Guest

A.C.A.B.

485 posts in this topic

pt cei ce judeca politica suporterului(julien),baietii nu are nici o treaba,cu nazismu sau extreama dreapta...doar a fost o confruntare intre fani.minoru xxxxx cum ar fi ca un membru de la tine din grup sa fie impuscat(in cazu in care ai avea un grup)sa sti ca cineva a tras in el,a cazut si practic iti raman doar amintirile sau pozele facute in deplasari...nu vreau sa plictisesc pe nimeni dar dati si voi pe http://www.pnif.ro/forum/forum.php si o sa vedeti acolo...ALL COPS MUST DIE!!!**** Petrica!!!

Hai ca e tare, ne aprindem aici pt niste probleme pe care le cunoastem doar din auzite. Vorba aia, am terminat cu toate discutiile despre jandarmii de la noi si acum ne apucam sa analizam ce au facut altii. De unde stiti voi ce a fost acolo ? Poate politistul era beat manga si l-a omorat pe ala asa,aiurea. Sau poate francezii erau ca bate, rangi si lanturi si tocmai ii casapeau pe aia si decat 10 morti Israelieni mai bine 1 francez. De unde stiti voi ce a fost acolo? Credeti ca le ei presa este altfel decat la noi ? Ma indoiesc. Hai sa vorbim de ceea ce vedem si nu de ceea ce auzim sau citim prin presa.

De ex, la noi, nu pot sa nu remarc ca, de la incidentul din 20.09.2006, jandarmii se poarta cu manusi (si la propriu si la figurat). Deci se poate, sa fie si civilizati si sa te trateze ca pe o fiinta umana si nu ca pe un gunoi, dar trebuie sa si vrea, kakatzii draku ! Acum la meciurile Stelei vine adjunctul Inspectoratului General al jandarmeriei (un semi terminat)si se ocupa de organizare, nu mai lasa orice maimutzoi si orice comunist ordinar (georgescu). Dar a trebuit sa iasa macelul care a iesit pt a se schimba ceva in atitudinea lor.

Fratilor treziti-va francezii astia sunt un jeg de oameni...nu aveti idee ce RASISTI pot sa fie...am fost in franta si ma intreb cum am scapat nevatamat. Mai periculos ca pe strazile New York din America - Se leaga de tine fara motiv, fara absolut nici un motiv si cand se intampla ceva ei sunt victime.

Tarile astea trebuie sa ia exemplu din ANGLIA! Anglia este cea mai organizata. Huliganii isi dau intalnire se bat intre ei. Nu am auzit de cazuri sa bata minoritati sau sa bata un om doar ca e cu tricoul rivalei. Aveam un video cu 2 oameni cu tricoul lu Chelsea la Spurs acasa in mijlocul suporterilor. Unul chiar s-a voluntariat sa mearga sa-l duca la galerie.

draga Steaua,toronto,daca esti mii de km departare nu ai cum sa sti ca nu si la noi sunt organizate batai.

Poate ca sunt nu am ce zice! POATE SUNT dar totusi se practica si lovirea suporterilor celorlalte echipe in minoritate ceea ce denota lasitate!

In Anglia nu se practica acest lucru - se bat fair 20 vs 20...

draga Steaua,toronto,daca esti mii de km departare nu ai cum sa sti ca nu si la noi sunt organizate batai.

Poate ca sunt nu am ce zice! POATE SUNT dar totusi se practica si lovirea suporterilor celorlalte echipe in minoritate ceea ce denota lasitate!

In Anglia nu se practica acest lucru - se bat fair 20 vs 20...

Noi suntem in Romania,asa ca...

Ce imi plac mie indivizii astia care tot striga ACAB, cops must die, etc...

Ma intreb ce ar mai fii strigat daca aveau parinti care sa lucreze in Politie, Jandarmerie, sau daca, precum spuneam mai sus, un politist l-ar fii aparat de zeci de "baieti buni" care nu vroiau "decat" sa il calce in picioare...deh, ce mare lucru vroiai sa faca?

Doar sa te bata pana nu te mai ridici, nu e mare lucru ...nu?

Sa strigi ACAB e ca si cum ai spune ca toti romanii sunt tigani, analfabeti, badarani, incompetenti, etc.

Se generalizeaza prea mult !

Incercati sa fiti si voi mai luminati la minte, ca vedeti doar ce vi se arata sau doar ceea ce vreti sa vedeti.

Deci nu mai luati apararea celor care nu merita sa fie aparati.

Politistul francez care i-a impuscat pe suporterii celor de la PSG, nu cred ca a facut-o degeaba, el era in timpul serviciului, in civil, si a facut ce trebuia sa faca orice om cu onoare.

Adica le-a luat apararea celor care erau in minoritate.

Faptul ca respectivii erau in deplasare, asta nu inseamna ca francezii au o scuza.

Intr-adevar, cand te duci intr-o deplasare iti asumi anumite riscuri, risti sa fii jignit, agresat, tratat cum nu se cuvine, sunt niste riscuri reale, dar asta nu inseamna ca trebuie sa suporti toate mizeriile unor astfel de oameni.

Toate au o limita, in seara respectiva eu sunt sigur ca francezii au intrecut aceasta limita, pt ca altfel ei nu ar fii fost impuscati.

prea multi isi dau cu parerea despre ce a fost...si prea multi iau apararea jidanilor...pai aia te injura(s'a vazut si cu cainii la sofia..au avut un banner vulgar..)si daca ii injuri esti mereu acuzat ca esti nazist..si multe alte prostii...ala care l'a ucis pe suporterul parizian nu a spus niciodata ca e gabor(si era si in timpul liber in acel moment)..si e jalnic ce a facut..sa'ti omori un conational si pe altul sa'l ranesti grav pentru un strain.e foarte grav..cat despre toti care va dati cu parerea despre B.B. si P.C...voi vorbiti prostii...nu mai vorbiti ca nu sunt respectati ei in franta...ei si'au castigat respectul si celor de la headhunters Chelsea in lupta...prea multi dintre voi postati doar ca sa creasca numarul postarilor...toronto esti aceeasi persoana care se baga cu japca in seama...ai impresia ca paris e jungla??...

azzido are mare dreptate in ceea ce spune(generalizare stereotipuri ).din ce am citit eu in ziarele online omu nu avea legatura cu meciu dar chiar daca a fost pe stadion hai 20 de insi pe el sa-l batem ca altfel nu-i facem fata.se stie ca presa cosmetizeaza orice poveste insa dc e sa ma iau strict dupa declaratii cred ca politistu a facut bine ca l-a aparat din pacate nu a reusit sa controleze situatia astfel incat sa nu fie raniti ,totusi el ar trebui anchetat deoarece a folosit pistolu nefiind in timpu serviciului

omu nu avea legatura cu meciu dar chiar daca a fost pe stadion hai 20 de insi pe el sa-l batem ca altfel nu-i facem fata

nu-i fac fata paris casuals ? ahaha :lol:

Cum puteti ma da dreptate unui politist care trage de parca e in Vestul Salbatic? Cate gloante a tras in aer??? Cum poate trage la intamplare in oameni? De ce primele gloante n-au fost trase la picioare ca sa-i sperie? De ce?

Ati vazut poze, iamgini, relatari pe TV5, filme??? Unde ati vazut voi 150 de insi? Stiti cu totii ca parizienii au atacat 1 om? Poate erau 40 si au fugit. Vb ca sa vb cu totii....

Un om a murit, ucis salbatic de politie. Nu de oameni, de politie, de cacati indobitociti si dezumanizati complet.

CUM PM SA CREZI(cum le este lor implementat) CA UNIFORMA AIA AJUNGE SA VALOREZE MAI MULT DECAT UN OM?????????

Cum puteti ma da dreptate unui politist care trage de parca e in Vestul Salbatic? Cate gloante a tras in aer??? Cum poate trage la intamplare in oameni? De ce primele gloante n-au fost trase la picioare ca sa-i sperie? De ce?

Ati vazut poze, iamgini, relatari pe TV5, filme??? Unde ati vazut voi 150 de insi? Stiti cu totii ca parizienii au atacat 1 om? Poate erau 40 si au fugit. Vb ca sa vb cu totii....

Un om a murit, ucis salbatic de politie. Nu de oameni, de politie, de cacati indobitociti si dezumanizati complet.

CUM PM SA CREZI(cum le este lor implementat) CA UNIFORMA AIA AJUNGE SA VALOREZE MAI MULT DECAT UN OM?????????

Du-te frate ca ai inceput sa aberezi rau de tot.

Se pare ca nu ai inteles nimic din ce s-a discutat pana acum.

Tu o tii cu ideea ta...

Si orice ti-ar spune lumea, tu o tii cu abuzurile, acab, etc...

Las-o balta !

Un politist care se "excita" :(. ACAB

De fapt ala este jandarm.

Filmuletul a fost facut la Vaslui dupa ultima etapa din campionatul trecut.

azzido,nu te poti abtine,plangeai mai devreme ca ai luat-o de la ciori,frate ce bine era sa fi aparut un gabor sa-i impuste pe toti,nu?ca noi fugim de ei,ideea era sa scriem aici despre abuzuri,nu despre drepturile gaborilor,( de a ne bate ,cu bestialitate,legal),daca tu ii iei apararea francezului,poti face 1000 de petitii impotriva jandarmilor,pentru ca esti o nulitate,ia explica tu ,cum albul e negru si negru e alb

azzido,nu te poti abtine,plangeai mai devreme ca ai luat-o de la ciori,frate ce bine era sa fi aparut un gabor sa-i impuste pe toti,nu?ca noi fugim de ei,ideea era sa scriem aici despre abuzuri,nu despre drepturile gaborilor,( de a ne bate ,cu bestialitate,legal),daca tu ii iei apararea francezului,poti face 1000 de petitii impotriva jandarmilor,pentru ca esti o nulitate,ia explica tu ,cum albul e negru si negru e alb

Eu mai devreme nu plangeam, dimpotriva radeam...

Nu ar fi fost bine sa vina jandarmii sa-i impuste, dar era de apreciat daca "zmeii" cu care eram nu ar fi fugit si era mai fair-play daca zburatorii nu sareau cate 5 pe mine... :wink:

Dar asta conteaza mai putin...

Eu unul nu sunt fan al jandarmilor, dar nici al celor care sunt inconstienti si batuti in cap.

Daca tu cataloghezi un om ca fiind vinovat din start, asta e problema ta, eu prefer sa gandesc logic in loc sa arunc cu noroi intr-un om care nu merita asta.

Iar daca tie ti se pare normal sa lasi 50 de loseri sa bata 2-3 insi, atunci inseamna ca esti sarac la minte sau rau intentionat, indiferent de situatie, e grav pt tine.

Asa ca las-o mai moale cu aprecierile si vezi-ti de treaba ta pt ca nu ma cunosti si nu ai nicio idee despre cum sunt eu in realitate sau prin ce am trecut eu.

Nu sunt blocat pe o anumita idee. Da' stiu despre ce vb. Sunt indobitociti cand sunt formati ca jandarmi. Spalati efectiv pe creier, precum soldatii spartani.La academie au lozinci lipite pe pereti, sunt invatati ca coar cuvintele superiorilor conteaza, ca nu e nevoie decat sa le respecte. Tu sincer, privindu-i pe majoritatea, crezi ca actele lor se bazeaza pe logica, pe un dram constinta? Sau crezi ca e repetarea mecanica a unei idei ce le-a fost bagata in cap.

"tu ai uniforma, tu reprezinti statul, tu esti statul. ai legea de partea ta, cei ce se opun sunt in afara ei"

Am vazut cu ochii mei multe chestii legate de politie si/sau jandarmerie. Multe legate de abuzuri imp suporterilor da' si mai multe despre abuzuri ce nu au legatura cu lumea ultra'. Abuzuri la marsuri politice(crime chiar), abuzuri la marsuri de protest ale unor organizatii ecologice, un om batut intr-o gara care a stat luni de zile in coma, oameni(chiar femei) desfigurati, forta disproportionata folosita de cele mai multe ori, bucuria de a folosi armele din dotare, bucuria stupida si inumana de a snopi un om in bataie furios fiind ca protestul lui te-a pus intr-o lumina proasta, lipsa oricarui sentiment de mila fata de alt om(mila care apare uneori la cei mai josnici dintre oameni).

Toate acestea(crede-ma sunt f multe) nu te pot duce decat spre o idee, o parere legata de aceste forte in general. Si anume, ca sunt organul de "teroare" al statului. Cand imbraca uniforma nu mai sunt oameni, devin niste roboti fara creier, racordati practic la aceasi gandire obscura.

De cele mai multe ori situatia nu ajunge sa le ofere prilejul descatusarii frustrarii ce o tin in ei. De multe ori sunt acoperiti si controlati de cadre inalte, cu un pic mai destepti ca ei. Ii acopera pt aparente, gandirea fiind ,fara dubii, identica.

Uneori, in situatii tensionate isi dau arama pe fata. De fiecare data cand au ocazia comit abuzuri. Abuzuri pt noi, pt ei nu, ei isi indeplinesc doar rolul.

Cautati cateva documentare despre protestul din vara anului 2001 de la Genova. Sunt poate cele mai multe materiale filmate cu abuzuri ale fortelor de ordine. E incredibil, lovesc fara mila.

Lipsa oricarei urme de ezitare in fata violentei extreme, in fata mutilarilor va va convinge pe cei care nu credeti ca aceste personaje infame nu sunt oameni.

Iar vorbiti fara sa cunoasteti situatia reala.

De ce ACAB ma?

Si acum tot politia este de vina ?

Cu ce este de vina ?

Ca a sarit in ajutorul respectivilor?

Ce trebuia sa faca politia ?

Sa ii lase pe francezi sa ii linseze pe suporterii adversi ?

Sunt curios ce ati mai fi spus daca eram noi in locul lor...

Bag de seama ca unii dintre voi sunteti chiar copii la minte.

Asa ca mai taceti din gura si nu mai comentati aiurea.

Tot timpul ACAB in stanga si in dreapta.

De fiecare data dati vina pe fortele de ordine, mai ganditi si voi ca d'aia aveti cap.

Daca asa a fost situatia acolo, daca intr-adevar politistul a sarit in apararea respectivilor, atunci eu consider ca a procedat cum trebuie.

Totusi este pacat ca s-a ajuns pana la impuscaturi si a murit o persoana.

Pacat !

esti un terminat.....

Ma intreb ce ar mai fii strigat daca aveau parinti care sa lucreze in Politie, Jandarmerie, sau daca, precum spuneam mai sus, un politist l-ar fii aparat de zeci de "baieti buni" care nu vroiau "decat" sa il calce in picioare...deh, ce mare lucru vroiai sa faca?

Sa strigi ACAB e ca si cum ai spune ca toti romanii sunt tigani, analfabeti, badarani, incompetenti, etc.

Incercati sa fiti si voi mai luminati la minte, ca vedeti doar ce vi se arata sau doar ceea ce vreti sa vedeti.

Politistul francez care i-a impuscat pe suporterii celor de la PSG, nu cred ca a facut-o degeaba, el era in timpul serviciului, in civil, si a facut ce trebuia sa faca orice om cu onoare.

Faptul ca respectivii erau in deplasare, asta nu inseamna ca francezii au o scuza.

Intr-adevar, cand te duci intr-o deplasare iti asumi anumite riscuri, risti sa fii jignit, agresat, tratat cum nu se cuvine, sunt niste riscuri reale, dar asta nu inseamna ca trebuie sa suporti toate mizeriile unor astfel de oameni.

Toate au o limita, in seara respectiva eu sunt sigur ca  francezii au intrecut aceasta limita, pentru ca altfel ei nu ar fii fost impuscati.

o intrebare:la ce unitate lucreaza taica-tu???sau tu???

nici macar nu am nevoie sa ma aprobi tu :))

Toate au o limita, in seara respectiva eu sunt sigur ca  francezii au intrecut aceasta limita, pentru ca altfel ei nu ar fii fost impuscati.

o intrebare:la ce unitate lucreaza taica-tu???sau tu???

nici macar nu am nevoie sa ma aprobi tu :))

stai linistit ca nu am pe nimeni care sa lucreze in structurile M.A.I. si nici nu am avut in trecut.