Guest

A.C.A.B.

485 posts in this topic

dupa parerea mea s-a ajuns aici tot din cauza noastra,pentru ca bilete nu se dau cui ar merita sa primeasca si se dau pe cumetrii,asta e adevarul

ce-ti mai trebuie dovezi ?daca cine trebuie nu face nimic legat de chestia asta ...noi degeaba ne batem capul.

Noi metode:

polis.JPG

Locotenentul Marius Militaru indeplineste, incepand de vineri, functia de comunicator al Ministerului Administratiei si Internelor.

Marius Militaru a indeplinit functia de purtator de cuvant al Directiei Generale de Jandarmi a Municipiului Bucuresti, este absolvent al Facultății de Jurnalism, iar in prezent este doctorand in stiinte militare la Academia Natională de Înalte Studii Militare Carol I.

Militaru va asigura informarea mass-media si a cetățenilor cu privire la activitatea si rolul Ministerului Administratiei si Internelor si va prezenta pozitia oficială a institutiei.

Ca si Oprea,care a primt o stea de general doar pentru ca si-a dat demisia,Marius Militaru face o treaba al naibii de buna ca si purtator de vant,drept urmare va informa cetatenii si mass media cu tot ce se intampla la MAI utilizand limbajul specific de lemn care il caracterizeaza.

Edited by STARforce

i-a luat locul lu ciocan? Edited by Costi
i-a...tarane!

pai ala nu era doar la politie ?

ciocan era la politia capitalei si stiam ca a fost suspendat la TV vreo jumate de an.

as vrea sa consemnez si eu astazi o noua victorie a noastra(a suporterilor )impotriva jandarmeriei romane.am avut o interdictie de 2 ani pe proces am facut contestatie si am reusit sa castig,pt asta as vrea sa-i multumesc lui Costi, care m-a ajutat foarte mult

DSC00324.JPG

Edited by Lari

au fost schimbati si bagati in proces vreo 2 sefi de la jandarmerie,Antonescu si inca cineva pt ca au angajat niste baieti ilegal :))

felicitari gabitzu, cu mare placere.

luptati toti pentru drepturile voastre, mai ales cand se comit abuzuri de genul...poate reusim sa facem si un articol sa punem pe prima pagina, ca e interesanta rau povestea :)

La 2 ani suspendare, trebuie sa fie vorba de huliganisme grave...

La 2 ani suspendare, trebuie sa fie vorba de huliganisme grave...

foarte grave 1on ,intrat pe teren la final de meci(non violent)pt poze cu echipa dar am fost norocos sa ma aleg cu 2 ani interdictie :))) bine ca am scapat.

multumesc tuturor :beer2:

Ministerul Administratiei si Internelor a informat, ieri, că Parchetul Înaltei Curti de Casatie si Justitie a comunicat oficial faptul că s-a inceput urmarirea penală impotriva generalilor Olimpiondor Antonescu, pentru neglijență, si Nicolaie Rugina pentru fals si abuz. Drept urmare, seful Jandarmeriei Romane, Olimpiodor Antonescu, si prim-adjunctul acestuia, Nicolaie Rugina au fost demisi de la conducerea institutiei, in urma scandalului privind angajarile ilegale din IGJR, ca urmare a inceperii urmaririi penale impotriva lor.

Secretarul de stat in Ministerul de Interne, Ioan Dascalu, a anuntat că pe langă cei doi au mai fost destituiti din functii din acelasi motiv si comisarii Ioan Valentin Opritescu - directorul Directiei Financiare din MAI, Constantin Toleriu si colonelul Marian Grigoroiu.

În acelasi dosar s-a inceput urmarirea penală si față de fostul sef al resurselor umane din MAI, Adrian Patrascu, si de fostul secretar general al MAI, Cristian Baci.

Cristian Baci, Adrian Patrascu si Ioan Valentin Opritescu sunt acuzati de abuz in serviciu contra intereselor persoanelor, iar Constantin Toleriu - pentru complicitate la această infractiune. Generalul-locotenent Olimpiodor Antonescu este acuzat de neglijență in serviciu. Generalul Nicolaie Rugină este invinuit de fals intelectual si abuz in serviciu contra intereselor persoanelor, in timp ce colonelul Marian Grigoriu, de abuz in servciu contra intereselor persoanelor si complicitate la fals.

În 5 ianuarie, procurorii Sectiei de Urmarire Penală si Criminalistică din cadrul Parchetului ÎCCJ au inceput urmarirea penală in rem in cazul angajarilor ilegale in Jandarmerie, iar luni au declansat urmarirea penală față de cele sapte persoane. Astfel, Parchetul a comunicat oficial Ministerului de Interne, urmand să fie citate pentru audieri cele sapte persoane. Ancheta judiciară vine in urma sesizarii Corpului de control al MAI, care a constatat ca in perioada 15-18 octombrie 2010, cu avizul unor sefi din institutie, s-au deblocat trei posturi de ofiter in Jandarmeria Romană , prin derogare de la actele normative prin care fusese suspendată orice angajare.

În aceste conditii, examenele au fost dispuse de IGJR (Inspectoratul General al Jandarmeriei Romane - n.r.) si au avut loc, desi pentru anumite functii nu erau indeplinite cerintele de organizare impuse de ordinele pe linie de resurse umane (vechime in munca niciun candidat nu avea la dosar certificatele de examinare psihologica nu toate documentele de studii erau legalizate, la toti candidatii lipseau fisele medicale de incadrare) , informa MAI.

Nu stiam daca sa scriu aici sau la sectiunea Hooligans.

Un total de 240 de ani de inchisoare pentru 14 gropari care au participat indirect la moartea unui suporter francez, in 2009, inainte de Partizan - Touluse.

http://www.ultras-tifo.net/news/265-240-ye...rice-taton.html

Mi se pare inconstienta grava sa stai in centrul Belgradului la bere in ziua meciului.

Se spune ca este mai mult o decizie a statului care vrea sa inlature huliganismul. Se pare ca si-au laut ani si unii care erau la kilometri distanta de incident. Totusi, partea buna este ca poate se mai renunta la cutite, filaje si mafia din scena ultra sarba si nu numai.

Edited by Dragos_G

pe langa faptul ca pedeapsa este mult exagerata, mi-e ca o sa se renunte la cutite, filaje si mafie, si pe langa asta o sa potoleasca de tot fenomenul, usor-usor, si in serbia, asa cum s-a intamplat prin vest(spania, anglia, italia, franta-partial), inlocuindu-l treptat cu spectatorul modern, in fotbalul modern