Sign in to follow this  
Followers 0
gabitzubrasov

article_19249

33 posts in this topic

de aia nu are ursul coada si toate merg cum merg...

UNITATE oare ce inseamna acest cuvant sau inseamna ceva in momentul de fata...probabil ca este doar un simplu cuvant din vocabularul limbi romane...

dar datoriile lor fata de noi cand si le vor plati...???

Care-i diferenta intre cei care incurajau echipa acum cateva luni si ii faceam intr-un fel si a-i aplauda acum pe jucatori?

Niciuna de fapt. Calificarea in Cupa a fost intamplatoare, nu a fost rodul unei strategii a clubului. Iar daca o va castiga, Oierul o va folosi pentru a arata "fanilor adevarati" cat de mult se inseala huliganii. El iubeste Steaua si cupa...

Stiu ca sunt rau si insensibil ca de obicei, m-am obisnuit deja sa fiu calificat in felul asta pe site si nu deranjeaza absolut deloc......puteti zice ce vreti voi!

Am si eu o mare nelamurire, poate puteti voi sa ma faceti sa inteleg niste aspecte care mie pur si simplu imi scapa.

De ce toti care ati hotarat la ora actuala sa va duceti in continuare la meciuri si sa sustineti echipa, in pofida mizeriei existente in momentul de fata la club, ne tot sfatuiti si pe noi restul, sa mergem la meci????!!!!

Chiar nu pot intelege inversunarea genului asta de mesaje si articole mai mult sau mai putin lacrimogene, in care tot amintiti de trecut, in care tot spuneti ca faceti asta pentru echipa si nu pentru becaliot, eu chiar nu pot intelege......

Eu niciodata nu am sfatuit pe absolut nimeni sa mearga sau sa nu mearaga la meci, fiecare face cum crede el de cuviinta, dar lasati-ne pe noi restul in pace!!!!

Iar expresia asta cu frati stelisti haideti sa ...... bla, bla , bla este oribila, pe cuvant, CA NU SUNTEM FRATI INTRE NOI CHIAR DELOC!!!!

Deci daca voi nu va abtineti, nu ma mai abtin nici eu si va zic : NU MERGETI LA MECI CA NU AVETI DE CE!!!!!!

Edited by loremix

o sa merg si eu duminica

poate la un film.

La film, restaurant sau teatru, dar nici intr-un caz la meci. Las-o dracu' de datorie Ovidiu, chiar asa am ajuns?

Asta suna a mesaj cu trimitere, gen sa incurajam echipa, ignorati-l pe Gigi. Cel cu cutia de carton merita primit ca unu care sta intr-o cutie de carton. Mă doare undeva de alea doua titluri la care un mare merit il valizele lui cacareaza

M-am bucurat nespus când a plecat. La ce m-as duce sa ii fac pe plac acum?

Edited by armanovici

Nu ma intereseaza FC Steaua 2003.

Rog adminii sa ma anunte si pe mine prin e-mail cand va retrograda proprietatea becaliana.

Mai degraba am avea o datorie fata de baietii de la baschet care mi-au provocat o bucurie pe care nu credeam ca o sa o mai am la nivel sportiv

Ar trebui organizata o deplasare la ploiesti,decat sa mergem sa vedem oaia

bine punctat "luck" cu baschetul !! legat de fotbal .. se face apel la marea taranime care sa-l incurajeze pe Gigi sa se urce pe masina, pt ca adevaratii suporteri sunt interzisi .. Peluza Sud e moarta in totalitate .. in timp ce Peluza Nord , supravietuieste la 50% din potential .. cei 50% din Peluza Nord care nu au interdictii si care vor merge pe stadion sunt cei care au stiut de planul jandarmeriei de la meciul cRapid-Steaua,si evident nu au venit la meci .. au tacut din gura , stiu ei de ce .. pe aceasta cale as vrea sa va rog sa scrieti un articol despre magarii de la Peluza Nord care au stiut de planul jandarmeriei de la meciul rapid-Steaua !!! si au lasat restul stelistilor sa treaca prin iadul care a fost .. dar , probabil e mai bine pentru ei fara Peluza Sud si oamenii din nord care siau luat interdictii ..

CITAT
armanovici:

La film, restaurant sau teatru, dar nici intr-un caz la meci. Las-o dracu' de datorie Ovidiu, chiar asa am ajuns?

Asta suna a mesaj cu trimitere, gen sa incurajam echipa, ignorati-l pe Gigi. Cel cu cutia de carton merita primit ca unu care sta intr-o cutie de carton. Ma doare undeva de alea doua titluri la care un mare merit il valizele lui cacareaza

M-am bucurat nespus când a plecat. La ce m-as duce sa ii fac pe plac acum?

Dupa parerea mea, aici nu este vorba daca suporterii sa-i faca sau nu pe plac lui Meme ( care nu mi-a placut ca om niciodata iar in momentul de fata, ce sa mai zic......).

Neprezentarea suporterilor la meciurile Stelei, cei care au hoatarat ca asta este cea mai buna solutie in momentul de fata, tine de niste principii pe care te-ai hotarat sa le respecti.

Adica nu poti spune, da ma sunt in boicot doar in campionat dar ma duc la meciurile din Cupa, ca de acolo nu scoate becaliotul bani sau ma duc doar la meciurile importante ( Dinamo, Rapid ).....ca asta-i un pic ciudat, dupa parerea mea......

Daca simti tu ca nu poti sa nu sustii echipa si trebuie sa te duci pe stadion, fa asa daca tu crezi ca e bine pentru tine sau pentru echipa, ca oricum nu te opreste nimeni sa faci asta......

Pe mine ma enerveaza la maxim numai indemnurile astea pline de exaltare gen HAIDETI ,,FRATILOR " SA-I SUSTINEM, SA MERGEM TOTI PE STADION, SA CANTAM SI SA APLAUDAM, SA IGNORAM BECALIOTUL....... d-astea.

Pai duceti-va bai ,,fratilor " cine va opreste?! eu in niciun caz.........

anti_forumisti

Stai linistit ca a ramas Mustata, cel mai adevarat ultras si brigada lui vestita recunoscuta pe plan international in materie de ultraserie.......ce mai vrei?!

Edited by loremix

Nu am nicio datorie fata de nimeni. Si nu vreau nici Cupa. Nu vreau niciun titlu sau Cupa cat timp este ciobanul la echipa. Nu uitati, castigatoarea Cupei merge direct in Europa League, de unde se mai pot lua bani frumosi.

Sper ca nicio echipa romaneasca sa nu mai ia niciun punct in Europa, sa fim iar la nivelul de acum cativa ani cand trebuia sa trecem trei tururi preliminare.

CITAT
luck87:

Mai degraba am avea o datorie fata de baietii de la baschet care mi-au provocat o bucurie pe care nu credeam ca o sa o mai am la nivel sportiv

Ar trebui organizata o deplasare la ploiesti,decat sa mergem sa vedem oaia

Bine zis, de mult timp nu m am mai bucurat asa cum am facut o la baschet pentru culorile ros-albastre!!!

Eu as vrea sa merg pe Ghencea joia viitoare. Pentru prima oara in viata o sa ma duc doar pentru ca vreau sa ii vad pe Liverpool (acum 7 ani nu am reusit). In rest, nu am ce sa caut pe stadion. Daca ma duc, nu fac decat sa creditez actiunile ciobanului.

Cata incrancenare!...

Eu n-am indemnat pe nimeni sa sustina "echipa lui Oierul" si cu atat mai putin sa aplaude revenirea lui Stoica. Sa spui pur si simplu despre acesti fotbalisti ca sunt "echipa lui Oierul", "Steaua 2003" sau "FC Oaia" sau mai stiu eu cum mi se pare prea categoric si prea...simplificator.

Pana una alta, mie victoria din Giulesti mi-a placut, mi-am dorit-o si vreau sa ii felicit pe cei care au obtinut-o. Despre asta e vorba in acest articol.

CITAT
SSK:

Cata incrancenare!...

Eu n-am indemnat pe nimeni sa sustina "echipa lui Oierul" si cu atat mai putin sa aplaude revenirea lui Stoica. Sa spui pur si simplu despre acesti fotbalisti ca sunt "echipa lui Oierul", "Steaua 2003" sau "FC Oaia" sau mai stiu eu cum mi se pare prea categoric si prea...simplificator.

Pana una alta, mie victoria din Giulesti mi-a placut, mi-am dorit-o si vreau sa ii felicit pe cei care au obtinut-o. Despre asta e vorba in acest articol.

Eu NICIODATA nu am considerat Steaua ca fiind echipa becaliotului, Steaua va ramane intotdeauna de neatins din punctul meu de vedere, asa ca nu mai generaliza!

Eu am sustinut numai NEPREZENTAREA LA MECIURI ( cel putin in situatia actuala ), atat si nimic mai mult!

Edited by loremix

CITAT
stix:[...]Deci daca voi nu va abtineti, nu ma mai abtin nici eu si va zic : NU MERGETI LA MECI CA NU AVETI DE CE!!!!!!

Subscriu! ''Nimeni la meci!''

Edited by mikutu

Ovidiule, eu te inteleg, cat mai sincer ti-o "spun" dar o prezenta masiva pe stadion s-ar confunda cu o reintoarcere incununata cu lauri pentru MM in Ghencea. La acest astept te-ai gandit? Te duci ca sa pari un sustinator al omului care ti-l va aduce pe Maftei capitan la Steaua?

Edited by Il Soldatino

Stiu Cataline, dar pe de alta parte, mi se pare mai important sa-i aplaud pe astia de au reusit sa bata-n Giulesti. Revenirea lui Stoica o voi "marca" asa cum se cuvine, ignorandu-l sau nu, dupa cum imi va fi dispozitia.

Dar asta e, avand in vedere ca oricum pe toate fronturile stam prost (mai putin Cupa), mi se pare ca riscul ca prin prezenta mea sa ajut Steaua sa aiba nu stiu ce reviriment spectaculos este infim.

Daca ar fi vorba de mers pe stadion pentru a aplauda jucatorii atunci nu meciul cu CFR e cel mai indicat. Mai bun ar fi meciul cu U Cluj de pe 6 decembrie, mai ales ca atunci vor veni mai putini maniaci ai holbatului catre loja (ei nu vin la meciuri d-astea 'neimportante'). In plus, ar fi ultimul meci din toamna asta si jucatorii (aia care merita) ar fi aplaudati pentru prestatia din tot sezonul.

duceti-va la meci sa fiti intr-o companie selecta: MM, Oierul, Argaseala etc. O sa le faca placere sa vada cum ii sustine lumea :)))

Pentru mine in momentul de fata Steaua=CSA si ei chiar merita sustinerea oricarui stelist caruia ii mai pasa cat de cat de culori si emblema in rest ce se intampla la sectia de fotbal ma atinge prea putin ca sa mai bat drumul pana in Ghencea,basca sa ii mai bag lui ciobi niste bani in cont... P.S. Ovidiu poate reusesti sa gusti din licoarea magica facuta numai din ingrediente naturale pe care mai mult ca sigur o vei gasi la "FCSB caterink" si sa ne spui cum e....heheh

Edited by STARforce

CITAT
stix:

Stiu ca sunt rau si insensibil ca de obicei, m-am obisnuit deja sa fiu calificat in felul asta pe site si nu deranjeaza absolut deloc......puteti zice ce vreti voi!

Am si eu o mare nelamurire, poate puteti voi sa ma faceti sa inteleg niste aspecte care mie pur si simplu imi scapa.

De ce toti care ati hotarat la ora actuala sa va duceti in continuare la meciuri si sa sustineti echipa, in pofida mizeriei existente in momentul de fata la club, ne tot sfatuiti si pe noi restul, sa mergem la meci????!!!!

Chiar nu pot intelege inversunarea genului asta de mesaje si articole mai mult sau mai putin lacrimogene, in care tot amintiti de trecut, in care tot spuneti ca faceti asta pentru echipa si nu pentru becaliot, eu chiar nu pot intelege......

Eu niciodata nu am sfatuit pe absolut nimeni sa mearga sau sa nu mearaga la meci, fiecare face cum crede el de cuviinta, dar lasati-ne pe noi restul in pace!!!!

Iar expresia asta cu frati stelisti haideti sa ...... bla, bla , bla este oribila, pe cuvant, CA NU SUNTEM FRATI INTRE NOI CHIAR DELOC!!!!

Deci daca voi nu va abtineti, nu ma mai abtin nici eu si va zic : NU MERGETI LA MECI CA NU AVETI DE CE!!!!!!

Chiar vrei sa stii de ce?

Pentru ca m-am saturat sa citesc pe site-ul asta numai articole gen 'alt sclav' sau 'oierul a facut nu stiu ce'!

Voi nu stiti decat sa criticati, dar cand vine vorba de o actiune serioasa de eliberare a clubului, nu aveti nici o idee!Haideti, ultrasilor!Sa va vad!Acum sunteti tari in taste cand ii injurati pe MM sau il faceti sclav pe Lacatus, dar ce idei aveti legat de eliberarea Stelei???

Ori va e lene sa faceti ceva serios, ori sunteti prea cretini(ca sa nu zic altfel) ca sa va dati seama ca cu simple proteste sau prin absenta de la meciuri nu veti rezolva nimic!

Ia zi, pe cine vrei sa duci ? Legal e singura solutie. Boicot. Daca cuiva nu i se pare normal ce se intampla la club de ce ar merge la meciuri ? Cam ce speri ? Ca totul sa degenereze si sa-si poata trimite patronu' pulanimea sa ia la omor pe toti aia pe care-i prind ? Baietasii cu casti si pulane nu misca un deget daca stiu ca nu-s acoperiti, iar ceea ce s-a intamplat in groapa de sub pod are o singura explicatie : li s-a spus clar sa-i calce in picioare pe stelisti. D-aia se hlizeau p-acolo. Nu li se intampla prea des sa aiba aprobare la dat omoru'.

Sign in to follow this  
Followers 0