Guest

CSA Steaua Rangers

1,901 posts in this topic

patinoarul este exact in spatele garii.

deci in loc sa iesiti spre oras o luati in directia opusa prin pasaj pe sub sine.

Avem nevoie de o minune...

EDIT: GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2-1

Edited by Daniel-Ionut

2-1. frate hai sa lasam minunile, in prima repriza am ratat si singur cu portarul... si superioritati-le nu le-am fructificat.

Poate ca era si timpul ca echipa lui Tanczos Barna sa ajunga in finala : )))))). Daca si-a facut pofta, poate ne lasa in pace sezonul urmator.

Nu ma prea pricep eu la hochei, dar nu eram in urma cu cativa ani una din cele mai bune echipe din hocheiul romanesc? Adica stiu ca in fiecare an ne luptam la titlu cu Miercurea Ciuc, iar acum a ajuns Brasovu' sa ne bata in halul asta... Am decazut noi, exact ca la fotbal, sau ce se intampla?

in foarte putine domenii se construieste ceva in Romania. Sportul este din pacate in picaj direct, doar cateva echipe, la unele discipline, avand ceva performante notabile.

dupa relansarea echipei, de acum un an, prin evenimentul cu Barcelona care a umplut iar patinoarul, pareau ca lucrurile vor merge spre bine. din pacate, un sponsor nu si-a respectat conditiile dealului, si de acolo au inceput problemele. Lipsa banilor ne-a adus in situatia in care s-a renuntat la o multime de jucatori, majoritatea straini, ramanand foarte putine piese grele, si aceia batrani, legende ale echipei. In rest, ne-am chinuit tot sezonul cu linii de copii, sperand ca se va intampla ceva bun si la Steaua.

In iarna s-a gasit un nou sponsor, s-au platit salariile restante de luni de zile si s-au facut cateva transferuri...carpeli mai degraba. Din pacate, desi speram, nu poti face treaba la nivel inalt in conditiile astea, iar rezultatul s-a vazut in semifinale unde, umbriti de ghinion, am pierdut o noua disputa cu miercurea ciuc.

tot ce sper este ca sectia sa nu se desfiinteze pentru ca ar fi mare pacat si s-a mai pus problema pana acum pentru ca banii de la Armata pentru sport sunt an de an mai putini. daca va exista stabilitate financiara, conditii pentru performanta, sunt convins ca anul viitor ne vom bate din nou cu ciucul pentru un nou titlu. altfel, Dumnezeu cu mila...

cred ca am trecut de momentul in care se punea problema de a se desfinta sectia de hockey

in alta ordine de idei,la Steaua cand 2-3 jucatori care tin echipa in spate nu sunt in ziua lor,putem fii batuti,mi-as fii dorit mai multa determinare la cei tineri,generatia de mijloc e de bine(lupascu,georgescu)sa ne rugam sa-i mai vedem cel ptin 3-4 ani pe seniori

eu multumesc sponsorilor(sau sponsorului,daca e doar 1)veniti in iarna,ne-au revigorat cand nu ma asteptam si stiu ca e meritul dlui carlan,fara entuziasmul dansului eram disparuti

stau cateodata si ma gandesc, ce a foast Steaua si ce e acum si cred cu tarie ca tot ce se intampla inclusiv la csa Steaua e o repercusiune a hotiei din februarie 2003,cand un nenorocit afon total de fotbal(darmite de manageriat)a pus mana pe un simbol al Romaniei, dar mai ales a unei institutii iubita dintotdeauna de romani-Armata romana

pana cand tampitu asta nu va disparea de la Steaua cred ca vom trai un cosmar,oricum n-am sa ma dezic de Steaua niciodata,sunt mandru ca tin cu Steaua

cu Steaua mereu!

La maxim 500 m de gara.

Iesi in fata garii si mergi la stanga. Treci de centrul comercial My Place, benzinaria OMV si niste terenuri de tenis si o sa dai de sala.

Diseara la 7 la Flamaropol, TOTI!

Hai sa facem si noi prezenta calumea ,dat fiind ca e ultimul meci din finala mica.

Aduceti dinamita! :))

Edited by pytycrys

Vineri, 1 aprilie, echipa de hochei Steaua Rangers va disputa un meci amical in compania echipei elvetiene SC Küsnacht. Meciul incepe la ora 18.