Sign in to follow this  
Followers 0
Azzido

Articole de adaugat pe prima pagina

621 posts in this topic

http://www.suportersteaua.net/showthread.p...226&page=10

Am gasit si de ce a fost readus pe site xray.

Am scris si in public ca eu consider ca e gresit faptul ca stix si Joga au fost dati afara. Asta desi, recunosc, am o problema cu Joga, mi se pare un taran cu basini de superioritate.

Ma deranjeaza abuzul in sine, ma deranjeaza faptul ca Maye isi facea treaba si a fost dat afara, desi nu este nici primul si nici ultimul care se cearta cu membrii staff-ului. Si el a facut-o in privat, nu in public ca altii. Da, ma deranjeaza faptul ca l-a dat afara pe Maye pentru ca asa i s-a sculat lui, de ce sa mint?

Reactia mea a fost cum a fost pentru ca mi-am dat seama ca nu se mai poate asa. Si, ori se face cum vrem eu cu Alex, caz in care il readuc pe Maye in colectivul de moderatori, ori ramane asa, caz in care nu voi mai avea dreptul sa cer asta pentru ca Azzido va fi tot: de la admin la utilizator.

Readucerea lui e nesemnificativa, pe dracu. Iar o sa fie jumate din postari certuri intre el si altii, cum a mai fost odata.

Ce e site-ul ala? Cimitirul banatilor? Locul unde se intalnesc toti frustratii si discuta despre... fcsteaua.ro? Redondo e moderator acolo? Hahahahaha. Bogdinho nu e si el?

Ce e site-ul ala? Cimitirul banatilor? Locul unde se intalnesc toti frustratii si discuta despre... fcsteaua.ro? Redondo e moderator acolo? Hahahahaha. Bogdinho nu e si el?

Nu e moderator, e admin :))

Alta e problema, cum stiu aia ce se discuta intre noi (in sectiunea noastra) si pentru ce motive s-au dat ban-urile.

Motivele le stiu de pe topicele facute de noi. Oricum, ma amuza faptul ca, desi blameaza site-ul asta, petrec atata timp aici incat stiu toate banurile care le dam. Nici eu nu le stiu pe toate...

Alta e problema, cum stiu aia ce se discuta intre noi (in sectiunea noastra) si pentru ce motive s-au dat ban-urile.

Elementar, dragul meu Watson.

O sa ma chinui sa-l fac atunci cand o sa vina cineva sa spuna clar ce facem, in ce directie mergem. Cineva, adica cel care detine site-ul.

Tu crezi ca daca vine azi G.Stan si zice: "facem asa, mergem spre radicalizare", gata, ne apucam fara sa avem vreun plan in prealabil? Fara sa-i consultam pe aia care au votat?

Eu nu ma apuc sa pierd timpul cu un plan detaliat, sa vorbesc cu oamenii(adica sa-mi pun obrazul) ca apoi sa vina Azzido sau Marius sa-mi spuna ca si adevaratii sunt stelisti, si ei au dreptul la exprimare si sa sustinem un proiect mort din fasa care ar mai pune o glorie stelista ca un bibelou in organigrama Stelei? Ca doar persoana Anghel Iordanescu este mai importanta decat Steaua!

Eu am zis sa pui tu si Alex cap la cap niste idei concrete, asa precum au fost cele pe care le-ai prezentat tot tu aici, aproape imediat dupa ce s-a incheiat poll-ul, nu sa va puneti obrazul in fata cuiva. Ma refer la ideile pe marginea carora doar eu, cel pe care il considerati dusmanul vostru, am catadicsit sa le discut cu tine.

Nu sunt absurd sa te rog sa stabiliti totul pentru a risca sa vi se dea cu flit si sa munciti degeaba.

Insa trebuie sa recunosti ca nu puteti cere nici voi de la noi, "dusmanii", sa mergem in orb pe ceea ce voi numiti "radicalizare". Pentru mine, scopul acestui site ar trebui sa fie crearea unei mase cat mai largi de oameni care sa priceapa atat de intim cat de rau 2gi pentru Steaua, incat sa si faca ceva concret dup-aia. Eu, prin "radicalizare", inteleg a sta cu barda in mana si a-i lovi nemilos pe "dusmani".

Asa ceva nu cred ca e bine, din niciun punct de vedere. Asa precum tot spun, exista manuale de comunicare publica. Aveti acolo toate detaliile.

Pai in cazul asta, am prezentat niste ideei concrete deja. La care tu ai raspuns. Pozitiv. Vrei mai multe?

Intelegi gresit demersul meu.

Incerc sa fac o discutie constructiva cu TOATA LUMEA, nu e vorba (doar) de mine. Eventual, deschideti un topic in aceasta sectiune cu idei punctuale, in care orice off-topic sa fie sters si cu asta, basta. Daca discutiile o sa varieze de la Redondo/Xray la articole de pus pe prima pagina, la cat de oaie e Azzido/Maye, rezultatul final e cat se poate de lesne de imaginat.

Pai nu vezi ca nu toata lumea vrea asta? Nu ai observat asta atunci cand au comentat vreo 2-3 ideeile respective? Si atunci ai invitat lumea sa participe la discutie insa, o parte nu au vrut, cealalalta parte nu a gasit nici un sens de vreme ce era doar o discutie, asa, in teorie. Cum poti sa discuti despre ideei atunci cand este clar ca unii il vor lua pe "nu" in brate de dragul "libertatii de exprimare" sau pentru ca "sunt de-ai nostri"?

De aia vreau sa se zica de acum daca o sa fim sau nu radicali. Nu este o decizie definitiva, nu inseamna ca din momentul in care l-am luat o sa dam cu toporul in cap oilor, fara a stabili un plan dinainte.

Inseamna ca am ales, in principiu, o directie pe care o va urma site-ul si, pe baza acelei decizii, vom incepe sa discutam atat planul, cat si persoanele care-l vor implementa.

Inseamna ca vom putea sa discutam concret ce facem, fara a simti ca ne irosim timpul aiurea.

Inseamna ca cei care nu sunt de acord cu decizia, indiferent care ar fi ea, pot sa ia masurile care le cred de cuviinta.

Cred ca si tu m-ai inteles gresit: eu vreau numai sa se aleaga o solutie de principiu, fara detalii, momentan. Pentru detalii avem 2 luni de pauza in care putem sa dezbatem in voie. Si, pe site, nu se va schimba nimic decat in momentul in care avem planul gata. De aia am scris numai liniile generale pentru redactie si moderare. Pentru ca detaliile trebuie sa le stabilim in comun, noi, cei care vrem asta.

Deci, ca sa repet:

- din punct de vedere al activitatii redactionale, inseamna ca ne vom concentra numai pe a demonstra cat de nociv este guie pentru echipa. Articolele vor fi scrise serios, nu la caterinca. Despre sport vom vorbi, dar tot pentru a demonstra cat este de nociv guie. Nu poti sa spui intr-un articol ca asta e un cancer, pentru ca in urmatorul sa indemni lumea sa vina la meci. In plus, cred ca suntem toti de acord, ca nu poti vorbi despre sport cat timp componenta echipei si a primului 11 nu se face pe criterii sportive, ci pe criterii financiare(baga anumiti jucatori ca sa-i vanda - vezi Tatarusanu). Detalii aici nu mai are sens sa dau, tinand cont ca am venit cu niste ideei si sunt convins ca sunt mai multi pe aici care au ideei valide despre cum ar trebui sa facem asta. Plus ca, din punctul meu de vedere, acum votam directia site-ului, nu modalitatea prin care o vom schimba.

- din punct de vedere al moderarii, discutia este oarecum mai simpla. Nu se poate ca redactia sa scrie numai despre faptul ca Jiji este cancer si moderatorii sa permita adevaratilor sa comenteze. Nu vor mai fi permise: comentariile in care protestatarii sunt jigniti (de la "stati acasa, noi suntem adevaratii" la injurii, nu conteaza), articolele vor fi comentate decent, fara jigniri. Nu vom mai permite tuturor agramatilor care intra din an in paste la victorii sa vina, sa provoace si apoi sa dispara pana la urmatoarea victorie. Respectivii vor fi banati 7 zile din prima, fara avertizare. Pentru ca nu poti sustine ca cel mai important este sa-l dam jos pe guie dar, in acelasi timp, sa permitem tuturor adevaratilor sa provoace lumea pe aici. Stiu ca asta inseamna restrictia libertatii de exprimare pentru unii, dar nu ii poti multumi pe toti. Si, momentan, Steaua ar trebui sa fie interesul nostru, nu libertatea de exprimare a unora pe care eu, personal, nu-i consider stelisti.

- cei care vor implementa acest plan au libertatea de a-si alege echipele. Asa mi se pare normal

Edited by MoWeed

ca sa nu scriu pe forumul public, azzido, si mie mi se pare ca ai gresit la faza cu banarea lor. de asta am cerut sa se ocupe unele persoane de redactori si altele de moderatori, ca sa nu mai faca fiecare ce vrea **** lui. Adica daca nu-mi convine mie de x, y, z, sau de articolul a,b,c nu ma apuc sa ii banez eu sau sa scot articolele din prima pagina. Daca am ceva de comentat, o fac catre persoanele respective care vor lua sau nu o decizie. In acest fel, fiecare se ocupa de tarlaua lui: x de redactori, y de moderatori, azzido de tehnic si costi de AISS, nu fiecare de ce i se scoala lui ****.

ati fost reticenti la sistemul asta si in cadrul AISS, unde fiecare facea ce vroia in loc sa existe departamente care sa lucreze specializat. trebuie sa intelegem ca pe langa faptul ca nu suntem oameni buni la toate, nu e ok nici sa ne bagam peste treaba altuia. Daca eu nu ma pricep la tehnic, nu ma bag sa fac modificari, daca tu nu te pricepi la juridic nu te bagi sa faci acte, daca bogdinho nu e in stare sa scrie un comunicat nu o sa-l deleg pe el niciodata sa faca asta. pur si simplu!

@mo in primul rand, alex,

siteul este detinut de AISS in momentul de fata. a fost detinut de George stan care l-a donat catre AISS practic, in 2006. am considerat atunci ca siteul este al suporterilor stelisti, dar intre timp s-au intamplat o gramada de chestii. prin urmare, daca siteul este al AISS iar AISS vrea sa-i impuna o alta viziune si misiune asta e, o sa-i impunem o alta directie fara probleme.

cum voi 2 v-ati dorit sa va ocupati de aceste sarcini, AISS(prin vocea mea - vicepresedinte si mandatat general) a fost de acord ca voi sa o faceti. Asadar, daca aveti ceva de modificat fata de ultimele discutii din urma cu jumatate de an, faceti un nou proiect prin care sa ne spuneti ce schimbari vreti sa aduceti si cum veti face astea. de asemenea, astept de la voi o echipa. adica nu imi spuneti ca vreti sa faceti x, y, z, 5 persoane sa nu fie de acord si sa nu doreasca sa se mai implice si voi sa nu aveti cum sa va puneti ideile in practica. nu domne, vrem sa facem x, y, z cu a, b, c. eu nu cred ca v-a fost cineva impotriva. Azzido, eu sau lari nu suntem Dumnezeu. daca aveti oameni care sa se ocupe de ceea ce vreti voi, redactori, mozi, tehnici, dati-i drumul la treaba.

DAR FACETI CEVA, CA PANA ACUM A FOST DOAR VORBARAIE SI ATAT!

@alex,

referitor la Piturca, stiam si noi acelasi lucru. lumea din sud nu a vrut sa ne asculte, multi din AISS de asemenea, asa ca am incercat sa scoate maximum din treaba asta si am fi obtinut in cazul in care lumea se tinea de promisiune si revenea cu proteste extreme, asa cum se vorbise. din pacate, nu sa intamplat nimic :). *nota, anumite persoane sau grupuri din Peluza Sud nu au renuntat nici atunci la protest.

@azzido,

Ogararu a fost la meci. La fel si Hagi, Dan Petrescu si altii. Ei au fost din alta postura, nu din aceea de suporteri. Ar fi fost tare daca si jucatorii ar fi gandit la fel si ar fi radicalizat la fel de mult ca noi, dar nu au facut-o, asa ca nu o sa am pretentii din partea lor.

In lumina celor spuse de tine, eu am urmatoarele nelamuriri:

- cata vreme situl nu a avut o anume directie impusa de la "centru", dar cata vreme au existat mai multi redactori care sa munceasca, articolele anti-guie au fost predominante. De ce sa ne irosim fortele sa cream un nou sistem cand ne putem rezuma/va puteti rezuma doar la a aduce oameni care sa scrie?

- dupa umilea mea parere, voi ati inceput aceasta discutie de la concluzie: "vrem radicalizare". Chestia asta - o idee abstracta - este o consecinta a anumitor politici editoriale si de moderare, chestiuni cat se poate de practice. Aici este cheia atator neintelegeri. E ca in discutiile cu politicienii: o sa adoptam masuri de dreapta/stanga, asa ca votati-ne. Doar cu atata lucru, niciun partid nu va castiga vreodata alegerile.

Prin urmare, acesta este motivul pentru care nu cred ca se va dezbate nimic in urmatoarele 2-3 luni, daca nu veniti cu chestiuni cat se poate de palpabile.

- s-a demonstrat ca Steaua a invins-o pe AEK Larnaca pentru ca Ilie Stan nu a ascultat de iLojica. Dupa parerea voastra, sa se scoata sau nu in evidenta acest lucru?

Nu se poate ca redactia sa scrie numai despre faptul ca Jiji este cancer si moderatorii sa permita adevaratilor sa comenteze. Nu vor mai fi permise: comentariile in care protestatarii sunt jigniti (de la "stati acasa, noi suntem adevaratii" la injurii, nu conteaza), articolele vor fi comentate decent, fara jigniri. Nu vom mai permite tuturor agramatilor care intra din an in paste la victorii sa vina, sa provoace si apoi sa dispara pana la urmatoarea victorie. Respectivii vor fi banati 7 zile din prima, fara avertizare. Pentru ca nu poti sustine ca cel mai important este sa-l dam jos pe guie dar, in acelasi timp, sa permitem tuturor adevaratilor sa provoace lumea pe aici. Stiu ca asta inseamna restrictia libertatii de exprimare pentru unii, dar nu ii poti multumi pe toti. Si, momentan, Steaua ar trebui sa fie interesul nostru, nu libertatea de exprimare a unora pe care eu, personal, nu-i consider stelisti.

Prin 2004/2005, se dadeau banuri pentru greseli flagrante de limba romana, iar asta a fost unul dintre motivele pentru care am si ramas pe acest site/forum.

Sunt PENTRU a se da ban (1-3 zile) pentru provocari. Dar aici as dori sa fie inclusi si posturile prin care "radicalii" care se rafuiesc aiurea cu persoane precum Le Reseau Pansant.

- "stati acasa, noi suntem adevaratii" as incadra-o la provocare. Dar, nu mi se va parea in regula sa se dea ban pentru "imi pare rau ca va pierdeti vremea comentand aici in loc sa incurajati echipa". In schimb, mi se va parea normal sa se dea ban pentru "care e oaia care a debitat asa ceva?".

Sunt total impotriva stergerii nuantelor din chestiunea "Steaua inseamna Becali" si a privitului exclusiv in culori alb/negru. Daca vreti sa faceti acest lucru, count me off. Nu sunt atat de orgolios incat sa ma consider detinatorul adevarului absolut si nici nu vreau sa fac parte dintr-un cerc de oameni (virtual ori nu) atat de adevarati.

Expresia "libertate de exprimare" nu inseamna nimic pentru mine. Cand vine vorba de asa ceva, ai si drepturi, dar si obligatii. Atunci cand incalci vreuna din astea doua "prostii", nu esti cu nimic mai bun decat guie.

Si sa rezum si pozitia mea: sunt dispus sa continuu sa contribui, atat cat ma duce capu', la orice fel de lupta anti-cioban. Injuraturile au avut drept scop atragerea atentiei presei ca exista cineva care i se opune. Am realizat chestia asta. ORICE actiune care ne va asemana cu el ne va aduce cu un pas mai aproape de esec.

Steaua e o stare de spirit diametral opusa guismului. Sunt dispus sa aratam acest lucru, nu altceva. Iar guie este: grobian, lipsit de respect la adresa rivalilor/dusmanilor, lipsit de fair-play (adica nu recunoaste atunci cand greseste). Sunt de acord sa raspundem la intrebarea "cum facem asta?". Nu vreau sa raspund la "intrebarea" muje guie!.

Daca discutia dintre mine si Mo se va opri aici, ori se va rezuma la un dialog exclusiv intre mine si Mo/Alex, va urez de pe acum "Multa bafta in tot ce va propuneti!". Indiferent care tabara "castiga".

@Mo

Daca s-ar face ce spui ar fi un dezastru. Ar insemna eliminarea unui mare numar de useri. Ar insemna transformarea fcsteaua.ro din site-ul suporterilor stelisti in fcsteaua.ro site-ul a 54 de insi care se bat unul pe altul pe spate si se felicita reciproc cu adresa la ceea ce cred ei ca este fermitatea si verticalitatea coloanei lor vertebrale, fiind in schimb ingustime in gandire lipsa de viziune.

Oameni buni, ca altfel nu vreau sa va zic. Cum pana mea vreti voi sa schimbati modul de gandire al oilor daca in momentul in care oaia scrie forta Steaua dispare din peisaj? Cum va ajunge mesajul vostru la oaia aia daca voi insisi o indepartati? Vorbiti de gsp-izare sau altele, fratilor, astfel evolueaza lumea. Asta-i lumea in care traim. N-o putem schimba cu un site. ASTA ESTE LUMEA IN CARE TRAIM. Ori ne adaptam, ori disparem. Si prin disparitie inteleg "radicalizarea" site-ului, ce va insemna ca Mo si Costi si INM si Adrian si Kellerman si cine-o mai fi sa se lafaie pe-aici cu sentimentul ca si-au facut datoria pentru Steaua, cand de fapt au distrus unicul mod in care se mai poate lupta pentru ea. Veti avea poate un fals sentiment ca ati facut ceea ce trebuie fara sa va patati onoarea, fara sa va frangeti spinarea sau mai stiu eu ce. Fals, domnilor. Veti distruge tot potentialul site-ului.

Lumea se schimba si trebuie sa tinem pasul. Tot spuneti ca era mai bine inainte, pe formatul vechi, cu useri vechi, cu redactorii vechi, etc. Ca site-ul era calitativ mai bun, cu discutii ridicate, cu useri mai culti, samd. Pai fratele meu, erau alte circumstante!!! Fenomenul forumistic era in primii ani de la aparitie. Site-ul nu era al AISS, era un site particular, al lui George Stan. Cine caraia in fata mozilor zbura. Cum sa nu-l intelegi pe Azzido ca a rabufnit? Cand Stix si Joga l-au atacat de o gramada de vreme in aproape fiecare post, la adapostul regulamentului sau nu, si n-a luat absolut nimeni nicio masura? Cum, cand acum ceva ani daca ar fi marait unul ceva la G. Stan i-ar fi sarit toti mozii in carca si nu mai vedea forumul decat in poze?

PuIa mea, ganditi un pic! Lasati orgoliile alea imaginare de salvator al Stelei si ganditi!

NU PUTETI SALVA Steaua!

NU PUTETI SCHIMBA MIZERIA ETERNA DIN FOTBAL!

Cum va inchipuiti voi o Stea curata, mai presus de toate? Un nou patron, asa curat la suflet, care nu face blaturi, si altele, cu fotbalisti ne-blatisti, care nu mint, nu simuleaza, nu scuipa, nu se duc la bordel?

Exista asa ceva? Sau e de-ajuns sa fie un alt patron, care face blaturi si altele, dar nu apare la TV? Pai exista asta, la absolut toate celelalte echipe din din Romania. Singurele diferente dintre Steaua si alte echipe din Romania sunt 1. palmaresul si 2. cealalta echipa nu are un patron cu atata expunere mediatica. Atat.

GSP-ul nu baneaza recalcitrantii. Nu-s prosti sa elimine o imensa parte a cititorilor, nu. Modereaza, sterg comentariile care nu le convin si-atat. Nu restrictioneaza accesul, nu invita oile la dans. Si oile sa tot intorc, pentru mai mult. Noi de ce n-am putea folosi debitul asta imens de oi in folosul nostru? Nu, noi suntem cei mai drepti si mai viteji dintre traci, radicalizam! Extremismul este solutia!

Succes cu radicalizarea asta. Si cand zic succes zic sper sa muriti in chinuri.

Pentru ca GSP este un site comercial, care vrea sa faca multi bani, sub orice forma...si se pricep de minune, sa fim cinstiti. Pentru ca fcsteaua.ro este un site de atitudine, nu un site comercial, un site unde ai voie sa te manifesti liber impotriva patronului, pentru ca in alte locuri iti este pus pumnul in gura, esti cenzurat, bruscat, agresat, banat etc.

si eu sunt de parere, ca si lari, ca nu s-a comunicat cum trebuie si s-a insistat pe aceasta formulare, "radicalizare", care nu este cea mai fericita. Daca cei 2 vor sa faca o curatare a siteului, printr-o crestere calitativa a discutiilor in dauna cantitativa a unui trafic mai scazut am toata deschiderea pentru ei pentru ca asta ar insemna atitudine, nu goana dupa bani si audienta. A fost propusa de nenumarate ori de diversi useri, importanti sau nu, pana in urma cu ceva timp si eu m-am opus, considerand ca siteul este al tuturor si lasand libertatea tuturor de a se exprima, pro sau contra. mi-am schimbat intre timp opinia si consider ca ar trebui sa se insiste doar intr-o singura directie, cu orice ocazie, si anume aratat raul pe care becali si conducerea administrativa a echipei sau orice persoana direct implicata il provoaca clubului de fotbal Steaua Bucuresti. Nu vreau sa avem un loc in care sa ne batem pe umar ci un loc in care sa discutam, sa cautam solutii, sa ducem mai departe spiritul stelist, nu mizeria, nu mediocritatea, nu cancanul, nu moartea Stelei!

Nu putem salva Steaua? Corect!

Nu putem salva fotbalul romanesc? Si mai corect!

Insa nu ne mai cereti sa facem parte din mizerie, sa ascundem mizeria sub pres sau sa contribuim sub orice forma la ingroparea Stelei!

Si in continuarea celor spuse aici (http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?showtopic=29241&st=0&p=618517entry618517), bine ca s-a gasit repede cineva care sa puna articol de pe "Libertatea", da' cand a fost vorba de ala cu mosul din Kazahstan care s-a dus la Alba Iulia, a trebuit sa fac eu ca o 3,14zda isterica pana sa-l puneti. Pe langa asta, ati mai dat si copy-paste de-am-pulea la titlu si-arata ca dracu' si nu-l schimba nimeni de 3 ore.

Vroiam sa spun acolo, da' dupa aia poate eram acuzat ca-mi spal chilotii in public.

Nu astept raspuns.

Edited by 1on

Ce, adica?

"un loc in care sa discutam, sa cautam solutii, sa ducem mai departe spiritul stelist, nu mizeria, nu mediocritatea, nu cancanul, nu moartea Stelei!"

Exista deja locul asta, chiar aici, chiar topicul asta. Chiar e nevoie sa inchideti TOT site-ul si sa-l transformati in tarlaua catorva? Mo o sa scrie ceva, Costi o sa dea thanks apoi Costi o sa scrie ceva si Mo o sa dea thanks. Apoi o sa apara Tupac si-o sa zica ca exact asta vroia sa spuna si el dar voi i-ati luat-o inainte.

Costi, eu n-am spus sa ascundem mizeria sau sa facem parte din ea, nu stiu de unde ai inteles asta.

nu, dar s-a dorit si observ ca inca se doreste o filtrare a userilor pentru un plus calitativ. eu consider ca nu ai cum sa discuti cu oile. bine, nici cu vpm-istii nu mi-e rusine ;)

Pentru ca GSP este un site comercial, care vrea sa faca multi bani, sub orice forma...si se pricep de minune, sa fim cinstiti. Pentru ca fcsteaua.ro este un site de atitudine, nu un site comercial,

tu vorbesti serios ? nu e un site comercial, dar am umplut prima pagina cu reclame de nu am vazut nici pe gsp, dar nu, fcsteaua.ro nu e un site comercial si pe noi nu ne intereseaza banii.

sunt curios cine o sa mai semneze contracte de publicitate cand o sa avem 5.000 de useri pe luna si 10 comentarii vpm-iste/articol.

Referitor la xray, da, eu i-am scos banul. L-am vazut pe forum si mi-am adus aminte ca are restrictie, iar daca tot am fost baiat de treaba si le-am scos banul celor doi, m-am gandit ca e normal sa-l scot si lui. Stiu ca voi vreti sa aveti un sclav aici care sa faca ce vrea **** voastra, dar din pacate eu am si pareri si mai mult de atat, tinand cont ca sunt administrator aici, am tot dreptul sa dau ban, sa scot ban si iau accesul oricui cred eu ca trebuie. In regulament scrie ca exista un coordonator peste moderatori si ca el poate aplica sanctiuni, etc. In schimb in regulament nu scrie ca adminul nu poate da ban sau lua alte masuri, deci nu va mai isterizati atat, pt ca o faceti degeaba. Repet, am tot dreptul sa dau ban, sa scot accesul si altele, iar chestia asta nu se va schimba niciodata. Ma rog, poate se va schimba cand o sa renunt eu la admin sau cand o sa vina George si o sa-mi ceara asta.

G Stan nu a donat nimic AISS, daca ar fi donat siteul, ar fi trecut si domeniul pe numele AISS, ceea ce nu s-a intamplat. George in schimb ne-a lasat sa profitam de notoritatea siteului si de munca lui, dar nu cred ca ne-a lasat sa ne pisam pe ceea ce a construit el si cu redactorii sau mozii vechi.

Cei care au o problema cu faptul ca eu sunt admin sunt rugati sa se ceara afara de la moderare. In rest sunt de acord sa discutam, sa ne punem mintea la contributie, sunt dispus sa fac concesii, sa las de la mine pt un scop comun, etc

Deci asteptam propuneri concrete, cu mentiunea ca siteul NU se va transforma intr-un site gigist si nici nu o sa dati ban la "oi" doar pt ca asa vreti voi sau pt ca nu va convine adevarul.

Pana la alte instructiuni sau planuri, pe site se vor posta si stiri despre Steaua si meciurile ei, cat si despre cat de baiat 'bun' e Gigi si ai lui.

Din nou: aveti o problema? Cereti-va afara ?

Nu vreti sa contribuiti la siteul actual si puneti bete in roate, va iau accesul. Mi se pare de bun simt.

nu, dar s-a dorit si observ ca inca se doreste o filtrare a userilor pentru un plus calitativ. eu consider ca nu ai cum sa discuti cu oile. bine, nici cu vpm-istii nu mi-e rusine ;)

Costi, sunt de acord cu tine, hai sa fie calitativ! Te superi daca banez si eu vreo 5 revolutionari care ii consider analfabeti ? Daca da, sunt de acord si eu sa banati din partea cealalata pe aceeasi directie.

nu, dar s-a dorit si observ ca inca se doreste o filtrare a userilor pentru un plus calitativ

Pai da, bineinteles ca se doreste. Nu suntem gsp sa ne dorim multi si prosti, suntem fcs, ne dorim multi si destepti. Dar in momentul in care o oaie primeste 7 zile de ban pentru un "forza Steaua" sau "nea Gigi nu-i asa de rau" iti garantez eu ca oaia aia nu se mai intoarce sau, daca totusi o face, e pornita pe razbunare.

Pe de alta parte, de unde atata calitate? De unde atatia useri destepti, culti, cu idei, samd? Majoritatea celor care au deja calitatile astea a fost cooptata in staff. Minoritatea (Tupac, Clausbaus, etc.) n-a vrut. Alti frumosi si destepti (Daffy, Soldatino, Forever, etc.) din trecut nu mai frecventeaza site-ul, sau daca-l frecventeaza tac ca pestii. Deci de unde atata calitate? Un argument in plus impotriva extremismului. Nu-s altii. N-o sa apara din senin trei detasamente de useri destepti, educati, spalati pe dinti imediat dupa ce oile vor disparea. Tot VOI veti fi. Si, sa zicem, inca vreo 12 pupatori in cur gen Kellerman.

@axl,

Cu unul care spune ca nea Gigi nu e chiar asa de rau nu ai ce sa discuti. Asa cum unuia caruia ii place Burger nu prea poti sa-i vinzi Heineken pentru ca nu intra in targhetul tau. Acelasi lucru ar trebui sa se intample si la noi.

@azzido,

Nu vreau sa intelegi gresit "functia" de admin si nici nu cred ca iti doresti sa ma enervez si sa fac alte tampenii. Felul in care pui problema ma deranjeaza, si nu doar pe mine. Asa cum eu, Adi, Lari sau altii nu avem dreptul sa ne bagam peste treaba altora, nici tu nu il ai, si asta ar trebui sa fie punctul 1 al oricarei reinventari a siteului. Daca nu o sa-ti convina asta s-ar putea sa se nasca 2 optiuni, dintre care niciuna nu e ok: ori sa renunti la admin ori sa ne luam cu totii talpasita de aici si sa inchidem pravalia.

am umplut siteul cu reclame pentru a putea tine in viata siteul, nu pentru a ne cumpara vile si masini. Daca am fi avut alta forma de finantare nu am fi recurs la atatea reclame. Daca vroiam cantitate mergeam dupa lala, eram toti o mare familie, cred ca-mi faceam si casa din banii lui ne-a Gigi, o faceam pe alina plugaru membru onorific, ii puneam o buca pe site, si aia era. Din fericire, nu suntem prosport sau cancan.

Nu stiu cine s-a pisat pe munca lui George. De altfel, chiar daca nu mai e atat de activ, si el simte la fel ca si noi. Nu exista cereti-va afara pentru ca fcsteaua.ro nu inseamna Azzido, Costi, Lari, Pacurar sau cine mai vrei tu. Daca nu vrei/nu poti sa accepti sa lucrezi cu o echipa si sa nu mai intervii peste actiunile lor, ca si Gigi, sa dai/scoti banuri cand vrei tu, cred ca problema se afla la tine, nu la ceilalti, fara suparare.

@axl,

Cu unul care spune ca nea Gigi nu e chiar asa de rau nu ai ce sa discuti. Asa cum unuia caruia ii place Burger nu prea poti sa-i vinzi Heineken pentru ca nu intra in targhetul tau. Acelasi lucru ar trebui sa se intample si la noi.

Aha, vechea problema, target-ul.

Pana acum ceva timp fcsteaua.ro a fost, dupa cum spune si titulatura, site-ul suporterilor stelisti. Momentan, datorita imprejurarilor de la club, fcsteaua.ro fie nu are target si functioneaza din inertie fie are acelasi target pe care il are fiecare membru al staff-ului, dupa ureche. Adica unul vrea elitism, altul vrea etilism, altul nu stie ce vrea si pe ultimul il doare la basca (si asta este si unul dintre motivele pentru care m-am abtinut de la a modera in ultima vreme, asta daca se intreba careva, pentru ca o decizie ce pare buna azi maine nu mai e).

Pentru mine target-ul fcs.ro a ramas si o sa fie intotdeauna suporterul stelist. In momentul in care vine cineva si-mi spune ca target-ul fcs nu mai include suporterul stelist ci doar (momentan) o foarte mica parte din fostul target eu voi face tot ce-mi sta in putinta (si asta inseamna, din pacate, doar sa scriu aici) sa-l aduc pe calea cea buna, sa-l combat pana la epuizare SAU sa ma consider invins si sa elimin fcs.ro din lista prioritatilor, adica sa dispar.

da, pentru ca nu poti sa vorbesti pe aceeasi limba pentru mai multe persoane iar respectivii nu vor sa se mai vorbeasca mai multe limbi in acelasi loc. pana una alta, aici intervine problema de segmentare. ar fi fost frumos sa poti sa ai un singur site al suporterilor care sa exprime o singura pozitie, o singura galerie, o singura peluza, dar nu se poate. pentru asta intervine alternativa si asa se produce segmentarea.

Sign in to follow this  
Followers 0