fizicului) am sarit de la 4-5 metrii din peluza si am fugit si am scapat MULTUMESC LUI Dumnezeu) militienii au batut tot ce misca pentru simplu' fapt ca un handicapat [pe nume georgescu a zis el sa faca din rahat bici si sa "linisteasca suporterii agresivi" ... incheind aceasta scurta povestioara concluzionez ... ACAB

sincer sa fiu faza cu suporteru' de la PSG mi se pare cel putin patetica ... adica aia in america latina se omoara pe teren, in tribune, pe strazi pe unde se prind ... si nimeni nu ii impusca ... si in Franta unde se presupune ca ar fi ceva civilizatie, in militian ajunge sa traga intr-un grup de oameni doar pentru ca acel grup de oameni a vrut sa mature pe jos cu un suporter de la Hapoel ... patetic ...

Ai o logica de fier. Faci cursuri?

Si concluzia zilei este: de ce nu e si-n necivilizata Franta ca in America latina, unde aia se omoara pe unde se prind? :roll:

Incredibil...violenta fara margini a ajuns si in competitiile organizate intre licee.La terminarea meciului dintre Petre Poni si Anghel Saligny aceasi bravi jandarmi au crezut de cuvinta sa omoare in bataie cativa pusti din liceele 7(Petre poni) si 8(iuliu maniu) care formau galeria celor din Petre Poni.A fost ceva in genul Steaua - Dinamo ..cu spray_uri de lacrimogene aplicate in ochi de la mai putin de un metru,tarati p jos,loviti cu bestialitate de cate 2-3 jandarmi cu pulanele,amenzi.Toate astea azi in jurul Salii Polivalente(parcul Tineretului)in apropiere de statia de metrou.Ambulantele se grabeau sa ajunga spre locul incidentelor unde PUSTANI DE PANA IN 19 ani erau macelariti de bestiile in albastru.Dar normal ...ca de fiecare data nimeni nu o sa afle nimic(presa,ogranele abilitare,superiorii jandarmilor) Ce urmeaza sa se intample?? Sa omoare copii in bataie si la olimpiade de matematica,primieri?? A.C.A.B.

De la mecu cu Dinamo...au inceput sa rupa tot.probabil au uitat vremurile cand HNT rupea gardurile cu ei.....cine stie..or fi luat proteine,ceva..si faza cu liceenii..... probabil au vrut sa faca si ei antrenament..oricum....daca toti am avea aceeasi mentalitate, si nu ne-am vaita..ca ne luam pulane si gaz...ar fi altceva....nu poate sa te omoare....asa ca nu va mai dati in spate cand e de ceva....si retineti:`` ce nu te doboara , te face mai puternic ``:| Asa ca de azi incolo, sper sa nu mai fie cazuri in care ...la fight-uri cu garda sa se implice doar cativa oameni...la momentul actual dupa parerea mea, HUNTERS SI ERA de la SUD, si cei de la TITAN BOYS sunt cei mai tari..si nu se dau in spate de la fight-uri..restu sunt numai pe interes..... maturizati-va...jandarmii sunt ca si noi..mai mici , mai mari... tot 2 maini si 2 piciaore au !!! Rupetile Gura !!!

Am luat si yo parte la incident, ce pot sa zic... au exagerat ca de obicei. Mai grav e ca au batut fete!!! de 15,16 ani...

Incredibil...violenta fara margini a ajuns si in competitiile organizate intre licee.La terminarea meciului dintre Petre Poni si Anghel Saligny aceasi bravi jandarmi au crezut de cuvinta sa  omoare in bataie cativa pusti din liceele 7(Petre poni) si 8(iuliu maniu) care formau galeria celor din Petre Poni.A fost ceva in genul Steaua - Dinamo ..cu spray_uri de lacrimogene aplicate in ochi de la mai putin de un metru,tarati p jos,loviti cu bestialitate de cate 2-3 jandarmi cu pulanele,amenzi.Toate astea azi in jurul Salii Polivalente(parcul Tineretului)in apropiere de statia de metrou.Ambulantele se grabeau sa ajunga spre locul incidentelor unde PUSTANI DE PANA IN 19 ani erau macelariti de bestiile in albastru.Dar normal ...ca de fiecare data nimeni nu o sa afle nimic(presa,ogranele abilitare,superiorii jandarmilor) Ce urmeaza sa se intample?? Sa omoare copii in bataie si la olimpiade de matematica,primieri??  A.C.A.B.

Frate, daca au facut asa ceva, merita sa fie calcati pe cap.

..restu sunt numai pe interes..... maturizati-va...

"pa" bune mah, huliganule???

revenind la treburi serioase, cei care au fost prezenti la fata locului, nu ati filmat nimic?

Ce se mai aude cu plangerile formulate de cei care au avut de suferit de pe urma brutalitatilor jandarmilor la meciul cu spurcatii din toamna trecuta?

Realizati ca sunteti amuzanti?Ca 99% din cei care postati aici nu ati scuipat macar vreun jandarm,ce sa mai zic de un pumn,un picior.Lasati afirmatii gen:ii calcam,ii omoram,ca va faceti de ras si nu va mai dati victime cu,cupa liceelor,au intrat in forta pt ca va bateati sau devastati pe acolo.Nimeni nu merge la cupa liceelor pt competitie sau sustinerea echipei liceului ci pt bataie cu ceilalti suportweri.Cand te duci sa te bati,ce astepti de la jandarmi sa faca?Sa te roage sa termini,sau ce?

Yo nu am zis ca nu ne-am cautat-o, da` totusi... sa dai cu gaze la metrou... era multa lume care nu avea nici o treaba cu noi sau cu alte licee. Au dat in fete, doar pt ca erau acolo, la gramada, cu noi...

pai lasa ma consecintele..Bogdan se refera la cauze.oricum daca mai ai nelamuriri,da-i un private message si rezolvi problema diplomatic.deci private message lui bogdan_p.

@albanezul

OFF TOPIC: bogdan_p primeste centi pentru fiecare pm primit? :twisted: Ca ii trmit si eu cateva atunci :twisted:

@albanezul

OFF TOPIC: bogdan_p primeste centi pentru fiecare pm primit?   :twisted: Ca ii trmit si eu cateva atunci  :twisted:

esti d la fisc :twisted: ? solutia

--->>> mai trebuie sa va spun? :roll:

private message lui bogdan_p :twisted:

java script:void(0)

Fanii vasluieni acuză jandarmii

Galeria vasluiana

INCIDENT Imediat dupa terminarea partidei de sâmbata seara, dintre Dinamo si FC Vaslui, sustinatorii echipei moldave au avut probleme cu fortele de ordine.

Problemele au început imediat dupa terminarea partidei, atunci când dispozitivul de jandarmi prezent la partida dintre Dinamo si FC Vaslui a vrut sa retina persoanele care au aprins doua torte pe durata partidei.

Doi dintre suporterii galben-verzilor au fost opriti abuziv, conform declaratiilor fanilor, sa urce în autocar, moment în care a început scandalul.

Camarazii celor opriti de jandarmi au sarit în ajutorul colegilor pentru a cere explicatii fortelor de ordine. Unul dintre suporterii Vasluiului a înregistrat întreaga scena cu o camera de filmat, care ulterior i-a fost confiscata de catre fortele de ordine. “Filmam abuzurile fortelor de ordine, dar patru jandarmi au venit spre mine si mi-au spus sa opresc camera si sa le arat ca sterg filmarea. Am refuzat, motiv pentru care au început sa ma loveasca, si cu toata opozitia mea mi-au smuls din mâna camera de filmat, dupa care s-au pierdut în multime”.

Fanul agresat a declarat pentru ProSport ca dupa producerea incidentului jandarmii au dorit sa musamalizeze cazul, încercând sa faca uitat aparatul video. “Am sunat la mai multe posturi de televiziune care nu au dorit sa vina la stadion sa ne ajute. Oricum nu ne vom lasa si vom continua pâna ce adevarul va iesi la iveala. Am protestat pâna în jurul orelor patru dimineata, dar vazând ca nu suntem bagati în seama am parasit Bucurestiul”.

Conform purtatorului de cuvânt al Directiei Generale a Jandarmeriei Române, locotenentul Stoica Cornel, în urma incidentelor au fost sanctionate contraventional doua persoane, uneia dintre ele întocmindu-i-se actele premergatoare începerii urmaririi penale. “Suporterii sanctionati acuza pe nedrept furtul unei camere video, dar fapta nu a fost confirmata în urma cercetarilor efectuate la fata locului

Ce se mai aude cu plangerile formulate de cei care au avut de suferit de pe urma brutalitatilor jandarmilor la meciul cu spurcatii din toamna trecuta?

Nu se mai aude nimic...ca de obicei, totul este dat uitari, precum multe altele!

In legatura cu incidentele de la meciul vasluienilor cu dinamu, stau si ma intreb, de ce nu mai in groapa se intampla chestiile astea?de ce pe niciun alt stadion din tara asta nu mai vedem asa ceva?ce fel de oamnei sunt aia care lovesc copiii, femeile?cat de josnic sa fii sa continui sa lovesti un om lipsit total de aparare?este inadmisibil asa ceva... :roll: eu una nu mai suport sa aud astfel de "povestiri" luate parca din cartile cu prosti in care personajul principal este jandarmeria :!:

:lol: :lol: :lol: multa prostie zace in uniforme!

Trei ofiţeri din Direcţia Generală de Jandarmi a Municipiului Bucureşti au fost trimişi în faţa Consiliului de Judecată al IGJR deoarece au organizat defectuos accesul în sala Floreasca şi au reacţionat târziu la incidentele dintre suporteri la meciul de handbal Steaua-Dinamo, din 3 februarie.Cei trei ofiţeri sunt acuzaţi pentru "cauzarea sau favorizarea producerii evenimentului ca urmare a neîndeplinirii sau îndeplinirii defectuoase a atribuţiilor de serviciu" la meciul Steaua-Dinamo, care a avut loc la data de 3 februarie, se arată într-un comunicat al Jandarmeriei.În urma verificării incidentelor de către Corpul de Control, s-a constatat că cei trei ofiţeri au înlesnit suporterilor dinamovişti intrarea în Sala Floreasca cu materiale explozive şi contondente, respectiv brichete şi monede, deşi meciul era considerat ca având un grad de risc ridicat. De asemenea, ofiţerilor li se impută faptul că au intervenit târziu în aplanarea conflictului.De asemenea, în urma anchetei, adjunctul directorului general al DGPMB a fost atenţionat pentru că nu s-a preocupat de organizarea activităţii structurilor de Poliţie din subordine pentru cunoaşterea intenţiilor persoanelor predispuse la acte de tulburare gravă a ordinii publice cu ocazia desfăşurării unor manifestări sportive.Şeful Biroului Competiţii, Cantonamente şi Protocol din cadrul Clubului Sportiv Dinamo Bucureşti a fost atenţionat, întrucât nu a depus demersurile necesare asigurării condiţiilor impuse de normele europene privind infrastructura locurilor de desfăşurare a competiţiilor sportive.Pe de altă parte, Ministerul Administraţiei şi Internelor va efectua demersurile necesare în vederea susţinerii şi promovării în Parlamentul României a proiectului de Lege privind prevenirea şi combaterea actelor de huliganism şi violenţă în sport.În comunicat nu sunt menţionate numele persoanelor sancţionate sau atenţionate.

Jandarmeria: "Nu am împușcat pe nimeni!"

titlul in cazeta...

astia nu is sanatosi..ce mincinosi infecti...cat de nesimtit poti fi cand afirmi asa ceva?

militienilor..exista filme poze..o tara stie ca ati TRAS in oameni..

RUSINE...