Sign in to follow this  
Followers 0
Azzido

Articole de adaugat pe prima pagina

621 posts in this topic

Pe forum, ma gandesc.

Sau, daca cineva a fost la meci si poate povesti despre ce a fost vorba...

Vedeti ca la articolul ''Ghencea ramane Ghencea''> http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/30942/ < ,apar urmatoarele doua/trei ''bubite'' :

[A venit primavara, lumea incepe sa renunte la haine, iar locurile si terasele ''cool'' incep sa se umple. Duminca, Steaua, s-au ce a mai ramas din ea, se intoace din exil...]

[si totusi pare normal, pare o normalitate in absurd. Multi nu ma vin pentru Steaua, ci vin pentru accesorii pe care le obtii in momentul... ]

Daca gresesc ,corectati-ma! Nu sunt un as al gramaticii romane,dar se vad urat ''scaparile'' acelea.

Si sa nu se supere I.N.Money pe mine. :kisstogether:

Edited by blindica

Ce vrei ba, mi-am schimbat tastatura, e din aia plata (mi-a vandut-o Mustata).

Eu cred ca vrea sa spuna ceva si-a iesit altceva. Poate exagerez, dar bate campii. O fi ajutat goana dupa raiting la degradarea societatii, da' aici mi se pare ca se cauta subiect de discutie si de pus poale-n cap cand chiar nu-i cazul.

E cineva impotriva comentariului asta?

"Nu cred ca am vazut vreodata un accident in care toata lumea filmeaza iar victima urla dupa ajutor, probabil nici nu voi vedea. "

Atunci ce rost mai are tot articolul?

Io-s de acord cu 1on.

Si pentru ca are dreptate, si pentru ca poate ne aduce si noua o sticla de vin de la el, de-acolo. :drunk:

Daca este cineva disponibil pentru a posta ceva si le ''are'' si cu codurile pentru link catre alt articol,rog sa imi dea un mesaj.

Later Edit : am rezolvat,m-a contactat Lari si i-am trimis. A,nu aveam in gand sa fie articol principal,bineinteles,doar am postat aici,mi s-a parut mai la indemana.

Edited by blindica

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fot...in-zece-ani.htm

L.E.: Eu am lasat link-ul catre un articol de statistica avand numele : Manchester United a avut 18 antrenori in ultimii 120 de ani. La Steaua au fost 15 in zece ani!

Daca nu va directioneaza link-ul acolo si va intereseaza,este pe Onlinesport.ro

Edited by blindica

In legatura cu articolul de pe prima pagina cu antrenorii. Intrucat eu am calculat mai demult treaba asta, pe care intre timp am pus-o si la semnatura, am niste completari/intrebari:

Sunteti siguri ca a antrenat Elemer Hirsch pe Steaua? Eu nu am gasit nicaieri aceasta informatie, ci doar ca a antrenat pe Armata Cluj, club la care s-a stins si din viata.

Apoi, intre:

9. Stefan Onisie (lipseste un T, la fel si la nr. 16 e Traian nu Traiana)

10. Gheorghe Ola

lipseste Eugen Mladin. Acesta se regaseste si pe site-ul Stelei in istoria clubului.

Edited by *Alecs*

Steaua nu moare!

Stiu ca articolul nu este destinat majoritatii. Stiu ca cei care-l citesc si inteleg au facut de mult aceste lucruri.

Veniti la meci fratilor, veniti pe Ghencea si strigati-va ura. Urlati cat puteti de tare, luati atitudine si aratati-le ca nu ne reprezinta absolut deloc. Steaua ramane simbolul Romaniei, Ghencea ramane templul fotbalului romanesc iar un cioban, un sclav ordinar si o curva de carton nu ne pot lua asta. NOI SUNTEM Steaua, noi vrem normalitate, noi vrem PERFORMANTA pentru ca asta avem in ADN. Ignora oile, ia atitudine daca te simti lezat, TIPA daca te simti mai bun!

Cum doar doua lucruri sunt infinite (universul si prostia) haideti sa facem putina galagie si sa ne ridicam la stele. Despre prosti...STRIGATI TARE SUNTEM SINGURI PRINTRE OI. Uneori ati vazut si voi ca ajungeti acolo unde ati vrea sa fiti dar de cele mai multe ori ajungeti unde trebuie sa fiti. Asadar veniti pe Ghencea, acasa, si aratati-i dispretul vostru. Noi suntem cateva mii, el e doar unul. Noi fara Steaua suntem deprimati, el fara bani si cocaina moare. Actiunile reprezinta samanta faptelor care-ti contureaza destinul. Gandeste-te putin : care e rolul tau ca stelist MEREU SUPERIOR? Unde vrei sa ajungi si unde vrei sa fie Steaua? Cine esti si cum vrei sa te reprezinte clubul? Oare ce atitudine trebuie sa iei?

Voi continua sa citez spunand ca cele mai comune doua lucruri sunt hidrogenul si prostia. Cum te impaci cu gandul ca o oaie descendenta din Pipera iti respira aerul ros-albastru? Cum ti se pare ca o oaie firava poate avea o parere mai profund perceputa de multime decat A TA?

Spiritul de contradictie este personalitatea prostului. Unul care exulta ca echipa lui e la 6 puncte de primul loc si ii cere demisia antrenorului dupa 0-0 cu Gaz Metan ti se pare mai bun ca tine? Vino, da-l la o parte si spune-ti parerea!

...din credintele noastre se nasc fapte. Din faptele noastre se nasc obiceiuri. Din obiceiurile noastre se dezvolta caractere iar pe baza caracterelor se construieste destinul. Destinul nostru este sa fim mereu deasupra tutror. Mereu mai sus. Steaua SUNTEM NOI. Vreau sa fie clar acest lucru. CAT SE POATE DE CLAR !

Destinul ne implineste dorintele dar in felul sau ne da ceva cu mult peste dorintele noastre. Cine e becali? CINE E BECALI FARA Steaua??...

Nu vreau sa spun mai multe, doar atat: HAI la meciul cu Sportul si SCUIPA-TI FURIA!

Vinde Pleaca Mori !!!

Nu am ales sa fim in fruntea Romaniei, destinul a ales asta pentru noi. De ce? PENTRU CA SUNTEM Steaua! SI Steaua E O FORTA! Si ce e de facut in asemenea vremuri? Sa urliii VINDE, PLEACA, MORI!

alexny2ko

Edited by Dragoshel

De ce nu le-ati postat pana acu'? :huh:

Sa nu zica lumea ca-i pacaleala de 1 aprilie.

Saptamana Luminata, vazuta din Pipera

Despre religie, asa cum se intelege ea in Pipera si, intre orele de lucru, pe Aleea Alexandru:

Dumnezeu Tatal:

"Barbosul ala care imi baga mie banii in buzunar... (ranjind) Manca-i-as barba lui de baiat capabil si destept!"

"Ala de il imbarlig eu, ca-s cel mai capabil. Zic cum vrea el, si dupa aia fac cum vreau io - ca-s banii mei, iar pe banii mei, nu ma comanda el cum vrea el."

Iisus Fiul:

"Cine, ma, zdreanta aia pletoasa? Sarantocu' ala de n-avea un ban in buzunar, si s-a trezit el sa schimbe lumea? Hai, ma, terminati-va cu d-astea... (catre ziaristi) Hai, altceva, ziceti."

"A venit si la mine la palat odata, ca face, ca drege... si i-am zis: pleaca ma vagabondule de-aicea, vrei sa rada lumea de mine ca vorbesc cu toti jerpelitii, nespalatii, pletosii, hahalerele?... Virgileeee! Ia vezi, ma, ce vrea asta?"

Fecioara Maria:

"Auzi, deci eu chiar sunt prost asa? Ziceti, voi chiar credeti ca Becali e prost? Pai cum sa ramai, ma, gravida si sa fii virgina? Auzi, tu! Gravida si virgina! Hahaha... lasati-ma, ba, cu toate parasutele astea in pace!"

Iuda:

"Pai da, ma, omu' s-a dus la cascaval, nu e normal asa? Statea cu ala acolo si ce facea, murea de foame? Asa l-au chemat oamenii si i-au zis: Treij'de arginti e bine? Si omu', iti dai seama, a zis ca l-a apucat pe Dumnezeu de picioare - v-am zis eu deja cine e Dumnezeu, mai sus. Si-a zis: "Da-i, bre, incoace!" Pai voi credeti ca n-am avut si eu fotbalisti care, cand au venit la palat sa le dau plicul, nu faceau asa?"

Apostolii:

"Niste descreierati, hahalere, vagabonzi fara haine pe ei, flamanzi, vai Steaua lor. Deci nu ma intereseaza. Altceva."

Minunea Invierii:

"Trucaj. Regie. Mi-a zis mie Giovanii de d-astea, cand era el prin Italia de facea bani pe acolo."

Stiu, e a treia zi de Pasti, e Saptamana Luminata, poate nu s-ar cuveni un asemenea articol. Insa, nu eu sunt cel ce murdareste simbolurile sacre ale crestinatatii. Nu eu aduc in fiecare zi in ridicol miturile credintei si jertfei crestine. Nu eu jonglez nonsalant cu notiunea de Dumnezeu, si apoi dracui si barfesc dupa cinci secunde. Nu eu jignesc, in Saptamana Patimilor. Nu eu improsc cu venin, pentru ca apoi sa imi fac semnul Sfintei Cruci. Nu eu. El.

La fel cum nu eu am deslusit sondajele, si am "gasit" ce merge la poporul roman, adica la fraierii astia impovarati de griji, care si-au gasit refugiul in Biserica si au indicat-o drept "institutia cea mai de incredere". Nu eu l-am luat in brate pe Dumnezeu si l-am privit ca o masina de strans voturi pentru Bruxelles si, poate, pentru Parlamentul Romaniei.

Nu suntem prosti, domnule Becali.

Iar "vrajeala" asta cu voia lui Dumnezeu, atat de mult clamata de un personaj ca dumneavoastra, numai tine. Ma tem ca a venit clipa sa va aratati adevarata fata si sa numai intinati simbolurile noastre sfinte. Amin.

chris1978

merge??? hai ca si asa nu mai scrie nimeni

Eu nu prea-s de acord cu luarea la misto a chestiilor religioase, indiferent de confesiune.

nici eu.

(si totusi... sa-l ardem pe rug pe necredincios !!) :look:

reclamele politice vor fi blocate, va rog sa-mi semnalati daca mai vedeti aparitia lor pe site.

Sign in to follow this  
Followers 0