Dragoshel

Unirea Urziceni - Steaua 1-0 (0-0)

315 posts in this topic

Adriane, termina, ca n-ai de unde stii daca a fost sau nu. Omul zice de o intamplare destul de adevarata (cu Pitestiul). Si aia nu o gasesti pe gugal.

Senzational!!! Ce ultras, domnule! Un exemplu de urmat pentru toti. Noroc cu goagla. Cum vorbeste el despre Jean, despre Marin, desi nu avea nici o legatura cu ei :)) si cu deplasari nu se ocupa. Genial!

p.s. Eu nu trebuie sa raspund la intrebarile tale. Pot sa iti raspunda altii despre mine daca ma pricep sau nu la respectivele sporturi. ;)

Tu ai deschis subiectul cu alte sporturi.Nu-i nicio scofala sa intru intr-o competitie cu tine.Am sa ma rezum sa-Mi exprim parerea despre subiectul in uz.Eu mi-am exprimat cateva opinii ,iar tu te-ai bagat in seama.Eu am sa-mi exprim o parere despre un subiect,iar tu iti vezi de treaba.

Referitor la deplasari,eu mergeam la meci cu masina ,jean si ai lui cel putin pentru pitesti mergeau cu trenul pe gaiesti -pitesti.Daca stau si ma gandesc bine voi sunteti urmasii lui Marin.El cu galeria lui stateau la Peluza Sud.Jean si ai lui au migrat la Nord.

Spune sincer,nu esti nepotul lu'Mrin?

Editat : Usurel, limbajul

Edited by andyro

Incepand de aici, orice nu are legatura cu Urziceni - Steaua va fi sters + warn pentru offtopic. Puteti continua discutia in alta parte.

Multumesc pentru intelegere.

Am sa-ti raspun pentru ca vad ca tu chiar crezi intr-un ideal.Asta cu Steaua Libera suna bine,dar Steaua nu trebuie sa fie neaparat libera,ci performanta,sa-si respecte blazonul si istoria,sa castige trofee.Acestea sunt asteptarile mele de la Steaua.O Steaua Libera si NEPERFORMANTA nu ma incalzeste cu nimic.Generatia 86 crede-ma n-a fost libera deloc,in comunism totul era controlat,chiar revoltator.Steaua 86 a fost performanta a castigat trofee,singura libertate in aceea perioada a fost bucuria si posibilitatea sa merg la otopeni sa-i astept pe baieti(aveam 15 ani)sa vina cu trofeul.Iti respect ideaul,dar ma tem ca este unul desuet.

eu sunt curios sa-mi explici si mie cum vezi tu "performanta" si "Becali" in aceeasi fraza... pentru ca nu il recomanda decat presupusa avere. in rest este un mare zero pe linie: si-a falimentat toate afacerile, clubul e plin de rude pricepute si incompetenta lui nu se opreste aici...

oricum, mi-ai confirmat cele spuse in mesajul anterior. si partial poate ai dreptate. tot ce e posibil ca ideile bazate pe onoare, corectitudine si alte cateva cuvinte goale, sa nu fie in ton cu vremurile astea... dar ar trebui sa intelegeti ca pentru unii conteaza si cum realizezi acele performante. iar daca noi suntem mai fraieri si idealisti, atat timp cat luptam pentru un scop bun, nu vad de ce ar trebui sa ne impiedicam mai mereu de voi...

Edited by joseph

chiuule..le stie gugal nu? la 8 ani jucam fotbal cum jucai tu la 21. nu-ti mai da cu parerea despre nimeni.

Imi cer scuze n-am vrut sa-l jignesc,dar daca te uiti si la limbajul folosit de el......Eu n-am facut decat sa ripostez.

Razbunarea e arma prostului.

Edited by Kellerman

Adriane, termina, ca n-ai de unde stii daca a fost sau nu. Omul zice de o intamplare destul de adevarata (cu Pitestiul). Si aia nu o gasesti pe gugal.

Eh, trebuie goagla cand stai cu prietenii tai stelisti la povesti si ei iti spun ce si cum? Nu cred.Si eu am zeci de povesti din astea. Si stii foarte bine ca nu am participat la nici una din acele actiuni. Mi-e greu sa mai imi fac un cont, sa ascund varsta si sa ma dau batranul batranilor? Nu cred.

Domnisoruleq

Steaua mai are si alte sporturi. De exemplu judo, tir, ciclism sau karate. Are rost sa te intreb daca stii ce inseamna un wazari?

Tu nu ti-ai exprimat, prietene, cateva opinii. Tu ai sarit sa te dai mare ca esti mai in varsta decat cei cu care discutai, varsta fiind argumentul tau suprem.

Te-ai mai apucat si sa jignesti oameni, i-ai luat de sus, desi habar nu ai despre ce vorbesti.

"Copii din AISS de 23-25 de ani" - Baiatule, daca te-ai fi informat corect, ai fi aflat ca in AISS nu sunt doar copii sau ultrasi. Numai ca e prea greu pentru tine sa pricepi unele lucruri.

Ori discutati despre meci, ori inchid topicul, pentru ca din ce vad in ultimele postari, discutiile despre Urziceni - Steaua s-au cam terminat.

eu v-am rugat sa nu mai fiti offtopic. Momentan doar sterg posturi. Daca vreti si sanctionari ridicati 2 degete.

Bai, insetatilor de putere, nu vedeti ca topicul e mort de cateva zile?

Ce meciuri mai vreti sa fie comentate aici? Lasati discutiile sa mearga ca nu moare nimeni si nu mai stergeti comentarii. Dati warnuri daca se ajunge la jigniri grave, nu la ironii.

Discutam, care e problema? Discutiile au plecat de la meciul Urziceni - Steaua.

Pana la urma, unde vreti sa purtam discutiile astea? Pe un topic activ, de ex cel al lui Liverpool?

Edited by Adrian

N-am auzit pe unul sa spuna :in opinia mea pentru infragere este vinovat..........

Acum sa nu incepeti cu Dodel,Banel sau Jiji oieriiiiii.....

Eu spun clar Ilie a GRESIT fff.grav.Niciun antrenor de pe lumea asta,n-ar fi bagat in teren jucatori care au facut o jumatate de antrenament cu echipa.Pana in iarna din lotul Urziceni,n-ar trebui sa joace titulari mai mult de trei jucatori.Daca schimbi de duminica pe joi 6-7 jucatori adio echipa competitiva.Steaua nu este gradinita de antrenori,la Steaua se doreste performanta.

Este fricos,neexperimentat,infatuat ,vorbeste mult,lauda excesiv unii jucatori in detrimentul altora.Cu Ilie nu vom reusii sa valorificam un lot destul de competitiv pentru Romania -competitie interna.

@Adrian erai primul care dadea report la off-topicuri. Acum sunt bune...Si nu o baga pe aia ca e topicul mort. Offtopicul e la fel peste tot.

@Bogdan si tu esti off topic pentru ca puteai sa transmiti asta in privat catre Adrian,parerea mea.

DOMNULQ vedeti ca a folosit expresii foarte aiurea, asa ca mai intai sa invete sa se exprime si dupa sa dea lectii cuiva ca asa cum nu il trag eu de sireturi astfel nici el nu tre' sa ma traga pe mine legat de cine,ce si cum mi-a povestit,invatat,etc!bine,tinerii sa poarte respect dar cand un "batran" iti arunca anumite cuvinte grele,ai o limita,o duci,suporti dar pana cand?!mai bine ti-ai vedea de locul tau in tribuna DOMNULQ si ai face curatenie pe acolo decat sa-i certi pe x,y,z.

bai, dar care stiti faza aia cu jean pe giulesti cand a plecat cu salvarea ca si-a scrantit glezna si dupa era in fata la stadion asteptand batalioanele ce veneau acasa din tiganie?!

Dorule,eu sunt ala ma pe care nu-l stii tu niciodata!

vinovati pentru esecul de la Urziceni sunt finantatorul si antrenorul!

p.s. mai tare decat gugal e tanti vichi,asta daca nici la o anumita varsta nu o stii inseamna ca ai trait degeaba! :console:

Dadeam report la offtopicuri care aveau loc intr-un topic activ. Daca se apuca lumea sa vorbeasca despre Stele pe topicul Steaua - Victoria Branesti, topic care e parasit de cateva saptamani, le dai ban? Hai nu exagerati acum.

faza e ca toate se leaga. 1.comportamentul lu Gigi VOSTRU si fanilor lui(sa le-o trag la papacioc) 2.declaratiile lu Ilie , a jucatorilor si in primul rand a ciobenului ala! 3. Unirea are nevoie de puncte sa nu se duca dracu in B , Gigi a luat jucatori de la Urziceni si sigur a facut un pact cu Bocsaru sa ii dea meciurile Tur/Retur. Parerea mea!

daca e ceva ce ma face sa cred ca a fost un aranjament este setea de bani a gibonului. daca a pariat cate 50.000 euro la fiecare firma de pariuri, ca bate Unirea, a scos ceva... si asta m-ar intrista enorm!