Daniel-Ionut

Rapid - Steaua 0-1 (0-0)

160 posts in this topic

Muistii aia 2 de comentatori de la sport.ro, iar dau in AISS, cica "unde sunt acum aia de la AISS, probabil la politie". :|

Edited by BAF-kimi

Si eu merg pe idealul VPM, dar atat timp cat pana acum ii reprosam lui VPM faptul ca il doare in p**a de cupa (noi facand chiar si un argument foarte serios in a-l injura, pe buna dreptate), normal ar fi sa sustin echipa macar in cupa. Asa ca... pentru mine acest meci este cea mai mare bucurie pe care Steaua putea sa mi-o faca de un an incoace (de la meciul cu Motherwell). Felicitari echipei, felicitari pentru atitudine si daruire... si sper sa mai avem parte de Gardos cel putin un sezon jumate.

Gardos-incredibil ! Tatarusanu,asta da evolutie de laudat,cand e de criticat e,dar acum nu este cazul!

Surdu a vazut poarta :))! Martinovic,iarasi,foarte bun.Ma mir ca s-a impus Steaua la felul cum a facut Lacatus echipa.

Rui Duarte,Cassio Vargas,Marcos Antonio.Ora de telenovele pe acasa TV sau parodie cu rrapidu`?

''Intervencion bucal'' pentru Rapid !

Daca ajung Steaua si Dinamo in finala,ar merge mutat meciul pe National Arena,daca e terminat. Atunci o sa fie delir.

Ciobanul nu a vrut să comenteze prea multe, la Premium Liga de la GSP TV. "Nu mă intereseaza nu vorbesc, nu sunt pregatit. Cind eu vă spuneam că recalcitrantii ar trebui evacuati, toti sareati pe mine că nu sunt democratic", a reactionat patronul stelist, care nu a fost nici la meciul din campionat, nici la cel de acum, in Giulesti.

"Acum, de ce să vorbesc eu? Dumneavoastră credeti că eu nu am incercat in toate felurile? Dumneavoastră nu credeti că nu m-am gindit la toate situatiile? Ba da, dar am ajuns la concluzia că mai bine stau in banca mea. Nu mă bag, nu vorbesc, nu sunt pregatit", a declarat Oierul.

Auzind că toti suporterii au fost dusi la sectiile de Politie din apropierea stadionului Giulesti, patronul Stelei a sustinut că "asa este normal. Dusi toti intr-un tarc, identificati si penalizati conform legii. Pai, jandarmul de unde să stie cine a facut nenorociri? Pentru că probabil că vreo 200 dintre cei 400 au facut ce au facut acolo"

Ignorati ciobanul, sustineti echipa!

Urna 1: Steaua, Dinamo

Urna 2: FC Brasov, Gloria Bistrita

Tragerea la sorti va avea loc peste doua saptamani, iar meciurile se vor juca in sistem tur-retur, pe terenul ambelor echipe.

Da ati uitat ca acum 3 saptamani ne-a batut Bistrita fara drept de apel ?

Frustrarea naste eroi in giulesti : taranu frunza.

Edited by cristian014

Si-au luat pulane pe la gioale si pe spate si aia care poate nu au aruncat cu nimic. Dar serios acum, credeti ca jandarmii faceau raport pe loc sa vada cine a facut ce a facut sau n-a facut? Au dat la gramada, ca le perminte imprejurarea (suporteri recalcitranti).

Ma bucur de victorie, pentru ca e in fata unor rivali. In rest, numai de bine.

Suspendati-ne URAM ciorileeee

Bravo Tatarusanu meriti sa porti tricoul Stelei

Nu in ultimul rand CIOBANE PLEACA VINDE MORI!

:steag_cruce_invers:

Edited by PiraniaN

Si eu merg pe idealul VPM, dar atat timp cat pana acum ii reprosam lui VPM faptul ca il doare in p**a de cupa (noi facand chiar si un argument foarte serios in a-l injura, pe buna dreptate), normal ar fi sa sustin echipa macar in cupa. Asa ca... pentru mine acest meci este cea mai mare bucurie pe care Steaua putea sa mi-o faca de un an incoace (de la meciul cu Motherwell). Felicitari echipei, felicitari pentru atitudine si daruire... si sper sa mai avem parte de Gardos cel putin un sezon jumate.

M-as fi bucurat, ce-i drept pe moment, daca victoria Stelei nu era una intamplatoare. Desi sunt aproape 100% convins ca nu prea s-au omorat sa mearga mai departe, acum o vor da in texte gen "Cupa e un trofeu important, avem un lot numeric valoros si putem lupta pe toate fronturile".

Cupa, in acest moment, e o competitie de "design". Sunt o groaza de lucruri ce demonstreaza acest lucru, iar felul in care e organizata e cel mai bun exemplu. Nu stiu daca mai e vreo competitie in care sa se fi jucat deja sferturile de finala, si de asemenea nu cred ca mai exista vreo competitie pe planeta asta in care exista capi de serie la tragerea la sorti pentru semifinale.

Cum ar fi sa ne calificam si in primavara Europa League ? Cum ar fi daca nu am lua bataie de la saracii aia de la Bistrita din nou?. Cu ei cadem sigur .

Edited by wpt

Si-au luat pulane pe la gioale si pe spate si aia care poate nu au aruncat cu nimic. Dar serios acum, credeti ca jandarmii faceau raport pe loc sa vada cine a facut ce a facut sau n-a facut? Au dat la gramada, ca le perminte imprejurarea (suporteri recalcitranti).

Ma bucur de victorie, pentru ca e in fata unor rivali. In rest, numai de bine.

nu le permite legea sa faca abuz de forta,,dar ei au facut..mama lor de bastarzii..sa va calce trenu pe totii salopetisti securisti incultii si nefututi....CEA M :shit: AI PROASTA MESERIE E LA jandarmerie

Eram la un coniac cu un prieten la masina si stateam afara...cand am simtit ca blocurile ce ne imprejmuiau s-au cutremurat si tipete de ISTERIE totala incat am crezut ca-mi va sta inima !!!

Am stiut ca Steaua a marcat si am ramas tintuit secunde...sperand ca va fi bine pentru Steaua...si asa a fost !

Am refuzat sa privesc acest meci , mi-a fost teama de ceva `rau` si m-ai bine ca am procedat astfel , spre binele sufletului meu !

Vad meciul in reluare , imi bate inima la maxim cand vad ca avem 1-0 prin golul marcat de atat hulitul SURDU !!!

Da , vorba cuiva : SE POATE , SURDULE !!!

FORZA Steaua !!!!!!!!!!!!!!!!!! :steag_cruce_invers::steag_cruce_invers::steag_cruce_invers:

am avut si vom avea mereeeuuu/boalaaaa pe tiiigaaani....

Edited by ultras_laziale

ne calificam in 90 de minute

multumesc multumesc :P

Edited by Alex88pl

am vazut in sfarsit spirit de lupta la echipa. l-am vazut in sfarsit pe brandan jucand ceva, nici macar pe Nicolita nu pot sa-l injur de data asta, nici pe tanase. mi-au placut enorm martinovici si surdu, tatarusanu, gardos, chiar si galamaz, chiar si bicfalvi. pana si bilasco nu poate fi injurat de data asta.

cand am vazut ce schimbari face Lacatus, m-am intrebat daca nu cumva vrea sa piarda meciul... dar a gresit bine si el!

despre jandarmi: baieti, hai sa ne punem pe f...t neveste de jandarmi. va spun eu, e cea mai frumoasa si in acelasi timp crunta razbunare!

Daca ajung Steaua si Dinamo in finala,ar merge mutat meciul pe National Arena,daca e terminat. Atunci o sa fie delir.

Ma tem ca daca ajung Steaua cu dinam0 in finala se va disputa fara spectatori meciul. dinamujistii pregatesc un protest de amploare impotriva lu' Borcea.

Cred ca la meci ...ipotetic vorbind... pe stadion nu vor fi decat jandarmi :rolleyes:

Edited by CiprianPH

Am invins CRApidul intr-un mod ofticant pentru tigani :)) Sumudica se comporta ca un nebun in camasa de forta , in timp ce Lacatus era calm si il sfida :))

Tatarusanu a fost fenomenal , ca de altfel in toate meciurile de pana acum din acest sezon...ACUM sa ii vad pe contestatarii lui , cine mai are sange sa spuna ca nu e portar valoros ? Eu zic ca nimeni , v-ati face de ras...

Important e ca am castigat si noi intr-un derby dupa 3 ani...uitasem cum e sa te bucuri de un succes in fata unui rival : " am avut si vom avea mereu , boala pe cioroi , ne pisam p-e ei la infinit...MUEEE lu` Rapid !

Edit :

@Adriane : imi ziceai ca nu stiu fotbal daca spuneam ca Tatarusanu e peste Zapata...uite ca te-ai inselat din nou...ti-am spus , kyokushinul nu e fotbal :D

Edited by bogdinho'

Referitor la tragerea pentru semifinale,o prostie chestia asta cu capi de serie.Oare si in finala se va trage la sorti,va fi cu cap de serie si outsider?! :D

am vazut in sfarsit spirit de lupta la echipa. l-am vazut in sfarsit pe brandan jucand ceva, nici macar pe Nicolita nu pot sa-l injur de data asta, nici pe tanase. mi-au placut enorm martinovici si surdu, tatarusanu, gardos, chiar si galamaz, chiar si bicfalvi. pana si bilasco nu poate fi injurat de data asta.

Da,asa e,aseara am vazut cat de cat alta atitudine,cu tot cu finalul meciului in care ne-au cam dominat rau...

Totusi,cum am mai spus,cred ca Banel iar a fost cel mai slab.Si pe mine Tatarusanu,Gardos si Martinovici m-au impresionat placut.In special Martinovici...

bogdinho

Dupa cateva meciuri bune Tatarusanu e super portar? Pai, baietas, iar dai dovada ca habar nu ai fotbal. Ce te faci daca in urmatoarele etape Tatarusanu calca stramb?

Mai trebuie sa faca Tatarusanu multe meciuri bune ca sa poata cineva sa spuna ca e peste Zapata. Ca, pana la urma, daca nu era impus de Gigi(lucru recunoscut de cioban), nu ar fi fost niciodata titular in fata columbianului.

Mai era un baiat pe aici care zicea ca Surdu e the shit. Uite ca, mergand pe acelasi rationament ca al tau, a avut dreptate, ca Surdulica a dat gol. Deci ne putem astepta ca Surdu sa marcheze meci de meci, sa sparga tot, sa ajunga golgeter. Nu?

Repet, Zapata a facut de 10 ori mai multe meciuri bune ca Tatarusanu si a scos echipa de mai multe ori. Doar un habarnist poate sa spuna dupa cateva meciuri bune facute de roman ca e mai valoros.

Dar, la cat esti de frustrat, e normal sa iei fiecare victorie oricat de mica si sa sarbatoresti.

Eu nu imi fac probleme, oricum. Cand ai venit pe site, il pupai in fund pe Banel. Dupa 3 zile ai ajuns unul dintre cei mai mari contestatari ai sai.

Acum il pupi pe Tatarusanu. Dupa 1 sau 2 meciuri mai slabe(si nu ii doresc asta) sunt sigur ca o sa iti schimbi parerea si despre el. Ca asa sunt cocalarii. Nu au coloana vertebrala, se schimba dupa cum bate vantul.

Edited by Adrian

bogdinho

Dupa cateva meciuri bune Tatarusanu e super portar? Pai, baietas, iar dai dovada ca habar nu ai fotbal. Ce te faci daca in urmatoarele etape Tatarusanu calca stramb?

Te faci de ras ma kyokushinule :)))))

De Tatarusanu spui de vreo 10 meciuri ca va calca stramb , de cand a inceput discutia dintre noi pentru el si Zapata ! A calcat stramb ? Nu...atunci cine stie fotbal si cine e ridicol ?

Daca ne-am lua dupa tine , Tatarusanu nu ar fi portar valoros nici peste 2 sezoane...desi ar putea apara fantastic pana atunci...

TE FACI DE RAS...nu mai comenta despre jucatori si despre evolutia lor daca nu ai facut parte vreodata dintr-o echipa de fotbal sau macar dintr-o echipa amatoare de curtea scolii...

Edit : am trait sa o vad si pe asta : un luptator de kyokushin sa se dea cu parerea despre fotbal :)) Pai tu ar trebui sa le dai indicatii baietilor rai din fotbal(Alexa,M.Constantin,N`Doye) si in acelasi timp sa ii caracterizezi , la categoria lor te incadrezi si tu... :)))

Edited by bogdinho'

Expertule, 10 meciuri sunt destule pentru tine pentru a-ti da seama de valoarea unui fotbalist?

Si dupa te superi cand lumea zice ca nu te pricepi la fotbal. Daca asta e modul tau de a gandi, atunci esti la fel de competent in domeniul asta ca mache.

Daca e sa fiu naspa, as putea sa iti spun cativa pasi gresiti facut de preferatul tau. Imi vine acum in cam meciul cu Utrecht, gol luat de la Mertens, din lovitura libera. A fost spectator desi are 2 metri si putea ajunge la minge. Bineinteles, acest gol nu a contat, pentru ca am castigat cu 3-1 si Tatarusanu a avut alte interventii bune.

Oricum, acum se vede cel mai bine cat de impartiali sunteti. Zapata a facut mult mai multe meciuri bune dar, la primul meci slab, toti ati sarit pe el. Tatarusanu a facut foarte multe meciuri slabe dar le-ati ignorat pe toate. Acum il pupati in fund ca face meciuri super. Pe Zapata nu l-a pupat nimeni cand ne ajuta sa nu ne facem de rahat cu Arsenal sau cu Sevilla. Da' asa sunteti voi, oameni mici, plini de prejudecati.

Si dovedesti ca am dreptate mergand in continuare pe faza cu kyokushinul. Tu probabil ca ai impresia ca mie mi-e rusine ca fac asa ceva. Nu mi-e. Pentru mine a cantat imnul national in competitii. Pentru tine, la Liga a patra, in cel mai bun caz, a cantat guta. Deci aici e diferenta.

In acelasi timp dai dovada de mare ipocrizie. Tu, marele fan al k1-lui, iti bati joc de arte martiale. Asa isi dau oamenii seama ca esti fals, ca doar gura e de tine.

p.s. Joci in Liga a patra, la amatori.Asta daca joci, ca nu cred ca joci, ca ai cam prea mult timp de stat pe net. Probabil tu esti o rezerva. Intre tine si un baiat care joaca fotbal in curtea scolii nu e nici o diferenta.

Edited by Adrian

@bogdinho,

ce-ti mai place scandalul.

Se vede sarbul din Martinovic.

Gordos ala la 19 ani e tare(pentru fanii lui nea Oieru').

Cat sange are Gardos in el. Si are si viteza la inaltimea lui. Nu sade mult pe aici.

Cati jucatori ca Gardos sunt in Romania,dar nu li se da sansa sa joace? Trebuie sa joace toti pilosii.

Tanase este bun,epentru ca fuge cu mingea si-i oboseste pe adversarii care-l urmaresc.

Diferenta intre el si Nicolita este ca Banel alearga de unul singur .Cine sa-l urmreasca pe el? Ce sa vrea de la el? Poate doar sa-i puna o stafeta in mana. Din acest motiv toti jucatorii de pe partea lui Nicolita sunt odihniti.

Edited by vlad