Guest

Discutii cu echipa fcsteaua.ro

712 posts in this topic

Tiberiu.Florea, lasa-ne, lasa-ne, laaasa-neee! :D

offtopic si provocare! data viitoare iti dau 10%

Edited by choli

va rog sa incetati cu offtopicul! aici sunteti la ""Discutii cu echipa fcsteaua.ro"". Tiberiu vb cu echipa fcsteaua.ro deoarece considera ca se fac abuzuri contra lui.

Voi faceti offtopic deoarece vb cu Tiberiu care NU MAI FACE PARTE DIN ECHIPA FCSTEAUA.RO

Daca aveti ceva sa-i transmiteti, o faceti in alte topice sau in privat!

Va avertizez ca toleranta mea la offtopicuri se apropie de final si voi incepe sa dau sanctiuni!

Atentie celor care aveti deja 20%

Nu mi-o luati in nume de rau dar lucrurile tind sa scape de sub control!

Multumesc pt intelegere!

Edited by choli

Auzi mai Tiberiu, da daca tot te plangi tu pe facebook de Azzido, pe care eu unul personal nu il suport, nu mi- a placut niciodata personajul si tot ai dat in vileag ce a facut pe forum, cum a banat abuziv useri, printre care ma numar si eu, cum a citit mesaje private si dupa aceea le-a postat public, cum a balacarit alti useri care n- aveau aceleasi idei cu el, cum a intors parsiveste armele si cum si-a incalcat toate pricipiile avute de AISS si de SUD intr-un moment dat, de ce nu iei atitudine impotriva lui, tu si altii????

Eu am purtat un razboi al ideilor (civilizatie, toleranta, exprimare libera) si m-am concentrat exclusiv pe viitor, nu pe trecut. N-am vrut sa identific vinovati si nici sa expun pe nimeni. Dar in momentul in care Azzido m-a jignit (in privat) iar apoi m-a cenzurat si mi-a scos accesul de pe Facebook pentru o imagine care nu i-a convenit, si in continuare proprietarul de facto al site-ului, George Stan, in loc sa-i corecteze abuzul a raspuns la el cu noi abuzuri si cu cenzura suplimentara, nu vad ce si cu cine as mai putea sa discut.

Cu echipa FCSTEAUA.RO, care organizeaza lovituri de stat (impotriva unui simplu redactor/colaborator fara putere executiva)?

Nu el te-a rechemat pe site sa-l ,,reformezi,,, sa scapi de toti opozantii, sa implementezi o noua strategie care sa ridice site ul......

Nu, nu el m-a chemat. Nimeni nu m-a chemat. Am venit din proprie initiativa. Proiectul meu a starnit certuri si controverse asa ca i-am cerut proprietarului de facto al site-ului un mandat sa-l reformez, pe care l-am primit. Insa in momentul in care "adminul ne-admin" a continuat sa traga sforile din umbra si mi-a pus bete in roate iar George i-a dat dreptate, totul s-a prabusit.

care e ideea, ce nu a mers sau de ce nu a mers, ca mie mi se pare ca aveti aceleasi idei, nu vad ce va deosebeste....foarte ciudat, nu prea inteleg eu ce si cum, bine ca nici nu-mi bat capul prea tare, insa tarasenia de pe FC.Steaua lasa mult de dorit.......o sa mai citesc un picut pe aici, dar sper sa-mi treaca repede si sa ma retrag din nou. Stix...scriu de fiecare data numele ca sa-mi asum identitatea de clona....sa nu fie nicio discutie pe tema asta.

Nu avem aceleasi idei. Multi nu doresc sa dialogheze sub nicio forma cu clubul. Multi nu sunt de acord ca adevarul istoric despre Lascar sa fie spus aici. Multi nu sunt de acord ca greselile FCS si AISS sa fie asumate in asa fel incat ele sa nu se mai repete in viitor. In general, ne separa foarte multe lucruri.

Tiberiu.Florea, lasa-ne, lasa-ne, laaasa-neee! :D

offtopic si provocare! data viitoare iti dau 10%

Pai nu v-am lasat, mah, pe 29 august, cand mi-am dat demisia? (nu mi-a fost ceruta de nimeni)

Nu v-am lasat cand l-am rugat pe Azzido sa-mi scoata accesul de admin de pe forum, pe care il foloseam oricum exclusiv pentru lucruri necontroversate?

Nu v-am lasat cand am devenit un simplu colaborator/redactor cu acces pe Facebook, pana cand tradatorii au inceput sa ma cenzureze si sa-mi puna pumnul in gura?

Acum am ramas un simplu forumist care-si publica articolele in samizdat, pana cand (probabil) ma vor bana si de aici, sperand ca voi disparea undeva de unde sa nu le mai pot da in vileag greselile si tradarile. Dar - din pacate pentru ei - eu nu plec nicaieri si principiile mele sunt neclintite.

va rog sa incetati cu offtopicul! aici sunteti la ""Discutii cu echipa fcsteaua.ro"". Tiberiu vb cu echipa fcsteaua.ro deoarece considera ca se fac abuzuri contra lui.

Voi faceti offtopic deoarece vb cu Tiberiu care NU MAI FACE PARTE DIN ECHIPA FCSTEAUA.RO

Daca aveti ceva sa-i transmiteti, o faceti in alte topice sau in privat!

Va avertizez ca toleranta mea la offtopicuri se apropie de final si voi incepe sa dau sanctiuni!

Nu mi-o luati in nume de rau dar lucrurile tind sa scape de sub control!

Multumesc pt intelegere!

Nu mi se pare o problema asa de mare... Chiar daca am fost indepartat miseleste din echipa FCSTEAUA.RO mi se pare normal sa discutam despre porcaria pe care a facut-o restul echipei si despre cauzele care stau in spatele ei. Lucrurile sunt foarte interesante, si relevante pentru viitorul acestui site.

Greco, imi pare rau ca trebuie sa intervin dar ai pierdut contactul cu realitatea. Cand te-am jignit eu? Posteaza aici ca sa vada cu totii care e "jignirea" respectiva!

"si mi-a scos accesul de pe Facebook... " Accesul pe facebook l-ai avut timp de cateva saptamani, acces pe FB au doar adminii, tu ai fost admin pentru doua saptamani si apoi ai renuntat, deci e normal sa pierzi si accesul pe FB, pagina care oricum nu-ti apartine si nici nu avem datoria de a-ti da tie acces acolo.

Echipa FCS nu "organizeaza lovituri de stat" pt simplul fapt ca tu nu ai nici o functie aici si nici nu avem o datorie morala fata de tine sa-ti dam acces si sa te lasam sa faci ce vrei tu. FCS este condus de mai multe persoane, eu sunt tipul de la butoane si unul din cele cateva persoane a caror parere este ceruta cand discutam de FCS si AISS, impreuna luam decizii si ne consultam cand vine vorba de articole, comunicate sau idei care vrem sa le promovam aici. Tu nu ai cerut parerea nimanui si te-ai apucat sa vorbesti cu oameni din peluze, cu MM Stoica si, colac peste pupaza, ai inceput sa ne si ameninti ca faci si dregi daca nu facem cum vrei tu.

Pentru moment ti-ai pierdut o parte din credbilitatea care o aveai, eu te-as sfatui sa te calmezi si sa iei o pauza, poate asa e mai bine pt toata lumea.

Varianta lui Azzido despre Facebook e o minciuna. Am postat un Meme care nu a convenit, a fost scos de 2 ori si cand am sesizat abuzul mi s-a scos accesul cu totul. Aceasta decizie abuziva a fost intarita la puciul pe care eu nu il recunosc.

Dupa repararea ambelor abuzuri putem lua noi decizii despre fcs si AISS, dar nu fara a le dezbate si cu mine.

eu cred ca greco are dreptate. si toti stiti ca singurul care are putere de decizie in acest caz este Costi, care probabil mestereste aceste revolte din confortul anonimatului.

Reparati cele 2 abuzuri comise, si apoi vom discuta viitorul FCS / AISS civilizat, nu prin puciuri.

Domnule choli,

de curiozitate, noi, astia care avem 30% suntem mai speciali?

Cu stima si respect,

Ronnie 1!

Reparati cele 2 abuzuri comise, si apoi vom discuta viitorul FCS / AISS civilizat, nu prin puciuri.

le-am reparat.

primeste scuzele mele impreuna cu 7 zile de pauza.

poate o sa ai o alta optica dupa intoarcerea din vacanta si o sa incetezi cu spamul si amenintarile.

le-am reparat.

primeste scuzele mele impreuna cu 7 zile de pauza.

poate o sa ai o alta optica dupa intoarcerea din vacanta si o sa incetezi cu spamul si amenintarile.

Azzido, cu tot respectul, faci un abuz. Asa cum l-ai lasat pe Adrian sa-si verse toate laturile aici poti lasa un om care a incercat sa aduca site-ul la realitate sa posteze. Dovediti ca posedati un cap, nu un dovleac.

O seara buna!

Azzido, cu tot respectul, faci un abuz. Asa cum l-ai lasat pe Adrian sa-si verse toate laturile aici poti lasa un om care a incercat sa aduca site-ul la realitate sa posteze. Dovediti ca posedati un cap, nu un dovleac.

O seara buna!

Nu crezi oare ca acest "om" a postat mai mult decat trebuie...oricum habar nu am la ce realitate te referi...

@Starforce Nu te supara, dar am adresat intrebarea unui membru din "staff". Dupa cum este denumit topicul, tu nu numai ca nu-mi poti raspunde , dar faci off-topic. Numai bine!

Desi Azzido a folosit cuvinte gen: (7 zile de pauza) si (dupa intoarcerea din vacanta), cuvinte care sunt trecute in regulament ca fiind contraindicate, consider ca a procedat corect punand capat acestor teorii de nenteles. Sincer chiar imi pare rau de ce se intampla cu Greco, dar nu avem calitatea sa-l denigram!

Va rog ca pe viitor sa nu mai faceti calificative de natura psihica unei persoane daca nu o cunoasteti in realitate si daca da, va rog folositi PM-urile pentru ca nu este normal sa fim martori ai unor atacuri la persoana!

Desi Azzido a folosit cuvinte gen: (7 zile de pauza) si (dupa intoarcerea din vacanta), cuvinte care sunt trecute in regulament ca fiind contraindicate, consider ca a procedat corect punand capat acestor teorii de nenteles. Sincer chiar imi pare rau de ce se intampla cu Greco, dar nu avem calitatea sa-l denigram!

Va rog ca pe viitor sa nu mai faceti calificative de natura psihica unei persoane daca nu o cunoasteti in realitate si daca da, va rog folositi PM-urile pentru ca nu este normal sa fim martori ai unor atacuri la persoana!

Raspunsul d-vs ma multumeste, sau mai degraba nu!! Nu am avut nici o problema cu formularea lui Azzido, ci cu actiunea domnului respectiv.

Astept un raspuns din partea d-lui Azzido, sunt sigur ca este obiectiva!

Nu am emis nici o parere asupra psihicului vreunei persoane, d-le Besliud!

Edited by mircea27

@besliud: ce inseamna "nenteles"? smile.gif

Multumesc anticipat!

Nenteles adj - 1. care exprima o stare calificativa de natura psihica. Nimic nu stii.

"Un farmec trist și nențeles" de Mihai Eminescu

Un farmec trist și nențeles

Puterea mea o leaga

Și cu nimic nu m-am ales

Din viața mea intreaga

...

Propun ca cei care mai sar vreo litera , de acum incolo sa fie batuti cu pietre in piata publica. Iar cei care apasa pe vreo litera vecina (a se vedea "h" langa "g" pe tastatura) sa fie trasi pe roata.

Trolling cumva? Offtopic cumva?

Trolling cumva? Offtopic cumva?

daca mergi pe linia asta trolling a facut prima data blindius. din pct. meu de vedere, ambele sunt ironii mai mult, nu cred ca trebuie impusa vreo sanctiune nici lui blindius nici lui empyro.

in plus, asa cum am mai scris pe undeva, offtopicul este lasat ceva mai liber, se intervine pe linia disciplinara numai cand se persista in el.

In primul rand as dori sa multumesc adminului Azzido si echipei pentru ultimele actiuni intreprinse,dupa cum se poate vedea s-a reinstaurat normalitatea si cognitivitatea intr-un fel.

@Starforce Nu te supara, dar am adresat intrebarea unui membru din "staff". Dupa cum este denumit topicul, tu nu numai ca nu-mi poti raspunde , dar faci off-topic. Numai bine!

Nu ma supar si iti doresc si tie noroc bun!

In ultimul rand as dori sa-mi cer scuze pentru off-topic.

Va multumesc!

O seara buna!

Nu, nu facem un abuz, facem curat.

- amenintari pe mail, mult spam, denigrari constante pe blogul lui, pe twitter, a abuzat de increderea noastra si a furat parola unui user de aici, deci nu, nu mai avem ce discuta cu el, e pierdut pt societate.

Uite cam e ce a facut cel abuzat de noi:

https://twitter.com/aisssteaua

"AISS @aisssteaua 21 Sep

George Stan, proprietarul de facto al FCSTEAUA.RO, a cenzurat abuziv urmatorul articol, in care erau expuse... http://fb.me/6oq9l6L0x "

FCSTEAUA RO @fcsteauaro 14h

Daca vreti sa va solidarizati cu redactorul abuzat, cenzurat si tradat, dati follow canalului @fcsteauaro, ultima reduta libera de talibani!

Expand Reply Retweet Favorite More

FCSTEAUA RO @fcsteauaro 14h

Redactorul greco a fost indepartat de la @fcsteauaro prin puciul de la 20 septembrie si continua lupta in samizdat pe http://www.tiberiuflorea.ro

Expand

AISS @aisssteaua 21 Sep

George Stan, proprietarul de facto al FCSTEAUA.RO, a cenzurat abuziv urmatorul articol, in care erau expuse... http://fb.me/6oq9l6L0x

Si ar mai fi multe date pe mail.

PWND.jpg

PWND_twice.png

Clipboard01.jpg

daca mergi pe linia asta trolling a facut prima data blindius. din pct. meu de vedere, ambele sunt ironii mai mult, nu cred ca trebuie impusa vreo sanctiune nici lui blindius nici lui empyro.

Eu n-am spus nimic de sanctiuni. Am remarcat doar cum un fost moderator care a suspendat conturi pe diverse perioade pe motiv de trolling face la randul lui trolling cand nu mai este moderator.

Am remarcat ipocrizia.

Din punctul meu de vedere e foarte ok o moderare mai relaxata, am si insistat pe tema asta de cateva ori. Numai sa nu fie moderare relaxata doar pentru unii, asa cum s-a mai intamplat in trecut.

Raspunsul d-vs ma multumeste, sau mai degraba nu!! Nu am avut nici o problema cu formularea lui Azzido, ci cu actiunea domnului respectiv.

Astept un raspuns din partea d-lui Azzido, sunt sigur ca este obiectiva!

Nu am emis nici o parere asupra psihicului vreunei persoane, d-le Besliud!

Aici nu faceam nici o referire la persoana dvs si treaba cu psihicul era pentru unele persoane care obisnuiesc sa faca atac la persoana in mod repetat, dar din politete nu am vrut sa le dau numele!

Cand am spus de "neinteles" ma refeream la faptul ca desi toti il denigra in fel si chip el continua singur impotriva morilor de vant! Nu uitati ce pareri aveati, aveti si in acest moment de persoanele care se duc la stadion! Chiar nu vreau sa desfac firul in 4, dar consider ca fair play este ca atunci cand un suporter intra pe acest forum sa-si expuna punctul de vedere, sa nu mai fie persecutat de nici un grup partizan (anti muste, anti tantari si anti orice alta vietate mai zboara prin club).

Trebuie sa intelegeti ca acest forum este in primul rand pentru suporterii echipei Steaua Bucuresti si apoi pentru cine mai vrea sa-si clateasca ochii! Spun asta pentru ca sunt foarte convins ca multi dintre acesti partizani nu au mai vazut Steaua pe stadion din o mie noua sute optzeci si oua, dar militeaza pentru .................. si aici ma intreb de ce???

PS: Apropo uite un exemplu care trebuie sa va dea de gandit si anume Capid: A plecat Copos, timp in care ciorile mai aveau putin si isi tatuau si pe penins mesajul "Crapid nu moare Copos da" si iata ce spun ciorile acum dupa ce a aparut un alt agarici pe nume Cristescu "Credem ca intoarcerea lui Copos este benefica pentru club!". Atentie astea sunt vorbele ciorilor care acum 2-3 luni faceau graffiti cu mesajul "Crapid nu moare Copos da". Sa dea Dumnezeul sa nu ajungem si noi sa regretam Ciobanul ca pe Ceausescu ca........................... vai mama noastra de iubitori de Steaua!

Va rog scuzati-mi of topic, multumesc anticipat!

Edited by besliud