Daniel-Ionut

Steaua - FC Brasov 0-3 (0-2)

150 posts in this topic

Moa`, da` multi au fost la stadion.Pe frigul acesta,eroi.Sigur,parerea mea : unii si cu creierul spalat.Sezonul acesta nu mai vin decat impotriva lui dinamu`.Indiferent daca pierdem. Nu's suporter ''la bine'',da` nu stiu cum am putea rezista sa stim ca Gardos,Szekely,Martinovic si Radut sunt pe banca sau deloc. Si altii sunt titulari. Si un suporter ar suporta si -10 grade daca ar vedea profesionalism din partea unor jucatori si a unor ''conducatori''.

But no...nimic de genul acesta prin Ghencea.

Este foarte bine ca avem Cola,bere si ciocolata Steaua.Asta-i pofta ce-am poftit...

Incredibil tanase parca e prea bun sa stea in genunchi :)) al dracu taran obosit

Mergem sa-i dam aurul jos. E pe apucate.

Nu mai zice ca nu vrem si legione granata alaturi de noi.

Cineva trebuia sa aiba simtul ridicolului. Bine Tanase! Cum sa te pui in genunchi si sa aplauzi galeria? Macar puteau mima regretul omului infrant, pozitia ghiocelului, iar apoi sa paraseasca in liniste terenul. Te-ai pus in genunchi, atunci stai naibii si nu te ridici pana publicul nu te aclama/apaluda ca sa-ti ridice moralul, deci, sa te ierte. ( jucatorii Slaviei Praga au fost sinceri si au transmis asta, astia l-au imitat pe MM care nici n-avea ce sa caute in teren)

Incredibil tanase parca e prea bun sa stea in genunchi :)) al dracu taran obosit

L.E bine ca l-am laudat prematur pe Tanase

343186_genunchi.jpg

Edited by dee

dar MM de ce s-a pus in genunchi?

Asta-i pozitia lui favorita !

Din obisnuinta. Noroc ca nu s-a mutat in cutia de carton, iti dai seama cum traia in seara asta?

E pozitia standard in orice cutie de carton.

I-am gasit pe suporterii adevarati. S-au refugiat pe contul de facebook a echipei. Citind intamplator cateva commenturi de acolo, imi dau seama ca multi care se numesc stelisti merita echipa asta

Cineva trebuia sa aiba simtul ridicolului. Bine Tanase!

L.E bine ca l-am laudat prematur pe Tanase

Ma indoiesc ca un individ retardat ca Tanase are vreun simt!... :)

I-am gasit pe suporterii adevarati. S-au refugiat pe contul de facebook a echipei. Citind intamplator cateva commenturi de acolo, imi dau seama ca multi care se numesc stelisti merita echipa asta

18244970.jpg

sa speram ca are directia buna: suntem la 13pct de titlu si 13pct de retrogradare.

Ma indoiesc ca un individ retardat ca Tanase are vreun simt!... :)

Intotdeauna oamenii cei mai de incredere se sacrifica.

vadim.jpg

Tanase e cel mai slab capitan din istoria acestei echipe,iar ciobanul asta trebuie oprit...pana acum nu am sustinut ideea sa plece,dar cand vad ce face din echipa asta,sa nu mai permita el sa joace Dica si burdujan,dar cine plm e asta...bine ca il pupa in dorsala pe curvalau de tanase(zero barat fara 1)...Nu stiu cum poate sa-i ceara la Laca,titlul,l-a vandut pe B.Stancu principalul marcator,nu a dus nimic,pe Moraes s-a scremut pt 200 de mii,miliardarul c...,pe Eric nici nu-l interesa...lasa ca il avem pe Bombu Sexy(Coca Boy,Strambu fular-campionii )

Lacatus ,Geraldo,Dica.Bomfim,Galamaz,Brandan,Nicolita,Burdujan.AFARAAAAAAAAAAA.Bergodi a fost singurul antrenor care ar fi avut sansa sa faca echipa la Steaua daca Cacareaza ar fi avut un pic de creer.Lacatus. te acuz de indepartarea tinerilor din echipa .Munca intr-o echipa o fac cei cu ptential fizic

si intelectual,adica tineri.Tu si CACAREAZA ati adus pensionari.Afara si tu si el.

nu pleca Lacatus! du-ti treaba pana la capat. mai e putin si ajungem la retrogradare. ia-i banii maimutei, nu fii fraier, nu-ti da demisia!

dl. Mustata e dezlantuit pe sport.ro. Nu-l vad bine pe Tanase :D ( sfat prietenesc: urmatoarea bomba sa fie din Berceni, poate, poate il "scapa" de la linsaj)

Edited by dee

@Mo cateva exemple? Ca nu vreau sa ma uit pe acolo...

vai de noi,nu va e rusine...................noi murim in fatza televizorului,mureau de frig suporterii si va bateti joc de noi.......nu tin apararea patronului,dar,Marius, ... Steaua nu e Vaslui,imi pare rau sa spun dar in fatza lui nea Pitzi nu comenta nimeni si echipa juca fotbal.

Si chiar nu e vina lui Becali ca jucatorii stelisti nu au avut chef sa joace aseara...La Steaua a venit cam tot ce putea fi mai bun in ultimii ani in campionatul nostru..

ce e asta ma?astia sunt suporteri?suporterii isi INCURAJEAZA echipa,chiar daca sunt dezamgiti de scor!daca voi incepeti sa ziceti sa plece Laca ce rezolvati??credeti k va asculta pe voi?..e adevarat ca puteau mult mai mult,dar toti au zile proaste..;) Forza Steaua!

Nu stiu ce va agitati atat? Si Real Madrid si-a luat vreo 5 goluri acum ceva ani de la o echipa net inferioara! Am fost aseara in peluza, am indurat gerul pentru ei, am ragusit , am plecat fleasca acasa insa pot sa zic ca si fericit! Sa nu uitam ca lotul asta a batut Utrech cu 3-1 si egaluri cu Napoli si Liverpool! Uitati cam repede cand vine prima infrangere! Nimanui nu i-a convenit cum a jucat Steaua aseara insa Brasovului i-a iesit tot iar Stelei doua pase [...]

Astea sunt numai o parte din ultimele postari. Alea de aseara erau si mai "adevarate".Mai erau inca multe in care era felicitat Mi.mi pentru gestul sincer s.a.m.d. dar mi-e lene sa caut acum.

Ca sa nu mai vorbesc ca majoritatea sunt agramati...

Edited by MoWeed

dl. Mustata e dezlantuit pe sport.ro. Nu-l vad bine pe Tanase :D ( sfat prietenesc: urmatoarea bomba sa fie din Berceni, poate, poate il "scapa" de la linsaj)

au si fetele din cartierul Berceni totusi demnitatea lor,dee.plus ca Dodel are niste standarde inalte...nu gasesti pe orice drum o bomba care sa dea cu masina peste tine in parcarea unui club din Oltenita :) "capitanul" cred ca e confuz deoarece nu stie in ce club sa mai mearga zilele astea,prea nu s-a mai scris nimic de el!

p.s. spre douajpatru! fular-campionii

Edited by Andrei*

au si fetele din cartierul Berceni totusi demnitatea lor,dee.plus ca Dodel are niste standarde inalte...

evident :) Eu in locul lui Gigi as angaja niste bombe care sa-mi supravegheze mioarele, sa le faca program si sa-mi dea raportul saptamanal. Prietena de fotbalist “ munca cinstita, remunerata.

are dreptate "sufletrosalbastru" puteati sa va uniti 20-30 de suporteri de la a2a k am vazut k stateati si voi erati o gramada si fugeati si aia erau maxim 7 insi care veneau spre voi.nu inteleg dc a`ti stat asa fara sa faceti nimik.urat k dka erati mai uniti ii puneati la respect pe mizeriile de la SUD.dar asa este romanu,sta si se uita,fara sa faca nimik.

IN LOC SA STATI SA COMENTATI TOATE C A C A T U R I L E ASTEA PE NET MERGETI LA STADION SI CERETI DEMISIA LU Lacatus DACA AVETI SANGE IN INSTALATIE SI NU VA MAI VAICARITI CA NISTE PUTAS DE DOI LEI.MARI SUPORTERI MAI SUNTETI SI CRED CA 75%DINTRE VOI NU A CALCAT PE Ghencea SI NICI NU STIE CATE LOCURI ARE STADIONUL.CACANARILOR.ULTRAS FOREVER.

postat de ram0nicastelista

asa e, RUSINE ! domnule becali, nu le mai dati bani la haha*lerele astea de jucatori.sunt niste indolenti!se comporta ca niste o*i. propun sa ne facem si noi un imn adevarat inspirat din folclor si anume "cio*banas cu 300 de o*i". ni s-ar potrivi de minune.RUSINE, de trei ori RUSINE

L-AM CONTESTAT PE Gigi MAI TOT TIMPUL DAR ACUM IN SITUATIA ASTA II DAU DREPTATE.NU ESTE ADMIS CA LA UN ASEMENEA LOT SA NU FI CAPABIL SA ALCATUISTI UN 11 PUTERNIC.SA ATACI POARTA SI SA SUTEZI PE POARTA ACASA ABIA DUPA MIN. 60 ESTE DE NECONCEPUT LA O ECHIPA DE FOTBAL.SI N-A FOST DOAR LA UN MECI SITUTIA ASTA MAI LA TOATE DE CAND A VENIT Lacatus.E DEZASTRU SUNTEM LA PAMANT.

Mai doriti si altele sau va ,,satisfac" astea gasite de mine la marea repezeala?!

Stelisti adevarati astia bai.........nu ca voi!

Si voi credeti ca vom scapa de asta vreodata, cu suporteri ca astia?! Nu prea cred!