Dragoshel

Steaua - Napoli 3-3 (3-1)

536 posts in this topic

Ba ce pusca mea se arata unii pe-aici indignati ba ca au fost egalati, ba ca a luat Pantelis rosu, ba ca am aratat iar ca o echipa mica! Pana una alta am uitat ca astia au fost penibili cu Otelu, cu aia din B si cu altii si vor fi si in continuare! DA, tot ei! Degeaba a jucat Banel azi decent, degeaba a dat-o Tanase de la patruj de metri (intamplator bineinteles) pentru ca singurul gol adevarat, sincer si frumos a fost cel al lui Kapetanos! De ce? Pentru ca a venit dintr-o atitudine de invingator, la 2-0, cand romanii o lasa mereu moale si se multumesc. Acum ca a luat rosu pentru un cot pe care si-l dau si copiii in curtea scolii, de la un arbitru care s-a pisat pe o natie intreaga e cu totul altceva. Pe cine surprinde faptul ca Lacatus e la fel de mic ca antrenor ca si acum 1-2 ani? Pe cine surprinde ca echipele romanesti se baga cu curu-n poarta ca ultimii lasi? Ar trebui sa ne gandim la Banel care a gasit scuzele pentru meciul de azi : echipa mare, jucatori mari, salarii mari! Asta ar trebui sa ne doara! Si pe urma modul in care ne trateaza strainii! Incepand cu arbitrii si terminand cu adversarii! Atat jocul, cat si arbitrul au reprezentat motivele unui semiese. Dar la noi observ ca pana si a-i injura si critica pe altii care nu tin de bucataria interna a ajuns un lux. Ala, repet, s-a pisat pe noi toti si a tinut mortis sa egaleze Napoli. Iar singurul argument plauzibil pe care il am e ca la 3-0 s-a speriat sa nu se faca macaronarii de ras si a gandit ca mai bine echilibreaza putin balanta si il da afara pe Kapetanos. O natiune mandra si respectabila nu-l lasa sa iasa intreg de pe stadion.

Pana una alta hai sa mai distrugem un jucator, pe Kapetanos, alaturi de amatorii din presa, avizi de scandaluri.

Latovlevici, Nicolita, pana si Duckadam, alaturi bineinteles de maestru cacareaza, considera ca din cauza eliminarii ne-au egalat. Dupa meciul de la Madrid i-au dat banderola unui tigan borat care ne-a omorat meci de meci cu floricelele lui si acum dupa ce ca asta i-a dus in spate anul trecut si e unul din motivele pentru care joaca alaturi de Napoli, acum il iau la **** ca vezi domne i-a dat unuia un cot. Imi pare rau ca nu i-a rupt mufa de tot.

Ce s-ar fi intamplat daca in locul lui era tocmai Nicolita? Ii mai dadeau inca o banderola?

Edited by cristian014

Acum am ajuns de la stadion..A fost superrrrr :steag_cruce_invers:

Pacat de jigodia aia de arbitru,oricum am demonstrat ca suntem echipa adevarata....Cred ca nu mai aud pe nimeni acum ca il critica pe Banel !!!

FORZA Steaua!!! :steag_cruce_invers: FORZA Banel NICOLITAAAA !!! :steag_cruce_invers:

Asta era, arbitrul. Nu ca dupa al 3-lea gol nu au mai jucat nimic si s-au retras. Daca batea FC b.ecali erai ud tot acum.

Ai fost atent la ce am scris?Arbitrul a fost un nenorocit,este clar,dar sunt si alte cauze.Problema este la mansarda vezi Lyon,Boro avem antecedente.

Are nea 'Marius partea sa de vina-a gresit ca s-a retras,a gresit ca atunci cand am ramas in zece la cornerele noastre n-a adus fundasii centrali si pe Ricardo in careu la fazele fixe,a gresit ca a preferat sa dea mingea adversarului si sa se apere pe doua-trei linii in loc sa incerce macar o posesie pasiva,chiar sa micsoreze ritmul de joc ,nu sa joace pe contre Napoli.

ps-pana la ocaziile lor de la min 80 spre final a fost bara lui Banel si dodel si ocazia important a lui Apostol cand noi puteam inchide jocul.

benlinho_16

Daca as fi fata in fata cu tine, cu greu m-as abtine sa nu iti dau un sut intre picioare. Tiganul ala borat pe care il pupi tu in fund a fost cel mai slab de pe teren. A dat numai pase la adversar si a pierdut mingi aiurea. Daca ai bun simt si chiar esti stelist, cere sa iti schimbe un admin usernameul si schimba poza de la avatar.

Ba ce pusca mea se arata unii pe-aici indignati ba ca au fost egalati, ba ca a luat Pantelis rosu, ba ca am aratat iar ca o echipa mica! Pana una alta am uitat ca astia au fost penibili cu Otelu, cu aia din B si cu altii si vor fi si in continuare! DA, tot ei! Degeaba a jucat Banel azi decent, degeaba a dat-o Tanase de la patruj de metri (intamplator bineinteles) pentru ca singurul gol adevarat, sincer si frumos a fost cel al lui Kapetanos! De ce? Pentru ca a venit dintr-o atitudine de invingator, la 2-0, cand romanii o lasa mereu moale si se multumesc. Acum ca a luat rosu pentru un cot pe care si-l dau si copiii in curtea scolii, de la un arbitru care s-a pisat pe o natie intreaga e cu totul altceva. Pe cine surprinde faptul ca Lacatus e la fel de mic ca antrenor ca si acum 1-2 ani? Pe cine surprinde ca echipele romanesti se baga cu curu-n poarta ca ultimii lasi? Ar trebui sa ne gandim la Banel care a gasit scuzele pentru meciul de azi : echipa mare, jucatori mari, salarii mari! Asta ar trebui sa ne doara! Si pe urma modul in care ne trateaza strainii! Incepand cu arbitrii si terminand cu adversarii! Atat jocul, cat si arbitrul au reprezentat motivele unui semiese. Dar la noi observ ca pana si a-i injura si critica pe altii care nu tin de bucataria interna a ajuns un lux. Ala, repet, s-a pisat pe noi toti si a tinut mortis sa egaleze Napoli. Iar singurul argument plauzibil pe care il am e ca la 3-0 s-a speriat sa nu se faca macaronarii de ras si a gandit ca mai bine echilibreaza putin balanta si il da afara pe Kapetanos. O natiune mandra si respectabila nu-l lasa sa iasa intreg de pe stadion.

Pana una alta hai sa mai distrugem un jucator, pe Kapetanos, alaturi de amatorii din presa, avizi de scandaluri.

Mai omule, dar eu il aparam pe Kapetanos atunci cand am adus vorba de ce facea Tudorel Stoica!

Bai ma lasi, pentru mine acest 3-2 nu insemna nimic. Maine tot Oierul era acolo si se pisa pe istoria noastra si Lacatus tot o sa zboare peste cateva etape. Ar fi fost un mic episod fericit intr-o perioada MIZERA de 5 ani de zile, din toate pc de vedere.

Eu am zis unui prieten inca din min 70 ca meritam sa fim egalati pentru ca Steaua nu jucase NIMIC timp de 20 de minute, si culmea este ca a ramas asa pana la final, jucand NIMIC. Probabil am avut gura de aur pentru ca in min 73 ne-am luat o boaba de toate frumusetea. Spre deosebire de voi eu vreau ca Steaua sa castige si sa joace fotbal, poate sunt prea pretentios. Sa ma uit la Steaua cum ii tremura chilotii 40 de minute nu ma gadila din pc de vedere fotbalistic. Asta a fost inca un boro.

Apropo, tu ce ziceai daca ne bagau macaronarii macar doua dintre cele patru ocazii imense din ultimul sfert de ora?

Uite ca a cincea a intrat.

Am jucat ca niste tigani in a doua repriza si ne-am inecat ca Nicolita la mal.

Am meritat tot ce ni s-a intamplat.

Au avut si ei patru ocazi imense da si noi am avut 2 bari si un sut putin pe langa bara.

Daca marcam noi si castigam pun pariu ca sareai in sus acum de fericire (si eu faceam la fel)

Dar na acu ca am facut un egal zici ca meritam.

Pai daca aveam sansa,noroc bagam si noi mai multe,si la ei era tot la fel cu sansa si norocu.

Eu cred ca Steaua merita victoria(parerea mea).

Ma rog,asta e.

Ah inca ceva ce a facut Nicolita prost in meciu asta?

A dat niste pase foarte bune,pune suflet,alearga noi nu apreciem asta.

Acum toti o sa sariti pe mine si o sa ziceti ceva de genu:

"Du-te ma cu tiganu tau".

Tiganu asta cum e numit de uni e de 5 ani in Ghencea a suferit a trecut printro pasa proasta.

Daca nu da goluri din foarfece sau are tehnica lu Ronaldinho nu inseamna ca e un terminat.

In a 2-ua repriza am jucat prost dar sa fim seriosi italieni sunt mult peste noi la valoarea jucatorilor.

Hamsik ala am auzit din presa ca e estimat la 50 mil de euro.

Laso naiba cam atat costa tot lotu nostru.

Si cavani un jucator exceptional..

Cam asta e...ce a fost a trecut,vorbele sunt de prisos.

observ ca aici pe thread lumea e mai deschisa la creieri decat in comentariile de la articol.

se pare ca usor-usor intelege lumea cu "e bun si locul 2"-ismul becaliot a macinat identitatea clubului nostru.

stati sa vedeti chinurile tradatorului l.acatus cu sportul, si evident o sa dea vina pe oboseala, pe starea psihica pe teroristii din AISS.

asta nu e Steaua. Steaua suntem noi.

Mai moare cineva de draci? Ca eu mor...

Arbitru ca arbitru, da mai da-l in poarta lui Tatarusanu de jegos..

Eram ABSOLUT SIGURA:| in minutul 94 ca o sa fluiere abia dupa ce aia vor baga mingea aia in poarta :-j

nenorociti dom'le, nenorociti

Mai omule, dar eu il aparam pe Kapetanos atunci cand am adus vorba de ce facea Tudorel Stoica!

Nu m-am referit la tine. Nici nu stiu ce ai scris.

Ma doare sa vad ca Steaua a fost egalata ... A luptat si toti jucatori au dat veatza pe teren pacat ca ALBITRUL :death::ce_oameni: ( mult zis ) POLONEZ a facut cea ce a facut .... ah ce imi vine sa il bat omor pe albitru :chair: Forza steau :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers: Ma bucur ca totusi Steaua a jucat Fotbal si sper ca si in campionat sa joace si daca joaca cum a jucat astazi o sa i-a si titlul si o sa se si califice in Primavara Europeana

**** napoli! Fucking thieves! Little bitches who can't play football. **** napoli and **** all gay italian motherfuckers!

benlinho_16

Daca as fi fata in fata cu tine, cu greu m-as abtine sa nu iti dau un sut intre picioare. Tiganul ala borat pe care il pupi tu in fund a fost cel mai slab de pe teren. A dat numai pase la adversar si a pierdut mingi aiurea. Daca ai bun simt si chiar esti stelist, cere sa iti schimbe un admin usernameul si schimba poza de la avatar.

Am inteles ca si comentatorii de la Pro TV au spus ca a fost cel mai bun de pe teren...

Sau tu, ca redactor pe internet, vezi mai bine jocul? :thumbdown:

Mars ma!Esti penibil!

Haules baules, cum ii mai iei apararea tiganului tau acum? A dat toate pasele la adversar, a trimis mingi in aut aiurea, a pierdut tot ce a primit si nu a realizat decat o bara tot meciul. In rest ce a facut tiganul tau? A, da, l-a scapat pe italianul ala din marcaj la golul 1 al lor. Statea si se uita cum dadea ala gol.

Ala e tiganel triciclita!

Banelinho

Dobitocii aia de la Pro TV pot sa spuna ce vor, lumea a vazut ce a jucat tiganul. Mai bine zis ce n-a jucat.

Ca nu a jucat nimic. A fost cel mai slab de pe teren.

Aaa... ca protevistii promoveaza tiganii, ca dau emisiuni numai si numai cu tigani, ca promoveaza manelismul si prostia si tigania, atunci nu ma surprinde ca il pupa in cur pe Nicolita.

Daca nu era bonfim sa tina partea dreapta, acolo era bulevard.

Edited by Adrian

benlinho_16

Ai grija cum vorbesti ca ii iei apararea lui kapetanos si pe Banel care ii de o viata la Steaua si care fuge tot meciul; si in min 75 fuge dupa o minge care pare imposibil de scos .... Si de radut ce zici la faza care o primit o pasa si nici nu o fugit spre ea?

Edited by MoWeed
Crima impotriva limbii romane

Sper ca v-au placut imaginile cu Domnul Oierul aplaudat la iesirea din stadion. Cam asta inseamna egalul scos de Steaua. O mare gura de oxigen pentru Domnul Oier.

Nu mai am eu sentimente ? Sau o fi din cauza infectului de Creditor? Singurele trairi pe care le-am avut au fost niste crampe la stomac din cauza unor fulgi de porumb. Din cauza asta nu am prins primele 15 minute.

Ce mi-as dori sa plece mai repede Ciobanul sa ma intorc in Ghencea.

-ma ai grija cum vorbest ca ii ei apararea lui kapetanos si pe Banel care ii deoveata la Steaua si care fuge tot meciu si in min 75 fuge dupa o minge care pare imposibil de scos .... Si de radut ce zici la faza care o primit o pasa si nici nu o fugit spre i-a

Tu in ce limba vorbesti?

Subscriu, tiganu' cel mai slab de pe teren. Bine ca a tinut Bonfim flancul drept.

Kapetanos e fotbalist bai dilimane!

Ala a tras Steaua dupa el tot sezonul trecut. Daca nu era el, acum tu te uitai la Manchester City - Juventus, nu la Steaua - Napoli. A dat-o in bara, a fost fraier si a luat rosu, asta e, ii dai amenda de sa il usture curu cateva luni. Dar tiganul ala borat a jucat doar pentru adversari. La ala ce sa ii faci? Pe ala il dai afara daca esti profesionist, nu il tii in echipa si pe Szekely il trimiti la satelit doar pentru a-i face lui loc.

Mars ma!Esti penibil!

Lasa-i..n-are niciun rost...

Probabil ca si el si altii ca el simpatizeaza cu Steaua,dar CONDITIONAT !!!Adica daca e un anume patron ei nu mai tin cu Steaua in niciun meci pana nu pleaca ala,chiar daca asta ar dura si cateva zeci de ani.Daca joaca un jucator care le e antipatic ei vor sa bata Steaua,dar jucatorul ala e prost indiferent daca da si golul victoriei,ca asa vor ei...

Pai pe mine nu ma intereseaza cine e la Steaua sef...din partea mea sa vina si Hitler cu Stalin din iad sa fie patroni...eu voi sustine echipa NECONDITIONAT :steag_cruce_invers:

Lasa-i..n-are niciun rost...

Probabil ca si el si altii ca el simpatizeaza cu Steaua,dar CONDITIONAT !!!Adica daca e un anume patron ei nu mai tin cu Steaua in niciun meci pana nu pleaca ala,chiar daca asta ar dura si cateva zeci de ani.Daca joaca un jucator care le e antipatic ei vor sa bata Steaua,dar jucatorul ala e prost indiferent daca da si golul victoriei,ca asa vor ei...

Pai pe mine nu ma intereseaza cine e la Steaua sef...din partea mea sa vina si Hitler cu Stalin din iad sa fie patroni...eu voi sustine echipa NECONDITIONAT :steag_cruce_invers:

Da-i bah drumu` de aici!

Edited by dayra

Pai de unde stii ma tu ca sunt in iad? :)) Si daca ar veni Adolf la Steaua patron nu l-as vedea prea bine pe idolul tau. Conflict de interese, desteptule! :D

Banelinho, nu vorbi tu despre mine ca nu ma cunosti. Mai bine zi-ne de ce a fost Banel un jucator excelent in meciul de azi.

Au avut si ei patru ocazi imense da si noi am avut 2 bari si un sut putin pe langa bara.

Daca marcam noi si castigam pun pariu ca sareai in sus acum de fericire (si eu faceam la fel)

Dar na acu ca am facut un egal zici ca meritam.

Pai daca aveam sansa,noroc bagam si noi mai multe,si la ei era tot la fel cu sansa si norocu.

Eu cred ca Steaua merita victoria(parerea mea).

Ma rog,asta e.

Ah inca ceva ce a facut Nicolita prost in meciu asta?

A dat niste pase foarte bune,pune suflet,alearga noi nu apreciem asta.

Acum toti o sa sariti pe mine si o sa ziceti ceva de genu:

"Du-te ma cu tiganu tau".

Tiganu asta cum e numit de uni e de 5 ani in Ghencea a suferit a trecut printro pasa proasta.

Daca nu da goluri din foarfece sau are tehnica lu Ronaldinho nu inseamna ca e un terminat.

In a 2-ua repriza am jucat prost dar sa fim seriosi italieni sunt mult peste noi la valoarea jucatorilor.

Hamsik ala am auzit din presa ca e estimat la 50 mil de euro.

Laso naiba cam atat costa tot lotu nostru.

Si cavani un jucator exceptional..

Cam asta e...ce a fost a trecut,vorbele sunt de prisos.

Prieten las-o mai moale, scorul e echitabil. E cam aiurea modul in care am fost egalati dar daca o luam dupa ocazii si dupa fotbalul jucat 3-3 e ok. Sa zicem mersi ca nu am luat bataie.

Steaua a jucat fotbal in prima repriza, Napoli in a doua. Arbitrul a influentat meciul dar nu decisiv. Chiar si dupa eliminarea lui kape am avut ceva tresariri. Insa din min 55 ne-am bagat CU CURUL IN POARTA, ca altfel nu am cum sa spun. Asta era o decizie proasta si daca aveam 3-0, dar in acel moment era 3-1 si adversarii aveau un om in plus. Cea mai buna aparare e atacul. Daca nu faceam ceva concret, macar aveam mingea si mai trecea timpul. Tot ce a facut Steaua din min 55 pana in min 97 a fost sa bubuie mingea si sa se retraga in transee. Nu stiu daca am avut 10 incursiuni in jumatatea adversa cu mai mult de 2-3 oameni. De faze nici nu poate fi vorba.

Deci, cum sa fie scorul inechitabil si de ce sa imi para rau de egal cand Steaua a jucat fotbal DOAR O REPRIZA? I-am zis unui prieten ca vom fi egalati pana la final si asta era in min 70. De ce? pentru ca vazusem ca nu jucam nimic timp de 20 de minute. Culmea este ca nu am jucat fotbal nici pana in min 97. Macaronarii astia au avut 4 FAZE IMENSE in ultimul sfert de ora, cand era 3-2. Daca erau mai pragmatici puteau sa ne dea macar doua boabe. La fel de bine puteam noi sa conducem cu 5-1. Deci 3-3 este echitabil.

Daca Steaua juca fotbal si era furata poate mai ma suparam. Insa cand vad ca echipa mea favorita sta in transee toate repriza secunda imi bag p**a in el de rezultat. Asta nu e fotbal.

Edited by predatorpulse7

Domnule arbitru din cauza ta am sport plasma la o caffena :) atat in zic daca team prins in seara asta in Bucuresti :) te-ai realizat . atat am vrut sa zic

Banelinho, nu vorbi tu despre mine ca nu ma cunosti. Mai bine zi-ne de ce a fost Banel un jucator excelent in meciul de azi.

Bai omule,de la a fi cel mai bun de pe teren cum zic niste jurnalisti care au comentat zeci de meciuri de Ch League si pana la a fi cel mai slab de pe teren cum ziceti voi e o diferenta f mare,incompatibila.Daca ar fi la examen s-ar recorecta lucrarile....

Eu va propun sa intrati pe gazzetta dello sport pe internet,sa cititi notele luate de fiecare jucator si daca Banel a luat cea mai mica nota,chiar si la egalitate cu alti jucatori,eu promit ca nu mai intru pe site-ul asta!!!

Problema voastra nu e ca nu v-ati pricepe la fotbal,dar vorbiti cu o ura care mai bine s-ar indrepta spre alte parti,de exemplu rivalii nostri.Stii cu ce mi se pare ca semanati? Cu niste pasari de prada care abia asteapta sa se arunce pe toti cei care sunt de alta parere...Pacat,pt ca voi nu o sa mai puteti tine niciodata cu Steaua in conditiile astea,v-a explicat si Ilie Dumitrescu de ce...