Guest

CSA Steaua Rangers

1,901 posts in this topic

Meciurile cad in weekend Vineri si Duminica beton poate vin si eu la patinoar . Edited by Stanici
Ultima oara cand folosesti limbaj mirc p-aici.

Steaua București - SCM Fenestela 68 Brașov 7 - 3 (4-2,1-0,2-1)

Goluri date de (cine oare?!) geru, pisarenko, timaru(cate 2) si Halavinov.

E bine ca am inceput cu o victorie in Liga Nationala.

Am si eu o intrebare... pe 26 jucam cu Sport Club in Liga Nationala sau in MOL Liga. Sau e un singur meci si daca castigam se pune victorie in ambele competitii? Pe hochei.net suntem programati in ambele competitii in aceeasi zi.

Edited by Raduccio

Am si eu o intrebare... pe 26 jucam cu Sport Club in Liga Nationala sau in MOL Liga. Sau e un singur meci si daca castigam se pune victorie in ambele competitii? Pe hochei.net suntem programati in ambele competitii in aceeasi zi.

rezultatul se pune in ambele competitii

Rezultatele înregistrate în MOL Liga conteazã și pentru campionatele naționale ale României, respectiv Ungariei.

Am gãsit niște articole în douã reviste Prosport Magazin din februarie 1999 despre confruntãrile Steaua - SC Miercurea Ciuc care mi s-au pãrut interesante. În presa actualã n-am mai citit așa ceva de foarte mult timp.

scan0001.jpg

scan0002.jpg

scan0003.jpg

scan0004.jpg

scan0005.jpg

Mai e ceva de comentat dupa aceste 2 articole ? Un ziarist adevarat ! Nu mai zic nimic , nu mai am cuvinte . LA aceste 2 articole mai concureaza unul aparut in Libertatea acu 3 sau 4 ani , tot despre hocheiul harghitean si un interviu cu dl Kurko Janos , pe atunci presedinte al SC

echipa de hochei mai joaca ceva ca vad ca la handbal am cazut in jos si la fotbal nici numai sti ce sa crezi

Edited by ultra_ss

Echipa de hochei pe gheațã HC Csikszereda își menține invincibilitatea în Liga Mol, dupã ce a învins vineri seara la București, pe Steaua, cu scorul de 6-3 (2-1, 1-1, 3-1), într-un meci care a contat și pentru Liga Naționalã.

Oaspeții au fost mereu la cârma jocului, Steaua reușind sã egaleze la unu și la doi. Pentru gazde au marcat Evgheni Pisarenko (5:23), Viorel Nicolescu (34, 56), în timp ce pentru harghiteni au înscris Zsolt Molnár (5:14), Martin Saluga (20), Ede Mihály (39, 60), Zsombor Antal (42), Árpád Mihály (49).

Agerpres

De fapt, i-am spulberat cu 5-1.

Postul lui Lari era despre meciul de vineri, cand am pierdut.

e bine ca avem si noi la hochei echipa dar din cate stiu si nu sunt prea documentat la hochei in ultimii ani nu am mai luat campionatu l-au castigat ungurii

Deocamdata nicio echipa maghiara nu s-a inscris in campionatul romanesc , astfel nici nu l-au castigat . In ultimii 2 ani l-au castigat cei de la SC M.Ciuc , iar acum 3 ani a fost castigat de Steaua .

Deocamdata nicio echipa maghiara nu s-a inscris in campionatul romanesc , astfel nici nu l-au castigat . In ultimii 2 ani l-au castigat cei de la SC M.Ciuc , iar acum 3 ani a fost castigat de Steaua .

pentru mine SC M. Ciuc si Csiksereda sau cum se scrie sunt echipe maghiare

pentru mine SC M. Ciuc si Csiksereda sau cum se scrie sunt echipe maghiare

corect

Sambata in aceeasi zi cand jucam cu Timisoara la fotbal,avem meci si de hochei dar la ce ora sa ne facem incalzirea la patinoar desi nu am fost niciodata la un meci,dar urmaresc ori de cate ori pot la TV

Ar cam fi timpul sa mai castige si Steaua campionatul National...

Forza Steaua & Anaheim Ducks :thumbsup::proud:

Duminica jucati cu Ferencvaros la ora 15 la Bucuresti .

Va fi primul meci de foc pentru capitala Romaniei . Desi nu este una dintre echipele de top din Interliga , cu siguranta acest meci e mai mult decat un simplu meci . O confruntare cu Steaua nu se compara cu nicio alta confruntare pentru cei din Ferencvaros ...si asta e prima ocazie in care "ultrasii" lor organizeaza deplsarea spre Bucuresti .

Sa speram ca totusi nu vor exista incidente majore...

cred ca fara <I>,meciul se disputa Duminica 16-11-2008 intrarea fiind libera,dar s-a anuntat ca vor venii suporterii din ungaria,ar trebuie sa ne mobilizam si sa dam desteptarea sa umplem macar pe jumatate patinoarul

eu voi fi acolo, cred ca va veni si Jean nu rateaza el asa ceva...

bravo baietii sintem mandrii de voi..respect pt seniorii Stelei dar ii iubim pe toti..chiar vin aia din ungaria?sa nu uitam ca avem o datorie fata de dab si ujpest astia trebuie distrusi..

cu Steaua mereu!

steaua.JPG

@Ferencvaros

deci se anunta un spectacol interesant pe patinoar duminica :D

Edited by MoWeed