Daniel-Ionut

Steaua - FC Brasov 0-3 (0-2)

150 posts in this topic

steauafc_mic.gif VS brasov_mic.gifFC Steaua - FC Brasov

Campionat, etapa 20, stadionul "Ghencea", duminica 6 martie 2011, ora 20:00

FC Steaua Bucuresti revine in fata propriilor suporteri in anul 2011, impotriva Brasovului, dupa ce in etapa precedenta a reusit sa se intoarca la Bucuresti cu toate cele 3 puncte puse in joc la Craiova.

Pentru a pastra sanse reale la titlu, echipa noastra nu trebuie sa faca pasi gresiti, iar toate punctele trebuie sa ramana in Ghencea. Echipa are un moral bun dupa victoria de la Craiova, iar pentru FC Brasov este a 2-a deplasare consecutiva, dupa ce in etapa precedenta a jucat la Universitatea Cluj, reusind sa termine partida la egalitate, scor 1-1.

Meciul cel mai probabil va fi transmis de catre DigiSport.

Echipe probabile:

Steaua: Tatarusanu - Bonfim, Galamaz, Geraldo, Brandan - Nicolita, Marinescu, Ricardo, Tanase - Dica, Bilasco

Brasov: Marc - Rusu, Goldim, Oros, Williams - Martinovic, Viveiros, Ilyes, Toloza, Chipciu - Hadnagy

Arbitrii:

Tudor Alexandru - Onita Aurel / Avram Valentin

Cel mai bun marcator din lot:

Steaua: Bilasco - 5 goluri

FC Brasov: Ilyes - 6 goluri

Ultimul rezultat din Liga 1:

Universitatea Craiova - Steaua 0-1

"U" Cluj - FC Brasov 1-1

Clasament:

5. Steaua - 19m, 9v, 5e, 5i, 26-16g, 32p

10. FC Brasov - 19m, 4v, 9e, 6i, 17-23g, 21p

Bilete:

Peluze: 10 lei

Tribuna II: 15 lei

Tribuna I: 20 lei

Tribuna 0: 40 lei

Fotolii: 75 lei

Parcare: 50 lei

Cote:

1(1.37) X(3.90) 2(8.00)

Clasament complet Liga 1:

snap0236.jpg

HAI Steaua! :oleole:

Edited by Daniel-Ionut

Hmm... un meci dificil, ca oricare altul , insa merg pe o victorie la 1 gol dif cel mult 2! :D:D:D

cine poate sa im zica si mie, cei din AISS mergem la meci sau se strang baieti pe undeva pentru a viziona meciul?

Sfatul meu, Marian, este sa vii la meciul de baschet, de la sala Mihai Viteazul, ca atmosfera va fi mai misto. Incepe de la 19:00

LeoSUD, nu mai fi asa agresiv :P

Mesaj pentru toata suflarea ros-albastra de la un om care s-a nascut stelist si va muri stelist:

NU MERGETI LA MECI !!!

De 9 ani ne conduce un jeg care-si bate joc de noi, ultimele 5 sezoane au fost ratate, ne-am simtit umiliti si terfeliti in ultimul hal de un om care habar nu are de fotbal si nu da 2 bani pe spiritul stelist si voi vreti sa-i bagati bani in buzunar in continuare?

In afara celor care vor merge la meci pentru a protesta, sa le fie rusine celor care vor intra in stadion duminica. RUSINE !!!

Edited by bijoux_bz

cine poate sa im zica si mie, cei din AISS mergem la meci sau se strang baieti pe undeva pentru a viziona meciul?

La 7 fara un sfert la Sala Mihai Viteazu, la 7 incepe meciul de baschet. Ne vedem acolo. :)

Mai bine vino la baschet,acolo macar ai ce vedea..

Aflata pe locul 10, cu doar 21 de puncte, in zona fierbinte a retrogradarii deci, FC Brasov crede ca daca a smuls un rezultat de egalitate lui U Cluj in deplasare, poate ingenunchea Steaua. Sau va putea macar sa-i fie egala.

"Steaua nu mai e ce a fost", spunea un curajos din tabara echipei care duminica ne va fi oaspete. Insusi Antonio Conseicao, antrenorul echipei ardelene, incerca sa-si motiveze jucatorii afirmand ca prin lupta si determinare pot obtine un rezultat favorabil.

Eu nu cred in vorbe. Cred in ceea ce vad. Iar ceea ce vad ma determina sa afirm, cu tarie chiar, ca Steaua va obtine toate cele 3 puncte puse in joc.

E posibil sa fie un joc disputat, sa se termine la un gol diferenta, eventual cu 1-0. E suficient pentru ca Steaua si suporterii care inca o mai iubesc macar de dragul vremurilor trecute, sa spere in tentativa nebuneasca de se se clasa pe unul dintre primele doua locuri la sfarsit de campionat.

Nu ma substitui opiniilor altora, nu ma inregimentez in asociatii, grupuri sau grupulete. Sunt un suporter independent al Stelei si ii doresc sa fie mereu acolo unde ar trebui sa-i fie locul. Intre primele echipe ale campionatului.

FORZA Steaua! Guie Migi!

Edited by Virgil

Mai bine vino la baschet,acolo macar ai ce vedea..

Cand si cu cine joaca? Eu n-am asa mare treaba cu baschetul... doar cand locuiam in Ploiesti ma duceam la toate meciurile echipei locale, Asesoft.

Duminica la 7 la Sala Mihai Viteazu , vis-a-vis de Afi Palace Cotroceni ,contra CS Otopeni. Baietii de acolo chiar merita sa fie incurajati, acolo chiar mai este spiritul CSA.:)

aflata la 14 puncte de retrogradare si la 10 puncte de locul 1, cu un joc anost si cu o maimuta proasta in loja impunand in club tot felul de nulitati si incurcandu-i pe cei care mai au habar de ceva fotbal, Steaua poate la fel de bine castiga meciul cu Brasovul pe cat il poate pierde.

sigur, mi-ar placea sa vad un joc frumos, cu echipa noastra atacand in valuri si inscriind gol dupa gol, dar ... parca am obosit si sa mai sper.

de fapt, nu ma mai gandesc de mult la ce ar trebui facut ca echipa sa joace mai bine, ma tot gandesc la ce ar trebui facut sa scapam de ciuma aia din pipera

Am ajuns rau daca Brasov spera ca va bate Steaua , defapt suntem rau de vreo 4 ani asa...Brasov spera sa ne bata si in trecut ne-a batut , Buzau ne-a batut , Urziceni cu ciurucuri ne-a batut...ce urmeaza ?

abia atunci vom afla cati stelisti adevarati au mai ramas...

Pui pariu ca daca Steaua va retrograda vom avea cel mult cat CFR Cluj suporteri ?

Eu unul asi sutine echipa daca ar retrograda si m-asi bucura din plin de plecarea CIOBANAULUI ! :D

si acuma mai merg... dar totusi sentimentul parca ar fi altul macar ar fi LIBERA Steluta noastra !

4-0 , goluri Banel,Mache,Jiji si Musti !

Sincer acum... cred ca o sa fie 2-1. Adica o sa dea Brasovul primul gol. pe urma egaleaza Steaua si spre final se supara ros-albastrii, se panicheaza si mai inscriu un gol... salvator :)) Sau invers... si tot scenariul in sens opus.