Maye

Echipa Nationala de Tineret (U21) a Romaniei

78 posts in this topic

Echipa nationala de tineret a Romaniei este aproape de castigarea grupei de calificare pentru Europeanul de Tineret 2011 din Danemarca.

In ultimul meci al grupei, baietii intalnesc Rusia la St Petersburg.

Scorul este 0-0 in minutul 33. Echipa nationala de tineret are nevoie de un egal pentru castigarea grupei.

LE : Ionita tocmai a fost eliminat.

LLE: 0-0 la pauza.

Edited by Maye

Ne aparam cu toti oamenii.

0-0 final.

Baietii s-au calificat de pe primul loc in grupa.

Urmeaza play-off-ul.

Nu vad mare diferenta intre generatia mare(de ratati) si generatia care vine din urma.

Intr-adevar,sunt cativa fotbalisti bunicei la sub 21,dar nu vad o schimbare adevarata de mentalitate.

Astazi am obtinut remiza si calificarea in cel mai pur stil romanesc,cu trageri de timp,aparare tip autobaza tot meciul,zvarcoliri pe jos pt faulturi inexistente si bineinteles mult noroc(vezi cele doua penalty-uri neacordate pt rusi).

Nu am sa apreciez niciodata o astfel de mentalitate.

Ionita este un fitos,nu are ce sa caute la Nationala.Nu a realizat nimic in fotbal,dar are aere de parca e buricul pamantului.

Andrei Ionescu a gresit toate pasele,a fost in plus pe teren.

Lung a fost cel mai bun jucator al Romaniei.

Spre bucuria noastra nu acest meci a fost reprezentativ.

Dar , Ionita ala nu are ce cauta la echipa nationala.

Spre bucuria noastra nu acest meci a fost reprezentativ.

Da,nu a fost reprezentativ.Avem circumstante :un om mai putin,egalul era de ajuns ,etc.

Totusi,rusii mi s-au parut de batut daca aveam o atitudine pozitiva.

Daca mergem tot pe jocul la ciupeala si la alibi nu o sa avansam niciodata!

Si mai ia in calcul ca jucatorii nostri isi vad cat de cat de treaba cat sunt modesti,cum ajung pe afara si dau de bani se vor transforma in Ionita.Si nu vor mai juca nimic.

Absolut de acord,

Calificarea in play off a fost adusa de cei ce inca mai joaca in tara.

Un Papp, un Gaman.

Sa speram ca vor ramane la fel, desi nu prea cred. Sper sa nu il vad pe rahatul ala de Ionita in Play off pentru ca nu ar merita distrusul.

Vineri va avea loc tragerea la sorti :

CAPI DE SERIE

SUEDIA

OLANDA

CEHIA

ROMÂNIA

ITALIA

CROAȚIA

SCOȚIA

URNA 2

GRECIA

ELVEȚIA

UCRAINA

SPANIA

ANGLIA

BELARUS

ISLANDA

De evitat Spania si Anglia.

Sper sa avem cat de cat sansa la tragere vineri...Ar fi ceva ca dupa atat timp sa ajungem iar la un turneu cu tineretul.

Nu-i rau. Ii putem bate pe englezi. Eu nu imi pot aduce aminte cand ne-au batut aia ultima oara. Asta pentru ca nu ne-au mai batut de vreo 30 de ani. Ii putem face pe micuti. Suntem favoriti!

Imi aduc aminte amicalul acela din Anglia scor 1-1. In multe momente s-a jucat foarte echilibrat. Tin minte ca a egalat Stancu dintr-o lovitura libera cu sansa. Englezii aveau multi jucatori cu nume precum Leroy Lita dar nu m-au impresionat.

Nicio sansa! Doar daca se accindeteaza vreo 20-30 jucatori de la ei. Mari valori noi nu avem. Singurii jucatori mai de Doamne-ajuta de la noi sunt Lung si Papp. In rest, o apa si-un pamant toti.

Nicio sansa! Doar daca se accindeteaza vreo 20-30 jucatori de la ei. Mari valori noi nu avem. Singurii jucatori mai de Doamne-ajuta de la noi sunt Lung si Papp. In rest, o apa si-un pamant toti.

stai linistit...anglia nu mai are echipa de acum 2 ani...cand jucau milner,lennon,campbell,derbyshire,hudlestone sau joe hart...

eu zic ca putem sa ii scoatem...avem echipa valoroasa...iar un avantaj este ca primul meci il jucam la ei acasa...

Exagerezi cand spui ca nu avem nicio sansa. Anglia nu e Spania. In preliminarii au batut chinuit in Macedonia(prin ultimele 5 minute, 2-1) iar Grecia i-a invins chiar in Anglia.

Preliminarii, grupa 9:

1. Grecia - 19puncte

2. Anglia - 17p

3. portugalia - 13p

4. Lituania - 5p

5. Macedonia - 2p

Grecia a terminat peste ei grupa de calificare...Micah Richards sau Wallcot sunt cei mai valorosi...in rest eu zic ca putem sa-i contra-caram...

Exagerezi cand spui ca nu avem nicio sansa. Anglia nu e Spania. In preliminarii au batut chinuit in Macedonia(prin ultimele 5 minute, 2-1) iar Grecia i-a invins chiar in Anglia.

mai bine jucam cu spania...la u-21 acum 1 an la european s-au facut de ras...nu au trecut de grupa...

Chris Smailling, Kieran Gibbs, Michael Mancienne, Micah Richards, Lee Catermole, Jack Rodwell (viitor jucator de baza in nationala mare), Jack Wilshere, Fabian Delph, Theo Walcott, Daniel Sturridge sau Daniel Welbeck. Pentru cine mai urmareste campionatul Angliei probabil stie ca jucatorii astia sunt mult peste ce avem noi.

Chris Smailling, Kieran Gibbs, Michael Mancienne, Micah Richards, Lee Catermole, Jack Rodwell (viitor jucator de baza in nationala mare), Jack Wilshere, Fabian Delph, Theo Walcott, Daniel Sturridge sau Daniel Welbeck. Pentru cine mai urmareste campionatul Angliei probabil stie ca jucatorii astia sunt mult peste ce avem noi.

Pai Mancienne nu e cn stie ce...este imprumutat de Chelsea peste tot in fiecare an, acum e la Wolverhampton,Lee Catermole este un jucator bun...la fel si jack Rodwell un lider in apararea lui Everton,de wallcot nu mai vorbim , danny wellbeck este si el imprumutat de Manchester,dar nu e cn stie ce,sturridge nu prea joaca la Chelsea, kieran gibbs la fel , nu prea joaca la united,fabian delph e in stilu lui villa care nu mai e super echipa din anii trecuti, chris smailling si wilshere rezerve pe la united , respectiv arsenal...

si acum sa incepm cu ai nostri : Lung Jr. este titular la Craiova si are un viitor frumos...am vazut ce poate in meciul cu Rusia, Papp si Gaman sunt cei mai bun tineri fundasi centrali din Romania care impreuna cu Gardos in fata lor defensiva este greu de batut,Rapa e dorit de Udinese si Genoa desi joaca la Otelul, Parvulescu a dovedit la Medias ce poate...sper sa isi revina din accidentare pana atunci,bicfalvi incanta de la meci la meci,Costea cel mic are valoare,Ganea s-a impus la Dinamo,Hora e si el acolo la CFR...iar Ionut Neagu este si el un jucator important la Otelul

La prima vedere sau mai bine zis pe hartie Anglia e favorita...dar englezii nu stiu ce ii asteapta...avem o nationala foarte buna...

Edited by bogdinho'

Iti dai seama ca toti tinerii aia care spui tu ca sunt doar rezerve/jucatori nefolositi etc, sunt REZERVE la Manchester UNITED/ARSENAL/Chelsea/TOTTENHAM etc, echipe de top din PREMIER LEAGUE, si tu ii compari cu niste jucatori titulari de la Craiova ?

Edited by Kellerman