Sign in to follow this  
Followers 0
shack3r

article_19580

47 posts in this topic

Si inca o data regret ca am fost la meci,ma durea sufletul cand vedeam ce fel de oameni erau in urma chiar si cu 3-4 ani in Ghencea si ce fel de ..oameni sunt acum .

Sus, sus, sus, sus, sus, sus =)) Doamne ce oameni pot sa populeze Ghencea...

prima poza e mijto de tot.

aia e suporterii adevarati, mereu langa echipa, ca doar baetii ce vina are?...

cum cerne sita asta a vietii resturile de .. restul.

eh si uite cum facem caterinca pe seama NOASTRA... cand apare cartea de bancuri Steaua cu si despre Steaua

/:)

tot stadionu ar trebui sa fie gol nu doar Peluza Sud !

MORI CIOBANEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

Mie a treia imi place: homeless-ul se saluta cu fanii, mirific, mi-au dat lacrimile.......da, da, stiu ba, E UNUL DINTRE VOI!

Edited by loremix

bineeee baaaaaaaa!!! aleee aleeee, ce bune-s seminteleee!!! haidiii baaa!!! trage-o baaa!!! da baaa gool o data, in grijania ma-tii!!! tu-ti ceapa ma-tii!!! behehe si be he heeeeee!!! ale ale, batem cuba cu MMeee!!! ptiu ptiu, hhhhhhheach ptiu! da baaa pasee baaa! astia habar n-are sa joace folbal ba mancati-as p#la ta! goooooooooooool!!! sa moara mama si vecina baaaa!!! gooooool baaaaaa!!! stai sa-l sun pa vecinu care tine cu cateii: aloo, baaa f#t#-ti pa ma-taaa! am dat gooool baaaa!!! hau hau hau!!! treceti baa mai aproape sa facem poza cu tabela. sa moara toata glina de ciuda! sterge-ti ba pozele cu femeia da pa mobil, sa faci loc la pozele de la meci! aleee aleee!!! dnm0, m#ie dnm0!!!

samd

PS: sper sa nu se stearga postul, fiindca l-am cenzurat :)

Edited by blackyank

mai tineti minte ca in anii 90 se obisnuia aducerea in tribuna 2 (undeva sus spre Peluza Sud), a unor puscariasi? mi s-a intamplat odata, ca intrat fraudulos pe stadion (cum se obisnuia pe vremea aceea de catre copiii fara bani), sa ma situez langa un astfel de grup. bineinteles insotiti de catre gardienii de rigoare.

ma credeti ca ei se comportau mult mai civilizat si mai oraseneste decat maimutele astea? nu cred ca acei gardieni le interziceau manifestarea bucuriei la gol, sau a nervilor la ratari. cum la fel nu cred ca le-ar fi dat voie sa se manifeste precum ultrasii. acei oameni, care pentru buna purtare au primit sansa de a urmari un meci de fotbal, pe langa mancatul de seminte si cateva scandari razlete, stateau in scaunul lor si urmareau meciul ca niste spectatori de tribuna.

buni, rai, frumosi, urati, curati, murdari, puscariasi de felul lor, sunt un exemplu demn de urmat pentru actualii ocupanti fraudulosi ai unor tribune, pe care bravii soldati romani l-au cladit cu ranita in spate.

Edited by blackyank

CITAT
blackyank:

mai tineti minte ca in anii 90 se obisnuia aducerea in tribuna 2 (undeva sus spre Peluza Sud), a unor puscariasi? mi s-a intamplat odata, ca intrat fraudulos pe stadion (cum se obisnuia pe vremea aceea de catre copiii fara bani), sa ma situez langa un astfel de grup. bineinteles insotiti de catre gardienii de rigoare.

ma credeti ca ei se comportau mult mai civilizat si mai oraseneste decat maimutele astea? nu cred ca acei gardieni le interziceau manifestarea bucuriei la gol, sau a nervilor la ratari. cum la fel nu cred ca le-ar fi dat voie sa se manifeste precum ultrasii. acei oameni, care pentru buna purtare au primit sansa de a urmari un meci de fotbal, pe langa mancatul de seminte si cateva scandari razlete, stateau in scaunul lor si urmareau meciul ca niste spectatori de tribuna.

buni, rai, frumosi, urati, curati, murdari, puscariasi de felul lor, sunt un exemplu demn de urmat pentru actualii ocupanti fraudulosi ai unor tribune, pe care bravii soldati romani l-au cladit cu ranita in spate.

te inteleg perfect.. si crede-ma nu doar la Steaua in tribune se intampla asta ;) asa e peste tot :)

Stiti ce ma amuza foarte tare?Ca 85% din cei care postati aici poze cu cocalari,ilfoveni,tigani,manelisti,etc sau comentati despre ei,sunteti la fel.Pare rau sa va dezamagesc,dar faptul ca postati aici nu face sa fiti diferiti de ei,nu e deajuns.Mor de ras cand vad ca acuzati ca ce au cantat aia lolololo,sau ce lant de aur are ala,sau ce mustacioara d cocalar,dar sunteti multi din voi care postati aici si va cunosc si sunteti identici,din toate punctele de vedere.

Si nu mai faceti pe vitejii ca aasa ati vrut sa fie Peluza Sud goala,ca inainte de meci toti baietii din sud cu care m-am intalnit si mergeau sa avda meciul in baruri,regretau ca nu pot intra.Abuzurile de la meciul cu rapid au facut sa fie asa gol stadionul.Ironic,tre sa le multumim lor,pt ca altfel,mare parte erau in peluze.Si nu trebuie numarat pana la 400,fara 2-3 prieteni din grup,interzisi,nu mai merg nici restul.Deci sa vedem si partea buna a meciului cu rapid:D

Edited by bogdan_p

CITAT
bogdan_p: Stiti ce ma amuza foarte tare?Ca 85% din cei care postati aici poze cu cocalari,ilfoveni,tigani,manelisti,etc sau comentati despre ei,sunteti la fel.Pare rau sa va dezamagesc,dar faptul ca postati aici nu face sa fiti diferiti de ei,nu e deajuns.Mor de ras cand vad ca acuzati ca ce au cantat aia lolololo,sau ce lant de aur are ala,sau ce mustacioara d cocalar,dar sunteti multi din voi care postati aici si va cunosc si sunteti identici,din toate punctele de vedere. Si nu mai faceti pe vitejii ca aasa ati vrut sa fie Peluza Sud goala,ca inainte de meci toti baietii din sud cu care m-am intalnit si mergeau sa avda meciul in baruri,regretau ca nu pot intra.Abuzurile de la meciul cu rapid au facut sa fie asa gol stadionul.Ironic,tre sa le multumim lor,pt ca altfel,mare parte erau in peluze.Si nu trebuie numarat pana la 400,fara 2-3 prieteni din grup,interzisi,nu mai merg nici restul.Deci sa vedem si partea buna a meciului cu rapid:D

Bogdan, stii foarte bine ca aici, pe acest site, sau forum nu stiu cum e corect, posteaza comentarii si scriu articole si niste oameni pentru care Steaua reprezinta cu totul altceva decat reprezinta pentru majoritatea pulimii... De acord ca si aici si-au facut aparitia specimenele iubitoare de maimuta descreierata si sarace la minte, dar cred ca proportia de 85% pe care le-o acorzi este mult prea mare. Dar, chiar si asa sa fie, chiar daca oitele-s multe si aici, sper ca numarul lor sa nu aiba vreo importanta...nu si aici....ci sa treaca neobservati. Eu cred ca scopul acestui site este sa mentina adevaratele valori ale "stelismului".

2.000 putin ;)

Da,am exagerat,putin,pt ca unii sunt doar ......,nu si.... si.... si..../Asta nu inseamna ca nu sunt si persoane calitative pe acest site,forum,insa,foarte multi care se bat cu pumnii in piept si critica pe altii,dar ei sunt de pus in top pe cocalari.com.Am vazut niste exemplare de care cu greu m-am abtinut sa nu rad.Deci,nu cum sunt imbracati cei din poze sau cei care populeaza tribunele si peluzele in Ghencea trebuie sa radem,ci de ce au in cap.Nu ca au facut un mesaj cu MM unl dintre noi,ci de cea care a venit cu posterul la meci:)),nu de cei veniti din ilfov,ci de cei care il roaga pe cioban la modul serios sa se urce pe masina,nu de cei care canta lololo,ci de cei care tot meciul stau la tribuna 0 intorsi spre loja mai mult decat spre teren.Multa lume crede ca daca posteaza aici,gata,fac parte din lumea buna de pe Steaua,sau ca sunt cei adevarati.Foarte multi care intra si fac haos pe aici si mereu scriu ca Steaua inseamna Csa,habarnuau ce inseamna asta,dar asta da bine pe site,te vad baietii altfel,nu mai pari becaliot ilfovist.E trist.

@bogdan_p

postez acest comentariu in ideea in care comentariul tau mi-a fost adresat si mie.

nu stiu de unde ma cunosti. nu cred ca ti-am ramas pe retina dintr-o vedere panoramica a peluzei -din urma cu cativa ani-. iti respect punctul de vedere, totusi consider o jignire venita din partea oricui, faptul de a ma aseamana cu respectivele specimenele subevoluate.

nu fac (nu am facut) parte din nicio grupare, desi mi s-a propus in cateva randuri acest lucru, atat din partea celor din nord, cat si a celor din sud. detaliile pentru care nu m-am afiliat unei brigazi nu le mai precizez. au fost trecute in vedere in articole, comentarii de-a lungul celor 5ani de cand fac parte din comunitatea acestui site.

am vorbit in ultima perioada (de cand s-a imputit si mai rau treaba la stana- prin stana a se intelege loja si nu club) si eu cu baieti din brigazi (mai mult sud) si mi-au spus ca vor sa mearga la meci, desi sunt interzisi, pentru a continua protestele. tot respectul pentru ei.

protestul meu personal (si cred ca nu e unicat) consta in vizionarea meciurilor de acasa, pentru simplul fapt ca banii cheltuiti pe bilete se duc in buzunarele creditorului. consider ca in momentul in care o sa ramana fara bani, fara performante in urma carora o sa scoata bani, o sa vanda si o sa plece.

tocmai de aceea ii contest pe acesti... spectatori, pentru care este mult mai palpitant sa vizioneze un meci in Ghencea, decat sa vanda cartofi in piata. banii lor, obtinuti din comertul de legume, il tin pe cioban pe linia de plutire. pentru ei se scot produse de marketing cel putin hilare (vin Steaua, bere Steaua), pentru ca ei sunt cei care vor da iama pentru a cumpara.

in fine- eu cunosc un altfel de stadion, populat cu alt gen de oameni, atat la loje, la tribune, cat si la peluze.

Mais qu'est-ce que c'est ca?

2000? Cam multicel.

Lasa bah ca in iarna aduce nea Gigi jucatori de 5 milioarde bucata si luam titlul si cupa si europa league si Champions League si cupa intreblocurighencea.

Cu aceasta ocazie propun sa se organizeze campionatul mondial de spart Nutline la care cred ca avem cu adevarat sanse sa castigam titlul. Vad acolo niste concurenti de soi in prim-plan.

Sa nu comparam toti analfabetii cu oamenii care posteaza aici.

85% din cei care intra si posteaza aici fac parte din lumea buna a stelismului. Restul e tacere.

Edited by neutral

Blackyank,nu m-am referit la tine,nu te cunosc personal,nu ti-am urmarit postarile sa imi fac o idee,deci ai inteles gresit,srry.Alex,ai ramane marcat,cata lume consuma semintele alea sic e lume.Am mers la meci ieri impreuna cu prietena,la fotolii.Crede-ma ca se auzea din toate partile zgomotul acela de spart,am ramas masca,la prima veddere parea lume buna,parea doar.....Sincer,fara nici o exagerare,el putin jumate din cei de acolo mancau seminte.

Neutral,sunt sigur ca niic tu nu stii exact ce e stelismul daca zici ca lumea de aici e lumea buna.

Lasa ca stii tu ce inseamna stelismul. Ala ce dadea tonul la "FORZA Steaua HEY HEY" la meciul cu Ceahlaul (meci la care te-am vazut personal din peluza (a fost primul meci in 5 ani cand am calcat din nou in Nord), nu din auzite).

Edited by Kellerman

CITAT
--Alex--:

Si cat de frumos incepuse campionatul asta...

Subscrib la parerea ta,ma simt la fel...

bogdan_p:

Stiti ce ma amuza foarte tare?Ca 85% din cei care postati aici poze cu cocalari,ilfoveni,tigani,manelisti,etc sau comentati despre ei,sunteti la fel.Pare rau sa va dezamagesc,dar faptul ca postati aici nu face sa fiti diferiti de ei,nu e deajuns.Mor de ras cand vad ca acuzati ca ce au cantat aia lolololo,sau ce lant de aur are ala,sau ce mustacioara d cocalar,dar sunteti multi din voi care postati aici si va cunosc si sunteti identici,din toate punctele de vedere.

Daca asa zici tu........hai sa nu te contrazic, ma includ si eu printre cocalarii pe pe site:))))

Totusi ca sa vezi ca nu sunt ranchiunos, da-mi voie sa-ti urez in avans ( stiu ca ziua ta e maine ) si in mod public ( pe site ) LA MULTI ANI!!! si tot ce iti doresti tu sa se indeplineasaca ( cam ce ne dorim si noi, in principiu )!

Edited by loremix

Sign in to follow this  
Followers 0