Lari

Lucian Burdujan

44 posts in this topic

Lucian Burdujan s-a nascut pe data de 18 februarie 1984, la Piatra Neamt. Masoara 1,81 si cantareste 75 de kilograme.

Poate evolua pe orice post de la mijloc in sus, potrivit declaratiilor sale.

Iata cariera sa de pana acum:

2002-2004 Ceahlaul 45 de meciuri, 8 goluri

2004-2008 Rapid 69 de meciuri, 18 goluri,

2008-2011 FC Vaslui 54 de meciuri, 10 goluri

Bineinteles ca omu' si-a dorit dintotdeauna sa ajunga la Steaua:

Nu am fost greu de convins, pot spune că imi doream de mai mult timp să evoluez la Steaua. Trecutul meu rapidist nu are legatură cu noul angajament. A trecut mult timp de cand am jucat acolo, au mai fost jucatori rapidisti care au trecut la Steaua, iar eu nu vin de la Rapid acum. Sper să fiu primit bine de suporterii stelisti si nu mă interesează reactia fanilor rapidisti. Sunt greu de inlocuit Stancu si Kapetanos. Îmi doresc foarte mult să ajung si eu la performanetele lor si să multumesc suporterii stelisti. Eu de la linia de mijloc in sus am jucat pe orice post. Mă pot acomoda pe orice pozitie va avea nevoie antrenorul de mine

Burdujan.jpg

Imi place descrierea postului pe care joaca.

Tot ce-ti doresc e sa visezi macar ca ii depasesti pe kapetanos si Stancu.

Daca nu l-a putut aduce pe Maftei, M.imi ne-a adus alta cioara...

Edited by MoWeed

Mi se pare un atacant interesant , vom vedea daca se va impune , e peste Bilasco...

Putin mai slab ca Torres.

"Burdujan e un jucator cu o calitate incredibilă, am jucat impotriva lui. Mie mi-a placut, il asteptam cu bratele deschise", a declarat Ricardo din cantonamentul Stelei.

:blink::huh:

Burdujan centreaza,Burdujan da gol!Si galeria Stelei raguseste strigandu-i numele! :D

Nu imi vine sa cred ca si asta a ajuns la noi.Multumim MM!...

e peste Bilasco...
In vestiar,la dusuri ? :D

p.s. e in antiteza cu Ianuli...asta joaca orice de la mijloc in sus,Ianuli orice de la mijloc in jos ! :D

Edited by red&blue_boy

cred ca Riki (cum il alinta colegii pe marele brazilian din lotul Stelei,fosta campioana europeana) il confunda pe magicianul Wesley din lotul vasluienilor (finalisti de cupa Romaniei) cu imbarligatul Cur du Jean.

parerea mea este aceeasi si mi-o mentin pana in panzele albe (cu tenta catre batistele albe fluturate in Spania),ACEASTA NU MAI E Steaua.E O SLEAHTA DE CIUDATI CARE INAINTE JUCAU IMPOTRIVA Stelei.CU FOARTE MICI EXCEPTII,TOTI JUCATORII SUNT MERCENARI.

si atunci fini cunoscatori ai fenomenului,va intreb si eu: ce rost mai au topicurile astea despre diversi fotbalisti?sa discutam despre cum se vor adapta la echipa?sa vorbim despre ce post deficitar au acoperit?sa facem caterinca si in felul asta sa ne simtim mai bine?situatia e neagra,mai neagra decat fundul lui Bruno Fernandes (4-1 la Glasgow Rangers acasa).e mai neagra decat fratele lui Banel (semifinalist in Cupa UEFA).

de ce sa ne amuzam cand trebuie sa plangem constant?

de ce sa ne mai facem aluzii cand totul e asa cum e?

p.s. traiasca Mache,cel putin el are demnitatea de a recunoaste cand se face de ras.la mai multe Mache!

Mi se pare un atacant interesant , vom vedea daca se va impune , e peste Bilasco...

Hai,ma...pe cine vrei sa minti? Eu chiar ma simt jignit ca scrii asta.Poate nu e Bilasco zmeul zmeilor,dar sa ne scrii ca e Burdujan peste ''Bila''...

Pai are 36 de goluri marcate in 9 ani de Liga 1 !!!!!!!!! Bilasco are 60 de goluri marcate la Urziceni,Steaua si FC Arges unde a activat ca jucator 100% al cluburilor respective si inca 19 la Onesti,Timisoara si Baia Mare,pe unde a fost imprumutat.

Burdujan este atat de slab incat nici nu conteaza de unde a venit !

Am auzit din surse sigure ca e stelist de mic!

PS: mi-a soptit unul din fratii Karamian ;oOoOOoOoOo

Edited by SuperstaR18

e mai bun ca bilasco de departe. Mie mi se pare un jucator talentat dar cam lenes si indolent, daca le-ar pune la punct ar deveni un atacant bun. Ricardo se referea la el nu la Wesley ;)

Edited by Biruitorul

parerea mea este aceeasi si mi-o mentin pana in panzele albe (cu tenta catre batistele albe fluturate in Spania),ACEASTA NU MAI E Steaua.E O SLEAHTA DE CIUDATI CARE INAINTE JUCAU IMPOTRIVA Stelei.CU FOARTE MICI EXCEPTII,TOTI JUCATORII SUNT MERCENARI.

si atunci fini cunoscatori ai fenomenului,va intreb si eu: ce rost mai au topicurile astea despre diversi fotbalisti?sa discutam despre cum se vor adapta la echipa?sa vorbim despre ce post deficitar au acoperit?sa facem caterinca si in felul asta sa ne simtim mai bine?situatia e neagra,mai neagra decat fundul lui Bruno Fernandes (4-1 la Glasgow Rangers acasa).e mai neagra decat fratele lui Banel (semifinalist in Cupa UEFA).

de ce sa ne amuzam cand trebuie sa plangem constant?

de ce sa ne mai facem aluzii cand totul e asa cum e?

p.s. traiasca Mache,cel putin el are demnitatea de a recunoaste cand se face de ras.la mai multe Mache!

Daca as fi nitel rautacios, te-as intreba: in aceste conditii, de ce iti mai arunci ochii pe site si mai si postezi chestii ca lumea? :rolleyes:

Si, cum nu sunt rautacios, iti raspund ca aceste topice sunt mici istorii ale echipei de fotbal. Mai mult decat de acord: este o perioada crunt de mizera, din toate punctele de vedere.

Insa postam astfel de chestii si pentru ca, in adancul sufletului nostru, speram ca se va schimba ceva si nu dorim sa ratam cumva vreun moment din presupusa renastere. :huh:

pe principiul toti terminatii in wc la femei sunt duri, toti terminatii din Liga 1 ie buni la Steaua daca vin liberi de contract si pana-n 10 mii.

Eu nu stiu de unde atata dragoste din partea porumbeilor pentru Steaua in ultimul timp, sunt convins ca si tiganul venea la noi daca nu il spalau pe diniti suporterii la timpul potrivit si asa a dat-o la intors, oricum ciudata strategia lui Meme de a aduce lotul subpodar la noi.

PS: asta nu are goluri marcate in divizia A nici cat Goian in cupele europene, mama ce atacant prolific.

Ooooooooo.... plec si eu 2 zile din localitate, ma izolez de lume si, cand ma intorc, ce imi vad ochii?!

Steaua l-a transferat pe Burdujean, adica Romica Surdu 2, adica banelinho 3.

Bur-du-jean aleeeeeeeee

Bur-du-jean aleeeeeeeee

Bur-du-jean aleeeeeeeee

Abia astept sa vad cum burdujean o sa dea 3 goluri pe sezon la Steaua.

Sunt aproape la fel de excitat ca mache.

Nu stiu ce tot aveti cu Surdu, pe cuvant! Omu', cand a fost jucat de Bergodi pe postul care trebuie, a dat satisfactie mult peste asteptari. Si acum, cand e jucat aiurea, tot face mai multe lucruri bune decat un Banel, de exemplu.

Cand o sa alerge Burdujan cat Surdu, cand o sa lege Lucica mai mult de 2 meciuri bune (ca Surdu, atunci cand era jucat unde/cum trebuie), cand o sa fie in stare Burdujan sa creeze/colaboreze la 3 faze rapide pe meci, stam de vorba.

Mie Burdujan mi se pare exemplul tipic de atacant talentat, insa lispit de chef de munca si de spirit colectiv.

Mie Burdujan mi se pare exemplul tipic de atacant talentat, insa lispit de chef de munca si de spirit colectiv.

mie imi pare genul de atacant care s-a nascut talent si moare speranta...

Ultima perla marca prosport: "El e "Usain Bolt" din Liga 1".

Ooooooooo.... plec si eu 2 zile din localitate, ma izolez de lume si, cand ma intorc, ce imi vad ochii?!

Steaua l-a transferat pe Burdujean, adica Romica Surdu 2, adica banelinho 3.

Bur-du-jean aleeeeeeeee

Bur-du-jean aleeeeeeeee

Bur-du-jean aleeeeeeeee

Abia astept sa vad cum burdujean o sa dea 3 goluri pe sezon la Steaua.

Sunt aproape la fel de excitat ca mache.

Ohooo, 3 goluri. Ai asteptari mari. E atacant cu "experienta la nivel de top", si-a terminat golurile. Acum face "culoare" pentru colegi... ori culoarul de la Bamboo, ori de la Princess, pe unde apuca si el.

Edited by Lari

Ce zile minunate pentru toti stelistii: Intai un onanist, apoi o cioara.

Cred ca urmeaza Giani Kirita ca psihologul echipei :rolleyes:

Cateva chestii despre el.

1. O data , la pauza unui meci, se duce si il intreaba pe Badoi: "Ba, cu cine jucam si cat e scorul?"

2.La un antrenament il intreaba pe nu stiu cine " Cine-i asta?" . Facand referire la antrenorul de portari al rapidului care facuse antrenamente pe acelasi teren timp de un an.

3. Si-a pierdut 3000 de dolari intr-un taxi.

4. Intr-un cantonament se trezeste colegul lui din cauza ca auzise o bubuitura. Burdujan daduse cu laptopul de perete pe motiv ca pierduse cateva mii de euro la poker.

Cum am ajuns..

Cateva chestii despre el.

1. O data , la pauza unui meci, se duce si il intreaba pe Badoi: "Ba, cu cine jucam si cat e scorul?"

2.La un antrenament il intreaba pe nu stiu cine " Cine-i asta?" . Facand referire la antrenorul de portari al rapidului care facuse antrenamente pe acelasi teren timp de un an.

3. Si-a pierdut 3000 de dolari intr-un taxi.

4. Intr-un cantonament se trezeste colegul lui din cauza ca auzise o bubuitura. Burdujan daduse cu laptopul de perete pe motiv ca pierduse cateva mii de euro la poker.

Cum am ajuns..

Ma , el a zis ca nu e adevarat si pana la urma nu asta conteaza , important e sa joace si sa marce goluri...

P.S. : tot asa ati reactionat si in cazul venirii lui Rada ?

Edited by bogdinho'

DA, chiar daca Rada a reprezentat exceptia, pe mine unul cucerindu-ma chiar dupa ce l-am injurat cateva luni bune, dupa care am ajuns sa-l regretam cand a plecat, fiind un exemplu de profesionalism si un jucator super ok. Lucru care nu cred ca se poate spune despre burdujan :)

Daca am ajuns sa transferam resturile Vasluiului ,asta e FC Steaua asa conducatori ,asa jucatori.

Daca am ajuns sa transferam resturile Vasluiului ,asta e FC Steaua asa conducatori ,asa jucatori.

Si doar gratis.Daca era si Gerlem ala gratis,il luam si pe el...

Genul de jucator talentat, cu potential, dar pe care intelectul si mediul nu-l ajuta, ba dimpotriva. Oricum si cazul asta e irelevant per total.