Daniel-Ionut

Steaua - Sportul Studentesc 4-2 (3-1)

90 posts in this topic

Aveau cota 2.05 ca vor marca cei de la Sportul ! Ar fi fost culmea s anu marcheze dupa ce-am halit 3 goluri de la italieni.

Cei de la Sportul vor mai marca , e un meci deschis , vom castiga lejer. :kisstogether:

Daca mutam caderea lui Bilasco (simulare) in careul Stelei, cred ca s-ar fi urlat o saptamana "Hotiee pe fata !! Penalty pentru Sportul si cartonas rosu clar !! Hotii, hotii !"

a dat si el gol ma..

Bilasco are nevoie de incredere , parca e timorat de ce atacanti are Steaua si nu intra in joc , parca ar fi venit de la juniori !

Dar , deh , asa se-ntampla cand nu ai locul asigurat cum il avea la UU.

E bun , e de viitor , sa avem incredere in el.

Pff...e min 6 la inter-juve , bine ca n-au taiat din Steaua-Sportul , deja cred ca ardea in flacari sediul lor TV daca faceau o asemnea gresela ! :))

Bilasco are nevoie de incredere , parca e timorat de ce atacanti are Steaua si nu intra in joc , parca ar fi venit de la juniori !

Dar , deh , asa se-ntampla cand nu ai locul asigurat cum il avea la UU.

E bun , e de viitor , sa avem incredere in el.

Pff...e min 6 la inter-juve , bine ca n-au taiat din Steaua-Sportul , deja cred ca ardea in flacari sediul lor TV daca faceau o asemnea gresela ! :))

a avut destule meciuri in care sa dea gol. ba chiar a avut si ocazii foarte mari. reamintesc de meciul din cupa. un atacant adevarat nu rata de acolo. da-o-n ma-sa de incredere ca era singur singurel. nu mi se pare un atacant pentru Steaua.

N-am vazut un arbitraj mai penibil ca cel al lui Tudor din seara asta. Polonezul ala pare mic copil pe langa asta. Noroc ca nu a fost meciul incrancenat sa se si vada. Niste decizii de rad si curcile: faulturi gratuite si de o parte si de alta, de parca am fi la baschet, culminand cu un penalty de cascadorii rasului in care Chihaia cade singur..Dar cel mai mult ma enervaeaza ca e foarte tafnos omul..de..asa e cu capra raioasa. In rest un rezultat jus tobtinut cu o echipa de amatori practic. Nu am vazut o echipa atat de slaba pana acum in campionatul nostru. Parca vad oricum ca ne elimina din cupa:))

Ole multumim Mariuse!Echipa joaca cum trebuie,arbitrajul ne-a fost total impotriva tot meciul,dupa ce doua faze aproape similare au fost judecate in moduri diferite in careu si alte faze discutabile(2 cartonase rosi pentru lovire cu cotul in gura,fault acordat dupa o recuperare curata a lui Ricardo in faza imediat urmatoare iarasi fault acordat aiurea si nu in ultimul rand primul gol al studentilor care a fost marcat la o faza in care arbitrul trebuia sa arate fluierul pentru a avea timp zidul sa se pozitioneze).Sper ca meciul viitor al Stelei sa nu dorm toata noaptea...sa fiu in petrece!!!Haideti ca dupa meciul urmator sa bem toata noaptea de fericire!Si rivali sa miaune!

Gata! S-a dus un meci banal de campionat in care am castigat, cum era si normal, si am practicat un joc bunicel. Unii stelisti au jucat cam relaxat. Cel putin asa mi s-a parut mie. Acum sa ne pregatim pentru ETERNUL DERBY! Trebuie neaparat sa castigam meciul asta!

FORZA Steaua !!!

a avut destule meciuri in care sa dea gol. ba chiar a avut si ocazii foarte mari. reamintesc de meciul din cupa. un atacant adevarat nu rata de acolo. da-o-n ma-sa de incredere ca era singur singurel. nu mi se pare un atacant pentru Steaua.

Sa avem rabdare , totusi. Se va da si el pe brazda.

Daca va marca un gol cu Dinamo , din cele 3 in poarta lor :punk: , sa vezi ce bun va fi si pe forum :naughty:

ae/ao sa crape Dinamo !!!

Edited by ultras_laziale

un meci frumos contra unei echipe slabe,de remarcat cel mai slab jucator de pe teren,adica Nicolita,alt aspect e arbitrajul catastrofal,intr o partida fara probleme acesta a arbitrat dezastruos iesind tot timpul in fata desi nu era nevoi,absolut catastrofal Tudor

Multumim jucatorilor pt victorie!

De acum trebuie sa ne gandim al meciul cu javrele sper sa le dam macar 2-0:D

:steag_sah_mic:fular-campionii

Frumos ! 2 saptamani de liniste sper sa-i calcam in picioare pe groparii din Stefan cel mare.....p.s. ricardo un adevarat castig

Parca vad oricum ca ne elimina din cupa:))

:)) Om trai si om vedea.Oricum,Sportul arata ca o echipa care nu are ce cauta in Liga 1,primul gol s-a marcat la singura lor ocazie,iar golul 2 nemeritat,facut cadou de arbitru.Ce conteaza e ca am batut si mergem sa batem pe Dinamo :steag_sah_mic:

si mie mi-a placut ricardo :worthy: de doua meciuri e stapan acolo in aparare , deci sa speram ca o tine tot asa. :thumbup:

Frumos meci ... oricum a fost un mecei usor cu e echipa nou promovata, si totusi nu inteleg cum MM de arbitri pot face asemenea tampeni, orice om greseste dar asteas nus greseli ... sper ca la urmatorul meci sa se revanseze arbitri intr-o oarecare masura .