Lari

SSC Napoli - Steaua 1-0 (0-0)

Primavara Europeana?   147 members have voted

1. 1. Ne calificam in Primavara Europeana?

• Da.
      46
    • Nu.
      19
    • Sa plece Gue si stam de vorba!
      82

Please sign in or register to vote in this poll.

206 posts in this topic

Mendoza,unul dintre putinii jucatori adusi care merita sa ramana la Steaua...

Asta e o ocazie rarisima sa jucam in 10 nu in 8, Banel e suspendat, Dodel poate nu va juca, va juca doar Surdu, sunt premise sa nu facem un joc la fel de penibil ca cel cu Utrecht din deplasare.

Edited by pcsbb

Mi-a zis un prieten din Vanuatu ca aia acolo au pariat toti pe napoli.Cica castiga macaronarii cu 5497-0.Ba ce rau imi pare! :blink:

Banel e suspendat

Conspiratie a astora de la UEFA, vor sa ne lipseasca de cel mai bun jucator din toate timpurile. Da' lasa ca-l vinde ne-a barosanu' la Barcelona p-un miliard de euro, asa, sa moara UEFA de oftica.

Neapole: Ghid de supravietuire pentru suporterul roman

1. În zilele dinaintea calatoriei nu te spala si nu-ți schimba lenjeria. O să-ți prindă bine la punctul 4.

2. Nu lua cu tine decat strictul necesar. Cu cat bagajul e mai usor, cu atat poti alerga mai repede.

3. Nu te obosi să studiezi italiana. În cazul unui interogatoriu ai dreptul la translator.

4. La v-amă: După verificarea actului de identitate, vamesii italieni vor efectua o perchezitie corporală completă (vezi punctul 1). Chiar dacă examinarea anumitor cavități e neplacuta abtine-te de la proteste: pentru romani procedura e prevazută in Acordul Schengen.

5. Sunetul limbii noastre a devenit familiar majorității italienilor. Ca să eviti manifestarile de simpatie exagerata vorbeste numai englezeste.

6. Pe stradă pazeste-ți spatele. Sodoma e foarte aproape de Gomora. Vaffanculo e o urare obisnuită la Neapole

7. În localuri: E posibil să intalnesti afise cu precizarea Accesul interzis cainilor si romanilor. Nu latra, nu face pipi pe piciorul mesei si nu uita de punctul 5.

8. Noaptea in Neapole: Fetele cu fuste scurte si machiaj gros n-au fost niciodată la doctor. Cele vopsite blond sunt toate romance, dar n-o să-ți facă reducere.

9. Camorra (mafia napoletană) există de-adevaratelea, nu doar in ziare. Ai grijă pe unde umbli, altfel o să regreti clasa politică de la Bucuresti.

10. În orice loc public: Unii italieni rauvoitori au invățat cateva cuvinte romanesti pe care le strigă ca să-i dea de gol pe romani. În asemenea situatii nu trebuie să raspunzi, nici să ai vreo altă reactie, cum ar fi de exemplu clipitul. Dacă totusi se intamplă să tresari, te poti salva simuland imediat un atac de epilepsie, chiar si cu riscul de a pierde meciul. Vei fi transportat la spital, unde ai să fii in siguranță “ inafară de cazul că asistentele provin tot din Romania.

11. La stadion: Dacă reusesti să ajungi pană acolo, nu trebuie să te superi cand spectatorii din apropiere o să te facă tigan. Pentru occidentali, tiganii sunt niste rebeli romantici, cu suflete de artisti. De aceea, in Europa sunt iubiti peste tot unde se duc. De ce să nu profiti?

12. În timpul meciului: Chiar vrei să-ți incurajezi echipa? Fortele de ordine o să te pazeasca dar numai atata timp cat conduce Napoli. Mai bine eliminat pe lumea asta, decat calificat pe cealalta

13. După meci: Indiferent de rezultat, vei constata cat de important e punctul 2. Dacă esti cu prietenii, fugiti fiecare in altă directie. Cine scapă va putea consola familiile celorlalti.

14. Dacă esti prins intr-o incaierare cu localnicii si il dobori pe vreunul, nu uita să-i iei portofelul. Oricum l-a furat si el de la cineva.

15. În urma evenimentelor, e posibil să nimeresti in arestul Politiei (vezi punctul 3). Cel mai bine e să-ți arunci din timp cartea de identitate si să te declari apatrid. Dacă n-ai reusit, nu recunoaste nimic si, pentru siguranță, pretinde că apartii unei minorități etnice din Romania. Dacă nu merge nici asta, arată-le Politistilor o fotografie cu Traian Basescu. Broscarii il confundă usor cu Berlusconi, mai ales dacă alaturi apare si Elena Udrea topless.

16. Înapoi in Romania: Nu fii trist că am pierdut din nou, fotbalul e doar un joc. Vin sarbatorile, ai o tară frumoasa economia e in plină relansare. Iar la anul o să fie si mai bine!

Pavel Kralovec va conduce la centru meciul. Kralovec va fi ajutat de asistentii Miroslav Zamal si Martin Wilczek, de asistentii suplimentari Radel Matejek si Tomas Kocourek, arbitru de rezervă fiind desemnat Libor Kovarik.

Kralovec.jpg

va fi greu dar sper sa ne calificam! :steag_sah_mic:

Cine vrea sa ii astepte pe baieti la aeroport sa ma contacteze, ca nu vreau sa merg singur.

Steaua: Tatarusanu - Bonfim, Martinovici, Geraldo, Latovlevici - Gardoș - Szekely, Ricardo, Anghelov, Surdu - Stancu.

Asadar, 1-4-1-4-1.

Lacatus va juca accentuand pe aparare, cu iesiri iuti pe contraatac de unde spera sa iasa golul(golurile) calificarii. Daca observati atent sunt clar 5 aparatori, incepand cu Bonfim si terminand cu Gardos(inchizator), dar si ceilalti 5 vor ajuta echipa atunci cand Napoli va incerca sa atace.

Vor juca om la om sau ii vor lasa pe italieni sa-si faca jocul pana in fata apararii asa cum a facut Mourinho cand a castigat ultima LC, cand era la carma lui Inter?

Eu le doresc multa bafta!(Ceea ce e sinonim cu... FORZA Steaua!)

Edited by Virgil

Nu poate fi vorba despre un joc bazat pe contraatac sau pe angajament fizic atat timp cat cel mai sufletist, cel mai muncitor si cel mai rapid jucator este suspendat.

Banel? Norocul lui ca e suspendat, ca altfel ar fi avut viata grea cu napoletanii, care dupa cum se stie nu suporta coloratii. Ar fi aruncat cu banane dupa el si ar fi imitat sunetele maimutelor. :)))

Vom juca defensiv,ce-o iesi,daca nu primim gol e bine,ca de dat nu stiu daca vom reusi...

3457.jpg

Napoli, formatia ideala.

si Quagliaradraci..nu mai e la ei..e la Juve.

Cu Cavani,Lavezzi si Hamsik in teren ne macelaresc astia.

Il vezi pe cioban dupa meci planganduse,vine alt antrenor ca na asta e Steaua,Romania.

Pardon asta e ciobanu,vai de noi vrem primavara europeana cand jucam parca am fi legati la picioare.

Am observat ca nu joaca Dodel si Banel doamne ajuta,ne-o luam si mai rau cu baloanele de cacao.

Cum zicea ciobanu:Tocana,Tocana-TOCANA asta o sa faca napoli din noi,acu Dumnezeu cu mila.

Daca cumva printr-o minune ne-am califica(am face un egal)ar fi ceva...

Speranta moare ultima,eu as vrea sa ne calificam da sansa e a lu napoli nu a noastra.

Ei sunt favoriti asta e clar !

Edited by TrupSiSuflet-Steaua

Desi rezultatele nu ma bucura in niciun fel sper sa bata maine ca sa fiarba rapidistii si dinamovistii care au viata trista si ii freaca grija de noi.

Daca ne bagam cu dosul in poarta , vom pierde mai mult ca sigur :( Exemple sunt si vor exista in continuare...

Sper ca cele care vor exista in continuare sa nu inceapa de la Napoli...

P.S: de " periculosii " din Napoli ce se mai aude , vor mai ataca de pe scootere :)) ?!?! Pai ori suntem golani , ori nu mai suntem :boxing:

Edited by bogdinho'

greu nu este sa ne calificam , daca faceti o comparatie dintre meciurile de campionat si meciurile din EU veti face diferenta , Steaua a jucat mult mai bine in UE decat in campionat

Cu Cavani,Lavezzi si Hamsik in teren ne macelaresc astia.

Il vezi pe cioban dupa meci planganduse,vine alt antrenor ca na asta e Steaua,Romania.

Pardon asta e ciobanu,vai de noi vrem primavara europeana cand jucam parca am fi legati la picioare.

Am observat ca nu joaca Dodel si Banel doamne ajuta,ne-o luam si mai rau cu baloanele de cacao.

Cum zicea ciobanu:Tocana,Tocana-TOCANA asta o sa faca napoli din noi,acu Dumnezeu cu mila.

Daca cumva printr-o minune ne-am califica(am face un egal)ar fi ceva...

Speranta moare ultima,eu as vrea sa ne calificam da sansa e a lu napoli nu a noastra.

Ei sunt favoriti asta e clar !

Se pare ca Lavezzi nu va face parte din lotul de 18. Cel putin asa scriu ziarele de specialitate. Eu cred in Steaua si sper sa obtina calificarea. Si mai sper sa nu se faca de ras, asa cum s-a facut pe Ghencea in repriza secunda a meciului tur cu Napoli, cand cred ca se putea mai mult. Sigur se putea, amintiti-va ca Tanase s-a jucat cu bara transversala, iar Banel a sutat in bratele portarului, e drept dintr-un unghi nefavorabil.