Virgil

Steaua - Grasshopper Zurich 1-0 (0-0)

253 posts in this topic

frumos meci , dar prea mult rateaza si asta s-ar putea sa coste...

Bombonica 94 termina cu categorisirea suporterilor.Ba limitatule la tribuna II sunt oameni care sunt abonati de peste 20 de ani merg sa sustina Steaua la toate sporturilor ,sunt prieteni buni cu foste glorii steliste de la toate sporturile(printre ei ma numar si eu)cunosc lucruri de culise si intamplari din acest club,mai mult decat o cunoaste taticul tau pe mamica ta.

Din cei 6 mil de suporteri stelisti care sunt oficial in Romania,TOTI care sustin echipa trebuie respectati.Cei care il aplauda pe cioban sunt tot un fel de extremisti ca tine ,dar la polul opus.

Bombonele 94 normalizeaza-te!

Acum hai sa dam in cap care e mai stelist, vrei? Ca asta sigur o sa il faca pe cioban sa plece din Ghencea. Poate daca te duci si te rogi putin de el, putin acoloi, dai din pleoape si ii spui tu lui Becali cat de stelist esti tu dragul de tine fata de altii, acesta impresionat o sa isi ia oile dupa el si va pleca.

dar cu prostanaci ca tine Steaua nu are nicio sansa sa plece din Ghencea.

De ce sa plece bai Steaua din Ghencea? Tu rationalule, care esti rational, citeste ce scrii inainte sa postezi, ca te faci de rasul curcilor! :ike:

Apropo,echipa joaca cu o clasa peste ce facea sezonul trecut.Chiar si sub Bergodi.Vad trasee,vat fundasi laterali suficient de ofensivi,in ciuda asteptarilor Tatarusanu e decent;ma apuca un mic suras, iar apoi imi vine sa vomit cand vad tiganii fani Jiji si pe Jiji cel mare insusi, cum ating ei nirvana dupa 1-0 cu o echipa de mijlocul clasamentului elvetian.

Jocul buncicel si lotul promitator consider ca sunt doar mana lui Piti.Si cum vad cum cade echipa dupa schimbarile "tactice" de trecere in autobaza ale lui Ilie Dumitrescu ma gandesc cat mai face fata... Echipa in campionat,Dumitrescu ca antrenor,pseudo averea lui Jiji,semicompromisa dupa ratarea campionatului trecut si speculata in mod dubios anul asta, care probabil ca atarna de un fir de ata, in asteptarea titlului,parcursului european,sau alte povesti de adormit copii.

Edited by David

frumos meci , dar prea mult rateaza si asta s-ar putea sa coste...

Pe dreacu meci frumos.

A inceput sa-mi paca meciul atunci cand a iesit tiganu de pe teren, s-a vazut altceva cu Radut.

Mi-au placut suturile lui Latovlevici... pacat ca n-a intrat nici unul.

Mi s-a parut incredibil cum elvetienii se aparau inca din primele minute.

De arbitru nu mai zic nimic...a arbitrat mai prost decat in amicalu nationalei.

Banel la fel de praf ca de obicei..

Ilie i-a bagat cu curu-n poarta in ultimele minute.... 5 fundasi si 2 mijlocasi defensivi... asta e echipa ofensiva care vrea sa ajunga in grupele EL si sa treaca mai departe?

Nu ca as vrea cine stie ce performante cat timp e ciobanu la club...da nu e Mourinho sa joace "Catenaccio"

"Atmosfera a fost foarte frumoasa chiar dacă suporterii m-au injurat putin. Să se comporte mereu asa si e perfect"

Gigi Becali, patron Steaua

eczact ciobanului i place se simte bine asa trebuie injurat presat hai sa nul lasam sa castige acum e greu dar....

Edited by ionel_94

Pe dreacu meci frumos.

A inceput sa-mi paca meciul atunci cand a iesit tiganu de pe teren, s-a vazut altceva cu Radut.

Mi-au placut suturile lui Latovlevici... pacat ca n-a intrat nici unul.

Mi s-a parut incredibil cum elvetienii se aparau inca din primele minute.

De arbitru nu mai zic nimic...a arbitrat mai prost decat in amicalu nationalei.

Banel la fel de praf ca de obicei..

Ilie i-a bagat cu curu-n poarta in ultimele minute.... 5 fundasi si 2 mijlocasi defensivi... asta e echipa ofensiva care vrea sa ajunga in grupele EL si sa treaca mai departe?

Nu ca as vrea cine stie ce performante cat timp e ciobanu la club...da nu e Mourinho sa joace "Catenaccio"

Mare antrenor Ilie Dumitrescu asta...puteam sa dam si noi mai multe goluri (prin suturi de la distanta), dar puteam sa si luam cateva (din faze create simplu).

Linia central defensiva e groaznica, se vor lua multe goluri in stilul asta. Liniile intre mijloc si aparare erau foarte labartate, se vedea de pe luna daca te uitai, Ilie, pardon....Mister, n-a reusit sa vada de pe banca si sa comprime spatiile acelea.

Dublaj nu exista, mijlocasii defensivi nu coboara de fiecare data, iar cand coboara nu se pozitioneaza logic in teren........ne asteapta meciuri si zile grele.....veti vedea.....daca nu se lucreaza la capitolele astea, va fi greu ce sa mai..

Un Galamaz in centrul apararii ar fi exponential, exact ce am avea nevoie (parerea mea), un Bilasco in locul lui Kapetanos, un Dan Petrescu in locul lui Mister, Tweety in locul lu Beklee si va fi alta viata

Edited by artex

Un Galamaz in centrul apararii ar fi exponential, exact ce am avea nevoie (parerea mea), un Bilasco in locul lui Kapetanos, un Dan Petrescu in locul lui Mister, Tweety in locul lu Beklee si va fi alta viata

Un alt patron

Ce sa caute Galamaz sau Bilasco la Steaua? Piturca a vrut sa reconstruiasca echipa de la 0, cu jucatori tineri care sa creasca, iar voi vreti jucatori de la Unirea Urziceni.

Parerea mea e ca din achizitiile acestui sezon, Latovlevici e singurul care a aratat constanta in evolutii.

Edited by Andrei^

eczact ciobanului i place se simte bine asa trebuie injurat presat hai sa nul lasam sa castige acum e greu dar....

Tastezi de pe ipod ?

a jucat bine Steaua, pase frumoase, spectaculos, dar daca rateaza asa mult..

Am observat ca toti va intrabati de unde au aparut "cafenii" astia la meciu asta. Pa cand mergeam spre stadion am vazut in zona parcului moghioros vreo 2 microbuze din care arasuna tate muzica lautareasca. In ele erau vro 10 insi (in fiecare). Pe deasupra aveau numar de ilfov. Cei care erau in ele aveu un fular cu .....tinati-va bine.......Armata Ultra.....deci e clar de unde au venit astia. Si ne mai intrebam de unde sunt aia care erau dupa meci :"nea Gigi pe maibac nea Gigi".

...dar cu prostanaci ca tine Steaua nu are nicio sansa sa plece din Ghencea.

Vezi ca mai bine ar fi sa plece ciobanul din Ghencea... :dry:

Am observat ca toti va intrabati de unde au aparut "cafenii" astia la meciu asta. Pa cand mergeam spre stadion am vazut in zona parcului moghioros vreo 2 microbuze din care arasuna tate muzica lautareasca. In ele erau vro 10 insi (in fiecare). Pe deasupra aveau numar de ilfov. Cei care erau in ele aveu un fular cu .....tinati-va bine.......Armata Ultra.....deci e clar de unde au venit astia. Si ne mai intrebam de unde sunt aia care erau dupa meci :"nea Gigi pe maibac nea Gigi".

Si mai rau e ca multi d-astia intra in peluze

Ce suturi trage Latovlevici . Parerea mea : Latovlevici cel mai bun transfer , el si cu Radut . E doar o parere ...

Cat despre meci , am jucat bine , pacat ca am dat doar un gol din toate ocaziile . Cei drept si ei au avut 3 ocazii dupa ce a inceput a doua repriza , un rezultat achitabil zic eu :)

Tastezi de pe ipod ?

nu, dar m-am grabit imi cer scuze :)

Lucrurile pe care eu le-am remarcat la meciul cu elvetienii, la care am asistat la tribuna 2-a :

1. Multi colorati. Am vazut un microbuz plin de tigani cu vreo 2 ore inainte de meci, ce tocmai sosise la stadion si era parcat undeva vis-a-vis, in curtea unui complex de mobila.

2. Si mai multi tarani veniti la meci cu kilu' de seminte.

3. Doi tinerei veniti cu perne pentru scaune ! Puteti observa mai jos.

steauazurich.jpg

steauazurich2.jpg

190820101103.jpg

Absolut oribil.

Edited by cristian014

Nu vad nimic in neregula cu asta. Daca era la peluze, da era aiurea, dar asa, la tribune merge.

Lasa ma, ca o sa ramana Ghencea plina de tigani, cocalari, becalisti, suporteri de rezultat si cativa baieti prin peluza care inca viseaza la ce a fost Steaua odata si vor asa mult sa incurajeze echipa asta. :|

O durea si pe ea fundul, cine stie ce facuse cu o seara inainte.. sariti voi repede :D

Sau poate are hemoroizi

Si eu m-am gandit la chestia asta, dar m-am abtinut sa postez. :))

Lucrurile pe care eu le-am remarcat la meciul cu elvetienii, la care am asistat la tribuna 2-a :

1. Multi colorati. Am vazut un microbuz plin de tigani cu vreo 2 ore inainte de meci, ce tocmai sosise la stadion si era parcat undeva vis-a-vis, in curtea unui complex de mobila.

2. Si mai multi tarani veniti la meci cu kilu' de seminte.

Primele doua lucruri sunt in neregula,mi-e sa nu devina obisnuinta incet-incet... :dry:

exista intotdeauna solutii, iar punctul 2 mi se pare cel mai facil de rezolvat. Sa se interzica consumul si comercializarea de seminte pe Ghencea, asa cum se intampla pe alte stadioane de la noi din tara. V-ati amuzat de fata aceea, insa vedea-v-as pe voi 90 de min. asezati pe un scaun si dupa vorbim :-) mie scaunele de pe stadionul Ceahlaului mi se par cele mai comode ( n-am testat, totusi, toate stadioanele din tara)

Edited by dee

Vezi ca mai bine ar fi sa plece ciobanul din Ghencea... :dry:

Dar cu * ca tine, ciobanul nu o sa plece niciodata din Ghencea!Asa era corect,am omis un cuvant,imi cer scuze!

Edited by Daniel-Ionut
Limbajul