FuNaZ

Transferuri in iarna 2010-2011

658 posts in this topic

Salut....pe data de 22.11.2010 ora 11:15 am vazut un articol despre cei 2 jucatori M.Pintilii si G.Matei cum ca vor fii transferati la Steaua.Credeti ca ar fi un inceput bun sau pur si simplu o imbunatatire a lotului Stelei? daca da...spuneti si motivul.Argumentati :D

Edited by Dragoshel

Eu am vazut acum cateva saptamani ca Steaua il vrea pe Lacina Traore. Cum comentati?

Am auzit si ca il vrea pe Mihai Costea la schimb cu Radut. Comentarii?

Am mai auzit si ca i-ar vrea pe Papp si Gaman. Ziceti ceva.

A zis Laca ca il vrea pe Eric. Sa inceapa discutia.

Titlul topicului editat. Aici discutam despre transferurile din iarna aceasta

Lacina Traore e un jucator foarte bun...inalt...si foarte solid...ar fi un lucru foarte bun...daca Steaua l-ar lua pe Lacina Traore....Dar nu cred ca CFR renunta la el....doar pt o suma foarte mare de bani...cum ar fii 1-1,5 milioane de euro :D

Eric....perfect:D dar sa nu fie ciobanu' prea egoist....

Ei pe naiba,o sa vedeti voi din iarna schimbari spectaculoase la Steaua,o sa va muscati degetele de ciuda ca baga nenea Gigi bani si castiga tot ce se poate castiga............mai putin respectul celor cu coloana vertebrala.

Iar o sa avem mai multe transferuri efectuate decat victorii.

Eu am vazut acum cateva saptamani ca Steaua il vrea pe Lacina Traore. Cum comentati?

Si ca o completare:

VEZI aici lista jucatorilor doriti de Steaua in iarna!

Moraes ingroapa Craiova! Il VREI la Steaua?

VEZI aici imagini cu super pustiul dorit de Meme!

A revenit Meme poate acum revin si Camus, Thereau, Armenteros, Didy...

Sa nu uitam de Gigel Coman!

Totusi, cel mai bun transfer ar fi imprumutul ciobanului la Cimitirul Ghencea, pe o perioada nedeterminata.

Vine Elton ma :))

Vestea trecerii lui Vasile Maftei la Steaua i-a uimit pe fotbalistii echipei nationale. "Maftei la Steaua? Imposibil. Este rapidist nebun, cand vine la lot ne dispera cu cantecele fanilor giulesteni. Daca zici ceva de Rapid, se enerveaza imediat. Cand se intalneste cu Daniel Niculae, se comporta ca in galerie, sunt suporteri rapidisti adevarati. Cei doi mereu se sicaneaza cu stelistii care vin la lot", a dezvaluit un international roman care a jucat in trecut la Steaua.

CanCan

Ce e si mai trist este ca, fara indoiala, in cazul in care maftei va fi cumparat, vor exista imbecili care sa-i ureze bun venit si chiar sa se bucure de acest transfer...

sa ii uram lui maftei pentru venirea preventiva in Ghencea: la mu*e tigane!

Lacina Traore - costă 5 milioane, exclus.

Mihai Costea - ar fi ok, daq s-ar intelege cu Bogdan in atac, ar fi mega-cool. Tot timpul am vazut Steaua cu jucatori rapizi pe benzi si in atac.

Papp si Gaman la moment nu au loc in echipa Gardoș cu Geraldo + Galamaz, nu e loc.

Eric - pe asta unde să-l bagam?

IMO, Rapă ar fi fost ok, pt că vad că pe Emeghara nu se poate de contat mai mult de 2 meciuri la rind.

Eu aș vinde urmatorii jucatori: Emeghara, Surdu, Bilasco, Abrudan, Onofras Martinovici, Nicoliță, Marinescu

Și aș cumpara urmatorii jucatori in locul lor: Mihai/Florin Costea, Ripa Un mijlocaș stinga, Un mijlocaș dreapta, Un mijlocaș central.

Echipa ar arata cam asa:

Tatarusanu

- Latovlevici - Geraldo - Gardoș - Ripă -

- C. Matei - Anghelov - Szekely -

- Cr. Tanase -

- Mihai/Florin Costea - Stancu -

:happy:

Noua ne trebuie un patron,si apoi un antrenor,nu jucatori.Si in nici un caz incultul ala de Maftei,ce naiba,umblam cu cioara vopsita prin Ghencea?E de ajuns Banel.

Maftei,sa vina Maftei!Si daca s-ar putea,sa-l aduca MM si pe Giani Kirita!

Lacina Traore e un jucator foarte bun...inalt...si foarte solid...

:D

Iar o sa avem mai multe transferuri efectuate decat victorii.

Mi-e ca ai dreptate...

A revenit Meme poate acum revin si Camus, Thereau, Armenteros, Didy...

Visul nostru!Cu astia in echipa,n-am mai avea probleme... :)

Vedeti ca deja se discuta ca l-au cumparat pe Ripa,CFR-ul.Se pare ca au dat 700000 euro si 20%dintr-un eventual transfer.Daca Steaua doreste jucatori, sunt de parere sa transfere tineri...macar,nu gen Maftei care nu cred ca suporterii s-ar acomoda cu el.Mijlocul e rupt,nu da randament mai deloc.O oferta buna ar fi pentru...Antal,Sinmartean etc.Totusi,cred ca MM o sa aduca ceva bun,daca nu de la noi ...de afara.

Ce e si mai trist este ca, fara indoiala, in cazul in care maftei va fi cumparat, vor exista imbecili care sa-i ureze bun venit si chiar sa se bucure de acest transfer...

Deja mi-l si inchipui pe Safta la prezentarea echipelor: "Cu numarul 24, Vaaaasiiiileeee ...." si oile din galerie ".... Maftei". Si sa nu spuneti ca nu exista asa ceva pentru ca le-am vazut cand a fost meciul ala demonstrativ cu mucescu si il aplaudau toti, mai-mai ca l-ar fi rugat sa vina la Steaua ca antrenor. Un antrenor etern-frustrat pe Steaua!

Ma, eu zic asa: sa vina Maftei, sa-l vada ciorile in tricoul ros-albastru si sa turbeze de ciuda si dupa un meci ush! in cusca ta sub pod! Oricum nu stiu ciorile ce rapidisti adevarati au avut ei in istoria recenta. Ca "performante" au facut la ei cainii: Lupu, Lucescu, Rednic, Vama... Astea-s simbolurile Rrapidului.

in primul rand sa nu plece Angelov (care mi se pare cel mai bun inchizator din lot) si Geraldo..nici kapetanos n-as vrea sa plece deoarece e muuuuuuuuult peste bilasco, mai ales ca superantrenorii care au fost la Steaua il folosesc pe Stancu prea retras.. dup'aia de luat ar fi:

-eric - in primul rand nu avem stangaci de atac iar asta e probabil cel mai bun, ar face spectacol in templu

-moraes - ar fi senzational un atac Stancu -moraes..

-rapa (nu maftei) -20 de ani talentat, comparat cu Dan Petrescu bla bla,

astia 3 nu au voie sa fie cumparati de alte echipe. punct

Sa nu uitam de Gigel Coman!

Totusi, cel mai bun transfer ar fi imprumutul ciobanului la Cimitirul Ghencea, pe o perioada nedeterminata.

Asta da transfer :w00t: poate o sa ajunga chiar langa idolul lui - Ceasca.

Edited by pcsbb

Eric si Gaman / Papp ar fi doua transferuri bune.Eric e un jucator care clar va ajuta mijlocul Stelei , iar unul dintre cei doi tineri fundasi vor putea juca alaturi de Gardos in centrul apararii .

Mihai Costea in locul lui Radut este un transfer foarte prost , de juma' de an incoace Mihai Costea nu a mai aratat nimic.Radut este un jucator destul de bun , chiar daca pana acum nu a aratat nimic este un jucator care poate sa creasca , dar nu sub comanda lui Lacatus care nu este cum era pe vremea cand era jucator , nu are curaj , prefera sa joace cu batrani in loc sa riste si sa foloseasca tineri...asta e.

Asta e culmea, nu era de ajuns ca se umfla permanent valoarea piticului atomic, acu' necalificatii de la sport.ro au stabilit ca ar putea ajunge la noi la schimb cu Stancu !!!

Nu sunt deloc subiectiv si chiar nu inteleg unde este valoarea acestui jucator, nu este peste media jucatorilor din Romania. Nici la nationala nu are ce sa caute, numa' taranu de Borcea a influentat convocarea.

Super, alaturi de Maftei vom avea cel mai traznet flanc dreapta din Romania :x

PS: Torje este cel mai bun jucator din Liga 1 (poate Stancu sa fie la acelasi nivel). Fara ironie.