Daniel-Ionut

Steaua - Sportul Studentesc 4-2 (3-1)

90 posts in this topic

Duminica, 3 octombrie 2010, Steaua Bucuresti intalneste pe teren propriu nou promovata din Regie, Sportul Studentesc, intr-un meci contand pentru etapa a 10-a a Ligii 1.

Acest meci inseamna si revenirea Fiarei Lacatus pe banca Stelei in Liga 1.

Meciul va fi transmis de Digisport incepand cu ora 20:00.

Echipe probabile:

Steaua: Tatarusanu “ Nicolita, Galamaz, Geraldo, Latovlevic “ Tanase, Bicfalvi, Radut, Brandan “ Stancu, Kapetanos

Sportul Studentesc: Niculescu “ Ciupe, Ghinga, Ratiu, Maxim “ Varga, Cruceru, Patrascu, Balan “ Ferfelea, Curelea

Clasament:

5. Steaua “ 9m, 4v, 3e, 2i, 12-8g, 15p

17. Sportul “ 9m, 2v, 1e, 6i, 13-17, 7p

Ultimul rezultat:

Otelul “ Steaua 1-0

Sportul “ Astra 0-1

Bilete:

Peluze 10 lei

Tribuna II 15 lei

Tribuna I 20 lei

Tribuna 0 40 lei

Fotolii 75 lei

Arbitri:

Tudor Alexandru, Radu Iulian, Stanescu Florin, Craciunescu Teodor

Cote: 1(1.25) X(4.50) 2(11.00)

FORZA Steaua! :oleole:

Edited by Daniel-Ionut

Daniele, te pup , frumos realizat topicul asta.

ON : oboseala dupa meciul cu Napoli isi va spune cuvantul.

Daniele, te pup , frumos realizat topicul asta.

ON : oboseala dupa meciul cu Napoli isi va spune cuvantul.

normal, avand in vedere ca in meciul ala cu Sportul va aparea grupul "Unirea" pentru ca ei nu joaca cu Napoli. Ma, a naibii oboseala, ce ii ataca numai pe jucatorii din Estul Europei, iar aia din campionatele din Vest scapa. Fir`ar ea sa fie de valoa... pardon, de oboseala.

Eu ma duc la meciul cu Sportul, dar cu Napoli nu. Dau prea multi bani ca sa vad un circ.

Faza cu oboseala e valabila oriunde. E verificata statistic pe toate campionatele.

Voi merge la acest meci cu Sportul, unul aparent usor, insa vom avea ceva probleme, chiar daca sa zicem rezultat final poate fi pe undeva intre: 3-1/2-0 .

-in cel mai rau caz 1-0/2-1

Pe site-ul oficial zice ca jucam sambata. Deci..?

Pe site-ul oficial zice ca jucam sambata. Deci..?

Duminica, crede-ma ca suntem mai credibili decat site-ul oficial :D

Duminica se joaca :) sambata nu are acum pentru ca e prea repede dupa meciu cu Napoli si de cate ori am jucat pe Ghencea sambata :-? . Duminica se joaca.

Poate,dar poate sa nu se faca ceva sa joace Luni.Nu m-ar mira.

Ne agitam atat dupa meciul cu Napoli,dar mi-e ca o sa ne revenim cat de curand,poate chiar la meciul cu Sportul...

Probabil ne vom ,,revenii,, si vom juca cum o facem de obicei in campionat.Meciul cu Napoli a fost o exceptie,daca doamne fereste va iesi prost duminica multi vor da vina pe meciul din Europa :| ,tipic romanesc.

Probabil o sa facem egal si o sa dam vina pe polonez ca ne-a stricat moralul.

Asta e una dintre scuzele care se vor vehicula doua saptamani in caz de infrangeri!

Celelalte sunt,in ordinea numerelor de pe tricouri:

1. oboseala acumulata;

2. lot neomogen;

3. antrenor nou,nu a avut timp sa-si impuna ideile tehnico-tactice(:)))...

Edited by danimarcu

Asta e una dintre scuzele care se vor vehicula doua saptamani in caz de infrangeri!

1. oboseala acumulata;

2. lot neomogen;

3. antrenor nou,nu a avut timp sa-si impuna ideile tehnico-tactice( :)) )...

Adevarat ! :D

Probabil o sa facem egal si o sa dam vina pe polonez ca ne-a stricat moralul.

Si pe Piturca; el a adus jucatorii care o sa joace prost

huliganii de la Peluza Sud vor fi de vina daca echipa va pierde.

Echipe probabile:

Steaua: Tatarusanu “ Nicolita, Galamaz, Geraldo, Latovlevic “ Tanase, Bicfalvi, Radut, Brandan “ Stancu, Kapetanos

De unde scoti echipele astea ,Daniele :D. Nu e bine sa cobesti cu Nicolita in teren,Bicfalvi la mijloc...

Cred ca o sa fie Tatarusanu - Bonfim,Gardos,Galamaz,Brandan - Radut,Angelov,Apostol,Tanase - Stancu,Bilasco.

Raman la idee ca Laca a gresit ca a revenit , insa sper sa reuseasca ! O sa fie meci greu cu Sportul , mai ales ca moralul este scazut dupa meciul cu Napoli , sper sa nu ne bage mortul in casa :)

Edited by bogdinho'

iar arbitrez eu..

Pai atunci vezi sa nu uiti ca esti Stelist si, la o adica, daca jocul Stelei merge greu, sa dai si tu o "mana" de ajutor! :))

Sportul nu e ultima clasata asa ca avem sanse sa castigam ... :clap:

Kape cred ca va fi taxat pentru rosul de joi si il vom vedea la lucru pe golgheterul Bilasco, oricum la cat de slaba este

apararea studentiilor ar trebui sa le dam de la doua in sus

Scuza cu deceptia dupa meciul de joi cred ca ar fi patetica, desi din punct de vedere psihologic jucatorii vor mai fi un timp afectati

Pai daca vor fi intr-adevar afectati ar trebui sa faca un supermeci cu Sportul. C-asa-s profesionistii, isi varsa dracii pe prima echipa care le iese-n cale. Iar daca-s baieti destepti ar trebui sa-l lase pe grec in teren, ca ala, chiar daca nu recunoaste, e fiara acum. Doar sa-i spuna inainte de meci ca nu-l considera vinovat, ca stiu ca-i un atacant meserias si ca suntem in cofa daca nu batem. Pun pariu ca grecu' si-ar manca adversarii de vii doar ca sa marcheze cel putin un gol.

Edited by DanStan

Sportul e o echipa prea mica pentru ca sa obtina macar un egal in Ghencea. Steaua, de cand a venit Lacatus, pare o echipa dispusa la efort, la determinare si la eficacitate, motiv pentru care cred ca va castiga. Scorul cu care o sa castige nu e foarte important, importante sunt cele trei puncte, care ne vor apropia la un punct de locul doi si la patru de lider.

1. oboseala acumulata;

2. lot neomogen;

3. antrenor nou,nu a avut timp sa-si impuna ideile tehnico-tactice(:)))...

ai uitat terenul care impiedica jucatorii sa isi demonstreze cailiatile tehnice, vremea neprielnica, specatatorii care fac atmosfera negativa la echipa si, nu in ultimul rand, arbitrii, care trag pentru candidatele la titlu ale Stelei