Lari

Steaua - Gaz Metan Medias 0-1 (0-1)

89 posts in this topic

Steaua - Gaz Metan Medias partidă programată duminica de la ora 17.00, pe stadionul "Steaua", in cadrul etapei a XV-a a Ligii I. Meciul va fi transmis de Antena 1.

Steaua - Gaz Metan Medias 0-1

Încarcat de Nila179. - Discover the latest sports and extreme videos.

MECIUL SE VA DISPUTA FARA SPECTATORI! Comisia de Disciplină a FRF a decis, vineri, să suspende dreptul cluburilor Rapid si Steaua de a organiza meciuri cu spectatori pentru o etapa respectiv doua ca urmare a incidentelor de la partida directă din sferturile de finală ale Cupei Romaniei - Timisoreana. De asemenea, clubul Rapid a primit o amendă de 40.000 de lei, in timp ce Steaua a fost penalizată cu 70.000 de lei. Rapid va disputa fară spectatori partida cu Universitatea Cluj, din etapa a XVI-a a Ligii I, in timp ce Steaua va evolua cu portile inchise meciurile cu Gaz Metan Mediaș (etapa a XV-a) si CFR Cluj (etapa a XVII-a).

Arbitri: Teodor Craciunescu - Florin Paunescu, Vladimir Urzică - Mugurel VaDan. Observatori: George Ionescu, Rodion Camataru. Supervizor: Dumitru Dragomir.

Ultimul meci disputat pe stadionul "Steaua": scor 2-0, in 21 martie 2010.

Palmares: 10 9 0 1 28-7

Primul meci: scor 3-4, la Medias in 9 noiembrie 1947

Echipe probabile:

Steaua: 12. Tatarusanu - 18. Martinovici, 6. Gardos 23. G. Alves, 14. Latovlevici - 21. Ricardo, 20. Angelov - 16. Nicoliță, 28. B. Stancu, 10. C. Tanase - 9. Kapetanos. Antrenor: Marius Lacatus Rezerve: 33. C. Lungu, 22. Galamaz, 5. Brandan, 26. Bicfalvi , 91. C. Matei, 17. Bilasco, 24. Surdu. Absenti: Emeghara, Bonfim (accidentati)

Gaz Metan Mediaș: 12. Plesca - 3.Trtovaci, 19. Fl. Lazar, 13. Khubutia, 25. Markovici - 22. Parvulescu, 7. Kubala, 21. Todea, 27. Eric de Oliveira, 5. Munteanu - 11. Cigan. Antrenor: Cristian Pustai. Rezerve: 1. Vatca 16. R. Zaharia, 8. Buzean, 6. Bozesan, 80. Miclea, 17. Dudiță, 14. Raul del Campo. Absenti: Buchta, Silvășan (accidentati), Aganovici (suspendat).

Clasament inainte de meci:

Clipboard06.jpg

Edited by Lari

Sper ca nu e o problema ca fac un pic offtopic si discut aici despre etapa aceasta a ligii 1, nu doar despre acest meci.

M-am uitat un pic sa vad ce scoruri sunt acum si am vazut ca Branestiul conduce cu 1-0 la Galati. De curiozitate, m-am uitat cine a dat golul. Pentru Branesti a marcat Razvan Avram, din pasa lui Alex Iacob.

Amandoi sunt stelisti. Pentru cine nu stie Avram e din 86 si era unul din jucatorii promitatori ai generatiei sale. A fost imprumutat in prostie prin B si, pana la urma, s-a renuntat la el. Pe Iacob il stim. La Branesti mai joaca si Simion, fiind unul dintre golgeterii echipei(4-5 goluri), al doilea dupa Olariu(8).

E bine ca Steaua produce jucatori pentru alte echipe.

Pentru ca se intuneca la 17:30.

Pentru ca se intuneca la 17:30.

Nu trebuie să ironizezi :) Care era problema să joace la 20:00 ? :mellow:

Pe cuvant ca nu te-am ironizat, credeam ca nu ti-ai dat seama. Nu aveam de ce sa fac asa ceva.

Pe cuvant ca nu te-am ironizat, credeam ca nu ti-ai dat seama. Nu aveam de ce sa fac asa ceva.

Ok, imi cer iertare.

Steaua nu va avea suporterii cu Gaz Metan.

Intr-adevar nu ar trebui să aibă astfel de suporteri ca cei de aseara Prin astfel de comportament nu facem decat rau Stelei. Doar cand ne vom comporta civilizat ar trebui să mai mergem pe stadion.... Această echipă are nevoie de incurajare nu de "artificii"...

Hai Steaua!!!!!

Cu suspendarea asta,stim sigur ca nu va fi nimeni in tribune.Totusi,cam exagerata suspendarea asta.Cat despre meci,normal ar fi un 1 solist.Sper sa nu fie surprize,avem nevoie de puncte.

Salut! Eu tocmai am luat bilete la meci fara sa stiu ca meciul se va juca cu portile inchise. Stiti cumva daca se pot returna banii sau sa le schimb cu bilete pentru alt meci? FORZA Steaua!!! :steag_cruce_invers:

Nu inteleg de ce se joaca la 17:00 daq Ghencea are Nocturna? :(

Pentru ca de la ora 19 incepe Observatorul, iar mai incolo e SuperBingo. Asta in cazul Antenei 1.

Daca era pe DigiSport ar fi fost din cauza celorlalte campionate.

Cred ca avem singurul campionat unde vineri + luni sunt mai multe meciuri decat sambata + duminica, desi avem doar doua echipe in cupele europene(cum a fost etapa trecuta, dar au mai fost si altele). Asta doar pentru ca in weekend sunt meciuri mult mai importante din Anglia, Spania sau Italia, iar transmiterea in paralel a meciurilor din Liga 1 cu meciurile din afara ar fi un esec pentru Digi. Trebuie sa-si scoata si ei cumva o parte din suma enorma platita pentru drepturile de televizare ale Ligii 1.

Salut! Eu tocmai am luat bilete la meci fara sa stiu ca meciul se va juca cu portile inchise. Stiti cumva daca se pot returna banii sau sa le schimb cu bilete pentru alt meci? FORZA Steaua!!!

Si eu am exact aceiasi problema...si cred ca pana la urma, ma duc maine la casele de bilete si o sa cer banii inapoi, ca alta varianta / solutie nu vad...dar intre timp, poate a mai patit cineva la fel in trecut si ne poate spune cum vor sta lucrurile.

forzza Steaua !

Mai mult ca sigur vi se vor inapoia banii.

Sa aveti asupra voastra buletinele in baza carora v-au eliberat tichetele de intrare.

SUCCES!

E greu fara fani in tribune...

MUEEE JANDARMERIE !

Egalitate de puncte cu noi.

Mai mult ca sigur vi se vor inapoia banii.

Sa aveti asupra voastra buletinele in baza carora v-au eliberat tichetele de intrare.

SUCCES!

multumesc, lari. sper ca asa se va intampla.

nu e o problema buletinul, au fost luate pe numele meu si il am mereu la mine.

pronostic: va fi un meci dificil, dar va bate Steaua cu 2-1.

forzza Steaua !!!

Victorie chinuita cred, in cel mai rau caz pentru noi egal :) .

Fara suporteri , fix plua.

Nu ar merge sa facem un protest pe undeva in Bucuresti anti-jandarmerie, ca tot e zi libera?

pytycrys , un protest organizat in timp asa de scurt va fi un mare esec..

Ma bucur ca jucam fara spectatori !

TREBUIAU SA NE DEAMAI MULTTT !!!!

Unde e generozitatea de alta data a comisiei?:))

atata timp cat suspendarea inseamna ca ciobanasul cacareaza nu incaseaza banii pe bilete este bine-venita.dar parca cu "romanii" de la cherefeu trebuia sa fie cu spectatori

Edited by Alex88pl

pentru cei care stau mai slab cu limba italiana : fratilor , FORZA nu este egal in scriere cu PIZZA !

Se citesc ambele la fel , cu aproximatie , in timp ce la forza este un ț - scurt ,la pizza este un ț-un pic mai lung

Varianta cu doi de Z , nu exista la cuvantul forza ,clar !?

forZa Steaua !!! :steag_sah_mic::steag_sah_mic:

Edited by ultras_laziale