Guest

CSA Steaua Rangers

1,901 posts in this topic

S-a lamurit si problema cu incidentul de la patinuar. Sa ne vedem voiosi la urmatorul meci :)

@Adrian nu eram beat, eram cu masina.

Ala e si alibiul lui Stanici :D

S-a lamurit si problema cu incidentul de la patinuar. Sa ne vedem voiosi la urmatorul meci :)

@Adrian nu eram beat, eram cu masina.

nu stiu daca ii poti spune incident.ii poti spune sfidarea unor oameni mai vechi decat cei in cauza,si o atitudinea nesimtita fata de ei de asemenea.

incident era daca isi luau 2-3 capace ca sa stie pe viitor sa nu mai fie nesimtiti.

aseara au fost amestecati printre noi si multi pustani care nu aveau treaba cu peluza.in dreapta mea pe bara erau 2 pe la 18-19 ani , imi venea sa'i arunc de acolo nu cantau,nu aplaudau,nu nimic, daca vii ca la teatru du'te la tribuna, du'te in alta parte, nu poti sa vii in mijlocul unui grup de oameni care canta pana la epuizare pentru echipa,si sa nu canti , eu unu nu concep asta, ori vii acolo sa canti ,ori daca vrei sa vezi meciul linistit mergi in alta parte.. si aseara nici nu a fost ca pe stadion sa zici ca era biletu mai scump la tribuna, a fost moca .. mama naibi..

Oricum felicitari Steaua Rangers pentru acest rezultat!

aseara au fost amestecati printre noi si multi pustani care nu aveau treaba cu peluza.in dreapta mea pe bara erau 2 pe la 18-19 ani , imi venea sa'i arunc de acolo nu cantau,nu aplaudau,nu nimic

eu am vazut cateva minore imbracate destul de subtire, ce pareau promitatoare. tot acolo. si parca nici nu cantau.

nimeni nu a cantat la meciul asta din cei care nu aveau treaba cu grupurile organizate.sa fie clar.cum au zis si pisalaii aia doi mai devreme,au ragusit toti din minutul 2,pentru ca zbierau si zbierau cand era muzica,sanki cica sa acopere muzica.

e patinoar,deci e acoperit,deci e acustica perfecta,nu trebuie sa tipi ca sa te auzi bine.plus ca multi nici nu stiau linia melodica de la cantece.

a fost o tentativa cu mi-e dor de Steaua de zici ca eram prostii fenomenului,pana si aia de la FC Brasov cred ca o cantau mai bine.ca sa nu zic de melodia aia cu "un cantec istoric ne-aduce aminte/ca fratii in veci vor fi frati"..adica,carevasazica a ajuns cantec de peluze asta.nu il mai cantam cand jucam numai cu ungurii,il cantam acum la fiecare meci.

si plus de asta,multe cantece impotriva lui Gigi si impotriva lui Dinamo(JUCAM CU Barcelona)..am auzit chiar si impotriva lui mitica la un meci unde ai intrat cu tot ce ai vrut..steaguri,toba,tevi..in fine,multe lucruri suparatoare.

@albanezul

Ca un om care nu a fost si nu va fi niciodata ultras, tin sa TE FELICIT pentru postarea de mai sus. Inseamna ca mai avem o sansa...

Nici eu n-am inteles de ce se scadeaza tot felul de tampenii la meciurile de hochei.

@albanezul

Ca un om care nu a fost si nu va fi niciodata ultras, tin sa TE FELICIT pentru postarea de mai sus. Inseamna ca mai avem o sansa...

Nici eu n-am inteles de ce se scadeaza tot felul de tampenii la meciurile de hochei.

atunci daca e asa..nici eu nu ma consider ultras..niciodata nu am facut-o..sunt un simplu suporter.de altfel nu stiu daca ma incadrez in toate "cerintele" de a fi un adevarat ultras.asta e..

@albanezul

Pisalai? Te felicit pentru limbajul tau..

Ajungi sa bati stelisti? Te felicit si pentru asta..

Vrei sa vii numai tu la stadion (patinoar)? Atunci iti urez succes..

Iti era greu sa zici:''Bai baieti dati-va si voi mai incolo ca nu se vede...sau nu stati bine acolo...sau veniti si stati aici sus cu noi.'' Tu nu,folosesti doar expresii pe care le stii si care iti dau o aliura de baiat periculos sau cine stie ce pentru ca nu te cunosc. Cand am intrebat de ce, ai raspuns pentru ca asa vreau eu sau ceva de genu. Din cate imi amintesc eu nu eram singurii care stateam in locul acela, si cred ca eram singurii care cantau dintre cei care stateau acolo, cum cantam asta nu e o problema pentru ca, cantam din inima,poate prea tare dar nu cred ca asta era problema.

Acum vad ca tu faci un coflict din asta cand eu doar am intrebat cine era acel baiat care s-a luat de mine pentru ca nu accept sa se ia un maimutoi(nu ma refer la tine) de mine cand i se scoala lui. Daca esti vreun lider de galerie te felicit si ai respectu meu cum o au toti stelisti care vin si stau alaturi de echipa si traiesc sentimente cu Steaua, mai ales cei vechi. Nu sunt ultras, sunt doar suporter si nu cred ca suporterii trebuie sa se certe intre ei. Daca tu ai alta parere treaba ta, dar daca nu poti raspunde civilizat mai bine nu o face si incheiem acest subiect acum.

Dragi compadres, aseara a fost plin de pitziponci si pitzipoance...La un moment dat am intors capul si credeam ca sunt in discotecile alea cu nume faimoase dar na a fost intrarea libera asa ca parinti le-au dat liber hehehe....Si eu am vazut nenumarati greuceni sau harapi albi sau negri care se bateau cu pumnii in piept dar am incercat sa ii ignor si sa imi vad de treaba mea.Acum fiecare e liber sa zbiere sau sa strige ce vrea dar hai sa stam pana la sfarsit asta e cel mai jalnic ca arata ca un rahat 20 de oameni la final....

P.S.

Bine ca nu au mai fost gornisti in peluza!hehehe

Edited by STARforce

@albanezul

Pisalai? Te felicit pentru limbajul tau..

Ajungi sa bati stelisti? Te felicit si pentru asta..

Vrei sa vii numai tu la stadion (patinoar)? Atunci iti urez succes..

Iti era greu sa zici:''Bai baieti dati-va si voi mai incolo ca nu se vede...sau nu stati bine acolo...sau veniti si stati aici sus cu noi.'' Tu nu,folosesti doar expresii pe care le stii si care iti dau o aliura de baiat periculos sau cine stie ce pentru ca nu te cunosc. Cand am intrebat de ce, ai raspuns pentru ca asa vreau eu sau ceva de genu. Din cate imi amintesc eu nu eram singurii care stateam in locul acela, si cred ca eram singurii care cantau dintre cei care stateau acolo, cum cantam asta nu e o problema pentru ca, cantam din inima,poate prea tare dar nu cred ca asta era problema.

Acum vad ca tu faci un coflict din asta cand eu doar am intrebat cine era acel baiat care s-a luat de mine pentru ca nu accept sa se ia un maimutoi(nu ma refer la tine) de mine cand i se scoala lui. Daca esti vreun lider de galerie te felicit si ai respectu meu cum o au toti stelisti care vin si stau alaturi de echipa si traiesc sentimente cu Steaua, mai ales cei vechi. Nu sunt ultras, sunt doar suporter si nu cred ca suporterii trebuie sa se certe intre ei. Daca tu ai alta parere treaba ta, dar daca nu poti raspunde civilizat mai bine nu o face si incheiem acest subiect acum.

tu probabil ca acum incerci sa ai un aer de superioritate.nu iti merge.

1.v-am numit "pisalai" pentru ca asta sunteti in ochii mei.nu castogati respectul nimanui stand in primul rand dezbracati cand e ger afara sin in patinoar si o dati in aere de ultrasi.nu trebuia sa va zic eu sa urcati sa cantati langa noi,asta trebuia sa vina din partea voastra.era mai usor sa apareti acolo jos ca sa vada gagicile ce poze smechere v-ati facut.

2.nu am ajuns sa bat stelisti,pentru ca nu am batut niciodata si nici nu o voi face.nu te gandi acum ca imi venea sa sar pe tine ca si cum ai fi vreun rival,iti dadeam cel mult 3 capace.nu simt o placere anume dand capace la copiii din peluza,dar cateodata chiar e nevoie de asta.

3.nu vreau sa vin numai eu la patinoar,insa cei care vin sa aiba decenta de a asculta de oameni mai mari atunci cand li se spune ceva,iar faptul ca eu acum iti raspund tie,crede-ma ca iti fac un mare serviciu.vreau ca cei care vin la patinoar ca si la stadion sa isi lase impresiile de mari ultrasi acasa,si sa cante cu sufletul,nu sa te dai pe spate cu mainile sus si sa urli 2 minute si pe urma sa nu mai ai voce.nu asta e scopul mersului la un meci.

4.v-am zis de vreo 3 ori sa va dati la o parte si cand ziceam asta va aratam steagul cu emblema..si va ziceam sa va dati la o parte ca macar emblema sa se vada.voi in nesimtirea voastra va miscati asa cate un scaun..si erati foarte indignati.d-aia mi-a sarit mustarul si am tipat la voi mai tare(pe langa faptul ca era cam galagie nu prea ma faceam auzit).

5.nu accepti sa se ia un maimutoi de tine?dar cine esti ma tu?cu ce te consideri tu mai presus de altii,si aici ma refer la situatii sociale asemanatoare.cu ce esti tu mai presus de unul mai batran decat tine,care poate stie mult mai multe decat tine?imi poti explica?

6.cati ani ai?pentru ca mie nu mi-ai parut mai mult de 15 ani.poate iti faci impresia ca eu oi fi vreun terche berchea si nu am o viata anume.te anunt ca am o varsta,am absolvit Politehnica,acum fac un Master la aceeasi universitate,deci cred ca anumite decizii ale mele au un anume temei logic.nu sunt luate pe baza bauturii excesive,sau mai stiu eu ce.asta asa pe parte intelectuala.pe parte de ultra' si ce oi mai vrea tu,e logic ca nu sta nimeni in fata unui steag si stai linistit ca nu ai fost tu sau tovarasul tau singurii somati sa plece de acolo.

7.nu vroiam sa iti mai raspund,dar o fdac in speranta ca si alti tineri ai peluzelor vor citi ce scriu aici(in speranta ca cei mai vechi imi vor da dreptate),si vor baga bine la cap.se pare ca oricum continui cu nesimtirea,si asta iti va dauna intr-o zi,nu ma refer la mine,ci in viata in general.te astept la finala,sa vii langa mine si sa cantam.asta asa ca sa iti arat ca pot veni si la meciuri la care se plateste un bilet,nu numai cand e mocca.

8.si te astept si la un meci de fotbal ca miu-e greu sa cred ca esti interzis pe Ghencea..si daca esti,hai intr-o deplasare.prima e la Cluj din retur,ia zi vii?sau nu te lasa parintii?

1. ne incalzisem, nu eram in pielea goala, eram in tricou, nu imi trebuiesc poze pentru ca nu sunt cocalar, nu am hi5, nu merg undeva sa imi fac poze, nu agat gagicile cu poze

2.cine esti tu sa educi?, cu 3 capace nu are rost sa raspund pentru ca as face o gluma si ai intelege-o gresit

3.nu am auzit pe cineva sa spuna:ba canta aia si nu am cantat, sau fa aia si nu am facut

4.te contrazici singur. pai cum vroiam noi sa auzim ce ne zici cand tu doar dadeai din mana si tipai cu avand o anume expresie a fetei. ma dadeam cate un scaun pentru ca nu stiam ce zici, si daca nu se vedea ceva de noi inseamna ca nu se vedea de mai multi, si nu asta mi-a fost intentia sa blochez ceva

5.daca vine unu si imi trage o palma pe strada, eu trebuie sa intorc si celalat obraz sau sa las capul in jos si sa merg mai departe zicand:lasa ma , eu sa fiu sanatos nu? superior nu sunt si nici nu m-am considerat

6.20 de ani, student anul 2, zi...si atat ca ajunge

7.normal ca o sa vin la finala si la alte meciuri, si o sa stau si langa tine daca e, pentru ca nu este nici o problema. nu cred ca sunt nesimtit pentru ca iti dau un raspuns la ''pisalai''

8.sunt interzis, am abonament,si de mult vreau sa fac o deplasare dar nu am cu cine pentru ca nu sunt in vreo bridada si nu cunosc multa lume care face deplasari, iar daca se poate sa merg cu voi cu cea mai mare placere, iar treaba cu parintii, sunt major.

Sper ca s-a rezolvat si aceasta mica dilema.

n-ai inteles nimic..si 20 de ani sigur nu ai.iar daca ai 20 de ani,i-ai trait degeaba sau vii de 2-3 ani pe stadion.

hai pa..si ai grija pe viitor cum actionezi in anumite situatii.

haideti mai fratilor ati vorbit mai mult despre "pisalaul" ala de cat de Steaua. Ce mare tam tam, doi insi stateau aiurea-n patinoar si cineva le-a spus sa-si miste curu ca nu se vede un steag, mama ce tragedie, tre sa facem acuma caz de asta.

albanezule

daca imi permiti un sfat, nu te mai obosi tata cu din astia, ei nu realizeaza anumite lucruri cand li se spune clar in fata, ce pretentii sa ai de la ei.

1. ne incalzisem, nu eram in pielea goala, eram in tricou, nu imi trebuiesc poze pentru ca nu sunt cocalar, nu am hi5, nu merg undeva sa imi fac poze, nu agat gagicile cu poze

2.cine esti tu sa educi?, cu 3 capace nu are rost sa raspund pentru ca as face o gluma si ai intelege-o gresit

3.nu am auzit pe cineva sa spuna:ba canta aia si nu am cantat, sau fa aia si nu am facut

4.te contrazici singur. pai cum vroiam noi sa auzim ce ne zici cand tu doar dadeai din mana si tipai cu avand o anume expresie a fetei. ma dadeam cate un scaun pentru ca nu stiam ce zici, si daca nu se vedea ceva de noi inseamna ca nu se vedea de mai multi, si nu asta mi-a fost intentia sa blochez ceva

5.daca vine unu si imi trage o palma pe strada, eu trebuie sa intorc si celalat obraz sau sa las capul in jos si sa merg mai departe zicand:lasa ma , eu sa fiu sanatos nu? superior nu sunt si nici nu m-am considerat

6.20 de ani, student anul 2, zi...si atat ca ajunge

7.normal ca o sa vin la finala si la alte meciuri, si o sa stau si langa tine daca e, pentru ca nu este nici o problema. nu cred ca sunt nesimtit pentru ca iti dau un raspuns la ''pisalai''

8.sunt interzis, am abonament,si de mult vreau sa fac o deplasare dar nu am cu cine pentru ca nu sunt in vreo bridada si nu cunosc multa lume care face deplasari, iar daca se poate sa merg cu voi cu cea mai mare placere, iar treaba cu parintii, sunt major.

:ce_oameni:

haideti mai fratilor ati vorbit mai mult despre "pisalaul" ala de cat de Steaua. Ce mare tam tam, doi insi stateau aiurea-n patinoar si cineva le-a spus sa-si miste curu ca nu se vede un steag, mama ce tragedie, tre sa facem acuma caz de asta.

albanezule

daca imi permiti un sfat, nu te mai obosi tata cu din astia, ei nu realizeaza anumite lucruri cand li se spune clar in fata, ce pretentii sa ai de la ei.

stiu..dar tot sper ca pot face lumea sa gandeasca altfel..

Se va rezolva ...Mare pacat ca nu reusim sa respectam anumite indicatii primite de la cei mai mari.

Din partea mea s-a rezolvat dar vad ca sunt altii care continua sa ne critice, in masura fiind doar ce-i care au fost acolo.

Pana la urma plecasem de acolo dar nu stiam de ce pentru ca pur si simplu nu ni s-a spus, ce nu intelegeti? Ni s-a urlat, gestionat, pana mea, eu de unde sa inteleg asemenea gesturi? Daca stiam imi ceream si scuze, si nu a fost creat un incident pentru ca nu am comentat ci doar ne intrebam ce am facut de se uita toata lumea si tipa la noi.

In fine, ne vom vedea la urmatorul meci cu ungurii, si sper sa se uite acest...nici nu stiu cum sa il numesc. Daca albanezul mai are ceva sa imi zica sa imi trimita un pm pentru ca nu are rost sa umplem acest topic cu prostii.

hai lasa'ti vrajeala si vorbiti de hockey , filme, poze, etc ?? nimic ? chiar nimeni nu a filmat ??

daca nu ati inteles in momentul respectiv ce vi se cerea, puteati sa veniti mai aproape de cei care va reclamau anumite chestii si sa-i intrebati care e nemultumirea lor. consider ca ar fi fost o forma mult mai normala de dialog, decat sa lansati aceste nemultumiri pe net.

1- cantitate multa , calitate diminuata datorita unora care vin sa-si faca poze sa vorbeasca de p**de in loc sa cante etc .de inteles doar a fost intrare libera.cu siguranta sambata va fi altfel

2- sunt de acord cu albanezu in privinta cantecelor care nu prea au rost la hochei cel putin la meciul de ieri treceti batalioane pai e un remember ujpest sau un coming soon ungurii din ciuc si era o pregatire ? ce naiba

3-bogdanbog tu ai umplut sectiunea asta cu prostii fiind primul care a postat .chestiile alea le vorbesti acolo nu pe forumuri pari genul care poate articula mai mult de 2 cuvinte deci sunt sigur ca te-ai fi inteles cu baietii daca erai mai atent cand vorbeau cu tine.mai mult respect( cuvant foarte des folosit in ultimii ani) fata de ei pentru ca merita si o sa vezi ca lucrurile vor sta altfel.

@the foxes

Am umplut-o deoarece mi s-a raspuns intr-un mod jignitor, eu neavand de gand sa mai postez daca mi se spunea cine era baiatul acela si ii trimiteam un pm ca sa aflu care a fost treaba.

Eu nu am de gand sa intru intr-un conflict cu nimeni ca in polemica deja am intrat, iar la meciul de sambata poate am sa dau de albanezul si o sa rezolvam treaba nefiind nici un fel de problema. Daca nu aveam respect pentru ei poate le raspundeam in alt mod, dar nu am facut-o, iar cand am intrebat 'de ce?' mi s-a raspuns cum mi s-a raspuns: voi 2 plecati la tribuna ca asa vreau eu.

Edited by bogdanbog

acum serios bogdanbog,chiar iti meriti capacele de rigoare la cat de prost postezi pe aici.

albanezul a incercat sa fie finut dar n-are cu cine,tu continui pe un ton nesimtit.

ar fi trebuit sa traiesti vremurile anilor '90 prin peluza ca umpleai forumul cu reclamatii dupa fiecare meci...sa vezi atunci cum era sa iti fure fularul de la gat,sandwichul din mana sau sa te capaceasca cu adevarat ca nu canti suficient de tare,nu mustrari si rugaminti cum te-au luat baietii pe aici.

prea sunteti fetite unii dintre voi,dar sper sa nu fi reprezentativ pentru generatia care imi place sa cred ca vine din spate.

copile ai demonstrat lipsa de respect atat in patinoar cat si aici pe forum..prin posturile tale.uita-te pe la pagina 24-25..sa vezi la ce ma refer ca ai memoria scurta..

si dupa cate se pare..ma refer aici la numarul de postari,ori esti vreun suporter recent(desi tu zici ca ai 20 de ani dar in fine),ori esti cioara,sau caine.oricum ar fi ai merita un ban,nu pentru cum ai vbit despre mine si tovarasul meu,ci pentru cum gandesti in general.asa ca propun ban permanent pentru tine.

p.s.sper ca majoritatea celor de aici stiu ca la un meci la care intrarea este gfratuita,pot intra toti dubiosii,si daca nimeni nu te stie,atunci nu vad ce ai cauta aici..

ce e si mai dubios,este ca ataci oameni de brigazi pe forumul pe care stii sigur ca sunt sanse ca ei sa intre,deci cat de retardat trebuie sa fii?

asa ca rugamintea mea si a lui Sile.."ala gras,plm.."ban pentru userul asta destept.

Edited by albanezul

daca nu ati inteles in momentul respectiv ce vi se cerea, puteati sa veniti mai aproape de cei care va reclamau anumite chestii si sa-i intrebati care e nemultumirea lor. consider ca ar fi fost o forma mult mai normala de dialog, decat sa lansati aceste nemultumiri pe net.

tu vorbesti? :D

asa ca rugamintea mea si a lui Sile.."ala gras,plm.."ban pentru userul asta destept.

Pentru ce? discutia o purtati in continuare pe privat...

Putem discuta doar despre hochei? Multumesc :D