Sign in to follow this  
Followers 0
Lari

Gabriel Matei

49 posts in this topic

gabimatei_1307.jpg

Fundasul dreapta de la Pandurii, Gabriel Matei, este noul fundas dreapta al Stelei, dar va veni in Ghencea din vara.

Matei, care va implini luna viitoare 21 de ani, a parafat un contract cu formatia din Ghencea pe cinci sezoane. Acesta a semnat contractul in cursul acestei zile, la palatul lui Ciobanul, in prezenta lui Mihai Stoica, cel care a insistat pentru aducerea sa. Fundasul va ramine in acest retur la Pandurii, unde este om de baza după ce in turul sezonului a jucat toate meciurile pentru echipa gorjeana.

CV Gabriel Matei:

- va implini 21 de ani in februarie 2011 (este nascut pe data de 26.02.1990 la Curtea de Arges)

- are 174 cm si 66 de kilograme

- evoluează la Pandurii ca fundaș dreapta

- a debutat in Liga 1 pe 16 octombrie 2009, in meciul Unirea Alba Iulia - International Curtea de Argeș 1-2

- are 32 de meciuri in Liga 1, nici un gol marcat si 3 pase de gol. In Liga a II-a a jucat 21 de partide si nu a inscris niciun gol.

- in actualul sezon a jucat 17 meciuri din 18 posibile in campionat, de fiecare dată ca integralist, lipsind doar atunci cind a fost accidentat.

Alti fundasi dreapta in acest moment: Bonfim, Emeghara, Martinovic.

El va ramine pină in vara. Niciun un jucator nu va pleca pentru că avem o situatie delicata. E un baiat foarte receptiv. Are nevoie de jocuri, de constanță in evolutii, de sprijin din partea publicului. E tinar, are un caracter impecabil. Sper să demonstreze in lunile in care va ramine la noi că este un jucator care merită să joace la Steaua. Nu am lucrat foarte mult, dar m-a impresionat, a spus actualul sau antrenor de la Pandurii, Petre Grigoras.

Prima declaratie a lui Matei:

E cea mai fericită zi din viata mea! Mi-am dorit enorm să ajung la Steaua si nu-mi vine să cred că mi s-a indeplinit acest vis! Nici macar nu m-au interesat detaliile contractuale, am zis DA pe loc. u consider că am sanse real să joc acolo. Nu ies in club, imi place să stau in casă si să ascult muzica Ciobanul e cel care dă banii asa că are voie să critice.

Edited by blindica

Bun, bun.

Si cum ar suna un comentariu la TV, de genul: "Gabi Matei recupereaza, paseaza spre Cosmin Matei, care intercepteaza balonul si il trimite decisiv pentru Florentin Matei care pune latul si GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Steaua!" :yeahh:

Pai cu o saptamana in urma spunea ca nu vrea acum la Steaua,nu e momentul,sa mai treaca ceva ani...

Nah,probabil de aia vine doar din vara... :)

@ Daniel-Ionut : vise,bine-ar fi ca barem doi Matei sa paseze la Steaua...

Bun, bun.

Si cum ar suna un comentariu la TV, de genul: "Gabi Matei recupereaza, paseaza spre Cosmin Matei, care intercepteaza balonul si il trimite decisiv pentru Florentin Matei care pune latul si GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Steaua!" :yeahh:

Si unde mai pui sa fie antrenor si Adrian Matei?

Si unde mai pui sa fie antrenor si Adrian Matei?

De vis :rolleyes: , si sa mai vina si Ionut Matei :naughty:

"Mi-am dorit enorm să ajung la Steaua si nu-mi vine să cred că mi s-a indeplinit acest vis! Nici macar nu m-au interesat detaliile contractuale, am zis DA pe loc"

Altu' care s-a nascut stelist, mai ieri ne spunea si Banel ca avea postere in cort cu Steaua. :thumbup:

N-ai loc de Banel ba.

Mai bine mergeai la Lankaran.

De vis :rolleyes: , si sa mai vina si Ionut Matei :naughty:

Cred ca n-a inteles Guie despre care Matei e vorba ca ar fi noul Hagi si a "poruncit" sa-i ia pe toti.

Bun, bun.

asta ar fi realizabil la Steaua 2 poate, macar unul din cei trei daca va confirma si tot ar fi ceva

Tanar, talentat, de perspectiva.. Și totusi Steaua dă putine sanse tinerilor. O să-i fie greu pentru că antrenorul roman mizează greu pe tineri in favoarea celor mai experimentati dar, poate mai putin valorosi sau iesiti din forma

Nu l-am vazut jucand.Stie cineva mai multe despre el?Dar totusi parca i-as acorda mai mult credit lui,MM are ochi pentru jucatori.

O sa ai un retur intreg sa-l vezi.

Si daca are ochi ce? Important e cum e antrenat, iar, la acest capitol...

un transfer mai bun nu se putea, mult succes lui Gabi, sa speram ca impreuna cu gardos, sa formeze noul zid de fier al apararii noastre!

bine ai venit!

Lasa mah,ca de la anu'antrenor o sa fie Teia Sponte.Sa vezi atunci.Sau de ce nu,Virgil Oierul?

La Steaua nici un antrenor nu e bun. Cum dracu'? Lacă a fost la inaltime la Vaslui, Dorinel la Otelul, Olaroiu pe la arabii lui...

La Steaua nici un antrenor nu e bun. Cum dracu'? Lacă a fost la inaltime la Vaslui, Dorinel la Otelul, Olaroiu pe la arabii lui...

Laca avea echipa gata formata la Vaslui, nu a trebuit decat sa puna niste foc la curu' alora.

Dorinel a fost injurat crunt de galerie in TOT sezonul trecut, insa Marius Stan a avut incredere si l-a lasat sa aseze fundatia. Acum, culeg roadele.

Imi mentin parerea ca Olaroiu a avut din rahat bici, chiar daca era evident ca spectacolul a avut mult de suferit.

Dorinel a fost injurat crunt de galerie in TOT sezonul trecut, insa Marius Stan a avut incredere si l-a lasat sa aseze fundatia. Acum, culeg roadele.

Probabil si la noi ar fi facut treaba,daca ar fi stat mai mult,daca ar fi fost lasat de stim noi cine...

Probabil si la noi ar fi facut treaba,daca ar fi stat mai mult,daca ar fi fost lasat de stim noi cine...

Probabil ca daca Sud-ul, dar nu numai, nu-l huduia, injura, din dolarel si sclavul lui Gigi nu-l scotea si in acelasi timp ii scandau numele lui Lacatus, si acum era la Steaua. Asa insa ... spalati-va cu Lacatus pe cap.

Laca avea echipa gata formata la Vaslui, nu a trebuit decat sa puna niste foc la curu' alora.

Imi mentin parerea ca Olaroiu a avut din rahat bici, chiar daca era evident ca spectacolul a avut mult de suferit.

Bon, Lacă avea deja echipa formata si, desi echipa a jucat bine, el nu-i antrenor bun. Bună logica. Vine Lopez, are si el echipa gata formată si... poc! Nu-i iese. Nu-i gasesc capatul logicii. E bun sau nu?

Și dacă a fost injurat ce? Știu suporterii din tribună ce e bun si ce nu? Suporterul de la noi stie să injure si... cam atat in ultima perioada

Olaroiua a ajuns intr-o semifinală de Cupă Europeana Hai să nu mai aruncam cu rahat intr-un om ce a facut cea mai bună performanță din 90 pană azi.

Edited by pavel_rad

@pavel_rad

Eu nu am aruncat cu rahat in nimeni, nu am amintit decat FAPTE.

Comparatia Lacatus-Caro nu se poate face, fie si din punctul de vedere al sustinerii/linistii pe care a avut-o Lacatus, in comparatie cu "urmasul" sau (in caz ca nu stii, iti spun eu ca Porumboiu face presiuni enorme asupra anumitor jucatori cand vrea sa scape de vreun antrenor). Plus de asta, nu ai cum sa compari un retur cu cateva etape. Cel putin din punctul meu de vedere.

Pavele, da-mi, te rog, un singur nume de jucator care a explodat sub bagheta lui Lacatus, ca sa am incredere ca asta se va intampla si cu Gabriel Matei. Iar la oricare posibile nume oferite de matale, iti ofer io vreo 5 in schimb care au evoluat mai slab decat sub orice alt antrenor pe care l-a avut Steaua.

Sunt sigur ca daca Gabi Matei are un oarecare talent ,Steaua e echipa perfecta care sa il iroseasca.

Semedo si Dayro?

Sign in to follow this  
Followers 0