Guest

A.C.A.B.

485 posts in this topic

Nimic nou sub soare.. Din pacate, sclavii cu uniforma s-au reintors si la Pungesti, unde probabil va fi "necesara" moartea unui satean ca sa se atraga atentia presei si a celorlalti romani asupra mizeriei in care ne afundam incetul cu incetul.

pai sa lamurim...avem guverne ... ccare nu isi fac treaba si fura, cine sa le pazeasca fundurile lor grase daca nu cumva niste orci prosti de dau in gropi care stiu o singura regula : asa mi s-a ordonat asa fac. cum in situatia asta sa mai prostestezi tu sa iti obtii drepturile cand ei au pistolul? inventia pistolului o fi adus si un mijloc de aparare da a adus si un mijloc de stapanire. macar cand era sabia la putere puteai naibii sa o confectionezi in spatele casei si nu ti-o depistau cainii. sau luai un drug de fier si tot aveai ceva sanse. asa astazi niste hoti au toata puterea iar noi nu avem nici un mijloc sa-i rasturnam. nu sunt de acord cu aia care distrug pe stadioane. desi eu n-am ce cauta acolo de ce nu se duc la un fair fight sa rezolve ca baietii treaba? dar aici e vorba de altceva adica de abuzuri. si daca tot faceti site care sa reclame abuzurile jandarmeriei atunci ocupativa de toate abuzurile nu numai de cele care au strict legatura cu fotbalul si suporterii si promovati cat mai mult site-ul. niste fluturasi pe strada ar fi o solutie excelenta si se pot face din niste amarate de coli. pe langa asta poate niste bani stransi pentru inchiriere loc de un banner pe o sosea circulata de exe autostrada Bucuresti ploiesti. si multa reclama pe net. daca tot faceti capturi si le puneti pe yioutube sau trilulilu puneti si o reclama la site

si treaba e ca pana la urma ce poti obtine cu un protest? au protestat de multe ori zeci de mii de oameni si n-au obtinut rezultate. adica crede cineva ca la politicianul x care fura cat cuprinde ii e frica de niste insi care protesteaza ? pai da un ordic si scot militienii pusca din dotare sau mai rau pistoalele automate si s-a rezolvat

Pai treaba e ca daca ar lua atitudine si oamenii cu gandirea 'oricum nu rezolvam nimic' protestele ar avea sanse mai mari de reusita.

E bine ca ne gtrezim incet si vedem si stim, macar, ce se intampla. Stim ca gandesc altii pentru pamantul si pentru resursele tarii, ba mai mult, ne si bat si ne snopesc atunci cansd protestam sau iesim in strada pentru anumite cauze care, culmea, au fost declansate tot de ei. Pungesti, meciul lui Ploiesti, Rosia Montana, e cam tot acolo. Aproape...Tara este ingenuncheata de ordinea magnatilor, distrug fotbalul, ei provoaca prin infiltrati in multime bataile pentru ca jandarmii sa dea vina pe bietii suporteri. Totul dar absolut totul e pus la cale cu grija de ei, iar noi, reactionam la ce momeala ne dau ei. Ar trebui noi sa fim mai destepti si sa stim ca asta si urmaresc, sa ne imbrancim unii pe altii, sa ne omoram si sa fim batatuti, indiferent ca suntem pasnici sau nu. Nu trebuie sa ii mai lasam sa faca ce vor din jucatori si din suporteri. Pfff...ce pacat!

bre hharalde, pentru calitatea exceptionala a tuturor postarilor tale, eu iti urez un calduros [..........]

//EDIT: offf...tot nu te lasi de "sporturi extreme".

Edited by eMagic