Sign in to follow this  
Followers 0
Bogdan4Steaua

Steaua - Betis Sevilla 0-0 :(

Pronostic pentru Steaua - Betis...   199 members have voted

1. 1.

• Victorie Steaua
      157
    • Egalitate
      29
    • Victorie Betis
      13

Please sign in or register to vote in this poll.

470 posts in this topic

Nu iti dai seama cata dreptate ai! FT FT FT FT FT multa! si eu sunt de aceiashi parere...Rabdare...cu Oleg sunt sigur k am fi luat gol cu Betis.

Da, ma, da. Poate chiar mai multe. Ca si cu Lens, Sampdoria si Berlin.

vroiam sa scot altceva in evidenta domnule doctor profesor Kronos^ cu pasele lor....am fost peste ei...ei fiind Betis...o echipa cu mult peste ce am intalnit pana acum!mi am respectat sfatu pana cand v am vazut pe voi cum injurati echipa ka la usa cortului!da cred ca o sa te ascult si o sa imi urmez sfatu...ca nu meritati nici macar injuraturi!respect!

1) Nu mai vreau sa mai cert aiurea. Daca te-am stresat imi cer scuze. Dar sa stii ca nu sunt profesor sau doctor, am spus doar ca s-ar putea sa fie printre cei care au injurat si dinaceia. Daca asa considera ei ca trebuie sa se manifeste nu inseamna ca sunt carpe sau distrusi pur si simplu asta e opinia lor(dreptul la libera exprimare). Si cam totzi cei care merg pe stadion mananca semintze. Asta inseamna ca totzi sunt carpe? Tu nu ai mancat niciodata semintze pe stadion?

2) Nu am injurat jucatorii. L-am injurat doar pe Olaroiu pentru ca a distrus automatismele pe care le crease Protasov si acum Steaua joaca haotic, la plesneala, fara idei ca pe vremea lui Piturca. Protasov a incercat sa-l faca sa joace din prima, cu devieri, in viteza ceea ce la Olaroiu nu e permis. Asta e parerea mea daca o acceptzi bine daca nu asta e. Poate tzie tzia placut cum a jucat Steaua, foarte bine, mie nu.

3) Ghinionul nu prea trebuie invocat ca la fel cum putea sa dea Radoi gol asa de bine putea sa inscrie si Betis, ca au avut si ei ocazii.

4) Sper sa castigam sau sa facem un egal, fara 0-0, la Betis ca sa visam in continoare la Cupa UEFA.

5) Sper sa ma contrazica Olaroiu si de acum inainte sa o faca pe Steaua sa joace frumos si sa castige tot astfel incat la sfarsitul campinatului sa pot sa postez un mesaje in care sa imi cer scuze ca am zis ca nu e bun ca antrenor.

Unde a ramas euforia? Euforia, care am vazut-o la romani cand s-a terminat meciul din Heerenveen. Defapt si eu strigam si cantam la fel de tare ca toti stelistii, aveam cu totii incredere in aceasta echipa si am sustinuto pan' la final. Dupa un 1-0 a lui Heerenveen, fanii veniti din Romania au inceput sa canta chiar mai tare. Asta este spiritul a unui "winner". Acest spirit a disparut in doar(!!) doaua-trei saptamani.. Pacat si incredibil!

Dar hai sa va zic ce am petrecut eu acum 3 ani. Eram mai tanar si cu mai putin bani, dar cu cel mai bun prieten am adunat bani si am cumparat bilete pentru meciul Ajax-Ac Milan (2003-2004). Eram emotionati si aveam nervi pana cand sa incepe meciul. Deja vedeam ArenA si ne gandeam ca au trecut iarasi 8 ani decand a fost Ajax campioana Europeana si de data asta eram iara in sferturi cu o echipa super talentata. Prudenta, dar plina cu baieti plin de curaj ca Chivu, vede Vaart sau vede Meyde.

Enfin, pana sa intru in stadion facusem o cruce mare si apoi am vazut un stadion plin cu steaguri, emotii si sperante (presupun ca ieri a fost tot asa in Bucuresti). Toata lumea a venit sa incurajeaza Ajax findca o iubeam! Pana cand sa incepe meciul a inceput TOT stadionul sa canta: Daar hoorden zij engelen zingen... Ajax Ajax Ajax!!(ro: Auzeam ingerii cantand: Ajax Ajax Ajax!!). Eram sigur, asta trebuia sa fie seara Ajaxului.

Dar a fost un meci enervant, cu putine ocazii si un Milan care isi batea joc de tinerii de la Ajax. Imi era teama ca in orice moment putea sa baga gol Sheva si chiar a avut o sansa uriasa, dar din fericere ne-a salvat Lobont(!!). Dupa acest presing am realizat noi, suporterii, ca acest tineri au nevoie de noi si apoi am strigat non stop si am cantat superb. Au inceput sa joaca mai bine si au avut chiar nishte ocazii de gol. Din pacate pentru. noi s-a terminat meciul in 0-0. Dar asta nu a fost de suparare, din contra, cu totii am simtit aceaasi lucru: suntem Ajax, putem invinge oricine, oriunde si oricand! CHIAR LA EI IN SAN SIRO! Am mai cantat dupa meci si ii am multumit pe jucatori!

Dupa doua saptamani am fost ca si calificati pana in minutul 93'. Din pacate a gafat Chivu. Un anticlimax as zice.

Dar ce vreau sa zic e ca la Ajax a fost un sentiment de "winner" care e acum, in asa un moment important, absent la noi toti, la noi stelisti! In loc sa-i fi auplaudizat si laudat pe jucatorii ii am fluierat, huiduit etc.

Vad ca ati uitat ceva, ceva ce puteti invata de la mine, chiar de la noi, fanii Ajaxului:

-Steaua merita totdeauna sprijinita

-Trebuie sa ramana mereu o convingere in fani ca putem castiga

-Steaua poate castiga dela ORICINE, ORIUNDE si ORICAND!

-Steaua ESTE ECHIPA Romaniei

-Steaua ESTE Barcelona ESTULUI!!

NU AVEM LIMITE!

Steaua te iubesc pan' la moarte!

Peace out!

chiar mi`a placut! pacat ca nu poti transmite asta si celorlati!

Eu sunt de parere ca oprita ar trebui utilizat mai mult. Are o viziune buna a jocului, si e genu de jucator care poate sa scata dintr-o minge aiurita o faza de gol. Are capacitatea a scoata 2-3 sclipiri intr-un meci ce ar putea fi suficient pentru rezultat.

Olaroiu nu a jucat prost joi, daca juca altfel... Steaua putea pierde sau, in cel mai bun caz, se termina 2-2 (sau geva de genu...).

Ganditi-va ca poate nici jucatorii nu sunt inca pregatiti sa puna in aplicare schemele lui. La asta nu v-atigandit? Ca e nevoie de acomodare cu noul antrenor?

pun pariu ca, daca saptamana viitoare scoatem un rezultat bun, toata lumea o sa spuna ce frumos am jucat, ce antrenor e Oli, etc etc....

acelasi lucru se spunea si de Protasov, si de Zenga cand au venit... Nu putem sa`i acordam timp cum le`am dat celor 2?

Anul trecut, pe Ghencea, la finalul meciului cu Vilareal (0-0 vezi meciul de aseara) toata lumea a aplaudat si a cantat pt Steaua. anul acesta am jucat cu Betis, si la sfarsit se fluiera! De ce?

am auzit (nu am putut vedea pt ca eram pe stadion) ca rrapizi la 0-0 cantau de mama focului, incurajau echipa... la noi ??? se injura? oare se cere prea mult de la suporterul stelist, care trebuie sa incurajeze echipa la bine sau la GREU

de ce am aplaudat la 0-0 cu villareal?pentru ca Steaua a jucat in meciul ala,in comparatie cu parodia din meciul cu Betis!si pentru ca Steaua juca ceva atunci am si stat trei ore in zapada!d-aia ii fluieram acum!

am incercat si am si reusit sa nu postez imediat dupa meci , ca sa nu fiu influentat de joc si de rezultat . Trebuie sa privim lucrurile la rece sa nu mai injuram pe unii sau pe altii. Toti vrem ca Steaua sa fie cea mai buna dar pe de alta parte nici nu putem sa ne facem ca totul este roz la echipa.Eu unul nu inteleg ca dupa un asemenea meci Mihai Stoica sa declare ca amn facut un joc bun , sau Oli ca am avut ghinion . Este incredibil ce se intampla , si din aceste motive nu cred ca se va intampla mare lucru cu Olaroiu la echipa. Au ajuns jucatorii sa nu mai aiba incredere in ei , altfel cum sa caracterizez declaratia lui Radoi cum ca nu am prea avera valoare . Olaroiu asta distruge tot la Steaua , cu tactica lui de fapt eram convins de asta de cand a venit la echipa, dar nici in cele mai negre vise ale mele nu credeam ca o va face in numai 2 luni. Am tot citit pe forum ca Protasov a pierdut supercupa sau cu Rosenborg. Da asa este dar in supercupa numai ghinionul a facut asta , de la primul meci a jucat bine si frumos , si chiar daca a pierdut erau sperante pt ca echipa juca f bine. era 2-1 pe noi si presam incontinuu, cu lens , cu halmstad si in campionat la fel , credeti ca , cu Olaroiu se poate intampla asa ceva?

Cu lens am castigat cu 4-0 echipa ataca si la 1 si la 2 si la 3-0 , ca o mare echipa. Pai cu Oli daca era 1-0 ne baga cu fundu in poarta si aia ne egalau in ultimile 10 minute. Vedeti aici este problema. Cu Protasov eram linistiti , chiar daca nu castigam stiam ca este capabil , dar Olaroiu a demonstrat ca nu are valoare de Steaua . is curios ce tactica va adopta Oli cand echipa va conduce cu 1-0. La Steaua ne trebuie un antrenor in spiritul Stelei , un anttrenor european , care sa nu se teama . Pacat pentru ca avem o echipa f buna , dar Olaroiu nu stie sa i puna in valoare. Toti spun ca Betis e o echipa buna. Asa o fi , dar Lens nu era , Sampdoria? Olaroiu TRE SA STIE CUM SA CONTRACAREZE jocul lor dar cred ca habar nu are .Mie teama in campionat. Fiti atenti ca noi tre sa luptam de 2 ori mai mult , mai ales acum ca Dinamo a adus pe sapaligha cooperatistu. Imi vine sa urlu cand vad ca Olaroiu asta va pierde campionatu si atunci adio Liga , am fi capi de serie in turul 3 si cu un antrenor capabil am intra sigur in Liga. Sper ca va dati seama ce important e titlul de anul asta , pt ca prima echipa din Romania care va intra in Liga va domina fotbalul romanesc pt multi ani , numai simpla prezenta iti asigura 3,5 milioane de dolari ca sda nu mai vb de banii din publicitate . Si vine Oli ca sa strice tot.

In concluzie Olaroiu trebuie sa plece cat mai repede. Ma p.s pe Cupa UEFA, dar campionatu nu tre sa il pierdem anul asta ca sa intram primi in Liga . o meritam

Cred ca mai repede am huiduit pentru ca nu suntem de acord cu numirea lui Oli ca antrenor..toti ne-am comportat exemplabil,i-am sustinut...si pe el si pe jucatori...

bah da nu mai suferiti atat nene ca Oli nu are fata de Steaua ca ala nu joaca bine ca alalalt da cu stangu in dreptu!daca tot va dati asa de mari suporteri veniti dreaq la stadion si incurajatzi echipa acolo si nu mai suferiti atat de voi pe net!Betis a jucat excelent aseara chiar si din primele randuri ale peluzei vedeai cum teseau pasele si cum se gaseau pe teren!noi am fost peste ei aseara dar ne a lipsit ceva..ceva care sper sa nu ne mai lipseasca in meciurile urmatoare!daca ne calificam in sferturi voi nici macar sa nu va bucurati(voi=cei care au injurat vreo clipa Steaua)!respect!

tu sigur ai fost la Steaua -Betis pe stadion ? au jucat ca in curtea scolii ...jardel si nesu au jucat de ziceai ca a fost primul lor meci ... de Radoi nu mai spunem ... noroc ca l-am avut pe Goian altfel ne umileau aia

de Radoi nu mai spunem

Ce sa nu mai spunem de Radoi? Radoi e singurul de care esti sigur ca pune mereu suflet si care ramane pe teren indiferent de cat de rau e accidentat. Sau cum ar spune flacau' asta de la gazeta sporturilor:

"Să ne reamintim o secvenţă. În careul spaniol, Rădoi e călcat cu crampoanele pe mînă. Ca în "Alliens", acolo începe să-i mai crească o mînuţă. Cînd a ajuns la margine, "monstruleţul" deja scosese şi capul. Medicul îl pansează. Probabil că dacă i-ar fi proptit braţul pe banca de rezerve şi i l-ar fi tăiat cu un fierăstrău, Rădoi tot ar fi revenit pe teren, să-i plesnească pe adversari cu el." - http://www.gsp.ro/index.php?a=36833&shift=1

Delgado asta nu e de la Basel? Ce cauta aici? 8O

Imi vine sa urlu cand vad ca Olaroiu asta va pierde campionatu si atunci adio Liga , am fi capi de serie  in turul 3 si cu un antrenor capabil am intra sigur in Liga. Sper ca va dati seama ce important e titlul de anul asta , pt ca prima  echipa din Romania care va intra in Liga va domina fotbalul romanesc pt multi ani , numai simpla prezenta iti asigura 3,5 milioane de dolari ca sa nu mai vb de banii din publicitate . Si vine Oli ca sa strice tot.
Sunt de acord cu tot mesjul dar frgamentul asta e cel mai important. Daca nu castigam titlul Olaroiu o sa fie declarata persona non grata la Steaua, cel putzin de catre suporteri care or sa-l huiduie mai rau ca pe Pitzurca in 2003.

:evil: >>>Stati CALMI ca daca Steaua merge in continuare asa de "bine" cu Oli pe banca,cred ca nu o s-o duca mult ca antrenor,eu i-as sugera sa isi dea demisia si sa mearga in ITALIA in divizia secunda si acolo poate face ce tactica vrea el,ca se vede ca la noi nu prea merge asa cum vrea el si sincer nici nu cred ca o sa mearga vreodata!!>>> :twisted:

desi nu cred ca a fost cineva mai suparat ca mine ca vine Oli la Steaua, tare mi-e teama ca acum nu avem de ales: e rau cu rau (Oli), dar e mai rau fara rau. ma revolta gandul ca la cum joaca Steaua acum punctele adunate de Steaua si Rapid ii vor ajuta pe javre sa joace direct in Liga Campionilor! ma infurie de-a dreptul! dar ma gandesc ca nu avem de ales: daca pleaca Oli acum iar se da echipa peste cap si cum deja parca sunt ametiti tare mi-e teama ca nici in UEFA nu mai jucam la anul.

asa ca, vrem-nu vrem, trebuie sa il sustinem pe Oli sa ne duca Steluta daca nu in finala, macar pe locul 1 in campionat.

si sa plece la vara unde vrea el!

ps Betis a fost de departe cea mai tare echipa care a jucat cu Steaua de cativa ani buni incoace...

Ne agitam destul de repede , consider ca suntem la inceput de campionat sinu ar fi nimerit sa dezvoltam valuri , valuri care sa darame aceasta fortareata !Voi veniti la stadion pentru echipa Steaua si doar pentru ea .Nu trebuie sa va ganditi ce fac restul echipelor din campionat , ce fac in cupele europene!Trebuie sa sprjiniti Steaua!Echipa a practicat un joc inchis e adevarat dar sa vedem de ce s-a intamplat:am fost sufocati de presingul adversarilor !Este adevarat ca au fost destui jucatori care au prins o zi slaba dar aveau nevoie de incurajare ...Oli poate si din punctul meu a gresit ...inca nu e nici o nenorocire !Ramaneti alaturi de echipa !

:evil: >>>Va fi o nenorocire cand se va califica "rapizi" si noi o sa stam sa ne uitam la ei cum joaca mai departe,va mai fi o mai mare nenorocire daca vom pierde campionatul iar altii se vor bucura de munca Stelei in UEFA!!>>> :twisted:

Sunt de acord sa ne sustinem echipa , dar nu sunt de acord sa strigam ca niste descreierati si sa nu gandim deloc. Nu putem ascunde mizeria sub pres ca se impute.Uitati ce declara MM

[b]Domnule Stoica, aţi declarat că Olăroiu este cel mai bun antrenor cu care aţi lucrat. Vă menţineţi părerea şi acum?[/ :D Nu imi vine sa cred . asta ne ia de fraieri?

daca acuma a jucat excelent ce o sa fie cand o sa prindem o zi mai slaba

:evil: >>>Cand o sa pprindem o zi mai slaba o sa luam bataie la peste 4-5 goluri diferenta si o sa ajungem de rasul lumii,asa cum a fost cu caini ,cand au luat-o de la fORESTA!Astia nu stiu ce spun sau nu am vazut noi acelasi meci!!!>>> :twisted:

Sunt de acord sa ne sustinem echipa , dar nu sunt de acord sa strigam ca niste descreierati  si sa nu gandim deloc. Nu putem ascunde mizeria sub pres ca se impute.Uitati ce declara MM

[b]Domnule Stoica, aţi declarat că Olăroiu este cel mai bun antrenor cu care aţi lucrat. Vă menţineţi părerea şi acum?[/ :D Nu imi vine sa cred . asta ne ia de fraieri?

daca acuma a jucat excelent  ce o sa fie cand o sa prindem o zi mai slaba

Uneori este bine sa fii mai diplomat. Ganditi-va ce s-ar fi intamplat daca Meme ar fi declarat ca Steaua a jucat slab, ca tactica nu a fost buna.

Imi amintesc ca la instalarea lui Oli, s-a tot vorbit despre un conflict intre acesta si Mihai Stoica, chestie infirmata atunci de ambele parti.

Daca Meme ar fi facut greseala sa critice acest joc, presa atat ar fi asteptat. A doua zi pe prima pagina am fi avut: "Conflict deschis Mihai Stoica - Olaroiu".

cred ca e mai bine ca s-a terminat 0-0 decat sa fii castigat cu 1-0.Daca am fii castigat stiti ce se intampla la Sevilla,Betis ataca tot meciu dar la 0-0 or sa fie putin mai rezervati,cred eu.

mah acu eu ma rog la Dumnezeu sa nu patim ca si cu Villareal ...oricum eu zic ca dak Olaroiu va juca cu echipa pe atac sa inscriem in primele 15-20min un gol e perfect ..ca la 1-0 pt noi ei vor ataca si vor creea mai multe spatii pentru Iacob , Dica , Bostina sau Nicolita,

Ar fi mai bine daca golu de1-0 pt noi ar veni mai tarziu prin min60-70 dar e bine si min15-20 decat deloc

mah oricand ar da golul Steaua ..Betis tot ne-ar creea spatii ..dar ai dreptate cu cat e mai tarziu cu atat mai mult or sa fie ei panicati si or sa se avante in atac si noi vom putea sa inscriem cu usuriinta si pe al 2-lea ...oricum eu zic ca sa jucam meciu de la bun inceput cu aceeasi oameni , fara schimbari decat dak vor fi accidentati sau in pericol de a lua al 2-lea cartonas galben ...sa dea Dumnezeu sa nu avem accindetati sau suspendari pentru ca nu avem nevoie de aja ceva...

Ideea este ca trebuie neaparat sa marcam acolo. Cu cat o facem mai tarziu cu atat mai bine. Sa nu aiba timp spaniolii sa mai dea doua goluri.

Sa speram ca in weekend se vor accidenta cativa jucatori de la Betis(nu grav, insa atat cat sa lipseasca in meciul de joi).

Sign in to follow this  
Followers 0