Guest

Discutii cu echipa fcsteaua.ro

712 posts in this topic

Bai Alexandrule, mai lasa-ne cu vrajeala asta de 2 bani. Ce propaganda am facut noi? Am spus doar adevarul si nimic mai mult. Si cine vorbeste, individul care posteaza doar pentru trolling, ca sa impuna ideea de ignoranta sau ca sa minimizeze tot ce este legat de romani si de Romania. Ma intereseaza mai mult parerea boschetarilor de pe strada decat parerea ta.

Atat de fericit am fost cand a revenit greco incat am renuntat la postul de moderator si, in 3 luni, am mai postat pe forum de vreo 20 de ori. De fapt, singurii care au avut vise erotice la venirea lui greco au fost cei ca tine (cu exceptia ta, care ai ales sa ii trollezi si pe ei).

Folosesti gresit termenul de trolling. Se vede ca ai stofa de moderator.

In rest, sper sa asculti de parerea boschetarilor. Daca tot faci educatie poporului stelist, ar fi normal ca sa ai si o diploma informala care sa iti permita sa faci asta. Parerea mea era ca trebuia sa ramana o sectiune din forum anti-Becali, cu discursul aferent si moderatori specifici... dar deh, nu m-am mai batut pentru asta caci eram ocupat sa am vise erotice cu domnu' fondator al AISS si posterboy pentru miscarea antibecalista de pretutindeni.

Edited by Alexandru H.

Ba nu. Postezi numai in anumite momente, ca sa inflamezi spiritele. Unele postari de-ale tale sunt mai aproape de trolling chiar si decat cele a lui Adrian care a avut o gramada de sanctiuni din acest motiv.

Se vede ca esti troll de profesie.

Ceea ce postez uneori poate fi catalogat drept trolling, in sensul foarte larg al cuvantului. In fapt, sunt doar luari de pozitie in care incerc sa ridiculizez pozitia adversarului si sa demonstrez, printr-o reducere la absurd, ca nu are dreptate. Sunt niste instrumente discursive normale; ca unii nu le inteleg e normal.

Postarile mele din subiectul "Istorie" nu au insa nicio treaba cu trolling-ul... Cei care le interpreteaza asa nu au nicio treaba cu acest domeniu, nu stiu decat minimul ala invatat la gimnaziu si au nesimtirea de a-si considera cunostintele limitate ca avand mai multa greutate decat adevarul istoric pe motiv de "patriotism". Am postari mari, formatate ok, ce urmeaza un fir logic si aduc informatii noi si potential interesante. Daca as fi fost troll, as fi facut cum mai fac unii pe acolo: o singura propozitie in care anulezi o pagina de rationament printr-o jignire. Tupac era maestru la asta... omul isi dadea seama dupa o singura postare daca esti roman adevarat ca el sau evreu.

Multumesc de oferta dar in viata imi place doar sa promovez.

Ca la Monitorul de Bacau!...Tare de tot.

"Ceea ce postez uneori poate fi catalogat drept trolling, in sensul foarte larg al cuvantului. In fapt, sunt doar luari de pozitie......"

Nu vreau sa par de pe alta planeta si nici nu stiu daca aici trebuie pusa aceasta postare.

Daca fcsteaua.ro inseamna Fan Club Steaua atunci sunt putin dezamagit de informatiile ce privesc CSA-ul.Si asa sunt destule sectii care nu au site propriu sau sunt actualizate din an in paste,poate ca trebuie sa ne ocupam noi de informarea suporterilor daca oficialii de la conducerea CSA nu pun mare pret pe asta.

Steaua.ro este o pagina/site moarta,sectiunea din forum intitulata "Clubul Sportiv al Armatei Steaua " e tinuta de unul-doi useri si cam atat.De exemplu mi-a luat ceva timp sa aflu unde se joaca meciurile de acasa la handbal,astia nu au nici macar site iar informatia asta o consider a fi elementara.

Daca tot vorbim de educarea suporterului stelist,de diferenta dintre cioban,acolitii sai si ceea ce ar trbuii sa fie defapt clubul nostru atunci vorbim de mentalitate si felul in care trebuie sa intelegem performanta.Ori aceste valori se gasesc la toate sporturile iar Steaua inseamna CSA nu numai fcsb.

Stiu ca nu intereseaza pe multi celelante sectii si ca poate de asta nici nu sunt promovate in media insa noi suntem suporterii Stelei,noi suntem siteul care are pretentia de a fi nr. unu intre siteurile suporterilor stelisti si e de datoria noastra sa promovam Steaua cu tot ce inseamna ea indiferent de cota de interes al publicului sau nu stiu ce rating de audienta.

Salut,

as vrea drepturile pe care le aveam la sectiunea pronosticuri ca sa pot posta topice inainte de a face parte din echipa de moderare.

Multumesc.

Am trimis articole despre bilete, comunicate Peluza Nord, articole oficiale de la FCSteaua.com si nimic nu s-a postat pe site...domnii de la redactie ar trebui sa va implicati un pic mai multe decat un copy paste de pe prosport dupa meci.

Si pentru Azzido ar fi bine sa faceti sectiunile de pe forum mai putine...de exemplu gloriile Stelei si istoria sa fie intr-o singura sectiune, discutii ros-albastre si discutii despre suporteri sa fie o singura sectiune si asa mai departe ar fi mai usor de urmarit si comentat pe forum.

Edited by SteauaToronto

Observ ca acest site ,din pacate, inca nu si-a regasit echilibrul si drumul drept!

S-a lepadat de Gandalf ,Tupac ,Red sau MoWeed baieti de caracter inlocuiti cu Redondo deghizat ,xray ,MM ,SteauaToronto ,si altii ca ei...Peste toti insa, super-moderatorul Empyro care a ajuns in top dupa 3 luni de cand are cont...Nu-i de mirare deci ca site-ul asta a ajuns atat de rau,probabil ca pana si un cimitir pare mai viu si mai vesel decat el...

In cazul de fata cred ca super-moderatorul Empyro greseste,in primul rand pentru ca ii da in cap unuia dintre putinii care mai tine in viata acest site prin comentariile sale; in al doilea rand,pentru ca cenzura are rostul ei, dar cand esti prea zelos o dai in penibil.

Exemplul care imi vine in minte este MoWeed care a fost avertizat ca l-a numit pe Tiberiu Florea "o minte bonava" sau asa ceva!Pai voi l-ati banat pe Tiberiu Florea cand v-ati dat seama cu cine aveti de-a face,dar daca cineva ii spune pe nume este avertizat?...

Cred ca ar trebui sa tineti cont de natura acestor injurii (sau cum le numiti voi) cand dati avertizari! Daca-i zici unui prost ca e prost, nu mi se pare a fi un afront.Nici daca-i spui lui Gigi ca e cioban sau penal ,daca-i spui lui MM ca e o curva sau lui Mache ca e labagiu!

Daca ma face cineva pe mine protestatar de internet ,respectivul nu trebuie avertizat in nici un fel intrucat are dreptate!

Userul Adrian a exagerat un pic ,intrucat chiar nu e cazul in momentul de fata ca Viitorul sa dea Stelei meciurile,ei fiind prea slabi ,dar in fond avea dreptate ,intrucat in primavara a fost blat recunoscut de toata lumea,deci daca cuvantul "blat" a fost adus in discutie nu e cazul sa i se dea in cap!

Empyro ,cred ca daca tot ai ajuns moderator-sef peste noapte macar ai putea sa ai bunul simt sa ii respecti un pic pe cei care au facut ceva pentru site-ul asta,chiar daca sunt ceva mai slobozi in exprimare!

Ca nu mi se pare ca s-a imbunatatit site-ul asta cu ceva de cand ai aparut ...

Singurul lucru bun in ultima perioada este ca l-ati indepartat pe dement...

Niste observatii:

a) Tupac era un mosneag antisemit dement. Nu un baiat de caracter (bine, ar fi fost baiat de baiat prin cercurile SSiste ale anului 1942, dar imi inchipui ca normativele alea au fost inlocuite cu succes in ultimii 70 de ani).

b) Redondo stie mai mult fotbal decat toti baietii aia luati la gramada. Iar faptul ca e suporter al Stelei intr-un oras in care risti sa fii batut daca te afisezi in culorile unei echipe bucurestene spune mai multe lucruri bune despre el decat despre aia care se pretind a fi stelisti doar pentru a scuipa pe tot ce inseamna Steaua.

c) Siteul nu a fost distrus de greco (el doar i-a pus cruce pe mormant) si nici de Empyro (care e moderator peste cadavru); siteul a fost distrus de fratia "VPM", ce a folosit forumul ca mod de presiune si exprimare a propriilor frustrari impotriva celor ce nu au fost de acord cu aberatia "cei ce nu sunt cu noi, sunt oi platite de Becali".

d) Dar principalii vinovati sunt administratorii si, in special, proprietarii. Baietii astia au lasat site-ul de izbeliste la nivel de an 2004 in privinta functionalitatilor. E amuzant sa te plangi de managementul lui Becali cand principalul site stelist e un ghost town. Probabil ca prin readucerea lui greco inapoi pe site (odinioara un lider de seama al miscarii VPM) au urmarit sa reformeze in mod fortat comunitatea pentru a face fcsteaua vandabila, comercializabila. Sunt zeci de subforumuri inutile, ce ar trebui comasate sau chiar sterse, dar nu... interesul era sa faci 1000 de threaduri de planuri si strategii... de ce sa simplifici si sa imbunatatesti experienta userului cand poti sa-l plictisesti de moarte?

Am mutat aici postarea ta. Daca e ceva de moderat la "sugestiile" tale, sa o faca altcineva (nu cel care modereaza peste cadavru). Ma declar incompatibil cu acest subiect. :worthy:

Si pentru Azzido ar fi bine sa faceti sectiunile de pe forum mai putine...de exemplu gloriile Stelei si istoria sa fie intr-o singura sectiune, discutii ros-albastre si discutii despre suporteri sa fie o singura sectiune si asa mai departe ar fi mai usor de urmarit si comentat pe forum.

Am vorbit cu Dragoshel si mi-a promis ca va rezolva...cred ca daca vor fi mai putine sectiuni va fi mai usor de urmarit.

Alexandru H.

sunteti pe aici cativa destul de inteligeti pt a pune umarul la binele acestui site. de fiecare data cand ati fost invitati ati spus pas. nu crezi ca e ridicol sa acuzi anumiti oameni ca au distrus siteul? ei cel putin in opinia lor au crezut ca fac bine, si-au asumat ideile...dar voi, cei care aveti idei...de ce nu le asumati? de ce stati in umbra si criticati? de ce nu va implicati? daca va lasa ""rece"" si nu va intereseaza siteul, la ce mai criticati? sa puneti sare pe rana? sincer nu va inteleg...

Ce-mi place ca deja au inceput pupaturile si minciunile. Siteul a dus-o bine cu fratia VPM, ca intrau oameni pe el, discutau, se implicau, trimiteau articole. Nu degeaba se dadea greco mare cu traficul din prima sa luna de domnie.

Apoi a trecut prima luna de domnie a noului regim si totul s-a dus dracului. Lumea nu mai intra, nu mai comenteaza, nimeni nu mai trimite articole. Dar tot fratia VPM l-a distrus, pentru ca atunci nu putea Alexandru H. sa il laude pe Mircea Lucescu linistit.

Cat a fost doar Dragos admin a fost foarte bine. Apoi s-a intors azzido si gata. Acum nici nu iti mai poti face cont pe site. Nu am mintit cand am spus ca exista interese ca acest site sa fie distrus si inchis. Noua conducere se ocupa cu succes de acest lucru.

Te doare ca nu-ti mai poti face clone ? Moare siteul? Pai sa moara. Abia astept sa va vad cum comentati pe gsp si prosport.

Ce-mi place ca deja au inceput pupaturile si minciunile. Siteul a dus-o bine cu fratia VPM, ca intrau oameni pe el, discutau, se implicau, trimiteau articole. Nu degeaba se dadea greco mare cu traficul din prima sa luna de domnie.

Apoi a trecut prima luna de domnie a noului regim si totul s-a dus dracului. Lumea nu mai intra, nu mai comenteaza, nimeni nu mai trimite articole. Dar tot fratia VPM l-a distrus, pentru ca atunci nu putea Alexandru H. sa il laude pe Mircea Lucescu linistit.

Cat a fost doar Dragos admin a fost foarte bine. Apoi s-a intors azzido si gata. Acum nici nu iti mai poti face cont pe site. Nu am mintit cand am spus ca exista interese ca acest site sa fie distrus si inchis. Noua conducere se ocupa cu succes de acest lucru.

L-ati facut varza! ati izgonit oamenii din site cu comentariile si articolele voastre! eu personal am facut ""pauza"" aproape 1 an datorita celor ca tine, care nu faceau nimic decat sa critice si sa injure mai ceva decat pe dinamomania. cat tupeu trebuie sa ai sa spui idioteniile alea de mai sus?

ati distrus absolut totul! ati izgonit pe toata lumea!

siteul o duce asa rau datorita faptului ca inca este asociat perioadei de timp in care tu si ceilalti ati condus treburile pe aici! de asta este siteul asa cum este! din cauza voastra !

Greco nu a vrut decat sa reformeze ce era de reformat si se mai putea!

zici ca scria lumea articole? ce articole mah??? numai despre VPM, ai uitat cum il injurai pe Lacatus? Tu, si cei din ""gasca"" ta sunteti principalii vinovati!

Edited by Empyro
Fara d-alea , te rog !

As putea sa citez cum deplangeai tu absenta lui greco (pe undeva prin luna mai), dar nu o sa ma pretez la asemenea gunoaie. A venit, a luat legatura cu multi colaboratori si intr-o luna s-au vazut niste rezultate (dublul accesarilor - erau minim 3 articole pe saptamana). L-ati tocat marunt ca pe ceapa, pana l-ati izgonit si pe asta. Cand erai redactor-sef, in loc sa discuti cu lumea si sa-ti faci planuri stateai sa faci trolling cu Alexandru H. la ora 3 noaptea.

L-am rugat pe Vladyk sa ramana, sa mentinem o continuitate, il presati ca disperatii si pe ala sa demisioneze ca "tradeaza" cauza. Ii cereai in privat sa te debaneze.

A venit un baiat echilibrat la sefia moderarii (axl), l-ai facut in toate felurile. Nu stiu in ce masura problemele personale sau scarba l-au determinat sa nu mai intre pe site. Si uite asa s-a ajuns la Empyro, la Mihet, la choli, persoane pe care nu le poti manevra si implicit au devenit inamici publici. Subit ai fost pus in situatia in care trebuie sa mai respecti si niste reguli, in care nu te mai favorizeaza nimeni, normal ca astea sunt lucruri greu de digerat.

Sau poate vrei sa ne aducem aminte de faptul ca desi erau probleme cu site-ul, pseudo-articolele tale apareau miraculos, iar nu si cele trimise de choli sau Superstar18.

H-ul mai spune si prostii, dar niciodata nu l-a laudat pe Lucescu. Tu in schimb vezi blaturi la orice pas si mai afirmi si ca semifinalele sau finalele nu sunt performante.

Aici tu incerci sa bagi discordie, dar nu-ti iese. Oricum, am vazut ce i-ati facut si lui Azzido sa-l reprimeasca pe descreieratul ala rasist si antisemit de Tupac, individ care nu doar ca nu avea ce cauta pe-aici, dar sincer nu cred ca are ce cauta in libertate - locul lui e la un CSM("Centru de Sanatate Mintala").

Si ca idee, Dragos este administrator, deci nu cred ca a plecat in "concediu fata plata", ba chiar se ocupa de site.

Stiu ca acum nu fac nimic altceva decat sa-ti dau apa la moara, promit sa nu mai repet chestia asta.

Edited by Empyro

Prefer sa vad site-ul asta mort decat inca o data pe mana voastra....oamenii care au protestat si chiar au facut parte din fratia VPM sunt inapoi la stadion (Peluza Sud)...eu cred ca nu este corect sa va zica fratia VPM ar trebui zis IVPM (Internet VPM) ... majoritatea sunteti din provincie si nu ati fost in viata voastra intr-o deplasare....pana si pe Sud i-ati facut vanduti...ati distrus tot ce era frumos la site-ul asta...eu i-am zis lui Empyro ca e prea tarziu sa se faca ceva, reputatia acestui site e distrusa de voi, ambele peluze nici nu vor sa auda sa mai colaboreze cu acest site si ii inteleg...ei merg in deplasari, cheltuie bani si sa intre aici si sa fie facuti in toate felurile de oameni care nu au vazut Bucurestiul in viata lor.

@Azzido

daca ai timp sa schimbi meciul urmator.

Edited by SteauaToronto

Imi place ca la comunicatele celor din nord au fost oprite comentariile. Cum era aia " Libertate pt suporteri " ? :))

CITAT
Empyro:
CITAT(vevebr @ Nov 6 2013, 01:07 PM) 674263[/snapback]
Imi place ca la comunicatele celor din nord au fost oprite comentariile. Cum era aia " Libertate pt suporteri " ? :))
Comentariile vor fi oprite pe viitor la orice articol-comunicat din partea Peluzei Nord sau Peluzei Sud, din doua motive : 1) sunt niste anunturi pur informative, care nu necesita dezbateri 2) pentru a evita situatia in care anumiti utilizatori isi bat poula de galerie, dar se plang ulterior ca sunt amenintati cu bataia.

Pai si n-am voie sa-mi dau cu parerea despre continutul articolului ? Nici daca articolul contine greseli gramaticale de ex ? Asta inseamnca ca imi bat poula de galerie? Ma indoiesc ca toata galeria a scris articolul respectiv. Sa inteleg ca autorul articolului are voie sa-si bata poula de limba romana, dar n-are voie sa fie criticat? :)) Unde poula mea e libertatea de exprimare pe care o invocam atat de mult ?

CITAT
Empyro:

CITAT(vevebr @ Nov 6 2013, 01:07 PM) 674263[/snapback]

Comentariile vor fi oprite pe viitor la orice articol-comunicat din partea Peluzei Nord sau Peluzei Sud, din doua motive :

1) sunt niste anunturi pur informative, care nu necesita dezbateri

2) pentru a evita situatia in care anumiti utilizatori isi bat poula de galerie, dar se plang ulterior ca sunt amenintati cu bataia.

Din moment ce asta este un forum, cred ca avem dreptul sa comentam ce vrem, cum vrem, desigur, in limitele decentei. Alta data, se discuta mai mult pe site despre peluze si diverse grupuri si nu cred ca erau numai elogii. Pana la urma, suntem baieti mari, ne asumam ce spunem, desi nu cred ca se pune problema de bataie.

vevebr

esti offtopic! aici se discuta despre meciul din seara asta, Basel - Steaua.

te rog sa nu mai faci offtoic, in cazi contrar toate postarile tale se vor sterge si vei fii avertizat

multumesc

CITAT
choli: vevebr esti offtopic! aici se discuta despre meciul din seara asta, Basel - Steaua. te rog sa nu mai faci offtoic, in cazi contrar toate postarile tale se vor sterge si vei fii avertizat multumesc

Esti constient ca am comentat aici pentru ca nu puteam sa comentez la articolele respective, nu ?

Multumesc si eu

ideea este, asa cum a spus si empyro mai sus, sa nu mai comentam comunicatele peluzelor.

Atat timp cat este un comunicat, adica o insiruire de evenimente desfasurate sau in curs de desfasurare nu vad de ce ar trebui sa comenteze fiecare la decizia lor.

S-au comentat atat de multe comunicate in trecut, incat acum relatiile dintre fcsteaua.ro si peluzele (ambele!) steliste sunt aproape inexistente.

Avand in vedere acest fapt, de ce sa se comenteze la deciziile si actiunile lor? S-au comentat atatia ani...mult si prost!

Domnilor, nu s-a terminat Q3 nici acum?!

Pai intreaba-l pe greco de asta. Eu imi amintesc ca el era cu strategiile de management. Ma mir ca nu le-a implementat pana acum in AISS, ar fi ca evaluarea starii cadavrelor in morga.