Lari

Marius Bilasco

33 posts in this topic

Creditorul Gigi Becali a anuntat in aceasta seara ca a facut toate demersurile pentru ca atacantul Marius Bilasco sa evolueze la Steaua dupa returul cu Hajduk Split.

Marius Ioan Bilasco s-a nascut pe data de 13 iulie 1981 la Sighetu Marmatiei. Are 1,84 de metri si 79 de kilograme.

A debutat la naționala Romaniei in data de 29 mai 2010, intr-un meci amical impotriva Ucrainei.

A debutat in Liga I la FC Arges Pitesti, pe data de 24.10.1998, la jocul FC Argeș Pitesti - FC National Bucuresti 1-0.

Iata cariera sa de pana acum:

1998-1999 FC Argeș Pitesti (6 meciuri, 0 goluri)

1999-2000 FC Onesti (20 de meciuri, 2 goluri)

1999-2000 FC Argeș Pitesti (5 meciuri, 0 goluri)

2000-2001 Politehnica Timisoara (6 meciuri, 2 goluri)

2000-2002 FC Baia-Mare (41 de meciuri, 12 goluri)

2002-2007 FC Argeș Pitesti (126 de meciuri, 20 de goluri)

2007-2010 Unirea Urziceni (104 meciuri, 29 de goluri).

In sezonul 2009/2010 al Ligii Campionilor a marcat un gol, pe Ibrox Park, in victoria, scor 4-1, a Unirii Urziceni in fata scotienilor de la Glasgow Rangers.

BINE-AI VENIT, Marius! MULT SUCCES ITI DORIM!

Clipboard01.jpg

Edited by Lari

29 de ani .. asta ne trebuie noua.. mai bine l'am luat pe Kramaric de la Dinamo zagreb, are 19 ani,si este un killer in fata portii

29 de ani .. asta ne trebuie noua.. mai bine l'am luat pe Kramaric de la Dinamo zagreb, are 19 ani,si este un killer in fata portii

L-ai vazut vreodata jucand pe Kramaric...sau il stii de la manager?

L-ai vazut vreodata jucand pe Kramaric...sau il stii de la manager?

nu joc nici un fel de manager, l'am vazut jucand, iar la varsta lui are un numar destul de mare de jocuri, si goluri inscrise, mai multe cluburi din europa il monitorizeaza de ceva timp,este unul din ce mai promitatori atacanti ai croatiei

kramaric.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/Andrej_Kramaric

nu joc nici un fel de manager, l'am vazut jucand, iar la varsta lui are un numar destul de mare de jocuri, si goluri inscrise, mai multe cluburi din europa il monitorizeaza de ceva timp,este unul din ce mai promitatori atacanti ai croatiei

ce post are si campionatul Croatiei in grila? nu de alta dar poate mai gasesc si eu vreun jucator-doi.

Si parca vad ca nu ajunge la Steaua, nu stiu de ce v-ati grabit cu prezentarea lui.

kramaric.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/Andrej_Kramaric

Da, dar ala costa bani..sarbi tot timpul au vandut bine afara, iar Jiji nu da bani.ai uitat? pe bila la luat la reducerea de august....sper sa ne ajute acolo in fata portii.

Eu l-as fi preferat pe Raul Rusescu,dar,daca vine Bilasco e ok.Are Kapetanos o rezerva,sau chiar concurenta.Tinand cont de modul cum vine,teoretic,ma refer ''de nevoie'' (asta daca vine),nu ma incanta prea mult transferul.

Sa-i uram succes si sanatate!

Intr-adevar,nu e prea tanar,dar e bine sa-l avem in lot.

La ce cota au tinerii jucatori din Croatia e imposibil de adus Kramaric.

Bilasco oricum este adus pentru un proiect de scurta durata(castigarea titlului de anul asta) dar are si calitati bune... Cred ca este atacantul care castiga cele mai multe dueluri aeriene din campionat. Este imbatabil in duelurile 1 vs 1 la cap.

Edited by f234567k

Nu prea-mi dau cu parerea pana sa-i vad in teren, da' Bilasco chiar nu mi se pare de Steaua.

Bilasco este intradevar un jucator foarte bun si cu experienta

Ai gresit topicul..Incearca sa postezi asta la "Gluma Zilei"

Edited by Ro.OBert

Parerea mea e ca Bilasco nu are fata de Steaua! Nustiu mie nu mia facut o impresie buna:).Cu tot respectul dar asta e parerea mea1 fular-campionii

Cel mai nou transfer al Stelei, Marius Bilasco, a acordat un interviu pentru ProMotor, care va aparea la Pro TV sambata viitoare, pe 4 septembrie, si din care vă prezentam mai jos cateva fragmente. Bilasco e fericit că a ajuns la Steaua si spune că s-a inteles repede cu Gigi Becali.

-Ce inseamnă pentru tine transferul la Steaua?

-Ocazia de a juca la cea mai bună echipă din Romania!

-Dar nu este un regres? Anul trecut ai jucat in Liga acum Steaua e in Europa League...

-Nu are de ce să fie un pas inapoi, e unul inainte. Oricum, nu o să pot juca in acest sezon de Europa League, pentru că deja am evoluat cu Urziceni.

"Bogdan Stancu e prietenul meu"

-Nu-ți pare rau că te desparti de colegii de la Unirea?

-Ba da, insă asta e viata. Și la Steaua am multi prieteni, iar Stancu e unul dintre ei. Îl stiu din perioada in care jucam la Arges apoi am jucat la Urziceni, iar destinul ne-a unit din nou la Steaua.

-Vei incerca să-l convingi si pe Brandan să te urmeze?

-Mi-ar placea foarte mult să fim colegi si aici, insă e decizia lui. Dacă mi-ar cere sfatul, cu siguranță i-aș zice să vină la Steaua.

-Poti ajunge mai usor la nationala

-Da, categoric da. Steaua, Dinamo, Rapid, CFR Cluj sunt echipele cele mai puternice si e normal ca selectionerul să-și indrepte atentia mai des spre aceste echipe.

-În cat timp te-a convins Gigi Becali să semnezi contractul?

-Ne-am inteles destul de repede, mai ales că ambele parti iși doreau să incheie acel contract. N-au fost deloc probleme.

-Ce crezi că o să se aleagă de Urziceni?

-E un regret că au plecat Dan Petrescu si Mihai Stoica. Noi, jucatorii, am avut o relatie foarte specială cu ei. Orice despartire este dureroasa

"Unirea Urziceni nu se va desfiinta"

-S-a rupt Urziceni de cand a plecat Dan Petrescu?

-A fost un moment dificil, insă am aratat că putem trece peste despartirea de Dan. Din pacate, acum s-au ivit alte probleme la echipa Este un moment delicat, dar sunt convins că echipa nu se va desfiinta si nu o să "moară", asa cum zic toti.

-O să fie o concurență acerbă in față, cu Kapetanos...

-Da, insă va fi benefică pentru echipa

-Meciul cu Hajduk a fost ultimul pentru tine la Unirea?

-S-ar putea să raman si la meciul cu FC Vaslui, este o varianta

Voia să se facă Politist!

Unul dintre cei mai prolifici atacanti romani din Liga I, Bilasco, avea alte planuri cand era copil. "Mă gandeam să devin Politist, să fiu omul bun care ii prinde pe cei rai", a dezvaluit "Bilă". Ultimul transfer al Stelei a recunoscut că a fost deposedat de permisul de conducere pentru viteză excesivă si că s-a urcat prima dată la volan inainte să implinească varsta legală de a conduce. "Îmi plac masinile, sunt pasionat. La 17 ani am condus pentru prima dată si de-abia asteptam să implinesc 18 ani ca să pot intra regulamentar pe sosele. Am si ramas fară carnet din cauza vitezei, aveam 130 in localitate!", a dezvaluit Bilasco.

prosport.ro

Faza este urmatoare...Ilie joaca cu un varf impins veritabil...astfel lui Kapetanos ii trebuie un om cu care sa concureze...Bilasco este un atacant destul de bun la cap...la fel ca si Kapetanos...deosebirile intre cei 2 sunt agilitatea mai buna a lui Kapetanos ,iar in favoare lui Bilasco putem trece sutul mai periculos si executiile acrobatice...!!!

Rep.: Ai trecut prin momente grele pană acum in Ghencea. A fost vreo clipă in care ai regretat transferul la Steaua?

M.B.: N-am regretat niciodată nimic din ceea ce am facut, cu atat mai putin această mutare. Cred in continuare că am facut o alegere bună prin venirea la Steaua si sunt convins că timpul va demonstra acest lucru.

Rep.: Gol decisiv pentru Steaua chiar la primul meci cu "Meme" manager general. Cat de mult contează pentru tine venirea lui Mihai Stoica?

M.B.: Contează pentru toată lumea de la Steaua venirea lui "Meme", nu numai pentru mine. Important e că am inscris si că echipa a câștigat. A fost o partidă foarte grea, dar e bine că am reusit să invingem.

Rep.: Simti că acum te-ai adaptat la Steaua si poti avea evolutiile de la Unirea Urziceni?

M.B.: Eu am facut si voi face tot posibilul ca in momentul in care intru pe teren să dau totul. Sper ca de acum inainte să nu se mai vorbească de adaptare si să reusesc să ajut Steaua cat mai mult, pentru a ne indeplini obiectivele.

Rep.: Chiar colegii vostri mai vechi la Steaua spuneau că va mai dura pană cand vă veti acomoda cu presiunea din Ghencea. Ai simtit pe pielea ta această presiune?

M.B.: Normal. La Steaua există permanent presiunea rezultatelor. Este un club care iși propune să câștige tot si la care va exista tot timpul presiune. Oricum, noi intram de fiecare dată pe teren cu gandul la victorie, indiferent de adversar.

Rep.: Faptul că ati venit mai multi de la Unirea Urziceni v-a ajutat să vă adaptati?

M.B.: Nu stiu dacă a fost foarte important, pentru că noi nu am simtit lucrurile asa. Nu a fost niciodată vorba despre două tabere, asa cum s-a spus. Cel mai important a fost că toti ne-au ajutat să ne adaptam cat mai repede in Ghencea, iar din momentul in care am venit toată lumea s-a comportat impecabil cu noi.

Rep.: Este o victorie cu CFR Cluj esentială in lupta pentru titlu? Ati mai avea o sansă fară 3 puncte in acest meci?

M.B.: Este, intr-adevar, foarte important să obtinem victoria cu CFR Cluj, iar cel mai important e să legam două-trei sau mai multe victorii in campionat. Speram să terminam cat mai aproape de locurile fruntase in acest an.

CanCan

Fie ca noul an sa va incalzeasca sufletele si sa va umple casa de bucurii, sanatate si iubire

Marius Bilasco

oare ce-o fi in sufletul lui bilasco? lui nu i-o fi rusine oare de ce joaca?

Du-te Bilasco , du-te Bilasco , du-teee si lasa-neeee...

DOAMNE AJUTA! Sa le dea Dumnezeu sanatate celor din China, sunt fanul lor!

Melcul asta a fost cel mai slab atacant din istoria Stelei. Dau scris ca asa a fost. Arthuro ii dadea clasa!

Daca se poate si Banel la pachet ar fi afacerea anului :D

Edited by bogdinho'

Niciun detaliu nu se stie, asta-mi place. La Banel s-au vehiculat sume, imprumuturi, impresari, preturi exacte, preturi negociabile(totul televizat), dar la Bilasco- nimic :))