Lari

Lucian Burdujan

44 posts in this topic

La cererea insistenta a fanilor:

Clipboard02.jpg

:))

Pai se putea altfel?

fernando_torres_chelsea_1011_home.jpg

poate da asta 15 goluri in retur:)) (e gluma, ca poate unii nu inteleg)

Sa vedem daca o sa joace , a pierdut toata pregatirea...

Daca nu avea ghetele alea in mana credeam ca e la prasit,nu la antrenament. Mai cred ca cei de la Chelsea l-au vrut pe Burdujean dar nea Gigi lea luato inainte si s-au reorientat spre Torres.In concluzie un transfer de bun augur.Cred ca o sa radem mai mult la meciurile Stelei decat la Tom&Jerry sau Mr. Bean.

Steaua nu poate conta pe Lucian Burdujan la reluarea campionatului. Atacantul pe care roș-albastrii l-au prezentat drept "noul Kapetanos" va fi cel mult rezervă in primele runde din retur, din cauza lipsei de pregatire. Antrenorul Lacatuș si preparatorul fizic Bon i-au facut un program special, cu ajutorul caruia să recupereze cit mai rapid decalajul care il separă acum de colegii lui. Dar si asa, muncind mai mult decit toti ceilalti, Burdujan nu va putea fi titular la Steaua mai devreme de jumatatea lunii martie. Staff-ul roș-albastrilor speră să-l poată folosi pe Lucian din primul minut la Branesti, in etapa a treia, in functie de cit de rapid va progresa el in timpul ramas pină atunci.

A avut vacanță trei luni

Ex-rapidistul s-a prezentat in cantonamentul din Antalya fară kilograme in plus, ba chiar e sub greutatea lui obisnuita dar asta nu-l ajută foarte mult, fiindcă nu s-a mai antrenat de trei luni. În noiembrie a fost dat afară de Viorel Hizo de la FC Vaslui si de atunci n-a mai participat la pregatirile moldovenilor. "Nu mai pot să mă rog de Burdujan să se antreneze! În trei ani pe care i-a petrecut aici, a jucat mai mult timp la echipa a doua decit la prima echipa din cauza indisciplinei!", a motivat "Dulaul".

Refuzat in Serie B

Burdujan a devenit liber de contract la sfirsitul lui 2010, după ce Vasluiul i-a reziliat contractul, si agentii lui l-au propus mai multor formatii. Modena, antrenată de Cristiano Bergodi, ca si citeva grupari din Ucraina si din Rusia, l-ar fi vrut numai in probe, tocmai fiindcă erau ingrijorate de lipsa lui de pregatire. Steaua a fost singura dispusă să semneze cu el fară să-l testeze inainte. Lucian va implini 27 de ani pe 18 februarie.

Datele ingrijoratoare despre Burdujan:

- A jucat doar 8 meciuri pentru Vaslui in acest sezon, dintre care patru ca integralist

- N-a mai inscris de pe 15 octombrie, cind a punctat de două ori contra lui CFR Cluj, la 5-3 pentru vasluieni. Au fost si singurele lui goluri in actuala stagiune

- În ultimii doi ani, a jucat rar atacant si cel mai des mijlocaș dreapta, desi Steaua l-a adus ca virf! A bifat 19 jocuri ca titular, din vara lui 2009, dintre care 13 ca mijlocaș dreapta, 5 ca atacant si unul ca mijlocaș stinga

Fortat in locul lui Moraes

Transferul lui Burdujan in Ghencea a fost favorizat de esecul tratativelor pe care stelistii le-au purtat pentru Junior Moraes. Ucrainenii de la Metalurg Donetk au platit 1,25 milioane de euro in schimbul lui, cu o jumatate de milion de euro peste oferta pe care o facuse Ciobanul.

10.000 de euro lunar incasează Burdujan la Steaua, jumatate din salariul pe care il avea la Vaslui

gsp

Steaua nu poate conta pe Lucian Burdujan la reluarea campionatului.

gsp

Are drept de joc in Champions League?

Daca as fi nitel rautacios, te-as intreba: in aceste conditii, de ce iti mai arunci ochii pe site si mai si postezi chestii ca lumea? :rolleyes:

Si, cum nu sunt rautacios, iti raspund ca aceste topice sunt mici istorii ale echipei de fotbal. Mai mult decat de acord: este o perioada crunt de mizera, din toate punctele de vedere.

Insa postam astfel de chestii si pentru ca, in adancul sufletului nostru, speram ca se va schimba ceva si nu dorim sa ratam cumva vreun moment din presupusa renastere. :huh:

Sigur ca speram.In general,daca nu crezi si speri in ceva,ne-am duce cu toti la naiba.Si sunt sigur ca intr-o buna zi va dispare si CANCERUL ce-a patruns in clubul nostru.Depinde de mai multe variabile cat de curand sau indepartat se va intampla asa ceva.Pana atunci,Guie Migi!

P.S.Cat despre Burdujan,eu nu l-as pune la zid inca.La ce atacanti avem in lot la ora asta,s-ar putea sa fie MVP. :))

Edited by DelPiero10

Burdujan se pronunta cum se scrie,cu "j"?Sa fiu pregatit pe cand o sa strig cand da gol!Ragusit sunt deja! :)

Sa vedem ce stie si cum va dovedi ca stie sa joace.

Pentru mine trebuie sa marcheze meci de meci sa ma convinga ca stie, sau cel putin sa aiba de'a face cu mingea astfel incat sa vorbeasca de bine de el.

Am ales Steaua pentru că eu cred că ne putem indeplini obiectivele. Sunt optimist de fel, cred că Steaua poate ocupa cel putin locul al doilea. Au plecat Stancu si Kapetanos, dar niciun jucator nu e de neinlocuit. Eu sunt obisnuit cu presiunea, am un caracter puternic

Burdujan: "Imi doresc sa suplinesc absentele lui Stancu si Kapetanos. Orice jucator nu este de neinlocuit. Este o presiune pe mine, dar sunt obisnuit. Am mai fost in aceasta situatie, dar eu sunt o fire puternica." Fotbalist adevarat, nu gluma.

Sa-ti bati copiii daca idioti ca astia mai ajung in Ghencea.Ce urmeaza ? Pancu ?

burdujan a aflat de la inceput cum stau lucrurile in Ghencea. echipa e facuta de maimuta, si din cand in cand Meme si Lacatus ii mai strecoara in echipa de baza si pe 1-2 dintre preferatii lor. a aflat insa repede si cum e sa superi maimuta. deja dupa primul meci ca titular i s-a spus ca nu mai joaca la Steaua in viata lui. sper ca nu si-a dat tricoul de ieri. il poate pastra amintire!

a dar cu piciorul la o sansa mare, insa nu e de mirare. cine a fost rapidist o data, milog ramane pe vecie.

Bravo bai Burdujeane , te-a mancat in cur sa vii in ograda cimpanzeului, acuma stai si indura.

Ce atacant a pierdut Steaua...

Lucian Burdujan a marcat golul decisiv in partida pe care echipa sa, Cernomoreț Odessa, a câștigat-o, sambata pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), in fata formatiei Zoria Lugansk, intr-un meci din etapa a VIII-a a campionatului Ucrainei.

Burdujan, care a evoluat tot meciul, a inscris golul victoriei in minutul 56.

Primul gol al gazdelor a fost marcat de Didenko, in minutul 41, in timp ce pentru oaspeti a punctat Hudzik, in minutul 29.