Sign in to follow this  
Followers 0
pcsbb

Bayern Munchen

149 posts in this topic

Echipa a fost fondată in 1900.Abia după al-doilea razboi mondial a reusit sa promoveze in prima divizie.

Bayern München este unul dintre cluburile sportive cu cele mai mari succese din istoria fotbalului,are la activ două Cupe Intercontinentale, 4 Cupe ale Campionilor Europeni, o Cupa Cupelor,o Cupa UEFA, 20 de campionate nationale si 13 ale Cupei Germaniei.Dintre cei mai reprezentativi jucatori:Franz Beckenbauer(sa spune ca ar fi unul dintre primii 3 din istoria fotbalului,dar lejer intre primii 5 :P ), Gerd Müller si Sepp Maier.

De cand am luat contact cu fotbalul 3 echipe mi-au ramas undeva in minte si poate in suflet.In primul rand Steaua,dupa aceea Barca si nu in ultimul rand Bayern,despre care toata lumea din jurul meu vorbea cu respect si astfel am ajuns sa nu doar sa simpatizez ci si sa imi pese de aceasta echipa.

Cel mai urat moment pentru mine legat de aceasta echipa,a fost finala Ligii din '99 cand diavolii au furat norocul bavarezilor si au dat 2 boabe in prelungiri.De-atunci astept crunta razbunare,tot intr-o finala :bananadance: .

Am auzit ca cine nu iubeste aceasta echipa,o uraste;o fi adevarat?!?

Salut man,tin sa te anunt ca si eu sunt si am fost fan Bayern Munchen,defapt,e mult spus fan,pur si simplu ,simpatizant.

Cred ca de la fifa si pesu` din copilarie mi se trage.

Acuma in UCL s-au calificat cam cu mult "bulan",dar oricum,Bayern ramane favorita mea din Germania.

Vorwarts !

Numai bine !

Bayern joaca astazi in campionat,pe Allianz Arena cu penultima clasata Freiburg,de la ora 19:30,ora Romaniei.

Ribery nu va fi folosit pentru a fi odihnit,dupa meciul cu Fiorentina.Vor mai lipsi Schweinsteiger suspendat,Hamit Altintop,din cauza gripei,Mario Gomez din cauza unei rupturi musculare,Demichelis inca se reface dupa o tripla fractura faciala dupa meciul Germania-Argentina,Lell este inca in programul de recuperare,fundasul stanga Diego Contento nu poate juca din cauza unei taieturi la genunchi de la meciul cu Koln.

Pentru pariuri : 1-1.15 x- 6.5 2-16 x2-4.6

Sper ca macar astia sa bata pentru ca dupa ce ne-am facut de ras acasa cu Otelul,nu mai vreau sa traiesc inca o dezamagire similara.

Edited by pcsbb

Unde putem vedea meciul ? Ca live sigur nu-l vad (adica,de pe Allianz Arena :confused: )

Btw,uite ca asta mi-a scapat...Diego Contento ? :whistle:

Forza Bayern !

Iti recomand niste site-uri unde poti vedea lista cu toate meciurile din aproape toate campionatele insemnate din Europa      fanfotbal.org    sau    sport-live.ucoz.com     sau livetv.ru    sau    livesport1.info        .Eu de pe astea urmaresc meciurile.

Merci mult de tot !

FORZA BAYERN !

Btw: Meciul cu javrele,unde-l urmaresti ?

Din pacate pentru mine situatia financiara nu imi permite sa merg pana la groapa aia imputita,desi sunt doar vreo 65-70 de kilometri,somajul nu te hraneste,nu iti plateste facturile,as vrea sa merg dar nu pot.

Din pacate o sa injur spurcaciunile rosii doar de la televizor,undeva singur pentru ca nu ma pot controla in preajma nimanui la un astfel de meci.Oricum asteptam vremuri mai bune cand o sa mergem din nou in Ghencea ca la noi acasa.

Echipa a fost fondată in 1900.Abia după al-doilea razboi mondial a reusit sa promoveze in prima divizie.

Bayern München este unul dintre cluburile sportive cu cele mai mari succese din istoria fotbalului,are la activ două Cupe Intercontinentale, 4 Cupe ale Campionilor Europeni, o Cupa Cupelor,o Cupa UEFA, 20 de campionate nationale si 13 ale Cupei Germaniei.Dintre cei mai reprezentativi jucatori:Franz Beckenbauer(sa spune ca ar fi unul dintre primii 3 din istoria fotbalului,dar lejer intre primii 5 :P ), Gerd Müller si Sepp Maier.

De cand am luat contact cu fotbalul 3 echipe mi-au ramas undeva in minte si poate in suflet.In primul rand Steaua,dupa aceea Barca si nu in ultimul rand Bayern,despre care toata lumea din jurul meu vorbea cu respect si astfel am ajuns sa nu doar sa simpatizez ci si sa imi pese de aceasta echipa.

Cel mai urat moment pentru mine legat de aceasta echipa,a fost finala Ligii din '99 cand diavolii au furat norocul bavarezilor si au dat 2 boabe in prelungiri.De-atunci astept crunta razbunare,tot intr-o finala :bananadance: .

Am auzit ca cine nu iubeste aceasta echipa,o uraste;o fi adevarat?!?

Felicitarile mele pentru topicul acesta.

Eu iubesc Bayern aproape la fel de mult ca Steaua, e singura echipa din fotbalul international cu care "tin". Iubesc Bayern din '97 pur si simplu plangeam cand pierdeau, eram foarte trist. Am asteptat finala din 99 de parca jucam eu, si acum tin minte cum topaiam prin casa, cum din 2 in 2 minute ma uitam la ceas, cum eram atent la superstitii sa nu fac ceva care credeam eu ca poate aduce ghinion.

Ce gol frumos a dat Mario Basler in minutul 5, eram atat de fericit ca vom castiga cupa, dar au inscris blestematii aia de englezi.

Pentru mine Oliver Kahn ramane jucatorul lor preferat.

Ma bucur s-aud ca esti "bavarez" "Le reseau pensant"...FORZA BAYERN !

Bayern a castigat in-extremis cu Freiburg prin golurile inscrise de Robben in minutele '76 (gol superb)si '83(penalty)unul dintre cei mai buni si mai in forma jucatori din Europa la acest moment.

Edited by pcsbb

Multumim pentru precizare,dar eu unul am vazut cate ceva pe net...Magistral Ribery :X !

Forza Bayern :steag_cruce_invers: !

fular-campionii

Vineri 19 martie va avea loc tragerea la sorti a sferturilor Ligii Campionilor.Sper ca Bayern sa pice cu TSk Moscova,cel mai usor adversar posibil,si in nici un caz sa nu pice cu Barca,o alta favorita a mea. :P

Tragerea la sorti pentru sferturile Champions League,a adus cel mai interesant meci,Bayern-Manchester,returul urmand sa se dispute pe Old Trafford.

Eintracht Frankfurt 2 - 1 Bayern Munchen

Tsoumou 87' / Klose 7'

Fenin 89'

Rasturnare mare.

Edited by RobYnho

Dupa prima repriza mi-a cazut netu' si n-am mai vazut nimic,Eintrachtul nu prea a jucat nimic sa anunte victoria asta,pacat. :thumbdown:

Ah ce bine imi pare ca a luat bataie :cursing:

Decat sa ma scoata la egal, mai bine ma scoate la infrangere.

Of cat de rau imi pare ca a pierdut Bayernul nostru, dar lasa ca ne va razbuna in Liga Campionilor cand ii va elimina pe englezi.

Ah ce bine imi pare ca a luat bataie :cursing:

Decat sa ma scoata la egal, mai bine ma scoate la infrangere.

la mine era ultimul meci care trebuia sa-mi iasa ~X( X(X(

Bayern joaca azi in Cupa Germaniei cu Shalke 04,de la ora 21:30 ora Romaniei,in semifinalele competitiei.

Edited by pcsbb

Este pe Sport 1? :hmmm:

Da, meciul e transmis in direct pe Sport 1.

Bayern-Stuttgart 1-2,cu golul doi marcat de Marica...Schalke e lider!

Maricaca a dat un gol fabulos :no: ,a reusit sa inscrie de pe linia portii,un looser mai norocos ca asta n-am vazut pana acu'.

Etapa viitoare e Schalke-Bayern,meci ce poate fi decisiv pentru titlu.