Daniel-Ionut

Rapid - Steaua 0-1 (0-0)

160 posts in this topic

Daca e sa fiu naspa, as putea sa iti spun cativa pasi gresiti facut de preferatul tau. Imi vine acum in cam meciul cu Utrecht, gol luat de la Mertens, din lovitura libera. A fost spectator desi are 2 metri si putea ajunge la minge. Bineinteles, acest gol nu a contat, pentru ca am castigat cu 3-1 si Tatarusanu a avut alte interventii bune.

Doamne :))))) , ma tu ai jucat vreodata fotbal ? Cum poti sa spui ca putea sa scoata mingea aia ? :))))

Maertens a executat perfect , niciun portar din lume nu ar fi scos mingea aia , era ceva imposibil...ai gasit tu repede buba ? :))))))))

Continua sa te faci de ras :)) ! Nu ma deranjeaza deloc sa iti dovedesc ca aberezi...

Referitor la tragerea pentru semifinale,o prostie chestia asta cu capi de serie.Oare si in finala se va trage la sorti,va fi cu cap de serie si outsider?! :D

Nu stiu de ce, dar am impresia ca se vrea o finala Steaua - Dinamo. Asa ca nu am dubii prea mari in a ne califica in finala. Bine, cu Dinamo nu prea ai nici o garantie, dat fiind faptul ca Dinamo este singura echipa de la noi care a pierdut un campionat gata cumparat. Dar chiar si asa, se vor califica si ei. Daca va fi cazul, arbitrul va elimina trei jucatori adversi ca Steaua sa joace finala cu Dinamo. Ar avea un impact foarte mare un asemenea meci, si cei din federatie stiu foarte bine acest lucru.

uitati-va la golul nostru de unde a luat tanase mingea si ce cursa de 60 metri a facut...trecand si de 2 jucatori plus pasa geniala pentru surdu ;)

In plus mi-a placut atitudinea tuturor...cred ca e prima oara in sezonul asta in care si-au dat seama ce inseamna Steaua...

Nu stiu de ce, dar am impresia ca se vrea o finala Steaua - Dinamo. Asa ca nu am dubii prea mari in a ne califica in finala. Bine, cu Dinamo nu prea ai nici o garantie, dat fiind faptul ca Dinamo este singura echipa de la noi care a pierdut un campionat gata cumparat. Dar chiar si asa, se vor califica si ei. Daca va fi cazul, arbitrul va elimina trei jucatori adversi ca Steaua sa joace finala cu Dinamo. Ar avea un impact foarte mare un asemenea meci, si cei din federatie stiu foarte bine acest lucru.

Da,clar se vrea o finala Steaua-Dinamo.Iti dai seama ce impact media va avea,vor avea astia pe la gsp si sport.ro ce vorbi juma' de an! :)

Nu spun ca nu mi-ar placea o finala cu cainii,ca n-ar fi frumos,mai ales daca am si castiga-o,doar ca nu mi se pare corect sistemul de la noi,sa imparti echipele in capi de serie si outsideri si in semifinale.Barem din sferturi cred ca n-ar trebui sa se mai tina cont de asta.

Ce vorbe pe unii. Ca au redescoperit ce inseamna Steaua, spirit de lupta, determinare. Dupa urmatorul meci din campionat, o sa va schimbati parerea. Sau poate ca nu, doar i-am invins pe tygani, mai conteaza si altceva?

Da,clar se vrea o finala Steaua-Dinamo.Iti dai seama ce impact media va avea,vor avea astia pe la gsp si sport.ro ce vorbi juma' de an! :)

Nu spun ca nu mi-ar placea o finala cu cainii,ca n-ar fi frumos,mai ales daca am si castiga-o,doar ca nu mi se pare corect sistemul de la noi,sa imparti echipele in capi de serie si outsideri si in semifinale.Barem din sferturi cred ca n-ar trebui sa se mai tina cont de asta.

Poate vedem o finala Brasov-Bistrita :D De ce nu ? :))

Brasov ii poate bate pe Dinamo in semfinale , iar pe noi Bistrita ne-a batut in campionat , si apoi pe detinatoarea ultimelor 3 trofee , CFR Cluj !

Edit : Oricum , campionatul este mai important ! Daca vom reusi sa castigam ultimele 5 meciuri de campionat din acest an...ar fi execelent , dar suna cam imposibil :)

Edited by bogdinho'

Poate vedem o finala Brasov-Bistrita :D De ce nu ?

Da,tot ce-i posibil.Ar fi si asta o finala faina! :D

Cica Frunza asta "In a 2 repriza nu stiu cu cine am jucat cu Divizia C" - bai saracie pe unde moltii tai ai jucat ma tu? te-au **** aia de la Vaslui si ai ajuns mare scula la Urziceni daca nu era Petrescu erai in moltii tai la Divizia C ... nici la echipa mea locala Petrolul Videle Divizia C locul 13 nu te primea antrenorul! Rasa ta de tigan..

Frunza e un dobitoc , daca ajungea la Steaua ar fi spus acelasi lucru despre CRApid !

de la distanta nu prea ne dam seama cum arata pentru ca totul este NEGRU la ei in peluza ,dar iata ca am reusit sa fotografiez un suporter crrrrapidist si vi-l prezint si voua ! :)):)):)):)):))

30xhhqg.jpg

Eu din rezumatul pus pe site vad daor cum ne-au calarit aia in ultimul hal dupa gol. Vai de fotbalul jucat de echipa din zilele noastra care poarta numele de Steaua Bucuresti.

eu cred ca in poza aia demilioane este frunza, cand a aflat cine pleaca la Steaua...

cand a auzit ca el nu pleaca la Steaua, a incercat sa se deghizeze pentru a fi pe placul milogilor :-)

l-ati vazut pe sumudica = "si-a o muica" in timpul meciului ce mai scrasnea din dinti? eu cred ca el a fost la parnaie in locul lui jijel, si il doare rozeta rau

am uitat de comentatori... niste jigodii de cea mai joasa speta. am mai mult respect pentru prostituatele de pe centura decat pentru astia!

Daca e sa fiu naspa, as putea sa iti spun cativa pasi gresiti facut de preferatul tau. Imi vine acum in cam meciul cu Utrecht, gol luat de la Mertens, din lovitura libera. A fost spectator desi are 2 metri si putea ajunge la minge.

Am curaj sa fac pariu cu tine ca nici un portar din lume nu scotea aceea minge ! uite-te pe slow motion la faza sa vezi ca a executat perfect direct la vinclu,desigur putea si tatarusanu sa aiba macar o reactie dar....

Are anumite probleme, nu se pune vorba ca putea so scoate pe ce din meciul cu Utrecht, totusi prea bine a dat.o !

dar are viteza de reactie.. numai la lovituri libere nu prea are :))

Edited by Liviu94sud

@dee

Intr-adevar n-a fost cea mai urata evacuare pe care am vazut-o, dar tot exces de forta a fost. Am vazut clar ca unii si-au luat si picioare si bastoane. Nu trebuie sa judecam actiunea comparativ cu alte abuzuri, ci cu litera legii.

Ti se pare normal ca angajatii statului sa faca uz de forta impotriva cetatenilor care le platesc salariile?

Ce te face sa crezi ca vreunul dintre indivizii aia ar fi platitor de impozite?

bogdinho

Dupa cateva meciuri bune Tatarusanu e super portar? Pai, baietas, iar dai dovada ca habar nu ai fotbal. Ce te faci daca in urmatoarele etape Tatarusanu calca stramb?

Mai trebuie sa faca Tatarusanu multe meciuri bune ca sa poata cineva sa spuna ca e peste Zapata. Ca, pana la urma, daca nu era impus de Gigi(lucru recunoscut de cioban), nu ar fi fost niciodata titular in fata columbianului.

Mai era un baiat pe aici care zicea ca Surdu e the shit. Uite ca, mergand pe acelasi rationament ca al tau, a avut dreptate, ca Surdulica a dat gol. Deci ne putem astepta ca Surdu sa marcheze meci de meci, sa sparga tot, sa ajunga golgeter. Nu?

Repet, Zapata a facut de 10 ori mai multe meciuri bune ca Tatarusanu si a scos echipa de mai multe ori. Doar un habarnist poate sa spuna dupa cateva meciuri bune facute de roman ca e mai valoros.

Dar, la cat esti de frustrat, e normal sa iei fiecare victorie oricat de mica si sa sarbatoresti.

Eu nu imi fac probleme, oricum. Cand ai venit pe site, il pupai in fund pe Banel. Dupa 3 zile ai ajuns unul dintre cei mai mari contestatari ai sai.

Acum il pupi pe Tatarusanu. Dupa 1 sau 2 meciuri mai slabe(si nu ii doresc asta) sunt sigur ca o sa iti schimbi parerea si despre el. Ca asa sunt cocalarii. Nu au coloana vertebrala, se schimba dupa cum bate vantul.

Pe ce te bazezi cand spui ca Zapata e peste Tatarusanu?E adevarat.a fost foarte bun in primul an,dar intre timp s-a stins si acum e mult sub Tatarusanu.Avem cel mai bun portar din liga1 dar acela nu e Zapata.

Iti zic eu pe ce se bazeaza : pe nimic , stie doar sa abereze tot timpul :)

Da ma eu sunt platitor de impozite. Nu am fost la meci dar am fost la altele cand s-au intamplat fapte de genul. Si platesc destule impozite.

Si dintre cei care au fost pe stadion sunt destui care nu sunt doar angajati, au afacerile lor si platesc impozite.

Pai, avand in vedere ca sunt angajati full-time la fabrica de fiutut pe mamica ta, cu acte in regula samd, normal ca platesc impozite, ce naibii.

Edited by Stanici