Guest

Discutii cu echipa fcsteaua.ro

712 posts in this topic

Propun ca cei care mai sar vreo litera , de acum incolo sa fie batuti cu pietre in piata publica. Iar cei care apasa pe vreo litera vecina (a se vedea "h" langa "g" pe tastatura) sa fie trasi pe roata.

Va rog ca roata sa fie dotata cu anvelopa tubeless pentru ca nu stiam eu de ce ma dor salele dimineata! :))

Domnule besliud,

Va arde de caterinca si de off-topic la ora 3:06 AM?

Cu stima,

Ronnie 1!

Domnule besliud,

Va arde de caterinca si de off-topic la ora 3:06 AM?

Cu stima,

Ronnie 1!

Stimate domn Ronnie daca aveti din intamplare o pila prin MAI, puneți-mi si mie o vorba buna sa nu mai fiu chemat la intervenții contrar fusului dumneavoastră orar de intrat pe forum.Va multumesc anticipat!

Blindius si Ronnie, va rog sa va opriti cu jignirile, cred ca s-a inteles ideea.

Edited by Harald

@Harald: meritam sa fiu penalizat. As fi preferat sa primesc ce meritam, nu are rost sa fiu favorizat si, oricum, ma avertizase choli acum doua trei zile.

Preferam un ban, nu are rost sa iti creezi probleme si sa fii acuzat de bisericute. Lasati-l pe besliud sa puna mana sa lectureze! O sa folosesc ignore-ul la comentariile sale, alta solutie nu vad.

Besliud, logout, pleaca!

Nu e vorba ca "meritai". Pentru apelativele "cretin" si "analfabet" se impunea sa primesti ban direct.

@Joga Bonito: yeah, I know.

Intre timp nu mai e nevoie de ban.

"iti dau cuvantul meu daca aflu care esti si se afla amice si stiu ca esti din Bucuresti nu o sa mai ai dinti in gura. asta de la baietii de la nord chiar au facut o anumita pasiune pentru mizeria ta de user blindius...**** jegoasa"

de la SteauaToronto

Pentru lucrurile astea e strict de vina Tiberiu, care nu trebuia sa fie asa permisiv cu revenirile. In fine, nu a stiut, era plecat de mult timp.

Ramaneti cu bine!

Toronto, acest Van Damme al Canadei, canalia asta cu permis ilegal de creier, acest specimen din increngatura gandacilor de bucatarie nu trebuia in vecii vecilor sa primeasca acces pe acest site, NICIODATA pentru cat a amenintat cu bataia, cat a injurat si alte cacaturi pe care le-a facut. Acest analfabet cu diploma, cu dunga rosie pe buletin, acest descreierat care ar trebui sa fie ori in puscarie ori la scoala de corectie ori internat intr-un spital, exilat undeva pe o insula pustie sa se injure cu insectele.

Acest site se duce de rapa, nu din cauza talibanilor, ci din cauza calitatii extrem de scazute a suporterului stelist. Sunt ori d-astia ca Toronto, mari batausi de cartier, fara serviciu, fara viata, niste oi deghizate in oameni ori simpli spectatori (pe care nu-i condamn). In schimb se sare cu banul impotriva userilor care au dus greul acestui site, care au incercat sa faca ceva la moderare sau in redactie.

Prieteni, am o sugestie cat se poate de serioasa pentru cei care mai incearca sa tina siteu-ul: renuntati la hosting, stergeti site-ul de tot. Este total inutil, nu reprezinta Steaua sub nicio forma. Lupta cu ciobanul se duce pe alte fronturi acum, acest site este zero. Repet, desfiintati site-ul. Nimeni nu-l merita si nimeni nu are nevoie de el.

Edited by Pomelinho

I am... reborn...

Lumea e plina de din astia care se cred Mesia. Oricand, oricum, la orice ora ei sunt dispusi sa salveze totul...daca castiga si ei ceva.

De-a lungul timpului noi, astia numiti talibani, am fost acuzati de multe, printre care si dorinta de a pune mana pe site sau de a-l distruge, de faptul ca nu suntem stelisti, de faptul ca vrem raul Stelei, ca suntem platiti de dusmanii puscariasului ca sa ii facem rau, de toate.

Trec zile, luni, ani, trec generatii, mii de mesia, da' cand tragi linia, tot noi ramanem aici pe site. Tot noi suntem oamenii care intra aici din reflex, in fiecare dimineata, chiar daca suntem banati. Ca uitam de banul ala jegos. Intram pentru ca tinem la comunitatea asta, la siteul asta si la ce inseamna el: SINGURA VOCE A STELISTULUI DE RAND!

Ca alta n-avem. La TV nu ne cheama nimeni. La radio mai vorbesc unii de noi, putini, din cand in cand. Doar aici putem sa ne exprimam nemultumirile si grijile, ca in rest suntem amenintati cu bataia, suntem facuti in toate felurile, cenzurati.

Eu sper totusi sa nu inchideti siteul asta. Sper sa va dati seama ca e adevarat tot ce v-am zis eu mai sus si sa incercati sa il faceti sa fie macar ce a fost inainte sa apara acest Mesia de peste ape.

Prosti cum suntem, nebuni si talibani, noi v-am avertizat ca nu e bine ce face greco. Se vedea doar de la o posta directia in care voia sa mearga. Omul s-a inconjurat doar de oameni supusi, oameni care au fost de partea unui puscarias.

Mai surprinde acum faptul ca omul asta a facut pe site ce a facut? Si-a batut joc de Generalul Lascar, a pus pe site insemne comuniste(sa vezi acum ce vor urla prietenii lui ne-a: COMUNISTII VOR SA IL FACA!), a spart siteul, a spart contul unui utilizator, a pus videouri cu rapid pe siteul personal si tot acolo si-a declarat dragostea pentru cioban si pentru travestita.

Cei mai multi talibani au fost banati pentru lucrurile adevarate pe care le-au zis. Normal ar fi sa primeasca acum niste scuze din partea mai marilor siteului. Nu ma refer la mine, ci la oameni ca Lari si altii care au fost nedreptatiti.

Tot normal ar fi ca acum sa fie indepartati de pe site oamenii care l-au ajutat pe marele Mesia. Ca au fost cativa, se cunosc, au primit niste avantaje si au facut destule abuzuri cat sa merite excluderea permanenta. Ma refer aici la cei care s-au trezit peste noapte moderatori desi nu aveau ce sa caute in acele pozitii dar si la cei care au fost iertati si nu au facut altceva decat sa continue sa faca ce faceau inainte. Ma refer aici la xray, ca nu mi-e rusine sa dau nume. Omul isi bate joc de voi si de Steaua si voi nu va dati seama. Felicitari lui lorimer pentru ca a invatat ceva si ca, de cand s-a intors pe site, s-a comportat exemplar. Oricat nu mi-ar place de el, nu am ce sa-i reprosez. Dar lui xray...

Am incredere in George Stan si sunt sigur ca poate readuce siteul la normalitate. Poate ca ar trebui sa inceapa prin readucerea pe site a oamenilor de incredere. De asta e nevoie in acest moment, nu de moderatori care te ameninta in privat sau de redactori care se cearta zilnic pe site dar nu au timp sa scrie un articol.

By the way...

Am nivelul de avertizare la 50% desi toate avertizarile au fost cat se poate de nemeritate, niste abuzuri. n-ar strica sa il reduca un moderator la 0. Mai ales ca a trecut deja luna pentru 40% din nivel.

Edited by Adrian

I am... reborn...

Lumea e plina de din astia care se cred Mesia. Oricand, oricum, la orice ora ei sunt dispusi sa salveze totul...daca castiga si ei ceva.

De-a lungul timpului noi, astia numiti talibani, am fost acuzati de multe, printre care si dorinta de a pune mana pe site sau de a-l distruge, de faptul ca nu suntem stelisti, de faptul ca vrem raul Stelei, ca suntem platiti de dusmanii puscariasului ca sa ii facem rau, de toate.

Trec zile, luni, ani, trec generatii, mii de mesia, da' cand tragi linia, tot noi ramanem aici pe site. Tot noi suntem oamenii care intra aici din reflex, in fiecare dimineata, chiar daca suntem banati. Ca uitam de banul ala jegos. Intram pentru ca tinem la comunitatea asta, la siteul asta si la ce inseamna el: SINGURA VOCE A STELISTULUI DE RAND!

Ca alta n-avem. La TV nu ne cheama nimeni. La radio mai vorbesc unii de noi, putini, din cand in cand. Doar aici putem sa ne exprimam nemultumirile si grijile, ca in rest suntem amenintati cu bataia, suntem facuti in toate felurile, cenzurati.

Eu sper totusi sa nu inchideti siteul asta. Sper sa va dati seama ca e adevarat tot ce v-am zis eu mai sus si sa incercati sa il faceti sa fie macar ce a fost inainte sa apara acest Mesia de peste ape.

Prosti cum suntem, nebuni si talibani, noi v-am avertizat ca nu e bine ce face greco. Se vedea doar de la o posta directia in care voia sa mearga. Omul s-a inconjurat doar de oameni supusi, oameni care au fost de partea unui puscarias.

Mai surprinde acum faptul ca omul asta a facut pe site ce a facut? Si-a batut joc de Generalul Lascar, a pus pe site insemne comuniste(sa vezi acum ce vor urla prietenii lui ne-a: COMUNISTII VOR SA IL FACA!), a spart siteul, a spart contul unui utilizator, a pus videouri cu rapid pe siteul personal si tot acolo si-a declarat dragostea pentru cioban si pentru travestita.

Cei mai multi talibani au fost banati pentru lucrurile adevarate pe care le-au zis. Normal ar fi sa primeasca acum niste scuze din partea mai marilor siteului. Nu ma refer la mine, ci la oameni ca Lari si altii care au fost nedreptatiti.

Tot normal ar fi ca acum sa fie indepartati de pe site oamenii care l-au ajutat pe marele Mesia. Ca au fost cativa, se cunosc, au primit niste avantaje si au facut destule abuzuri cat sa merite excluderea permanenta. Ma refer aici la cei care s-au trezit peste noapte moderatori desi nu aveau ce sa caute in acele pozitii dar si la cei care au fost iertati si nu au facut altceva decat sa continue sa faca ce faceau inainte. Ma refer aici la xray, ca nu mi-e rusine sa dau nume. Omul isi bate joc de voi si de Steaua si voi nu va dati seama. Felicitari lui lorimer pentru ca a invatat ceva si ca, de cand s-a intors pe site, s-a comportat exemplar. Oricat nu mi-ar place de el, nu am ce sa-i reprosez. Dar lui xray...

Am incredere in George Stan si sunt sigur ca poate readuce siteul la normalitate. Poate ca ar trebui sa inceapa prin readucerea pe site a oamenilor de incredere. De asta e nevoie in acest moment, nu de moderatori care te ameninta in privat sau de redactori care se cearta zilnic pe site dar nu au timp sa scrie un articol.

By the way...

Am nivelul de avertizare la 50% desi toate avertizarile au fost cat se poate de nemeritate, niste abuzuri. n-ar strica sa il reduca un moderator la 0. Mai ales ca a trecut deja luna pentru 40% din nivel.

Avertizarile tale au fost pe deplin meritate! :

- Atacuri personale si acuzatii nefondate

- off-topic, trolling, acuze grave si atacuri personale aduse membrilor echipei de moderare

- trolling si off-topic repetat, atacuri repetate la adresa echipei fcsteaua.ro

- Atac personal la adresa lui Tiberiu Florea/ trolling

- trolling

Cei 50% sunt perfect meritati si nu se vor scadea!

Profit de ocazie si te sfatuiesc (cu buna intentie si fara misto sau altceva) sa-ti vezi de treaba ta, sa nu mai hartuiesti mozii sau pe oricine altceva din conducerea fcsteaua.ro, cu alte cuvinte sa nu mai faci trolling.

Ai inceput cu stangul! La urmatoarea postare de genul asta vei mai primi inca 10% si 30 de zile. Continui cu trollingul, provoci si nu e bine.

Cum a fost trolling cand conducerea FCSteaua.ro tocmai ne-a dat dreptate si l-a exclus pe Greco de pe site, dupa ce acesta a incercat sa il distruga?

Dupa cum am zis, pe site au mai ramas niste ramasite de-ale lui. Iar astea trebuie excluse.

Domnilor admini, vi se par normale amenintarile de mai sus?

Imi pare rau Choli dar tu nu ai invatat nimic. Continui cu amenintarile si cu bagarea pumnului in gura, exact cum facea empyro. Asta se vrea acum pe site?

Edited by Adrian

Cum a fost trolling cand conducerea FCSteaua.ro tocmai ne-a dat dreptate si l-a exclus pe Greco de pe site, dupa ce acesta a incercat sa il distruga?

Dupa cum am zis, pe site au mai ramas niste ramasite de-ale lui. Iar astea trebuie excluse.

Domnilor admini, vi se par normale amenintarile de mai sus?

Imi pare rau Choli dar tu nu ai invatat nimic. Continui cu amenintarile si cu bagarea pumnului in gura, exact cum facea empyro. Asta se vrea acum pe site?

Ti-am scris aici deoarece m-ai blocat pe privat. Nu am vrut decat sa-ti spun ca nu am nimic cu tine daca iti vezi de treaba ta. M-am saturat ca tu sa contesti fiecare actiune a moderatorilor.

MODERATORII AU MEREU DREPTATE!

Fraza in care ai facut trolling este:

""Tot normal ar fi ca acum sa fie indepartati de pe site oamenii care l-au ajutat pe marele Mesia. Ca au fost cativa, se cunosc, au primit niste avantaje si au facut destule abuzuri cat sa merite excluderea permanenta. Ma refer aici la cei care s-au trezit peste noapte moderatori desi nu aveau ce sa caute in acele pozitii dar si la cei care au fost iertati si nu au facut altceva decat sa continue sa faca ce faceau inainte. Ma refer aici la xray, ca nu mi-e rusine sa dau nume. Omul isi bate joc de voi si de Steaua si voi nu va dati seama.""

In replica eu ti-am scris (deoarece m-ai blocat in pm) din respect pt acele mii de ore pe care le ai pe siteul asta. Sincer nu vreau sa-ti dau ban 30 zile!

Te Mai rog o data, ultima oara sa te potolesti!

Edited by choli

Inca o mostra de civilizatie.

mesajele personale nu se pot sanctiona. ai posibilitatea sa ii dai ignore daca te deranjeaza. Ce ai postat tu este un mesaj personal.

Edited by choli

In mod normal continutul mesageriei private nu se face public. Acest lucru nu ar mai trebui permis pe viitor prin regulament.

Da, asa ar fi logic si normal....in cazul acestui site DOAR ADMINUL POATE, a si facut-o dealtfel, vezi cazul Gandalf - Adrian, fara sa -si ceara macar scuze public fata de ei sau fata de ceilalti useri si sa spuna ca a fost o scapare nefericita sa nu -i spun altfel si nu se va mai repeta in viitor, cum sa mai aiba vreo urma de credibilitate acest site.....asa ca ce vorbim noi aici?! Stix

Edited by radumihai80

@Harald: meritam sa fiu penalizat. As fi preferat sa primesc ce meritam, nu are rost sa fiu favorizat si, oricum, ma avertizase choli acum doua trei zile.

Preferam un ban, nu are rost sa iti creezi probleme si sa fii acuzat de bisericute. Lasati-l pe besliud sa puna mana sa lectureze! O sa folosesc ignore-ul la comentariile sale, alta solutie nu vad.

Besliud, logout, pleaca!

Bilindus nu vrei tu sa ne intalnim la o bere daca tot esti din Bucuresti si poate face to face iti vei schimba parerea despre mine? Daca si live te dezamagesc, promit ca o voi lua de la abecedar pana la nivelul de studii care sa iti multumeasca tie pretentiile.

Eu sunt din Crangasi! Tu?

@Domnilor moderatori

Daca as fi postat eu sau Adrian ce a postat fostul redactor al site-ului mai sus, primeam avertisment/warn pentru "trolling".

Sa nu cumva sa postati articoul citat pe prima pagina, ca nu vrem sa destabilizam echipa.

Route25!

Edited by MoWeed

Nu ma intereseaza daca-l publica sau nu Bonito si nu imi doresc sa colaborez in nici un fel cu un site care propovaduieste ignoranta.

Dar, de vreme ce voi va plangeati ca talibanii va strica site-ul, ma gandeam ca fara ei poate aveti si voi ceva activitate. De fapt, preluarea site-ului de catre "adevarati" a insemnat distrugerea putinului care mai ramasese. Acum aveti activitate foarte redusa pentru o perioada atat de bogata, moderatori agramati, sanctiuni pentru "trolling". Mai lipseste sa-i mai cereti odata scuze lu' MeeMee. Toate mizeriile facute in ultima vreme au fost, mai mult sau mai putin ignorate aici.

De mila de sila, acum controlati site-ul. Aratati-ne noua, "talibanilor", cat de buni sunt suporterii adevarati!

Edited by MoWeed

Mihet, eu nu trebuie sa-mi bat joc de tine. Cine-si aminteste cat de vehement erai tu acum 2-3 ani stie ce fel de caracter ai.

Parerea ta, pentru mine, nu reprezinta nimic. Cat despre Cristea, acesta este o nulitate. Este cel mai inutil transfer facut de la Gigel Coman incoace. Este un cocalar infect, exemplul perfect de jucator care nu a realizat mai nimic in toata cariera dar este "mare vedeta". Singurul motiv pentru care joaca la Steaua este reprezentat de comisioanele pe care le primeste nevasta antrenorului.

Chiar va rog, dati-mi ban pentru ca am jignit aceasta mizerie. Ar fi inca un exemplu al cocalarizarii site-ului.

Eu nu ma plang de nimic. Dar ma amuza ca voi, persecutatii, sunteti mult mai rai decat "talibanii". Noi macar va lasam sa vorbiti, chiar daca va faceam elvetieni sau oi si nu va dadeam niciodata sanctiuni aiurea. Voi dati ban pentru "trolling" si "grup de presiune".

Edited by MoWeed

Steaua Libera este un proiect inceput acum aproximativ un an de zile. Cand a incercat drvladyk sa vorbeasca de promovare pe acest site i s-a raspuns la misto cu ceva de genul "sa mai cresteti mai intai" desi se stia ca toti fondatorii sunt de pe forum si, cu o singura exceptie, toti au facut parte din staff la un moment dat. Adica am fost tratati ca niste pusti necunoscuti de pe net, nu ca niste oameni cunoscuti, care au lucrat la site-ul asta niste ani de zile. In acel moment, pentru mine, orice idee de colaborare cu fcsteaua a incetat. Si aceeasi parere o au si majoritatea adminilor de pe Steaua Libera.

La momentul actual, orice asociere al proiectului "Steaua libera" cu noul suportersteaua.net ar fi in defavoarea paginii "Steaua Libera". Este exact ceea ce i-am spus si lui greco de zeci de ori. Atata timp cat strategia pe termen lung nu este educarea suporterului stelist in scopul inlaturarii mizeriei de la club, totul ar fi o pierdere de timp, energie si nervi. Acum este exact invers: nu ii educam noi pe ei, ci ne "educa" ei pe noi. Multi din cei care sunt impotriva lui becali au renuntat sa mai urmareasca site-ul asta si au fost inlocuiti de indivizi cel putin dubiosi ca Adrian ala cu multe cifre in numar sau xray. Cu astia nu am ce discuta despre Steaua Libera.

Cred ca m-ai inteles gresit. Eu am spus doar ca, de vreme ce acum controlati site-ul in intregime, fara elemente "talibane", nu mai aveti nici o scuza si trebuie sa va faceti treaba. Asa cum si eu trebuia sa-mi fac treaba si sa raspund trollingului tau si a lui Mihet (si al altora pe care nu ii mai aduc in discutie), lucru care-l faceam fara sa dau ban s.a.m.d. Daca noi nu am fost buni, aratati-ne voi cum se salveaza site-ul.

Edited by MoWeed

Pe scurt, "grup de presiune" inseamna oricare 2-3 utilizatori care, nefiind de acord cu decizia moderatorilor, au tupeul sa o conteste.

Ce e corect pentru tine s-ar putea sa nu fie corect pentru altul.

Si trebuie sa fac o precizare: Adrian nu face parte din echipa Steaua Libera. Drept urmare, nu ar avea cum sa stabileasca o colaborare cu fcsteaua

Edited by MoWeed

Cine sunteti voi de va asumati pozitia de "educatori" ai poporului stelist? Sunteti doar niste propagandisti cu o singura placa si un discurs unic. Toate postarile voastre sunt la fel; spun aceleasi lucruri; sunt obsedate de aceiasi oameni.

Acum v-ati bagat in discurs ideea cum ca greco ar fi fost de-al "celorlalti". Greco e creatia voastra, a luptei imbecile cu soldati imbecili. Fondatorul marii miscari de salvari steliste s-a dovedit a fi mai mare becalist decat oricare din aia pe care ii numiti voi "oi". Fondatorul AISS si model de probitate (sa nu uitam ce l-ati pupat in fund cand a revenit pe forumul asta) s-a dus sa-si ceara scuze lui MM pentru injuriile pe care i le-ati adus... foarte, foarte ironic moment. Ma astept ca in viitor Adrian sa fie angajat ca purtator de cuvant al FC Steaua 2003 iar tu sa devii administrator al paginii de facebook Ana Maria Prodan. In spiritul AISS si Steaua Libera!

Forumul asta nu e de salvat. Intai l-ati distrus voi, bucata cu bucata, an de an iar apoi greco a aruncat si ultimul pumn de tarana peste sicriu in mai putin de o luna. Ce sa salvezi de la el? Userii? Postarile? Educatia primita de la atatea caractere integre precum Tupac? E mort si ingropat. V-ati batut joc de o comunitate cu aberatiile alea ideologice... v-ati sters la cur cu ea caci era mai important sa va bateti joc de userii ce nu aveau orgasm de fiecare data cand i-o mai trageati lui Becali.

----------

Acum pentru partea cealalta. Observ ca se continua in multe privinte stilul "greco" de moderare, adica moderare excesiva. Jignirile sunt una, replicile taioase sunt alta. Moderatorii raman in continuare cei mai importanti oameni de pe forumul asta, ceea ce e o prostie: rolul lor e de silent sheriffs. Se sterg postari alandala, se dau avertismente pentru offtopic (exista si butoane de mutare a postarilor dintr-un topic in alta in zona moderatorilor)... Plus ca nimeni nu vrea sa se implice intr-o curatenie a acestui forum: sunt o multime de categorii si subcategorii moarte, ce incarca pagina inutil, sunt prea multe threaduri de 1 replica sau 2 cand s-ar putea trece la sistemul de big unified threads (de ce sa ai topice diferite pentru echipe din PL cand un topic general Premier League ar putea conduce la discutii mai interesante si useri mai multi?). Facusem acum ceva timp un calcul si stabilisem ca putem ramane cu jumatate din numarul subcategoriilor fara a pierde nimic important...

Mister, te invit public in echipa de moderare - sa-ti pui in practica "reformele".

Cu aceeasi ocazie il invit si pe Moweed.

Singura conditie, stiti voi care e este - sa respectati etica moderarii si implicit ceilalti useri.

Multumesc de oferta dar in viata imi place doar sa promovez.

Bai Alexandrule, mai lasa-ne cu vrajeala asta de 2 bani. Ce propaganda am facut noi? Am spus doar adevarul si nimic mai mult. Si cine vorbeste, individul care posteaza doar pentru trolling, ca sa impuna ideea de ignoranta sau ca sa minimizeze tot ce este legat de romani si de Romania. Ma intereseaza mai mult parerea boschetarilor de pe strada decat parerea ta.

Atat de fericit am fost cand a revenit greco incat am renuntat la postul de moderator si, in 3 luni, am mai postat pe forum de vreo 20 de ori. De fapt, singurii care au avut vise erotice la venirea lui greco au fost cei ca tine (cu exceptia ta, care ai ales sa ii trollezi si pe ei).