Lari

Univ. Craiova - STEAUA 0-1 (0-1)

64 posts in this topic

Primul meci oficial al Stelei din 2011 este programat duminica, 27 februarie, pe arena "Ion Oblemenco", in compania Universitatii Craiova. Meciul face parte din etapa a XIX-a a Ligii I, a doua a returului.

Iata primul 11 folosit de tehnicianul Marius Lacatus in ultimul meci amical serios, cel cu Crvena Zvezda, incheiat 0-0:

Stanca - Bonfim, Geraldo, Galamaz, Brandan, Marinescu, Ricardo, Nicoliță, Dica Szekely, Bilasco. După pauza pe teren au mai intrat Lungu, Martinovici, Bicfalvi, Surdu, Onofras Baciu si Emeghara.

Iata si celelalte rezultate inregistrate de Steaua in cantonamentul din Antalya:

Steaua 2-0 Hoffenheim II

Steaua 1-1 Kapfenberg

Steaua 4-1 Sheriff T.

Steaua 1-1 D. Zagreb

Steaua 1-2 Lech Poznan

Steaua 1-0 Koper

Clasamentul Ligii I in acest moment:

Clipboard02.jpg

Edited by Lari

Prea tarziu, avem deja 29...

campioooni campioooni campioni vom fi din nou , pam pam !

Daca exista un mod in care ambele echipe sa ia 0 puncte ,pe acela l-as fi ales.

Partida dintre Universitatea Craiova si Steaua Bucuresti va fi arbitrata de o brigada formata din Balaj Cristian, Gheorghe Sebastian, Ungureanu Florin si Istrate Dragos.

la Craiova cica terenul este acoperit cu zapada si ninge in continuare. la cati bani se mai investeste la Craiova, cred ca zapada o vor da jucatorii inainte de meci :)

Poate fac un gest oltenii si-o dau ei, ca la Rapid. Sau aduc niste oltence fierbinti pe gazon inainte de meci.

Un meci intre doua echipe praf si la nivelul conducerii si la nivelul bancii. EU merg pe victoria craiovei sau un egal.

Ar cam fi cazul sa ne bata si oltenii,ca nu au facut-o cam de multisor.

In plus ar fi o razbunare justa pt rezultatul mincinos din tur...

Cred ca 2-1 va fi rezultatul,golul Stelei va fi marcat de Marica sau Moraes... :rolleyes:

Am pus la pariu ca ii batem la penalty.

cu Cristi balaj la centru, e posibil sa castigam cu vreun penalty sau doua chiar, daca situatia impune. mai ales de cand maimuta spera sa recupereze milioane de euro din libia :-)

cred si sper ca va lua din libia o gramada de "trunchiuri" in gura, avand in vedere ca Romania nu si-a recuperat, si nici nu o va mai face vreodata, datoriile din Irak de exemplu.

Craiova e decimata, dar te pui cu ambitia si disperarea? mai ales cand ai o echipa facuta de o maimuta, care iti impune aproape toti titularii?

Cum de nu intreaba Marcel "dak se face deplasarea shy de unde e plecarea, hey hey :steag_sah_mic: :steag_sah_mic: :steag_sah_mic: ".

De fiecare data cand a antrenat Steaua , Lacatus a inceput cu stangul primul meci din an :

Poli Iasi - Steaua 2-1 (2008)

Steaua - FC Vaslui 1-1 (2009)

Asa ca nu va faceti iluzii ca vor castiga in Banie , in ciuda problemelor care sunt acolo :)

Cu trio-ul de exceptie Dica-Banel-Bila n-ar trebui sa ne fie frica, cum era vorba aia Steaua se ridica :oleole:

Am uitat de Steaua-Ceahlaul 1-3 ( 2010 ) , chiar daca nu a fost Lacatus , tot esec a fost si tot in debut de an :)

Cu trio-ul de exceptie Dica-Banel-Bila n-ar trebui sa ne fie frica, cum era vorba aia Steaua se ridica :oleole:

Oare nu vor juca Maicon si Burdujan ? I-au adus degeaba ? Mi se pare o prostie scuza " nu sunt acomodati cu echipa " !

Pai las-o dreacu` de treaba , Torres a semnat cu Chelsea vineri , iar duminica a jucat titular chiar impotriva fostei echipe ! Numai la noi se vorbeste de " acomodare " , daca ai valoare te impui din prima , daca nu , mars de unde ai venit !

Edited by bogdinho'

Am uitat de Steaua-Ceahlaul 1-3 ( 2010 ) , chiar daca nu a fost Lacatus , tot esec a fost si tot in debut de an :)

Oare nu vor juca Maicon si Burdujan ? I-au adus degeaba ? Mi se pare o prostie scuza " nu sunt acomodati cu echipa " !

Pai las-o dreacu` de treaba , Torres a semnat cu Chelsea vineri , iar duminica a jucat titular chiar impotriva fostei echipe ! Numai la noi se vorbeste de " acomodare " , daca ai valoare te impui din prima , daca nu , mars de unde ai venit !

Te miri de ce nu joaca?? normal ca nu au valoare, ca nu degeaba au fost dati afara de la echipele lor. a transferat oierul 2 atacanti care nu marcheaza.

Pai daca nu le dai oportunitatea sa joace si sa arate ce stiu , cum iti poti da seama de valoarea lor ? In special a lui Maicon , pe care nimeni nu il cunoaste si nu stie cum joaca...

Pana acum luam jucatori de pe DVD , acum luam jucatori din vorbe...

Incredibil :))

1. Maicon si Burdujan nu au facut perioada de pregatire.

2. Maicon si Burdujan sunt 2 bombe in sensul rau.

3. Mai bine sa nu-i vedem decat sa ni se confirme prezicerile.

Clubul Universitatea Craiova a primit acceptul LPF de a organiza cu spectatori meciul cu Steaua, din etapa a XIX-a a Ligii I, astfel că vineri vor fi puse in vanzare tichetele de acces pentru partida ce va avea loc duminica

Preturile biletelor raman aceleasi ca si in turul campionatului: 30 lei - Tribuna 0, 15 lei - Tribuna I, 10 lei - Tribuna a II-a si 5 lei - peluze.