Guest

Discutii cu echipa fcsteaua.ro

712 posts in this topic

Am cont de 3 ani si ceva pe forum/site si nu merge sa postez pe forum un topic nou. La inceput credeam ca-i vorba de vechime, apoi m-am obisnuit cu ideea ca nu voi putea posta un topic nou.

Mi se pare o prostie. Nu vedeti ce gol este in anumite categorii? Lasati-i pe toti sa posteze si oricum, daca e ceva neadecvat veti sterge postarea si warn/ban in caz ca e indecent, vulgar, etc.

E stupid cum pot intra si posta pe forumul altor echipe din afara imediat si aici nu pot face asta.

Si inca o idee, schimbati design-ul fratilor. Este vechi si obositor sa stai pe acest forum. Scrisul mic, si de foarte multe ori dai misclick pe alt topic decat pe cel care vroiam sa dau. Iconitele foarte mici la fel.

Cred ca daca ati lasa acces tuturor sa posteze si mai adaugati un fel de karma, ar fi genial. Spre exemplu, luati spurs community. http://www.spurscommunity.co.uk/index.php?...67#post-3705903

Forumul arata minunat, foarte accesibil si entertaining pentru oricine. Iti face placere sa postezi acolo. In plus, la fiecare post ai optiunea sa dai Like, Dislike, Agree, Disagree, Funny, Winner, Informative, Friendly, Optimistic, Creative, WTF!?, Spam si Doh!.

Fiecare din aceste optiuni, apar pe reply-ul respectiv, in subsolul lor. Ele se pun ca Rating Points si Trophy Points.

Aici e exemplu cu o postare de a mea pe site-ul lor.

tmseV84.jpg

Pe mine m-a atras super mult stilul asta de a vota fiecare post si faptul ca fiecare poate posta aproape orice, oricand, fara sa fie limitat de vreun "drept de a posta". In plus, atunci cand postezi ceva chiar frumos esti "premiat" cu like-uri si trofee si chiar te face sa te simti bine. Mai mult, te incurajeaza sa continui sa postezi si sa mai intri pe site la ei.

Asa vreau sa fie si la noi.

Voi ce parere aveti?

Pai stati putin fratilor... ce incredere sa avem ca Joga Bonito nu va disparea din nou cateva luni? Dupa ce ca a fugit cateva luni, mai are tupeul sa spuna ca isi face propria echipa... hai ca e si simpatic. Acum lucram pentru seful Joga. Iar sa ne apucam si sa ramanem cu buza umflata? Trecand peste minciunile pe care Joga le-a spus la adresa mea, eu zic ca mi-am tinut promisiunile. Empyro poate sa probeze acest fapt. Sa explice cei care au disparut de ce acum ar trebui sa avem incredere.

Pas! Daca voi avea ceva de spus, voi scrie si voi trimite; daca nu, nu. In niciun caz nu am nevoie de un sef-coordonator precum Joga Bonito.

Pas! Daca voi avea ceva de spus, voi scrie si voi trimite; daca nu, nu. In niciun caz nu am nevoie de un sef-coordonator precum Joga Bonito.

conteaza cine e sef? in fond si la urma urmei fiecare scrie si face cum il duce capu'...

crezi ca mie imi impune ceva Empyro? el sugereaza, vb si decidem cu e mai bine....in situatii mai delicate.

cred ca poti face un compromis daca vrei cuu adevarat, si mai cred, ca, acest site ar avea nevoie de o persoana ca tine.

Eminescu doi, nu te flata, poate ai treaba pe celalalt site si te retinem. Cum am subliniat si pe celalalt topic, pe tine si pe Lorimer te-am sarit din start din schema pentru lipsa de caracter si jigniri.

Asa ca mai bine foloseste-ti timpul liber la altceva, gen da-ti zapada din fata casei sau mai planteaza un brad ca si asa ati ajuns de rasul Romaniei.

Edited by Joga Bonito

Eu nu am "tovarasi" pe site-ul asta si nu apartin niciunei fratii. Nu ma intereseaza viitorul forumului, nu ma intereseaza daca apar materiale sau nu, ma doare in fund ca moderator e unul sau altul atata timp cat nu ma impiedica sa mai imi spun parerea, din cand in cand. Joga e un banatean nesimtit, cu obsesii anti-moldovenesti, ce e lasat sa-si faca pe aici mendrele din cauza nevoii unora de a le dovedi "celor vechi" ca fcsteaua e mai buna dupa plecarea lor. Ii va dezamagi si pe astia asa cum i-a dezamagit si pe ceilalti.

Joga, eu m-am autoexclus singur de o multime de timp. Crezi ca e greu sa devii moderator sau redactor-sef pe aici? Daca te-au facut pe tine, iti dai seama ca poti sa aduci pana si un magar cu tichie sa ocupe o functie pe aici. Auzi la el, vorbeste de caracter unul pentru care toti cei nascuti dincolo de Carpati sunt niste nimicuri.

[...]

Nu ma intereseaza viitorul forumului, nu ma intereseaza daca apar materiale sau nu,

[...]

Atunci nu mai scrie pe topicuri cu interes, lasa dreptul asta altora mai interesati. Pari tras din crema Moldovei, vrei sa incep sa-ti desenez?

Inca o data, site-ul asta nu mai ofera expunerea si beneficiile materiale de altadata, cine vrea sa contribuie o face din pasiune si loialitate.

Joga, nu te recomanda nimic sa-ti faci "echipa". Daca lucram, o facem pentru site, nu pentru tine. Ai impresia ca daca mai scriu vreun articol, ti-l mai trimit tie? Ai impresia ca voi tine cont de tine vreodata?

@Moderatori, ia stergeti urgent off-topicurile si blocati-le accesul celor doi fericiti in sectiunea cu propuneri si reclamatii ca deja m-am saturat de off-topicul lor.

Lorimer, tu vorbesti de "iar sa ne apucam"! Cand NE-AM apucat? Cand s-a intamplat ca ceva, orice, sa se faca aici? Cand, ca eu unul nu imi aduc aminte?!

In august 2013 cred, cand ne-a promis greco luna de pe cer.

Iar vorbim de sefisme? Concret ce va face acest redactor-sef? Care e exact rolul lui?

Concret ce va face acest redactor-sef? Care e exact rolul lui?

redactorul sef coordoneaza "redactia", verifica articolele sa nu contina jigniri, rasism, xenofobie scrie la randul sau diverse articole .

In opinia mea (bineinteles de amator fara experienta in acest domeniu) o redactie ar trebuie sa arate cam asa:

- redactor pentru echipa de fotbal (sa scrie despre jucatori, echipa, antrenori, sisteme de joc,etc)

- redactor pentru conducere si gloriile clubului(sa scrie despre actiunile intreprinse de conducere si glorii, bune sau rele)

- redactor pentru celelalte sectii ale CSA (handbal, hochei, baschet, polo , etc)

- redactor pentru dreptul la replica la diverse articole aparute in presa si nu numai

- redactorul sef care coordoneaza si verifica materialele propuse de catre redactie si eventual scrie si el un articol despre un subiect fierbinte.

Daca s-ar scrie cate un articol de caciula pe saptamana tot ar fi bine.

Acum nu trebuie sa fie cu suparare ca mi-am expus viziunea asupra redactiei. Repet, nu sunt de specialitate si daca am gresit...

Daca doriti, am si cateva nume in cap (propuneri)

fular-campionii

Edited by choli