Daniel-Ionut

Gloria Bistrita - Steaua 1-0 (1-0)

155 posts in this topic

bistrita_mic.gifVS steauafc_mic.gif

Bistrita - FC Steaua

Campionat

31 Oct 2010 19:30

Stadion: Municipal Gloria

Duminica, 31 octombrie 2010, Steaua se deplaseaza la Bistrita pentru a disputa meciul din etapa a 13-a a ligii 1, contra echipei locale Gloria. Meciul va incepe de la ora 19:30 si va fi transmis in direct de catre DigiSport.

Gloria Bistrita vine cu un moral bun, dupa ce marti a reusit sa se impuna in Cupa Romaniei in fata Unirii Urziceni (1-0), si s-a calificat in sferturile de finala. In timp ce echipa noastra s-a chinuit destul de mult cu Sportul Studentesc, reusind sa se califice doar dupa loviturile de departajare.

Probabil ca oboseala acumulata dupa valul de meciuri pe care l-a disputat Steaua in ultima perioada isi va spune cuvantul, dar un alt rezultat in afara de victorie inseamna un esec.

Brigada de arbitri:

Robert Dumitru, Adrian Vidan, Radu Ghinguleac, Stefan Erdei

Echipe probabile:

Gloria Bistrita: Albut - Achim, Frasinescu, Szukala, Velcovici - Bajenaru, Muresan, Nalati, C.Petre - J.Moraes, B.Moraes

Steaua Bucuresti: Tatarusanu - Bonfim, Galamaz, Geraldo, Brandan - Nicolita, Apostol, Ricardo, Szekely - Stancu, Bilasco

Ultimul rezultat:

Gloria Bistrita - Unirea Urziceni 1-0

Steaua Bucuresti - Sportul Studentesc 1-1 (3-1 la penalty-uri)

Clasament:

16. Gloria Bistrita - 12m, 2v, 4e, 6i, 13-17g, 10p

4. Steaua Bucuresti - 12m, 6v, 3e, 3i, 19-12g, 21p

Bilete:

30 de lei intrarea generala.

Cote:

1(4.60) X(3.20) 2(1.72)

FORZA Steaua! :oleole:

Edited by Daniel-Ionut

bistrita_mic.gifVS steauafc_mic.gif

Bistrita - FC Steaua

Campionat

31 Oct 2010 19:30

Stadion: Municipal Gloria

Duminica, 31 octombrie 2010, Steaua se deplaseaza la Bistrita pentru a disputa meciul din etapa a 13-a a ligii 1, contra echipei locale Gloria. Meciul va incepe de la ora 19:30 si va fi transmis in direct de catre DigiSport.

Gloria Bistrita vine cu un moral bun, dupa ce marti a reusit sa se impuna in Cupa Romaniei in fata Unirii Urziceni (1-0), si s-a calificat in sferturile de finala. In timp ce echipa noastra s-a chinuit destul de mult cu Sportul Studentesc, reusind sa se califice doar dupa loviturile de departajare.

Probabil ca oboseala acumulata dupa valul de meciuri pe care l-a disputat Steaua in ultima perioada isi va spune cuvantul, dar un alt rezultat in afara de victorie inseamna un esec.

Brigada de arbitri:

Robert Dumitru, Adrian Vidan, Radu Ghinguleac, Stefan Erdei

Echipe probabile:

Gloria Bistrita: Albut - Achim, Frasinescu, Szukala, Velcovici - Bajenaru, Muresan, Nalati, C.Petre - J.Moraes, B.Moraes

Steaua Bucuresti: Tatarusanu - Bonfim, Galamaz, Geraldo, Brandan - Nicolita, Apostol, Ricardo, Tanase - Stancu, Bilasco

Ultimul rezultat:

Gloria Bistrita - Unirea Urziceni 1-0

Steaua Bucuresti - Sportul Studentesc 1-1 (3-1 la penalty-uri)

Clasament:

16. Gloria Bistrita - 12m, 2v, 4e, 6i, 13-17g, 10p

4. Steaua Bucuresti - 12m, 6v, 3e, 3i, 19-12g, 21p

Bilete:

30 de lei intrarea generala.

Cote:

1(4.60) X(3.20) 2(1.72)

FORZA Steaua! :oleole:

Faceti deplasarea la Bistrita? as avea nevoie de bilet daca se poate , eu sunt din Cluj

meci de 1x

merg 2 solist , inclusiv la pariuri ! :happy: Trebuie sa castigam in deplasare , da-o incolo de treaba...

Pai Urziceni , Galati si Dinamo au fost 3 deplasari consecutive in care am pierdut ! De mult nu s-a mai intamplat asta , sper sa spargem ghinionul !

2 solist va fi ! Castigam sigur , trebuie...:)

Sper la un 1X, cu dubla Banel, nu conteaza, numai sa nu-l mai vad pe cioban bucurandu-se.

Sper la un 1X, cu dubla Banel, nu conteaza, numai sa nu-l mai vad pe cioban bucurandu-se.

Poate nu mai joaca Banel , mai ales acum ca si-a revenit Szekely !

Szekely a dat dovada in nenumarate randuri ca este un stelist adevarat ! Anul trecut nu a acceptat sa plece la Timisoara pe un salariu dublu si in ciuda acuzelor maimutei din loja , iar anul asta la fel , a strans din dinti si ma bucur ca si-a revenit...

Edit : scz de offtopic...

Edited by bogdinho'

Poate nu mai joaca Banel , mai ales acum ca si-a revenit Szekely !

Szekely a dat dovada in nenumarate randuri ca este un stelist adevarat ! Anul trecut nu a acceptat sa plece la Timisoara pe un salariu dublu si in ciuda acuzelor maimutei din loja , iar anul asta la fel , a strans din dinti si ma bucur ca si-a revenit...

Edit : scz de offtopic...

Da bre, dar uiti ca lui "ne-a Gigi" nu ii place de Szekely ? deci Banel titular.

1-0 pentru Bistrita :)

MORI CIOBANE

bine tu .

2 solist va fi ! Castigam sigur , trebuie... :)

N-as fi asa sigur...

Iar au castigat javrele cu ajutorul arbitrilor, ca si in cupa dealtfel.

Personal cred ca o sa castigam chiar daca am avut mai mereu probleme cu Rombat...

daca jaoca szekely in locu' lui Banel e 2 solist:D... in schimb nu se stie:))

Cred ca panal la urma pe astia nu ii mai subordonam,cel mult jucam unpic de taca-paca cu ei,eu zic ca se lasa ori cu egal ori cu remiza,ramane de vazut daca si pariez asta.

se face deplasarea la meciul cu Bistrita ..... Peluza Nord Peluza Sud ...merge cineva a meci sau ca in anii trecuti ..... astept un raspuns ... multumesc anticipat

Inca o data va spun, sa va treziti baieti,fiti mai increzatori...vom invinge.Gl.Bistrita-Steaua 1-3 ,va marca Stancu,Matei si Bilasco.

Nu mai bine te trezesti tu? Noi ne-am trezit de ceva timp...

Inca o data va spun, sa va treziti baieti,fiti mai increzatori...vom invinge.Gl.Bistrita-Steaua 1-3 ,va marca Stancu,Matei si Bilasco.

Daniel-Ionut mesaj Oct 28 2010, 01:55 PM

Cote:

1(4.60) X(3.20) 2(1.72)

Imi explica si mie cineva ce ii cu cotele astea.. Sunt mai incapator sa zic asa. Daca puteti sa imi explicati raman dator. Multumesc!

Gl.Bistrita-Steaua 1-3 ,va marca Stancu,Matei si Bilasco.[/quote]

asta , unde joaca ? :))

Edited by ultras_laziale

Imi explica si mie cineva ce ii cu cotele astea.. Sunt mai incapator sa zic asa. Daca puteti sa imi explicati raman dator. Multumesc!

Aia este o mini prezentare din deschiderea topicului, a meciului care urmeaza, iar acelea sunt cotele de la pariuri pentru acest meci, cam ce ar fi de explicat?