Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

Narcis Raducan

22 posts in this topic

E un baiat ok,plus ca a jucat si pe la noi,dar nu-l vad sa se impuna in fata lui Jiji.Poate de aceea l-a si adus.

Oricum,succes!

Am mai spus-o,Narcis va fi un angajat umil,nimic mai mult.

E mai bine unul ca el decat unul ca Mache ,Tache sau Cadar,dar e de stiut faptul ca si daca mergea la Rapid era la fel de fericit,dupa cum el cu gura lui a spus-o!

El va merge pe linia dictata de patron,de aceea nu vad o mare realizare venirea sa...

speram sa faca treaba buna. sa vedem ce a invatat de la Mihai Stoica.

EXCLUSIV ONLINE Narcis Raducan evită să acorde interviuri in presa scrisă de trei ani, exceptie facind aparitiile la emisiunile in direct. Totusi, directorul sportiv al Stelei a facut o abatere de la regula autoimpusă si a acceptat să prefateze meciul dintre Rapid si Steaua, pentru cititorii gsp.ro si ai site-ului stelisti.ro.

Oficialul in virstă de 36 de ani spune ca asa cum s-a rupt traditia nefastă a rezultatelor din cupele europene la partida cu Utrecht, la fel poate disparea "blestemul" roș-albastrilor, care nu au mai cîștigat un derby cu Dinamo sau Rapid de la "cazul bricheta". Dar recunoaste că "trebuie sa avem parte de impartialitate din punctul de vedere al arbitrajului".

- Narcis, ii convine Stelei si o remiza in Giulesti?

- Steaua este pregatita sa se lupte la victorie, alaturi de suporteri. Avem un moral bun dupa victoria cu Utrecht.

- Are Rapidul puncte slabe? Multi spun ca este echipa momentului.

- Intr-adevar, Rapid a avut un joc foarte bun in prima parte a campionatului, dar orice echipa are puncte vulnerabile. Important este sa putem profita de eventualele slabiciuni ale adversarului.

- Personal, te temi de arbitraj? Conform statisticii intocmite de Gazeta Rapid face parte din echipele avantajate de arbitri, iar Steaua este la polul opus.

- Este adevarat ca au fost multe greseli de arbitraj impotriva noastra in acest tur si mi-ar placea sa nu fie necesar sa incepem sa ne strigam nedreptatea, asa cum este la moda.

- Crezi ca se va dicta din nou penalty impotriva Stelei? Deja, s-au adunat 7 lovituri de la 11 metri contra voastra.

- Arbitrajul este un element foarte important in echilibrul fotbalului actual. Trebuie sa avem parte de impartialitate. Nu cred ca risca nimeni la un astfel de meci. Balaj este un arbitru valoros, cu experienta.

- Poate fi numit Rapid - Steaua un derby, sau aceasta titulatura revine meciului Dinamo - Steaua?

- Expresia vine de la cursele de cai, asa ca nu este decat un joc de traditie al campionatului.

- Se tem jucatorii de atmosfera din Giulesti?

- Steaua nu se teme cand joaca pe un stadion plin, chiar si ostil, ci se mobilizeaza mai bine.

- Nu ati mai castigat un derby de la "cazul bricheta". Se rupe "traditia" luni?

- Steaua a mai interupt o serie negativa joi, in Europa League, cu Utrecht, si sper sa o facem si in campionat.

- Pe cine este presiunea mai mare? Pe Rapid sau pe Steaua?

- Presiunea este pe ambele echipe, tinand cont de rivalitate si de miza jocului.

gesepe

Acest om stie mult mai multe lucruri despre fotbal , decat cel autointitulat mentorul sau , Meme Stoica ! Dovada cea mai clara e ca Roni Levy are deplina incredere in el , trimitandu-l in toate partile lumii sa urmareasca jocurile echipelor adverse , inclusiv jucatori.

Nu e el genul care sa se impuna in fata patronului , sa ia apararea jucatorilor , sa faca atmosfera , precum Meme , dar gandeste mult mai chibzuit decat o face acesta.

Pacat ca la Steaua este doar un simplu angajat , dar are personalitate , la fel ca si Roni Levy , nu se lasa manevrat de nimeni ( Cioban,Meme ) !

Raducan si cu Durbac mi se par singurii oameni competenti din club.

Si sunt printre cei marginalizati...

Pai si normal ca sunt marginalizati , Meme vrea sa faca el tot , sa culeaga toate laudele , insa eu chiar nu inteleg ce face el la echipa. Din cate stiu cel care merge sa urmareasca jucatorii e Narcis , poate si MM din joi in Paste , iar pentru administratie e javra de Vali.

E adus doar pentru papagal si pentru instigare. Cand il vad cu aerul ala " a la Jose " imi vine sa vomit! Vorbeste el de suporteri , de ultrasi , insa nu se gandeste ca a lovit un suporter !

P.S :

Datorita arogantei si prostiei de care da dovada , va ajunge rau de tot ! Se va satura si Ciobanul de el , cat de curand , daca Steaua nu ia titlul anul asta , AFARA toata lumea , ca deobicei !

Edited by bogdinho'

""Timp de aproximativ doua ore de la terminarea meciului de pe National Arena, Ciobanul a luat cu asalt postul sau de casa si l-a atacat in toate felurile posibile pe Cristi Balaj, invocand numeroase greseli de arbitraj.

Spre surprinderea lui Becali, declaratiile la adresa arbitrajului au fost contrazise tocmai de un angajat de-al sau, Narcis Raducan. "Nu putem sa-i reprosam maniera de arbitraj lui Balaj, n-avem motive sa ne plangem. A fost doar acel cot la Tanase, pentru care Balaj si-a cerut scuze", a afirmat directorul sportiv al ros-albastrilor.

Vazand declaratiile care se bat cap in cap, Becali a rabufnit si vrea sa il bage in sedinta pe Narcis Raducan pentru a-i reprosa acest lucru." - Onlinesport

Cand esti profesionist si ai bun simt iti da un cioban in cap.

"27 de mii inseamna mai mult decat 50 de mii. Sincer sa fiu, am fost surprins de afluenta publicului pe National Arena. Insa nimic nu se compara cu stadionul Ghencea atunci cand e plin."

"Le multumim celor care au fost alaturi de noi pe noua arena, insa din primavara vrem sa revenim acasa", a anuntat Narcis Raducan.

"27 de mii inseamna mai mult decat 50 de mii. Sincer sa fiu, am fost surprins de afluenta publicului pe National Arena. Insa nimic nu se compara cu stadionul Ghencea atunci cand e plin."

"Le multumim celor care au fost alaturi de noi pe noua arena, insa din primavara vrem sa revenim acasa", a anuntat Narcis Raducan.

Eu unu chiar il apreciez pe Narcis..nu am emotii cand da un interviu ca zice cine stie ce aberatii si se pricepe si la fotbal..sper sa ramana cat mai mult in club..referitor la aceasta declaratie e o declaratie tip ca sa se apropie de galerie insa categoric este si adevarata!

Impacare de ochii lumii...sigur pe la spate vor fi niste lovituri sub centura...sa demonstreze fiecare ca e mai

"smecher"...

In presa sportiva de azi scrie ca Narcis a plecat de la Steaua.

"Nu pot veni cu entuziasm la serviciu cand nu cred in proiect. Imi reprosez ca nu am fost destul de convingator in relatia cu patronul si ca nu am investit in centrul de copii si juniori al Stelei.

La cum arata proiectul, Steaua nu ia titlul nici la anul. Dar Reghe are toate sansele sa reuseasca, pentru ca este un baiat tanar." a declarat Narcis Raducan la despartirea de Steaua.

Cu alte cuvinte si-a dat seama ca in felul in care merge treaba acum cu : cheltuieli minime, fotbalisti second-hand, vorbe goale, lipsa de profesionalism si un "antrenor" ca ciobanul, Steaua nu are niciun viitor.

Bravo lui ca are onoare, o caracteristica rara, pentru cineva care a facut parte din stafful Stelei in ultimii 9 ani.

Edited by Stryker

Am mai spus-o,Narcis va fi un angajat umil,nimic mai mult.

El va merge pe linia dictata de patron,de aceea nu vad o mare realizare venirea sa...

Raman la parerea pe care am avut-o cand a venit!

Bravo lui totusi ca a ales sa paraseasca amatorismul de la Steaua.

Stiu pe cineva care se bucura! Incepe cu M si se termina tot cu M ! :)

In rest, placut surprins de declaratia lui Narcis, referitoare la "proiectul" pentru sezonul urmator. Bravo lui!

Narcis Raducan s-a aratat deranjat de faptul că sugestiile sale nu erau luate in considerare de ceilalti conducatori ai clubului.

"Acum nu pot spune tot ce gandesc, pentru că aș jigni anumite persoane. Am avut anumite idei care nu au fost imbrățisate de cei din conducere. De exemplu, centrul de copii si juniori este intr-o stare slabă si de aceea copiii mei sunt la un centru privat de pregatire. Apoi s-au schimbat sapte antrenori si tot atatea stafuri tehnice. Niciodată nu am avut responsabilitatea de a aduce antrenori. S-a trecut peste mine, desi nu era important să mă asculte. Totusi suntem sase-șapte persoane si trebuie ascultată cea mai bună voce. Oricum primul si ultimul cuvant il are Ciobanul. Dacă sunt bun de stat doar pe un raft, atunci mai bine merg in altă parte. Scopul meu nu a fost să fie pus un director sportiv in muzeul clubului, care si asa nu mai exista Acum imi voi cauta de munca Am incercat să nu negociez cu alte cluburi, dar discutii au fost. Mă bucură că există interes", a adaugat Raducan.

Narcis Raducan a precizat că nu ar fi renuntat la serviciile atacantului Pantelis Kapetanos si crede că Stefan Nikolici ar trebui transferat definitiv de Steaua. "Eu aș fi vrut să-l pastram pe Kapetanos, pentru că este un varf de careu, dar ceilalti au decis că trebuie renuntat la el. Eu m-am supus, pentru că sunt un om de echipa Cred că Nikolici ar trebui pastrat. Are anumite limite, dar este un jucator tanar in care trebuie să se aibă incredere", a explicat Raducan.

Întrebat ce jucator si-ar fi dorit să transfere din postura de director sportiv, insă nu a fost ascultat de superiorii sai, Raducan a raspuns: "Grozav mi-a placut foarte mult si am incercat tot posibilul să-l aduc mai intai la Urziceni si apoi la Steaua. Nu s-a reusit, pentru că lucrand in echipa trebuie să imi respect colegii si deciziile lor. Ieri am vazut cu surprindere că a fost convocat la echipa nationala după ce a explodat in acest sezon", a mai spus Narcis.

Sursa: MEDIAFAX

Vad ca Narcis a ajuns la Concordia, alaturi de Ilie Stan. Posibil sa mearga si Edi Iordanescu.

Deja imi imaginez cate speculatii vor fi la meciurile cu ei. :)

Vor face treaba buna acolo :)

Vad ca Narcis a ajuns la Concordia, alaturi de Ilie Stan. Posibil sa mearga si Edi Iordanescu.

Deja imi imaginez cate speculatii vor fi la meciurile cu ei. :)

Nu cred ca vor exista dubii in privinta corectitudinii meciurilor cu ei. De obicei, cine a plecat de la Steaua in relatii nu tocmai bune, a dat mai tarziu o palma morala. Vezi cel mai recent cazul lui Kapetanos.

Nu cred ca vor exista dubii in privinta corectitudinii meciurilor cu ei. De obicei, cine a plecat de la Steaua in relatii nu tocmai bune, a dat mai tarziu o palma morala. Vezi cel mai recent cazul lui Kapetanos.

Eu am zis ca vor fi speculatii la meciul respectiv, nu ca din punctul meu de vedere Concordia nu ar juca corect, cu ambitie. :)

Noul presedinte al Otelului Galati .

Sign in to follow this  
Followers 0