Dragoshel

Unirea Urziceni - Steaua 1-0 (0-0)

315 posts in this topic

Pierdem din cauza arbitrilor acum ,nu?

Suntem penibili, am ajuns sa gasim astfel de scuze. Arbitrajul a fost bun, hent nu a fost, a fost o atingere INVOLUNTARA ,deci nu inteleg ce te nemultumeste.

In orice caz, nu meritam victoria in aceasta seara la cum jucam.

DOMNULQ este exemplul perfect pentru notiunea de "stelist adevarat"...dupa faza cu Banel Nicolita acum dezvolta teoria conspiratiei in materie de arbitraj!de altfel era de asteptat ca apar scuzele dar sa fie atat de penibile?!draga domnule sa stii ca stelismul presupune nivelul la care nu mai arunci cu scuze gen ghinion,arbitraj,lipsa de omogenitate sau accidentari,asta daca vrei sa intelegi ceva!cat despre cei din club mai bine ar pleca cu totii si s-ar implica mai mult in afacerile lor pentru ca este clar ca la fotbal nu prea se pricep...poate doar "pe partea economica"!Steaua nu mai deranjeaza pe nimeni de ceva vreme,cat de orb poti sa fii?!

chiar ati vazut ca pana si Barcelona joaca de zici ca-i Steaua!nu mai vorbim de Milan,Benfica care tin pasul cu echipa ciobanului.pana si Roma sau Man Utd sunt pe aceeasi linie!oare Guardiola sau Ferguson picteaza precum Ilie?! :hmmm:

Edited by Andrei*

Baietii colorati rad in poza si ceilalti stelisti adevarati nici nu au forta sa mai srtige :wall: inca un motiv sa alegi sudu:

Liber traiesc,liber sa spun ce gandesc, liber sa fiu ultra , Peluza Sud Steaua

Daca va zice ceva.

Edited by ANC

DOMNULQ este exemplul perfect pentru notiunea de "stelist adevarat"...dupa faza cu Banel Nicolita acum dezvolta teoria conspiratiei in materie de arbitraj!de altfel era de asteptat ca apar scuzele dar sa fie atat de penibile?!draga domnule sa stii ca stelismul presupune nivelul la care nu mai arunci cu scuze gen ghinion,arbitraj,lipsa de omogenitate sau accidentari,asta daca vrei sa intelegi ceva!cat despre cei din club mai bine ar pleca cu totii si s-ar implica mai mult in afacerile lor pentru ca este clar ca la fotbal nu prea se pricep...poate doar "pe partea economica"!Steaua nu mai deranjeaza pe nimeni de ceva vreme,cat de orb poti sa fii?!

chiar ati vazut ca pana si Barcelona joaca de zici ca-i Steaua!nu mai vorbim de Milan,Benfica care tin pasul cu echipa ciobanului.pana si Roma sau Man Utd sunt pe aceeasi linie!oare Guardiola sau Ferguson picteaza precum Ilie?! :hmmm:

Eu,ti-am spus ca la faze aproape identice pentru Rapid s-a dat 11m ,iar pentru Steaua nu.Bai baiatule,ce inseamna pentru tine o echipa care joaca fotbal?Ce parametrii in afara de valoare ies in evidenta la o echipa?Cand vorbesti de o echipa orice detaliu conteaza.Toate detaliile mici sau mari trebuie sa fie gestionate de antrenor,conducere tehnica si administrativa.

Eu am spus ca pentru infrangerea de aseara PRINCIPALUL vinovat este antrenorul nu arbitrajul.Arbitrajul ostil poate conta si pentru o echipa ca Barca cand exista un echilibru valoric evident intre doua echipe(nu a fost cazul aseara intre Steaua si Uriziceanca).La meciul gaz-metan-rapid daca rapidul nu primea 11m ,probabil meciul curgea spre 0-0 si rapid avea acum 12 p nu 14p!Steaua, asa prost cum a jucat daca primea 11m(clar in opinia mea!) probabil termina la egalitatea si avea acum 15 p.

Deci se putea ca Steaua sa aiba acum 3p avans in fata rapidului,lucru f.important intr-o competitie de durata in care orice punct conteaza!

Probabil n-ai urmarit campionatul italian,sa vezi ce ''spectacol''oferea Mourinho cu privire la arbitraje sau Galliani!?

In concluzie ''Ilie Respect''este vinovat pentru esec,dar s-ar putea ca intr-un meci cu Dinamo sau Rapid hotarator sa fie un Hateganu sau un Constantin.

Las-o moale cu Banel,ca a jucat Onofras pe dreapta de-a rupt norii.Cea mai performanta centrare data de Onofras s-a lovit in primul aparator,exceptand centrarea buna pentru Bilasco......Poate este bine sa mergi mai des la stadion,si s-o lasi mai moale cu FIFA 2010....

Inca doua meciuri d-astea si "adevaratii suporteri" ii vor cere demisia si il vor injura pe Ilie. Al dracu' proiect.

Liber traiesc,liber sa spun ce gandesc, liber sa fiu ultra , Peluza Sud Steaua

hmmm... nu prea stiu ce sa zic... dar nu stiu cat de actual mai este cantecul asta...

care e ma ala care a dat vina pe arbitraj?sau macar a vorbit de arbitraj?ca nu pot sa il numesc decat un mare...aaa e "domnulq". Dumnezeu cu tine fiule.

Edited by Alex88pl

Pariu ca in retur ii batem la cel putin 3 goluri diferenta? :))

Trebuie sa le mai luam jucatori,pana nu mai au sa faca un prim "11"!In retur va fi subordonare toala!!! :D

chiar ati vazut ca pana si Barcelona joaca de zici ca-i Steaua!

Las' sa se inspire si ei de la noi! :)

domnule chiu sa stii ca am sa iti raspund desi incerci sa te dai la un nivel la care nu esti,adica varianta Ilie fantezie pentru acest topic...acum insa sa revenim la oile noastre,pardon ale tale.

in primul rand Banel Nicolita este un muncitor si atat!nu-i contest capacitatea lui de atlet insa jucator de fotbal nu este,iar fotbalisti in campionatul Romaniei nu prea exista.nu cred ca esti in masura sa indemni persoane sa mearga la stadion si poate ca ar trebui sa mai vezi si alte lucruri.n-am sa arunc celebra fraza cu "n-ai tu ani cate meciuri am eu",dar pot sa-ti spun ca eu merg la meciuri de rugby,handbal si hochei tot pentru Steaua.stii viata asta nu se rezuma doar la Banel,dodel,"ne-a Gigi,can-can si fotbal.comparatiile tale cu Mourinho si scenarita legata de arbitri sunt fara sens.o echipa,indiferent de campionatul unde evolueaza,daca ajunge la un nivel atat de mare incat lejer poate sa inceapa meciul cu 1-0 de la cabine are cum sa fie defavorizata de arbitru dar va face in asa fel incat sa aiba mereu cu un gol mai mult.nu dau exemplu Barcelona din sezonul trecut ca e penibil,dar iti aduci aminte de Steaua anilor '95,'96,'97?!cate goluri i-a dat Galca fostei sale echipe in meci direct,stii?nu pun ca Timisoara nu scapa fara 5,sau cainii fara 3,etc.erau si derapaje gen meciul cu bacau sau Arges si petrolul dar niciodata nimeni nu-si punea problema ca "daca etapa viitoare suntem furati de arbitri,mamaaa nu ne mai putem indeplini obiectivul".si stii de ce?pentru ca era echipa prea puternica,un cioban nu avea tangente cu acest club minunat si nici nu existau suporteri de rezultat.chiar ai vreun scenariu pentru cum o sa scapam de cioban?cade avionul in care calatoreste,sau se ineaca cu un os de peste...mi-e sila de vOI!

care e ma ala care a dat vina pe arbitraj?sau macar a vorbit de arbitraj?ca nu pot sa il numesc decat un mare...aaa e "domnulq". Dumnezeu cu tine fiule.

N-ai nicio vina,de unde nu este,nimeni nu cere.......Eu credeam ca unele specimene sunt pe cale de disparitie....Pentru binele tuturor,sper sa ajungi ''unicat"!

domnule chiu sa stii ca am sa iti raspund desi incerci sa te dai la un nivel la care nu esti,adica varianta Ilie fantezie pentru acest topic...acum insa sa revenim la oile noastre,pardon ale tale.

in primul rand Banel Nicolita este un muncitor si atat!nu-i contest capacitatea lui de atlet insa jucator de fotbal nu este,iar fotbalisti in campionatul Romaniei nu prea exista.nu cred ca esti in masura sa indemni persoane sa mearga la stadion si poate ca ar trebui sa mai vezi si alte lucruri.n-am sa arunc celebra fraza cu "n-ai tu ani cate meciuri am eu",dar pot sa-ti spun ca eu merg la meciuri de rugby,handbal si hochei tot pentru Steaua.stii viata asta nu se rezuma doar la Banel,dodel,"ne-a Gigi,can-can si fotbal.comparatiile tale cu Mourinho si scenarita legata de arbitri sunt fara sens.o echipa,indiferent de campionatul unde evolueaza,daca ajunge la un nivel atat de mare incat lejer poate sa inceapa meciul cu 1-0 de la cabine are cum sa fie defavorizata de arbitru dar va face in asa fel incat sa aiba mereu cu un gol mai mult.nu dau exemplu Barcelona din sezonul trecut ca e penibil,dar iti aduci aminte de Steaua anilor '95,'96,'97?!cate goluri i-a dat Galca fostei sale echipe in meci direct,stii?nu pun ca Timisoara nu scapa fara 5,sau cainii fara 3,etc.erau si derapaje gen meciul cu bacau sau Arges si petrolul dar niciodata nimeni nu-si punea problema ca "daca etapa viitoare suntem furati de arbitri,mamaaa nu ne mai putem indeplini obiectivul".si stii de ce?pentru ca era echipa prea puternica,un cioban nu avea tangente cu acest club minunat si nici nu existau suporteri de rezultat.chiar ai vreun scenariu pentru cum o sa scapam de cioban?cade avionul in care calatoreste,sau se ineaca cu un os de peste...mi-e sila de vOI!

Lasa-ma cu perioada Galca,vorbesti prostii.Atunci nu era clubul asa mare cum crezi tu sau cum ti-a povestit bunicul tau.Si,sa nu cazi pe spate,Steaua, atunci ''traia''tot din banii lu' Becali!Usurel,nu ciobanul.Giovani si Victor imprumutau clubul cu bani la inceputul fiecarui sezon apoi la sfarsitul sezonului vindeau 2-3 jucatori ciugulin aproape tot banetul.Preferau Steaua pentru ca avea imagine si rezultate,dinamu fiind in criza atunci,doar rapid mai croncanea ceva fiind o lupta Steaua si restul la mare distanta,cu o aparitie a lui FC.National meteorica.Steaua era mai bine fata de celalalte cluburi pentru ca nu existau investitori puternici cum au fost in ultimii ani,pana la criza,Iancu,Poruboiu,Arpi la CFR,Borcea si acolitii la dinamu.Ai uitat ca si atunci ai luat un titlu in ultima etapa ,anul cand te-ai batut cu rapid lu'il muce pana in ultima etapa!?Atunci,Craiova,giovani si craciunescu te-au facut campioni,cand n-a trantit meciul Craiova.

ps:pune-l pe bunicul sau taticul tau sa-ti povesteasca pe capitole,pentru ca altfel incurci povestioara.... :steag_cruce_invers:

Zi-ne domnuleq ce jucatori vindeau atunci ca sa le dea banii inapoi becalilor?

Spune-ne care au fost jucatori dati in fiecare an pentru a plati datoriile. Si mai spune-ne si unde erau banii pe care Steaua ii castiga atunci din competitia interna, sponsori, cupe europene.

Later Edit.

La naiba! Am cerut si eu niste argumente de la nenea domnulq si l-am speriat!

Edited by Adrian

Zi-ne domnule cu ce jucatori vindeau atunci ca sa le dea banii inapoi becalilor?

Spune-ne care au fost jucatori dati in fiecare an pentru a plati datoriile. Si mai spune-ne si unde erau banii pe care Steaua ii castiga atunci din competitia interna, sponsori, cupe europene.

Intreaba-l de bani pe nea Alexandrescu(Sfinxul,Dumnezeu sa-l ierte!),Otelea si mai apoi pe V.Paunescu,eu sigur n-am luat niciun ban.

Jucatori care au plecat in acei ani,sunt destui:A.Ilie,S.Ilie,Filipescu,Galca,L.Rosu,Prodan,Dobos,D.Serban si altii.

Probabil ai uitat,ca in acea perioada Steaua era doar coproprietara a jucatorilor!50%avea Steaua si 50%fratii becalii

Astia mai micuti,daca nu stiti,mai bine intrebati,ca moderatorul.....

Pana la venirea lui Piturca in ani 2000 asa au stat lucrurile,fratii Becali controlau totul,impreuna cu lingaii din club.

adevarul este ca sunt foarte speriat,dar si mai mult ffff.documentat. :steag_cruce_invers:

DOMNULQ de atunci a cam inceput declinul!cand s-a dat cu nasul de bani...multi fie erau prea prosti ca sa faca vreo combinatie,fie prea naivi.becaliotii doar au profitat in sensul ca au vandut doua echipe nu ca faceau ei mari imprumuturi catre Steaua.Ganea te-a facut campion, de fapt, nebunule din papusoi si era deja anul 1998(cam tarzior,nu?).evident,clubul nu era "asa mare" in perioada aia ca doar deh eram printre putinele echipe ce mai treceau pe la masa bogatilor,nu?mai un juve,mai o benfica...oricum pe langa ironiile ieftine pe care le ai tot un scenarist flausat ramai sa stii!n-ai raspuns concret, cat ar mai conta arbitrajul daca ai avea o echipa puternica?si aici nu zic de una formata din 11 banei de ai tai!si adreseaza-te mai frumos ca n-am baut bere impreuna si nici "suporter adevarat" ca tine nu sunt...inspira,expira!

ai acte care sa dovedeasca ca becaliotii aveau 50 de procente?sau e ceva gen "toata lumea stie"?!

Edited by Andrei*

E ala raspunsul tau final?

Sigur?

WRONG!!!

La Steaua dobitocii aia au fost doar impresari, nu au avut jucatori in coproprietate.(La alte echipe cu siguranta au avut in coproprietate. Ma refer aici la oamenii pe care ii aveau la dinam0 sau crapid) Au avut, insa, clauze de reziliere. Si asta a fost unul din motivele pentru care Piturca a vrut sa scape de jucatorii impresariati de ei.

Asta se intampla la sfarsitul anilor 90. In anii 90 era mai greu sa se implice ei activ la Steaua.

Din jucatorii pe care mi i-ai enumerat tu, ca sa stii, Rosu a plecat in 2000(nu in anii 90).

Unde erau coproprietatile?

Unde erau banii castigati de Steaua?

Jucatorii pe care i-ai enumerat tu au venit(in afara de Sabil Ilie si Serban) toti inainte de 95. Galca, Felipe, Prodan, Dobos - astia au venit pe la inceputul anilor 90. Adi Ilie si Rosu au venit prin 94. Pe Catalin Munteanu l-a luat Steaua de la juniorii cainilor. Altii care sa mai fi plecat pe sume notabile inainte de 2000 nu imi vin acum in minte.

Nu baga tu Steaua in aceeasi oala cu dinam0 si crapid. Aia au avut jucatori becalieni in coproprietate pana dupa 2000. De aia se discuta acum despre "dosarul transferurilor". Informeaza-te. Vei vedea ca in acel dosar Steaua nu se regaseste. De ce? Pentru ca becalienii nu aveau nimic in coproprietate la Steaua.

p.s.

Atat de bine documentat esti, prietene, incat nici nu stii ca, in anii 90, la Steaua bagau banuti paunestii, cei care aveau sa si ia echipa si de la care avea sa o fure becalii. Iar asta e cultura generala. Nu trebuie sa fii securist sa stii treaba asta.

Edited by Adrian

DOMNULQ de atunci a cam inceput declinul!cand s-a dat cu nasul de bani...multi fie erau prea prosti ca sa faca vreo combinatie,fie prea naivi.becaliotii doar au profitat in sensul ca au vandut doua echipe nu ca faceau ei mari imprumuturi catre Steaua.Ganea te-a facut campion, de fapt, nebunule din papusoi si era deja anul 1998(cam tarzior,nu?).evident,clubul nu era "asa mare" in perioada aia ca doar deh eram printre putinele echipe ce mai treceau pe la masa bogatilor,nu?mai un juve,mai o benfica...oricum pe langa ironiile ieftine pe care le ai tot un scenarist flausat ramai sa stii!n-ai raspuns concret, cat ar mai conta arbitrajul daca ai avea o echipa puternica?si aici nu zic de una formata din 11 banei de ai tai!si adreseaza-te mai frumos ca n-am baut bere impreuna si nici "suporter adevarat" ca tine nu sunt...inspira,expira!

ai acte care sa dovedeasca ca becaliotii aveau 50 de procente?sau e ceva gen "toata lumea stie"?!

Eu,nu am nicio vina ca tu in acea perioada erai in scutece.Iti raspun pentru ultima oara,pentru ca esti usor obrasnicut,eu ti-am dat niste informatii si tu imi ceri acte...La penultima descalecare in Ghencea,PITI a RENUNTAT la toti jucatorii care aveau astfel de contracte-Danciulescu,sabin si multi altii(se certase cu giovani)si de atunci a inceput conflictul Steua,de fapt piti vs fratii Becali,iar Steaua de fapt picase la mijloc.Repet ,fratii Becali aveau jumatate din drepturile federative la majoritate jucatorilor valorosi din divizia A,care atunci erau concentrati in special la Steaua,dinamu si crapid.Mai mult clauzele de reziliere erau stabilite tot de ei,la inceputul contractului(cand semna cu Steaua sa spunem),iar in medi o clauza era cam 1,5 mil $.Cand fratii Becali aveau oferta clubului plateau doar clauza de reziliere,iar ei luau restul.Daca transferul real era sa spunem 4 mil$ Steaua lua 1.5 mil4,iar Becali 2.5 mil.Cluburile erau sarace,iar ei deveneau milionari.Un jucator care nu avea contract cu ei,NU putea sa fie vandut practic,asa ca orice club accepta conditiile impuse de ei.

Decat sa faci pe ironicul,mai bine inveti din lucrurile pe care le stiu...

@Adrian nu uita de Panait,Pirvu,Panduru...Munteanu a fost cumparat direct de becalioti de la romprim contra a 5 sau 6 mingi plus o pereche de plase de porti si a debutat in meci direct cu spurcatii,in Templu si daca imi amintesc bine a fost refuzat de cei de la sefia lui dinamu de la acea vreme!

@DOMNULQ e drept ca trecusem de scutece,invatam sa merg.m-ai citit la asta!si ca sa ti-se vorbeasca civilizat invata sa faci la fel...unii mai au si parinti sau bunici care nu mai sunt pe lumea asta!ce informatii dai tu sunt cunoscute,de mult,sa presupunem,dar daca nu sunt sustinute cu dovezi ne cacam pe ele...hai ca iti dau si eu o informatie,portarul stancioiu a evoluat la CFR Cluj,in anul cand au castigat primul lor titlu,desi avea dubla semnatura!

Edited by Andrei*

E ala raspunsul tau final?

Sigur?

WRONG!!!

La Steaua dobitocii aia au fost doar impresari, nu au avut jucatori in coproprietate.(La alte echipe cu siguranta au avut in coproprietate. Ma refer aici la oamenii pe care ii aveau la dinam0 sau crapid) Au avut, insa, clauze de reziliere. Si asta a fost unul din motivele pentru care Piturca a vrut sa scape de jucatorii impresariati de ei.

Asta se intampla la sfarsitul anilor 90. In anii 90 era mai greu sa se implice ei activ la Steaua.

Din jucatorii pe care mi i-ai enumerat tu, ca sa stii, Rosu a plecat in 2000(nu in anii 90).

Unde erau coproprietatile?

Unde erau banii castigati de Steaua?

Jucatorii pe care i-ai enumerat tu au venit(in afara de Sabil Ilie si Serban) toti inainte de 95. Galca, Felipe, Prodan, Dobos - astia au venit pe la inceputul anilor 90. Adi Ilie si Rosu au venit prin 94. Pe Catalin Munteanu l-a luat Steaua de la juniorii cainilor. Altii care sa mai fi plecat pe sume notabile inainte de 2000 nu imi vin acum in minte.

Nu baga tu Steaua in aceeasi oala cu dinam0 si crapid. Aia au avut jucatori becalieni in coproprietate pana dupa 2000. De aia se discuta acum despre "dosarul transferurilor". Informeaza-te. Vei vedea ca in acel dosar Steaua nu se regaseste. De ce? Pentru ca becalienii nu aveau nimic in coproprietate la Steaua.

p.s.

Atat de bine documentat esti, prietene, incat nici nu stii ca, in anii 90, la Steaua bagau banuti paunestii, cei care aveau sa si ia echipa si de la care avea sa o fure becalii. Iar asta e cultura generala. Nu trebuie sa fii securist sa stii treaba asta.

Bai baiatule,eu am scris clar acolo v.Paunescu.Referitor la Rosu eu nu am trecut acolo jucatorii plecati pe ani,eu m-am referit la mecanism.Au fost jucatori in coproprietate,unii dintre ei imi sunt amici,stiu bine ce vorbesc.Cu cei din 96-98 am facut lot national de juniori,asa ca...

E clar. Daca unii iti sunt prieteni, atunci e adevarat tot ce spui.

Bai, oamenilor, sa il credeti pe cuvant pe acest domnq pentru ca el e prieten cu fotbalisti, e mai mare(desi nu a pus la profil nici o varsta - probabil ca, la fel ca femeile, ii e rusine sa recunoasca ca are o varsta inaintata) si daca a zis el ceva fara date clare, e clar ca nu minte.

Ce conteaza ca unele lucruri pe care le spune nu au logica?!

De exemplu, ca Piturca a renuntat la Sabin Ilie. Sabin Ilie a jucat ultima data la Steaua prin 99, imprumutat de la Valencia. Piturca l-a dat afara pe Danciu in 2001. Sabin nu mai era de mult la Steaua dar tot l-a dat Piti afara.

Daca domnulq zice ca e adevarat, chiar daca singurul lui argument e "ca sunt eu prieten cu fotbalisti", noi trebuie sa il credem.

...,unii dintre ei imi sunt amici,stiu bine ce vorbesc.Cu cei din 96-98 am facut lot national de juniori,asa ca...

Mai era unul pe aici care nu fusese coleg ,dar avea o cafenea in Craiova frecventata de jucatorii de fotbal din toata tara :)

De unde apareti mah? :thumbdown:

E clar. Daca unii iti sunt prieteni, atunci e adevarat tot ce spui.

Bai, oamenilor, sa il credeti pe cuvant pe acest domnq pentru ca el e prieten cu fotbalisti, e mai mare(desi nu a pus la profil nici o varsta - probabil ca, la fel ca femeile, ii e rusine sa recunoasca ca are o varsta inaintata) si daca a zis el ceva fara date clare, e clar ca nu minte.

Ce conteaza ca unele lucruri pe care le spune nu au logica?!

De exemplu, ca Piturca a renuntat la Sabin Ilie. Sabin Ilie a jucat ultima data la Steaua prin 99, imprumutat de la Valencia. Piturca l-a dat afara pe Danciu in 2001. Sabin nu mai era de mult la Steaua dar tot l-a dat Piti afara.

Daca domnulq zice ca e adevarat, chiar daca singurul lui argument e "ca sunt eu prieten cu fotbalisti", noi trebuie sa il credem.

Daca te roade grija sa vezi ce varsta am eu,iti spun ca sunt de aceiasi varsta cu galca,asa ca daca esti toba de fotbal afli sau ar trebui sa sti.Eu,de coproprietate stiu de la unii jucatori,dar tu ca nu erau clauze ce argumente ai?Ca nu erau la vedere,asta este alta problema.Chiar asa sa ma minta,nu cred.

@Adrian nu uita de Panait,Pirvu,Panduru...Munteanu a fost cumparat direct de becalioti de la romprim contra a 5 sau 6 mingi plus o pereche de plase de porti si a debutat in meci direct cu spurcatii,in Templu si daca imi amintesc bine a fost refuzat de cei de la sefia lui dinamu de la acea vreme!

@DOMNULQ e drept ca trecusem de scutece,invatam sa merg.m-ai citit la asta!si ca sa ti-se vorbeasca civilizat invata sa faci la fel...unii mai au si parinti sau bunici care nu mai sunt pe lumea asta!ce informatii dai tu sunt cunoscute,de mult,sa presupunem,dar daca nu sunt sustinute cu dovezi ne cacam pe ele...hai ca iti dau si eu o informatie,portarul stancioiu a evoluat la CFR Cluj,in anul cand au castigat primul lor titlu,desi avea dubla semnatura!

Bai baiatule,de unde sa-ti dau eu dovezi,daca erau dovezi astia acum erau inchisi pentru ca n-am platit impozite la fisc,practic sunt bani negri.Eu iti spun ce stiu,de unde sa am dovezi.Crezi ca eu nu sufeream ca A.lLIE a jucat fenomenal cu belgienii,apoi a venit clanul si l-a dus afara!?

Eu stiu ca Jiji ,a castigat de la Steaua peste 50 mil de euro in ultimii 6 ani,am vreo dovada?Nu am,dar asa este...

Este ceva rau,ca eu, consider ca Banel este un jucator valoros?

Prietene, in primul rand, pe tine te roade treaba cu varsta. Ca vad ca iti dai cu parerea despre cine era in scutece acum nu stiu cati ani si alte treburi.

In al doilea rand, "sunt prieten cu fotbalistii" sa le-o spui copiilor tai(ma gandesc ca ai copii daca esti de-o varsta cu Galca), nu noua.

S-ar putea, din pacate pentru tine, sa dai pe aici peste niste oameni care chiar sunt prieteni cu fotbalisti, care fac interviuri cu respectivii fotbalisti pentru acest site, care, desi nu au varsta ta inaintata, s-ar putea sa stie mai multe.

Tu stii ce inseamna coproprietate?

Inseamna ca, daca cineva vine so ofera 100 de lei pe un mar, eu primesc 50 de lei si tu primesti tot 50. Asta daca eu detin jumatate din mar si tu tot jumatate. Daca eu detin doua treimi din el, primesc 66,6 lei si tu doar 33,4(eu sunt om bun si iti las tie 1 banut acolo).

Ce ne-ai spus tu se incadreaza la "dosarul transferurilor", de care vad ca nu prea stii nimic.

Cluburile la care erau jucatorii lui giovanii vindeau un jucator cu 1000000 de euro in acte, in timp ce clubul care il cumpara pe respectivul platea mai mult, diferenta de bani ducandu-se la giovanii.

Statu', saracu', s-a trezit la un moment dat ca asta nu e corect si si-a cerut drepturile. Si asa a aparut dosarul transferurilor, dosar in care Steaua nu se regaseste. De ce? Nu stim. Stim ca acolo se regasesc crapid, dinam0, national, chiar si Otelul, MM Stoica fiind si el anchetat in acest dosar.

Steaua?

Stelei i-o fi fost lene sa participe la aceasta actiune. Sau poate pentru ca becalienii nu aveau nimic la Steaua.

Da, au plecat jucatorii cu clauza. Dar asta s-a intamplat la sfarsitul anilor 90, in era paunestilor, chiar inainte de era becalii.

Printre jucatorii aia il putem aminti pe Lutu, care a plecat in Korea si care a ajuns sa regrete acea mutare.

Te-am rugat sa imi spui care sunt acei jucatori care au plecat din cauza "coproprietatii" becaliene. Te rog spune-ne numele si suma de transfer. Nu cred ca e prea greu. Mai ales daca prietenii tai ti-au zis.

Eu stiu ca Jiji ,a castigat de la Steaua peste 50 mil de euro in ultimii 6 ani,am vreo dovada?Nu am,dar asa este...

Nu ai nici o dovada pentru ca, probabil, ti-e greu sa dai search pe google sau pe site-ul UEFA, sa vezi cat a castigat Steaua in ultimii ani.

Rau nu e dar arata ca nu stii fotbal deloc.

Edited by Adrian

bai, punctul meu de vedere e ca,da e ceva rau!

in fine n-are sens...mai multe n-am ce sa iti mai transmit pentru ca Adrian ti-a explicat ce si cum,pentru ca fie nu stii sa exprimi ce stii sau fie ai habar de ceva insa doar franturi asa...

@Adrian ai avut ceva rabdare la faza cu ce inseamna coproprietatea! :beer2: