Daniel-Ionut

Rapid - Steaua 0-0 (0-0)

113 posts in this topic

crapid.jpgVS steauafc_mic.gif

Luni, 8 noiembrie 2010, incepand cu ora 20:30, Steaua Bucuresti merge sub podul din Giulesti pentru a da piept cu echipa "porumbeilor care au trecut prin norul de cenusa", Rapid Bucuresti.

Dupa umilinta din sezonul trecut, un alt rezultat in afara victoriei este de neconceput, desi eu personal, m-as multumi si cu un egal in campionat, doar daca as sti ca la 2 zile distanta am castiga meciul de cupa si am lasa "giulestina turbata" acasa.

Rapidul a aratat in acest sezon un fotbal foarte bun, dar inconstanta giulestenilor pe finalul campionatului este deja marca inregistrata.

In schimb, echipa noastra a decis sa sarbatoreasca Halloween-ul, si s-au deghizat la Bistrita in fotbalisti, in niste fotbalisti mediocrii care nu au fost in stare sa puna probleme unei echipe aflate in zona retrogradarii.

Meciul va fi transmis de catre DigiSport de la ora 20:30.

Brigada de arbitri:

-

Echipe probabile:

Rapid: Coman - Rui Duarte, M.Antonio, M.Constantin, Ezequias - Frunza, Lazar, Spadacio, Cesinha - Cassio, Herea

Steaua: Tatarusanu - Bonfim, Geraldo, Galamaz, Brandan - Szekely, Ricardo, Apostol, Tanase - Stancu, Bilasco

Ultimul rezultat:

Rapid - Pandurii 1-1

Steaua - Utrecht 3-1

Clasament:

2. Rapid - 13m, 7v, 4e, 2i, 24-8, 25p

6. Steaua - 13m, 6v, 3e, 4i, 19-13g, 21p

Bilete:

-

Cote:

1(2.15) X(3.20) 2(3.15)

FORZA Steaua! :oleole:

Edited by Azzido

eu cred ca batem meciul asta.

frumoasa stema alora

Edited by Alex88pl

dupa meciul cu Pandurii s-au batut ciorile intre ei :))

Poate ati auzit niste croncanituri.

Sper sa batem .

dupa meciul cu Pandurii s-au batut ciorile intre ei :))

Poate ati auzit niste croncanituri.

Sper sa batem .

Foarte amuzante momentele cu nespalatii fugind care incotro prin tribune. S-au mai batut ei si la meciul cu spurcatii. :)

Is that a birdddd ? Is that a planeee ?

Foarte amuzante momentele cu nespalatii fugind care incotro prin tribune. S-au mai batut ei si la meciul cu spurcatii. :)

Is that a birdddd ? Is that a planeee ?

Is that the twister? Yeahhhhhhhhh

Clasament:

2. Rapid - 13m, 7v, 4e, 2i, 24-8, 25p

6. Steaua - 13m, 6v, 3e, 4i, 19-13g, 21p

Cote:

1(2.15) X(3.20) 2(3.15)

Se pare ca Rapidul a inceput sa oboseasca din moment ce trebuia sa ia bataie in Giulesti de la Pandurii, echipa aflata pe ultimele locuri ale clasamentului.

Nici pe Steaua nu o vad castigand in deplasare pe un teren 200% ostil.

Pronosticul meu: x.

0-0 sau 1-1.

nu_e_avion_dar_zboara_nici_liliac_e_cioara.jpg

Se pare ca Rapidul a inceput sa oboseasca din moment ce trebuia sa ia bataie in Giulesti de la Pandurii, echipa aflata pe ultimele locuri ale clasamentului.

Nici pe Steaua nu o vad castigand in deplasare pe un teren 200% ostil.

Pronosticul meu: x.

0-0 sau 1-1.

Geniala coregrafia aia.:)) Inca aveam galerie atunci,si echipa.Acum,nu mai avem nimic.

Sunt curios daca Lacatus mai prinde meciul de cupa cu ciorile,depinde.Daca scoate 2 egaluri cu Utrecht si crapid,probabil primata de la loja va vedea o noua Barcelona kaka-maka.

on.Sper sa batem si noi pe cineva anu' asta intr-un derby,cu toate ca pt Steaua e un obiectiv greu,zici ca jucam cu Milan :|

ciori_spurcate2.jpg

ciori_spurcate.JPG

Programul e dificil,toate meciurile cu adevarat importante sunt in deplasare.Asta nu-i o scuza,in orice caz,fiindca nici acasa nu s-a mai impus Steaua impotriva vreunei rivale.

Edited by blindica

Un fleac , ne ciuruiesc :( Pierdem sigur ambele meciuri , e prea mare nesimtirea unor jucatori , iar altii sunt prea slabi ca sa faca fata la Steaua...

Un lucru pozitiv ramane : Banelinho nu va juca :D

SA JOACE PENTRU NOI !!! nu pentru bani si fitze !

:steag_cruce_invers::steag_cruce_invers:

Ei nu stiu ca noi existam , mai buna e o curva din club decat mandria de a juca la Steaua... Asta-i realitatea.

Edited by Sud1947

Ei nu stiu ca noi existam , mai buna e o curva din club decat mandria de a juca la Steaua... Asta-i realitatea.

As vrea sa te contrazic , dar n-am cum. :(

bai,daca pe voi va reprezinta unul din jucatorii astia de acum , va dau o bere . Daca va reprezinta clubul asta, o lada .

Un lucru pozitiv ramane : Banelinho nu va juca

Altadata era idolul tau,cel mai cel! :D

bai,daca pe voi va reprezinta unul din jucatorii astia de acum , va dau o bere . Daca va reprezinta clubul asta, o lada .

Cred ca ramai cu berea... :)

Pe mine ma reprezinta clubu'.

Da berea :D

Mi-a zis unu din Groenlanda ca rapid bate oile cu 15-0!!! :blink:

Edited by Stefan88

Pe mine ma reprezinta clubu'.

Da berea :D

N-ai voie,esti minor! :D

Suporteri ai Stelei uniti-va,incurajati echipa...numai asa o sa le crestem maralul...invingem!Evitati criticile oierului care le aduce numai rau si descurajare. Rapid-Steaua 1-3

Scuze...moralul.

Suporteri ai Stelei uniti-va,incurajati echipa...numai asa o sa le crestem maralul...invingem!Evitati criticile oierului care le aduce numai rau si descurajare. Rapid-Steaua 1-3

Scuze...moralul.

Du-te mah si lasa-ne ! Tu vrei sa incurajezi " nesimtirea " ? Fa-o in continuare...

Scuze...moralul.

exact de asta aveam nevoie..cum de nu ne-am dat noi pana acum seama?

Un fleac , ne ciuruiesc :( Pierdem sigur ambele meciuri , e prea mare nesimtirea unor jucatori , iar altii sunt prea slabi ca sa faca fata la Steaua...

Eu cred ca facem egal in campionat si ne bat in cupa.Nu avem cu ce sa le punem probleme ciorilor ..

Scuze...moralul.

ne lasi cu maralul tau ? =))

Edited by wpt

Du-te mah si lasa-ne ! Tu vrei sa incurajezi " nesimtirea " ? Fa-o in continuare...

Trist este ca nu mai poti fii stelist ... :confused: