Virgil

SC Vaslui - Steaua 0-3 (0-1)

153 posts in this topic

daca joaca cum a jucat aseara, si Vaslui cum a jucat in primele etape.. Steaua bate cu vreo 3-0 . :steag_cruce_invers::hai_steaua:

Ai avut gura aurita... :smartass:

Pariu pe cat vrei tu ca mai mult de 80 % din cei care scriu "ne-a Gigi" chiar cred ca asa se scriu. Subestimezi prostia, ceea ce e o greseala fatala in viata. Si cat despre jigniri, nu vad niciuna. Vad doar un tip care sare cu concluzii ca o fata mare la maritat, sa inteleg ca daca esti aici de dinainte de Burebista si internet ai dreptul sa fii scortos, dar daca esti nou, trebuie sa fii mielusel pana te accepta "baietii"?

Sa-si bage Duckadam un bat in cur daca jucam ca echipa de la Sevilla.

Singurul motiv rezonabil pentru afirmatia lui Duckadam este influenta lui Gigi.

In caz contrar inseamna ca valorile adevarate chiar nu mai inseamna nimic.

Pariu pe cat vrei tu ca mai mult de 80 % din cei care scriu "ne-a Gigi" chiar cred ca asa se scriu. Subestimezi prostia, ceea ce e o greseala fatala in viata. Si cat despre jigniri, nu vad niciuna. Vad doar un tip care sare cu concluzii ca o fata mare la maritat, sa inteleg ca daca esti aici de dinainte de Burebista si internet ai dreptul sa fii scortos, dar daca esti nou, trebuie sa fii mielusel pana te accepta "baietii"?

Tu asa crezi ca se "scriu", sau a fost o simpla greseala? Daca prima varianta e cea corecta, nu te mai lua de altii. Daca e a doua, imi cer scuze pentru off-topic. Defapt imi cer de pe acum.

Cat despre meci, nu l-am vazut. Nu am apucat decat niste ratari ale celor de la Vaslui. Rezultatul nu reflecta intotdeauna ceea ce se intampla pe teren, insa sa recunoastem ca sunt 3 puncte extrem de importante castigate in aceasta seara.

De ce nu ne-am bucura ? eu unul ma bucur cu toate ca il vreau mort pe cioban.. oricum nu mai sunt bucuriile de alta data..

Ce te identifica din actuala echipa? Cu ce se identifica actuala echipa cu Steaua veche?

O sa fie plin cu Timisoara de cetateni. Deh.

Mai este un meci pana atunci, la zurich.

N-am inteles niciodata ce inseamna cetateni...as vrea si eu o definitie clara a conceptului.

Pentru ca mi-am pastrat necontaminata bucuria la golurile si victoriile Stelei, pentru ca nu amestec sila fata de blestematul de cioban cu sentimentele fata de jucatori si culori, asta inseamna, de exemplu, ca sunt cetatean?

Ti-au raspuns altii mai sus.

De cand nu mai e Becali injurat au aparut si rezultatele . Haideti cu totii alaturi de echipa si pur si simplu sa il ignoram pentru binele Stelei !

La Vaslui ai fost?

Imi place ca va luati de "cetateni", semintari, cocalari, cocatori, colorati si toate cele, dar nu ii vedeti pe unii de pe forumul asta care scriu niste aberatii de neconceput si mai ales, cu o gramatica precara. Cel mai bun exemplu, sunt cativa aici care mereu scriu "ne-a Gigi". Ba, voi sunteti bolnavi la cap? Banati toate specimenele astea si abia apoi puteti sa spuneti ca sunteti cu totii curati si forumul asta este al suporterilor adevarati ai Stelei.

Ne-a Gigi e idolul prostilor. Si "ne-a" este scris special asa sa inteleaga si ei. Si da, promovam prostia, sa le aratam cum sunt.

Antologica imaginea cu Gigi dand autografe si Helmuth stand langa el, jos pe scaun.

PS: Toti care cereti incurajarea echipei: Unde ati fost la Vaslui? Baietii nu vor sa o mai incurajeze dar voi, ceilalti, de va dati mari suporteri, de ce nu ati fost acolo?

Edited by Bogdan

Vad doar un tip care sare cu concluzii ca o fata mare la maritat, sa inteleg ca daca esti aici de dinainte de Burebista si internet ai dreptul sa fii scortos, dar daca esti nou, trebuie sa fii mielusel pana te accepta "baietii"?

Procedam asa doar cu membri divizibili cu 10,000. Si tu imi pari suspect, n-ai lucrat cumva pentru PNG?

Nu trebuie sa fii "mielusel", dar in principiu sunt de suficient timp pe forumul asta ca sa-ti pot spune ca procentul de analfabeti a crescut doar de ~o luna, de cand au aparut oile lui n-ea Gigi. Doi, daca ai impresia ca e posibil doar "sa fii scortos" sau "sa fii mielusel", atunci ai o problema. Eu doar ti-am cerut sa discuti normal, fara apelative de genul "varza si carnat in stomac", "prostia de pe forumul asta", samd. Trei, nu stiu ce legatura are analfabetismul cu meciul Vaslui-Steaua.

Minte-te in continuare ca doar de ~ o luna au aparut membri analfabeti si fani de Gigi pe forum. Toti pana la 70k sunt ultra tari, foarte docti si pe deasupra sunt si albi. D-aia pe toate threadurile sunt aceleasi 30 de persoane care comenteaza, multi dintre ei fiind niste copii. Ma intreb, unde sunt restul? Varza si carnat nu e apelativ, cica e un fel de macare. S-ar putea sa ma insel, sa fie totusi apelativ. Parca votasem cu vanghelie, acum sunt cu png-ul? Bine, recunosc, eram cu png-ul, am vrut sa il bag si pe alde joaca frumos, sa facem o adeziune acolo, dar nu-l lasau parintii ca cica ar fi mai bine intai sa termine scoala. Deci, ai terminat-o?

Edited by geedorah

Te rog (inca o data) sa termini offtopicul :). Vrei sa faci un sondaj despre analfabetism sau despre ce frustrari existentiale mai ai tu apropo de forum, ai zona de "Discutii libere", etc.

Aici (incercam sa) discutam despre FC Vaslui - Steaua.

"E un rezultat muncit, după o saptamană grea. Rezultatul e foarte important pentru noi, iar meritul e total al jucatorilor. Acest rezultat ne dă sperante pentru returul cu Grasshopper.

Noi suntem Steaua si mergem oriunde doar la victorie, indiferent de adversar. Toată echipa merită remarcata Tanase a facut un efort extraordinar. Am avut foarte putin timp la dispozitie, dar e bine că am reusit să transmit urmatoarea idee: indiferent de adversar trebuie să respecte planul tactic.

În Elvetia ne asteaptă un meci foarte greu, cu o echipă bine pregatită fizic si foarte disciplinata Cred că am facut un meci foarte bun azi si ne-am subordonat adversarul", a declarat Ilie Dumitrescu la finalul partidei.

(ProSport)

Edited by blindica

Da, respect, sa mearga la Dinamo !

@geedorah,

Poate ai treaba si noi te retinem. Vezi ca au bagat pui la alimentara!

@Cetateni,

Promiteti ca veti vorbi la fel de frumos despre Steaua si dupa ce o va lua pe coaja (lucru inevitabil) ori cand ne-a (nea pentru tinerii veniti) Gigii (Gigi- tot pentru ei) va sterge pe jos cu cei pe care i-a ratat? Vom mai avea neplacerea sa va vedem fetele?

Timpul va cerne masa de oameni.

Respect Banel Nicolita , sa nu uitam totusi ce a facut pentru Steaua , doar atat . steagro

Da, corect! Respect pentru ce a facut pentru Steaua si e suficient sa amintesc un singur gol. Dar nu-l mai amintesc, il stiti cu totii... Si chiar de-ar fi fost acel gol singurul marcat de el si poate c-ar fi fost suficient, atat de important a fost. Acel gol va ramane ca un ghimpe, pe veci, in inimile unor alti suporteri care n-au gustat (si nu stiu daca vor gusta vreodata) din gustul de ambrozie al unui trofeu european...

Cum spuneam, respect, respect... dar a cam venit vremea sa plece. "Ne-a Gigii", da-l dom'le pe oricat (afara, nu in Romania), dar da-l. N-ai vazut cum joaca echipa fara el? :smartass:

PS: Toti care cereti incurajarea echipei: Unde ati fost la Vaslui? Baietii nu vor sa o mai incurajeze dar voi, ceilalti, de va dati mari suporteri, de ce nu ati fost acolo?

Pai ba manca-ti-as sufletelul tau, saptamana asta sa dat i-ar liber l-a nunti si botezuri, nu trebuie si ei s-a face un ban cinstit s-a aibe si purahdeii lor ce hali ?

Nu inteleg...de ce nu il lasati in pace..pe Gigi..o fi el un cioban prost,needucat,care ne strica echipa...dar vad ca sa schimbat..nu se mai baga asa mult peste jucatori..chiar de loc...se mai urca el pe maybach...da na e cioban ...ce sa ii faci...noi daca mergem la stadion...incurajam echipa..nu pe Gigi....injuraturile astea la adresa ciobanului...afecteaza si echipa...mai bine ii aplaudam pe ei cantam..decat sa le stricam moralul...

Forta Steaua !!

Bravo baieti,bravo Surduleee fular-campionii

Si surdu a facut un gest...foarte frumos...ia dedicat golurile lu Banel..asa se face...uniti...respect surdu !

Edited by TrupSiSuflet-Steaua

da da, sigur. Cand Bicfalvi o semana cu Tudorel eu ma apuc de facut autostrazi

Edited by Bogdan

da da, sigur. Cand Bicfalvi o semana cu Tudorel eu ma apuc de facut autostrazi

Și eu să calaresc girafe.

Și eu să calaresc girafe.

Ma imbat deja cu apa rece =))

deci nu e vorba de Steaua aici , poarta doar numele "Steaua" in rest nimic , ciobanu face tot posibilu sa aduca gloriile Stelei in conducere ca aduca suporterii la stadion , de ce? sa castige bani pe bilete , deci nu pentru echipa , pentru performante , etc , pentru EL

Nu inteleg...de ce nu il lasati in pace..pe Gigi..o fi el un cioban prost,needucat,care ne strica echipa...dar vad ca sa schimbat..nu se mai baga asa mult peste jucatori..chiar de loc...se mai urca el pe maybach...da na e cioban ...ce sa ii faci...noi daca mergem la stadion...incurajam echipa..nu pe Gigi....injuraturile astea la adresa ciobanului...afecteaza si echipa...mai bine ii aplaudam pe ei cantam..decat sa le stricam moralul...

Forta Steaua !!

Si surdu a facut un gest...foarte frumos...ia dedicat golurile lu Banel..asa se face...uniti...respect surdu !

Nu inteleg...de ce nu il lasati in pace..pe Gigi..o fi el un cioban prost,needucat,care ne strica echipa...dar vad ca sa schimbat..nu se mai baga asa mult peste jucatori..chiar de loc...se mai urca el pe maybach...da na e cioban ...ce sa ii faci...noi daca mergem la stadion...incurajam echipa..nu pe Gigi....

Chiar crezi ca s-a schimbat?Eu n-as fi asa sigur...

Forta Steaua !!

Pentru ca refuzam sa ne plecam capul in fata unui cioban imputit care a stricat tot ce a fost frumos la aceasta echipa.Eu in momentul de fata nu vad nici un pic de mentalitate de invingator la vreunul din jucatorii Stelei , poate doar la Stancu sa zicem.

Edited by razvan28