Guest

Discutii cu echipa fcsteaua.ro

712 posts in this topic

Daca ai judeca un pic la rece ti-ai da seama, ca si prin absurd, daca eu as fi pro Becali, asta nu l-ar ajuta cu ABSOLUT nimic, cum nu a ajutat cu NIMIC cauza, ca de 5 ani se trage virtual cu toate tunurile in el! Cand voi avea timp iti voi explica si opinia mea, de ce.

Ma amuza copios ideea ca ai putea sti mai bine decat mine de ce au esuat protestele, sau ca ai putea sa-mi oferi perspective noi.

Atunci cand s-au adus argumente contra Aluia, pe acest site, au mai deschis oamenii ochii. Unii au recunoscut chiar aici. Unul din obiectivele sitului este/era de a face educatie. Am sustinut si atunci (in mare parte in privat, ca eu nu-mi spal rufele in public) ca unele obuze au fost gresit folosite, dar nu am avut dreptul, caderea si pozitia de a le opri.

Am bolduit chestiile de mai sus pentru a-mi oferi inca un prilej de a saluta incercarea lui Greco de a schimba in bine aceasta comunitate. Adica obiectivele lui sunt si ale mele.

Dar...

Nu inteleg de ce daca xray ii ia apararea lui Becali in anumite privinte trebuie sa te enerveze acest lucru. Si nu inteleg de ce asta il face automat "becalist"? Nu consider ca "becalist" e o jignire (fie vorba intre noi, asa cum nu consider ca "dinamovist" e o jignire - ca doar a fost un flame recent pe forum pe tema asta), dar chiar nu poate fi nimeni moderat in privinta chestiunii Becali fara sa fie becalist?

(...)

Cu totii suntem stelisti - becalisti, indiferenti, si anti-becalisti. Nu?

Daca scriai ca "becalist" e o jignire, ti-as fi raspuns ca nu e totul pierdut. :D Valabil si pentru Drvladyk. fularultras

Il consider becalist pentru ca el vorbeste doar de banii lui Becali (chestiune controversata, dar admit si alte puncte de vedere din mult mai multe motive decat imi permite timpul sa scriu), in timp ce eu ii vorbesc si de chestiuni precum comportament, respect fata de glorii, respect fata de suporteri.

Cu alte cuvinte, eu vorbesc de valori, el de bani. Este EXACT discursul Aluia. Se aseamana cu el. Cum sa ma exprim? Ca Becali este X-Ray-ist?

(Trec peste faptul ca ti s-a atras atentia de mai multe ori ca el a vorbit deschis despre reaua-vointa in relatia cu "radicalii" de pe acest site pe un alt portal, iar tu vrei ca eu, ori altii, sa treaca usor peste aceasta crasa lipsa de caracter, intr-un proiect care-si propune sa restabileasca respectul.

Am trecut inca de la inceput si peste faptul ca tocmai tu, Greco, ne-ai impartit intre ... si cei care iubesc cu adevarat echipa. Nu se pune problema ca eu nu ti-am acceptat scuzele, ci de faptul ca pare ca e ok sa ai o "parere echilibrata" despre Becali - dupa sistemul meu de valori asa ceva NU exista - dar nu e tocmai in regula sa creezi tensiune spunandu-le deschis altora ca Becali si ai lui dau cu napalm pe istoria Stelei si sa mai si vorbesti despre altceva despre el decat despre bani.

Deci tensiunea apare doar ca unii se plang de Becali, ea nu apare si cand el e aparat, nu?)

Desi sunt multi, multi altii care cunosc istoria acestui club mult mai bine decat mine, desi sunt multi, multi altii care au trait pe stadion atat anii '70-'80-'90, iar unii de aici au vazut cu ochii lor cum s-a ridicat stadionul din Ghencea, imi permit sa spun ca, pentru mine, Steaua este mai mult o suma de rezultate.

Eu tin cu Steaua inca dinainte de a cuceri CCE, si am ramas atasat acestui club din motive pe care nu le pot explica aici, tocmai pentru ca eu, comparativ cu tot mai multi de aici, AVEM SISTEME DE VALORI DIFERITE.

Iar, pentru mine, stelistii sunt altii decat becalistii. E o diferenta de SUBSTANTA uriasa. Boloni a explicat mai bine decat o pot explica eu.

Lari...sunt de acord cu tine, xray e becalist, dar poate scrie atata timp cat o face civilizat.

@xray:

Acel "sistem" e o utopie. Sportul de performanta nu mai este de mult o chestie romantica, gen o duminica in parc cu prietenii si o bere la sfarsit. Este o afacere ca orice alta afacere, unde baga unii bani si asteapta sa-i scoata cu profit.

Sistemul la care m-am referit nu e ceva utopic pt ca el exista in vest.

De acord, e o utopie sa credem ca va fi si la noi curand.

Prin "sistem" m-am referit la:

* legislatie fara ambiguitati, stabilitate cod fiscal(nu ca la noi!), facilitati fiscale la reinvestirea profitului in baze, centre si academii, etc. De exemplu: la noi se percepe TVA si pe jucatori, ca pe marfa.

* regulamente care sa filtreze valoarea importata si sa nu faca o concurenta neloaiala. Adica sa aduca de prin jungla pe nimic, doar pentru a nu plati, promova si folosi valorile proprii.

De exemplu: "Potrivit regulilor din Marea Britanie, un jucator transferat din afara tarii trebuie sa joace 75% din meciurile nationalei in ultimii doi ani, criteriu indeplinit de roman, un obisnuit al nationalei in ultimii doi ani." Ce jucatori vin la noi?

* educatie si sanatate la standard european, care sa asigure resurse umane.

* economie la standard vestic, care sa ofere suport prin: drepturi TV, marketing, publicitate, sponsorizari, etc. Adica ce pot asigura autofinantarea si fara bani de la UEFA.

De fapt, un club cu buget de peste 50 mil euro, ar falimenta in secunda 2 in Romania, chiar daca ar fi an de an in grupele CL.

* etc ...

A te autofinanta din firimituri de drepturi TV si din "specula"= a cumpara pe 0-50.000 euro si a vinde cu 500.000 - 1 milion, o poti face pe spot, nu pe un plan bugetat realistic. Cam asta fac unele cluburi de la noi acum. Traiesc de azi pe maine, nu in vreo perspectiva planificata. Nu pt ca nu vor, ci pentru ca nu pot. Si nu doar cluburile.

Peste 90% din societatile comerciale traiesc de azi pe maine, tot din cauza sistemului.

Pe acest site sunt si multi care au afaceri proprii, manageri, economisti si juristi. Multi dintre ei inteleg pe propria piele ce am vrut sa spun.

Dezvoltarea fotbalului si sistemul. Pe scurt:

-Scoala Gica Popescu e in insolventa, nu ca este el prost manager, ci ca sistemul il stoarce si nici nu-i intoarce cheltuielile.

-Hagi nu performa pt ca tot sistemul nu-i permite sa faca investii fezabile majore, care sa creeze o baza moderna, cu antrenori de top etc. Mai mult, are Academie, dar nu are stadion. Se plimba ca nomazii pe unde prinde un contract bun.

Hagi lucreaza in pierdere, in conditiile in care a luat gratis juniori si jucatori de la Steaua II. Pe el l-au mai scos 2-3 jucatori dati, altfel cred ca o lua pe urma lui Gica Popescu. Iancu a plecat moka de la Steaua si apoi l-a luat Becali cu 500.000 pe el.

Ideea de externalizare a academiei Steaua la Hagi, cu drept de preemțiune, nu a fost rea. Oricum, Steaua nu mai avea baza sportiva unde sa-i tina. Dar, nici la Hagi nu sunt inca conditii optime pentru marea performanta, din motivele mentionate mai sus.

Marele Nastase s-a luptat peste 12 ani cu sistemul sa reprimeasca in 2013 baza Vointa, data de Guvern in 1999 pt a face o Academie de tenis!

Deci suntem inca in stadiul de, vorba autorului, "Adio Europa!" Suntem in Europa doar cu visele.

@Moderator sef

Daca unui chior ii spui ca este "chior" e o jignire ca razi de un defect.

Daca unui dinamovist ii spui ca este "dinamovist", nu e o jignire ca asa se declara omul.

Daca unui om ii spui "becalist", dar el nu e si nici nu se declara asa, e o jignire si o provocare, pt ca intentionat ii spui sa-l enervezi. E o eticheta peiorativa echivalenta cu oricare jignire.

Da, pentru mine este o jignire sa fiu facut becalist!

E numai problema mentala a celor care o fac, pentru care eu nu am nicio vina!

Ce facem? Ne intoarcem de unde am plecat, pentru ca exact asa faceau si inainte pana imi sareau capacele pe ei.??

Eu nu mi-am permis pana acum sa-l fac pe Lari si drvladyk in nici un fel.

Asta nu pt ca nu am imaginatie la epitete si fantezie la motive. Nu am facut-o din bun simt!

Asa ca rog si public moderatorul sef sa aduca etichetele celor 2, adresate mie, la nivelul civilizat, asa cum se doreste.

Multumesc!

Lari...sunt de acord cu tine, xray e becalist, dar poate scrie atata timp cat o face civilizat.

Cand voi ajunge eu vreodata, in viata asta, sa am consimtamantul tau de a scrie ceva atunci sa faci pe seful cu mine! Pana atunci abtine-te!

Edited by xray

Pai am sustinut eu altceva?

Mai oameni buni, de ce ne puneti pe noi in situatia de a rezolva dileme etice ?

Am militat pentru limbajul civilizat si pentru interzicerea unor apelative precum oaie (conotatie pentru om fara personalitate), vaca, bou , elvetian , etc.

Acum trebuie sa elucidam si misterul becalismului. Ok, il vom interzice si pe asta ca si "fratia musulmana", "talibanii" si "ordinul elvetian".

Va rog sa evitati folosirea termenului (de becalist) si sa va axati pe combatarea ideilor, nu a persoanei. Am sa inisist sa nu mai cereti cenzura altor apelative de conotatie ideologica, fiindca nu facem politie politica aici. Ar fi mult mai simplu daca v-ati respecta mai mult, in ciuda divergentelor de opinii

In urma acestei sesizari nu se pot dispune sanctiuni.

Edited by Empyro

Acest articol este despre penibilul management de la club si nu sunt deloc off-topic, dupa mine, daca sustin ca numai persoanele fara niciun sistem de valori nu sunt in stare sa vada acest lucru.

Iar eu pot tolera, dar in niciun caz nu pot respecta un om fara un sistem clar de valori.

Banii nu sunt o valoare, ci un mijloc catre ceva. Performanta nu se poate face fara bani, corect, dar a limita discutia doar la bani, denota o grava lipsa a multor lucruri.

Ca sa nu mai spun ca a sustine ca, in fotbalul romanesc, s-a investit, nu s-a spalat bani, denota alte chestii.

On topic despre management la Steaua.

@Lari & drvladyk

Sunt user al site-ului din 2007, asa ca am dreptul sa pun si eu intrebari, cum ca stelisti, avem dreptul sa judecam si managementului clubului Steaua, pe care nu-l platim.

Pe site-ul tuturor stelistilor(peste 4 milioane), au ajuns sa acceseze vreo 5.000 si sa mai scrie vreo 50.

Ce potential urias are? Ce a fost si ce a ajuns?

-Unde a fost marketingul vostru ala "prof", pe care tot il recalamati la altii?

-Unde a fost politica aia manageriala pe care o visati?

Aici:

- Marketing cvasi-zero

- Trafic si Rating "vax"

- Autofinantare "cucu"!

Nu sunteti in masura sa dati lectii de management nimanui! Cu atat mai putin mie!

Mie mi-ar fi jena sa mai vorbesc de management, cand ati dat dovada de incompententa manageriala crasa si ati dus in prag de faliment un site, nu un club.

Situl celor mai multi suporteri din Romania l-ati adus la mila lui x si drvladyk sa mai platesca cate o factura!

Ca Tiberiu vrea sa faca management real la FCS, sa-l aduca pe linia de plutire, nu garagara virtuala, acum sariti sa puneti, care mai de care bete-n roate, sub toate formele. Inclusiv prin aceste atacuri concertate asupra mea, pt ca sunt de acord 100% cu acest proiect.

Voi nu numai acest site l-ati dus de rapa, ca membrii in staff-ul site-ului, ci si AISS-ul, ca membrii. Cu aceasi strategie si politica manageriala paguboasa, ati terminat-o prin izolarea ei de suporteri, exact ati cea facut si cu acest site!

Asa ca mai intai luati lectii de management si apoi sa-i invatati si pe altii! PUNCT!

Edited by xray

Nu stiam ca trebuie sa ai studii de management si de contabilitate ca sa concluzionezi ca un titlu dupa 7 ani si o Cupa NU inseamna management. Plus sute de jucatori adusi si dati afara din ratiuni aiurea.

Sau sa afirmi cu certitudinea cu care o face Soldatino "Afara din Europa".

Salut! A spus Lari intr-un post o chestie cum ca Greco i-ar fi cerut scuze lui Stoica pt nu stiu ce atitudine a site-ului bla bla bla... Am si eu o intrebare. Aceste scuze sunt din partea unui singur baiat, sustinator al clubului Steaua si implicit al staffului sau este o pozitie oficiala a site-ului?

Daca intr-adevar este o pozitie oficiala, atunci eu ii propun managerului Mihai Stoica sa isi faca un cont aici pe fcsteaua.ro, de ce nu, poate chiar sa comunice cu noi, sa posteze articole, sa fie facut redactor/moderator etc.

Acum putin timp, am crezut ca aceasta reorganizare va fi una benefica. Am sugerat sa facem un manifest oficial, un comunicat, din partea www.fcsteaua.ro, in care sa ne aratam dezaprobarea pentru gesturile si esecurile managerului mult iubit. Unicul raspuns a venit din partea moderatorului care mi-a inlocuit niste termeni ("pacalici" (??) si "mortul asta"), probabil eu trebuind sa ma adresez cu "Domnul manager Mihai Stoica".

Am vazut ca multi "stelisti" rasufla usurati ca domnul George Becali este la inchisoare pentru 3 ani (1 an si un pic). Ei spun ca hai sa ne bucuram acum de echipa, cat nu mai e infractorul. Vreau sa imi explice si mie cineva ce s-a schimbat in bine de am devenit toti asa de optimisti.

Nu stiam ca trebuie sa ai studii de management si de contabilitate ca sa concluzionezi ca un titlu dupa 7 ani si o Cupa NU inseamna management. Plus sute de jucatori adusi si dati afara din ratiuni aiurea.

Sau sa afirmi cu certitudinea cu care o face Soldatino "Afara din Europa".

Cand duci un site minunat si o organizatie solida de rapa, te ascunzi, faci penitente, nu te mai dai zmeul-zmeilor!

Eu nu am scris nicaieri ce inventezi tu acolo mai sus! Te stiu baiat educat, care poate face diferenta dintre ban public si ban privat si ca un management care aduce profit nu-l poti considera prost. Eu despre asta am vorbit! Aaa.. il poti considera imoral, dar asta e alta mancare de peste, dar tu reclamai banii pierduti pe transferuri, ca de acolo a plecat discutia. Nu ce inventezi mai sus!

PS

Becali s-a autodeclarat cioban, limitat, grobian, agramat, scoala "la seral", asa ca nu am pretenti de la el de supermanagement, cand la el cardul e punda de 1 leu.

Dar voi, cu facultati la zi? Cum ati dus, mai, de rapa, un site si o organizatie?

Daca aveati un club ca Steaua pe mana? Nici nu vreau sa ma gandesc!

Edited by xray

Nu inteleg ce cauta o discutia privata (banii dati de drvladyk) in spatiul public. Consider ca trebuie sa se ia masuri pentru acest gest incalificabil.

Mai consider un gest incalificabil si faptul ca se discuta despre falimentul sitului intr-un asemenea mod, intr-un asemenea cadru si fara lipsa oricarui context al discutiilor.

Consider ca postul lui X-Ray este un atac grobian la persoanele celor care au avut grija de acest site in ultimii ani.

Sper ca echipa moderatoare sa analizeze cum trebuie acest caz.

xray, astia de-am luat lectii de management... putem vorbi!? :))

Acid sau nu, sunt de acord cu comentariul tau, dar si in cazul fcsteaua.ro exista o legatura, mai mult sau mai putin benedica, cu FC Steaua.

Steaua a atras suporteri de toate felurile, cum e si normal, dar n-a fost instare sa-i mentina pe cei care trebuiau pastrati, si aici vorbim despre relatia dintre echipa manageriala a FC Steaua si suporteri, care in cazul de fata este ZERO. In afara de o smecherie cu iz de bisnita, pusa la cale de conducerea clubului si asa numita conducere a suporterilor... nimic.

Falimentul moral al Stelei s-a reflectat si aici, pe site si asta nu-i vreo noutate.

Pentru a revitaliza fcsteaua.ro ai nevoie de-o revitalizare a relatiei dintre echipa de fotbal si fanii Stelei. Nu poti avea echipa fara suporteri sau suporteri fara echipa. Colaborarea dintre Steaua si fcsteaua.ro este imperativ necesara... sau era. Cum nu s-a intamplat si nici n-o sa vedem utopii de genul asta in era Becali... d.p.d.v. managerial, amandoua formatiuni isi vor continua statutul de falimentare, cel putin din punct de vedere moral.

Siteul ar trebui sa reprezinte suporterii, sa-i adune. Avand in vedere disensiunile dintre actualii suporteri ai Stelei, aceast lucru este imposibil.

Fcsteaua.ro nu mai poate fi ce-a fost in 2005-2006. La fel cum multi componenti de marca ai Peluzei Sud au renuntat, din varii motive, la stadion... asa au renuntat si userii la site. Vorbesc cu unii din ei in continuare, si s-au resemnat, nu-i mai intereseaza.

Nu inteleg ce cauta o discutia privata (banii dati de drvladyk) in spatiul public. Consider ca trebuie sa se ia masuri pentru acest gest incalificabil.

E declaratie publica. drvladyk a declarat asta pe forum, in ziua cand m-a vazut pe forum. De acolo o stiu. Tiberiu i-a raspuns, tot public acolo, sa traga linie si ii va achita el din buzunar.

Edited by xray

@Greco

1. Stiam ca esti in discutii cu Stoica, dar niciodata nu m-a interesat ce-ai vorbit/stabilit cu el. Spui ca i-ai cerut scuze ca a fost facut albie de porci pe acest site.

Si asta cam spune totul. PUNCT !

Greco, puteti sa va organizati in cate departamente vreti, sa faceti din acvariul ala un Aqua Land, sa faceti tot felul de evaluari semestriale-trimestriale, cate SWOT-uri vreti, sa va vorbiti doar cu dumneavoastra...

E degeaba!

Ce urmeaza, sa mergeti la Jilava cu o bucata de branza sa-i cereti scuze domnului Jiji?

O ultima dorinta, din partea mea sa nu-i cereti scuze, ca nu ma simt reprezentat de voi! Valabil si pentru domnul MM.

Cand duci un site minunat si o organizatie solida de rapa, te ascunzi, faci penitente, nu te mai dai zmeul-zmeilor!

Nu ai pic de rusine, cred ca Lari e ultimul om de pe acest site care poate fi acuzat de asa ceva.

Incet-incet arati lumii ca nu te-ai schimbat, imbarligi la fel lucrurile, ataci la fel anumiti useri, desi pari ca te ascunzi in spatele unui limbaj civilizat partial.

Mai bine unul ca Toronto care te injura direct de la inceput!

Edited by red&blue_boy

Dar voi, cu facultati la zi? Cum ati dus, mai, de rapa, un site si o organizatie?

Daca aveati un club ca Steaua pe mana? Nici nu vreau sa ma gandesc!

Nu ca m-ar interesa in mod deosebit sau ca as da vreun ban pe o asemenea opinie, dar asa, de dragul discutiei, tu cui te adresezi acum?

Ca vad ca ai niste informatii care erau private, rusine celui care ti le-a spus, si pe care le trunchezi si le interpretezi complet aiurea pentru a-ti servi scopului de a-l ataca pe Lari. Ceea ce e bolnav.

Nu stiu ce vor simti Azzido si Dragoshel atunci vor citi, din mana unui personaj ca X-Ray, ca au dus situl la faliment, dar eu ma consider profund jignit. Pentru ca discutia e mult mai ampla, cu nuante de care un rau-voitor dovedit ca X-Ray nu va tine niciodata cont.

Cum s-au dat ban-uri PENTRU MULT MAI PUTIN, astept ca sefii noului proiect FCS sa-si respecte linia de pana acum.

Foarte multe se rezuma la bani...aproape totul si totusi, nu chiar totul! Nu intru in alte detalii pentru ca mi s-a transmis sa evit sa ma contrazic cu xray....si e mai bine sa ma abtin.

Tiberiu... daca intr-adevar ai luat legatura cu Mihai Stoica, sunt de acord cu @rtj. Adica, ar putea sa-si faca un cont, sa-si ceara scuze pentru ca a incercat sa ne trateze ca pe niste copii tampiti vreme de 10 ani si sa nu incerce sa-si etaleze aere de superioritate.

I-as transmite domnului Stoica daca as avea vreodata ocazia ca l-am simpatizat pana prin 2002 si ca-l consider unul dintre acei oameni care au pus umarul ca noi sa avem in tara un fotbal curat, scapat din ghearele "Consiliului Oamenilor Onesti Pentru Eficienta Rupere A Tuturor Inamicilor Valorilor Absolute". Ar trebui sa se intrebe Domnul Stoica de ce am ajuns sa nu mai suport sa-l aud vorbind la TV.

Edited by Lorimer

Catre echipa FCS

Pentru ca mi s-au adus acuzatii grave, va prezind dovada afirmatiilor mele.

Afirmatiile facute de mine sunt in concordanta cu ale administratorului acestui site Azzido. Ce spune el public pe forum in 2012:

Topic: Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?sho...072&st=2040

Azzido mesaj Oct 9 2012, 12:26 AM Trimis la #2056

Ah, cata drama pe aici, zici ca suntem la inmormantarea lui Kim Il-Sung.

Costi, adevarat, e o nimica toata, doar ca eu m-am saturat sa tot primesc "nimicuri" din toate directiile. Telefoane la 3 dimineata, ca "de ce scrie pe fcsteaua.ro ca Mustata e vandut", amenintari cu batai, certuri si comentarii aici "ca ala de ce nu ia ban, dar ala de ce ia", altii isi permit sa jigneasca zeci de mii de oameni, altii ma fac oaie, altii vandut, toate astea pt ce?

Ca sa intru aici si sa imi toc timpul si nervii cu toti frustratii?

Bag ****, mie mi-a ajuns sa pierd timpul cu toti nebunii si razboinicii virtuali, am lucruri mai importante de facut.

Respect pentru cei care au facut ceva constructiv pt siteul asta, la restul le-o dau la mumu pt ca au distrus un proiect frumos cu suferintele lor de "stelisti adevarati".Pe siteul asta intra 80000 de oameni pe luna dar comenteaza 50, v-ati intrebat de ce? Cumva din cauza mea? Eu cred ca nu. Mai degraba din cauza suferintelor voastre de mari razboinici.

Drumul spre iad e pavat cu intentii bune, asa si cu voi, multi sunteti bine intentionati dar ura v-a inunecat mintile.

Eu am s-o las mai moale, ne mai vedem pe la pulivara.

Costi, succes si nervi tari!

Print:

http://prntscr.com/1njmxb

Nu consider ca "becalist" e o jignire (

Asta a scris Tiberiu aseara. Fiind in total asentiment, mi-am permis sa ii zic lui Xray becalist.

Va rog sa evitati folosirea termenului (de becalist) (

Asta zice Empyro azi, deci de acum nu ii mai spun lui xray asa.

Xray de bun simt ar fi sa nu vorbesti de oameni care au dat mai mult decat din gura. Te rog frumos.

Cand voi ajunge eu vreodata, in viata asta, sa am consimtamantul tau de a scrie ceva atunci sa faci pe seful cu mine! Pana atunci abtine-te!

Pai vezi ca tocmai ai ajuns la momentul ala nasol. Momentan sunt moderator al acestui site si am posibilitatea de a cenzura, edita, sterge postari. Precum vezi, desi in 99 la suta din cazuri nu imi place ce scrii, asta la nivel personal, ca moderator nu intervin atata timp cat esti in spiritul regulamentului. Ai putea aprecia asta, tine de bun simt.

Pt ca din punctul de vedere al lui xray suntem in conflict, voi evita sa iau decizii in ceea ce il priveste referitor la tot cce a scris pe aici, las asta la aprecierea celorlalti colegi.

Edited by drvladyk

Vad ca se continua procesul de intentie facut "vechii administratii", desi discutia a pornit de la convingerea mea ca actualul management de la club e dezastruos.

Mai nou, se cauta si in arhiva "dovezi", desi discutia cu Azzido e si scoasa din context, dar in continuare actuala. Ca eu tot 50 de oameni vad ca se "bat" pe site, tot aia vechi (plus "achitatii" si altii care jura ca n-au mai avut cont in viata lor aici), iar "discutiile" de aici continua sa le depaseasca net p-alea de pe alte topice.

Repet intrebarea de ieri: tensiune e doar atunci cand o provoaca Adrian, MoWeed si, mai nou, eu?

Postarea lui Xray este un off-topic nou, la nicio ora de cand si-a luat 10% pentru... off-topic si jigniri, iar intentia acelei postari este de a incerca sa jigneasca DIN NOU "fosta administratie".

Inca un lucru: daca Greco si-a cerut scuze pentru ce a spus referitor la "Fratia Musulmana" si a tot facut apeluri la "pace", cum de se tolereaza off-topic-uri referitoare la trecut?

Xray se face ca nu stie ca Adrian, MoWeed si cu mine avem pareri diferite despre o groaza de chestii si nici nu-si aduce aminte ca eu personal l-am aparat pe Azzido atat de... Adrian si MoWeed, dar si de altii. Inclusiv de Costi!

Dupa cum spuneam: discutia despre "vechea administratie" e mult mai complexa, iar orice intentie de a scoate din context acest lucru nu poate fi facut decat cu rea-intentie. Care, cum nu e mentionata in niciun regulament...

Xray de bun simt ar fi sa nu vorbesti de oameni care au dat mai mult decat din gura. Te rog frumos.

Pentru ca nu combati o idee, ci persoana:

Aici toti suntem useri. De bun simt este ca bunul simt sa fie reciproc!

Multumesc!

Topic inchis pana la solutionarea conflictelor !

Nu mutati cearta in alta parte, se va solda cu sanctiuni.

Edited by Empyro

De fapt, toti avem o vina pentru ce s-a intamplat, de la staff la utilizatori.

Asa e. Dar oamenii care au avut putere de decizie as trebui sa fie primii in a-si asuma greselile.

Eu imi mentin parerea ca astfel de articole n-au ce cauta aici. Drept urmare nu o sa cer disclamer pentru ceva ce, oricum, n-are ce cauta aici

Pentru ca vrei un site bazat pe cenzura, lucru cu care nu sunt de acord.

1. Cine sunt acesti "voi"? Tu esti intr-o discutie cu mine si eu vorbesc numai in numele persoanei mele. Nu vreau sa mi se reproseze ce a facut Adrian sau altul, ca nu sunt tatal lor sa fiu responsabil de ei.

2. Normal ca tu, nestiind cine sunt acesti oameni si ce au facut, nu poti sa intelegi. Nici nu ma asteptam sa intelegi.

Ai dreptate, nu mai stiu exact cine ce a facut. Deci nu mai comentez mai departe de faptul ca un numar bun de moderatori FCS au sarit imediat cu "lingai", "limba de catifea", etc. Cine a fost se stie.

Daca erai tu la New York Times in 1943 probabil astazi nu ar mai fi existat ziarul ;)

Gratuit, irelevant. /ignore

Din punctul meu de vedere, Joga Bonito reprezinta mai putin decat nimic. E doar un copil care, in afara de lamentari pe net, nu a realizat nimic in viata. I-am mai spus sa nu se mai bage ca musca in lapte pentru ca nu dau 2 bani pe ce are el de zis. Era un dialog intre noi 2, el nu avea de ce sa se bage in discutie.

Exemplu clar ca lumina zilei de jignire pentru care moderatorii ar trebui sa te penalizeze.

Am bolduit chestiile de mai sus pentru a-mi oferi inca un prilej de a saluta incercarea lui Greco de a schimba in bine aceasta comunitate. Adica obiectivele lui sunt si ale mele.

Tocmai pentru ca avem obiective aproape identice mi se pare nespus de trist ca nu reusim sa trecem peste toate mizilicurile si sa ne intelegem suficient ca sa mergem mai departe.

Deci tensiunea apare doar ca unii se plang de Becali, ea nu apare si cand el e aparat, nu?)

Tensiunea apare cand Becali e injurat, denigrat, porcait. Nu cand e criticat sau aparat civilizat.

Eu tin cu Steaua inca dinainte de a cuceri CCE, si am ramas atasat acestui club din motive pe care nu le pot explica aici, tocmai pentru ca eu, comparativ cu tot mai multi de aici, AVEM SISTEME DE VALORI DIFERITE.

Iar, pentru mine, stelistii sunt altii decat becalistii. E o diferenta de SUBSTANTA uriasa.

Irelevant ce inseamna sa fii becalist si cine e becalist aici. Aparent, dupa criteriile multora, si eu sunt becalist acum. Si daca aveti sisteme de velori diferite ce? Un singur lucru avem toti in comun, si anume ca tinem cu Steaua si ne dorim respect si civilizatie. In rest putem sa "agree to disagree".

Salut! A spus Lari intr-un post o chestie cum ca Greco i-ar fi cerut scuze lui Stoica pt nu stiu ce atitudine a site-ului bla bla bla... Am si eu o intrebare. Aceste scuze sunt din partea unui singur baiat, sustinator al clubului Steaua si implicit al staffului sau este o pozitie oficiala a site-ului?

Daca intr-adevar este o pozitie oficiala, atunci eu ii propun managerului Mihai Stoica sa isi faca un cont aici pe fcsteaua.ro, de ce nu, poate chiar sa comunice cu noi, sa posteze articole, sa fie facut redactor/moderator etc.

I-am cerut scuze ca membru al echipei FCS nu pentru ca a fost criticat aici, ci pentru ca a fost injurat, terfelit, denigrat. Mi se pare un gest complet normal, nu il regret, si il voi repeta de oricate ori va fi nevoie in viitor, indiferent care ar fi tinta injuraturilor.

drvladyk a facut discutia publica, ulterior mi-a cerut sa incheiem subiectul, i-am respectat dorinta. Va rog pe toti sa faceti la fel si sa terminati cu acel episod.

M-a rugat Tiberiu sa postez acest mesaj aici pentru ca raspunsul lui e prea lung si forumul nu-i da voie sa scrie si restul