axl

Edi Iordanescu

60 posts in this topic

asta n-a fost cu aia blonda de canta? delia aia sau cum o cheama?

Delia Matache,fosta solista a grupului N&D.

deci omu' a fost si fotbalist ? am cautat pe google despre el si am gasit doar chestii mondene.

Si Bianca Dragusanu? Le-ar ridica moralul jucatorilor, parca joaca mai bine "Printul". :)

Asta o sa fie un fel de John Terry, cu Tanase pe post de Wayne Bridge, si cu bomba sexy in rolul principal. Suna a ceea ce spunea Ceausescu inainte sa fie impuscat... a mascarada.

CINE MAI ANTRENEAZĂ‚ ÎN Ghencea

Edi Iordanescu este baiatu' lu' tata

La Steaua s-au adunat fel si fel de indivizi, nerecomandati de vreo carte de vizită impresionanta Unul este Edi Iordanescu, care va fi "secund" la Steaua, ales de Ilie Dumitrescu.

Singurul merit al lui Edi este acela că e fiul lui Anghel Iordanescu, fostul mare jucator si antrenor al Stelei si al nationalei. Cunoscut in lumea fotbalului ca "baiatu' lu' tata", Edi a fost nul ca fotbalist.

Juniorul a fost legitimat la o multime de echipe, atat in tara cat si in strainatate, acolo unde generalul Iordanescu avea cunostinte. Asa a ajuns la Steaua, Rapid, Panionios Atena ori Rocar Bucuresti.

Nelipsit din discoteci

La gruparea din Drumul Gazarului a fost legitimat in perioada cand de echipă se ocupa Țiti Dumitriu, care a cedat rugamintilor lui Anghel Iordanescu. "Edi, dacă nu te fac nici eu fotbalist, atunci nu te mai face nimeni!", i-a spus Țiti la acea vreme. N-a bifat nici macar un minut intr-o partidă oficială pentru Rocar!

Cu contul alimentat in permanență de tatal sau, Edi nu a avut nicio tragere de inimă să-și rupă picioarele pe terenul de fotbal. Masinile scumpe si femeile frumoase sunt marile sale pasiuni.

Nici macar pe stadioane nu a mai mers in ultimii ani, fiind nelipsit din discoteci. Cea mai de notorietate dintre relatiile sale a fost acea cu Delia Matache. De câțiva ani, Edi Iordanescu are o relatie cu o tanara Arabela, cu care are si un baietel.

EVZ

Academia Catavencu- 26 martie 2009

Debut: Caz special, Edi n-a debutat direct in cluburile de fițe, ci a facut mai intii ceva valuri ca fotbalist. Cum, in 2004, a fost nevoit să abandoneze gazonul competițional, din cauza unei accidentari, a sfirșit prin a evolua pe terenul prevazut cu canapele, separeuri și gagici de Naționala A recuperat frumos, in competiția cu alți scandalagii, trecindu-și in cont numeroase episoade energice : in 2006 i-a facut Deliei Matache (cu care era impreună) o scenă de gelozie cu zgilțiieli; acum doi ani a caftit un travestit care ținea morțiș să se fotografieze cu el; in februarie 2007 a facut urit după ce s-a trezit fară masa favorită intr-un club. Aria lui de acoperire depășește granițele țării: acum cîțiva ani, a facut scandal intr-un bar din Elveția, după ce un homosexual i-a pipait posteriorul.

Femei: Hobby-urile lui includ muzica (cintarețele Delia, Loredana de la Trident, Criss), moda (manechinele Valentina Hurciuc, Arabella Kapitany) și televiziunea (știrista Catalina Mihaescu). Plus profesionistele, cu care n-a ezitat să intre in coliziune cu perversiuni, in cantonamentele din strainatate.

Dotari: Un banal BMW X5, pe care l-a facut să intre in istorie, in primavara lui 2008, trecind cu el peste piciorul unui paparazzo. A scapat basma curată: respectivul era fan Steaua și mare admirator al lui Tata Puiu.

Bani: În 2005 a avut o tentativă kamikaze de a-i face ca antrenor, la Bolintin Deal, din divizia D. Cum salariul de acolo nu i-ar fi ajuns decit pentru a plati garderoba la cluburile pe care le frecventeaza s-a reprofilat pe imobiliare. A inceput prin a-și vinde propriul apartament din Baneasa (pe care a cerut 450.000 de euro) și a trecut la nivelul urmator, ba chiar la mai multe niveluri: construcția unui ansamblu rezidențial in Pipera.

Noi nu suntem judecatorii lui Edy Iordanescu

images__15_.jpg

Edited by steaua_radu

Cu Edi asta si Duckadam n-am nici o emotie,m-am linistit... :dry:

Ce sa mai,ne afundam naibii si mai rau...

cateva saptamani, atat vor sta la Steaua si Edi Iordanescu, si Ilie Dumitrescu, si Duckadam. Doi dintre ei sunt nuli pe functiile lor, al treilea vorbeste frumos la interviuri dar nu va reusi nici 10% din ce a reusit Piturca. Gigi care acum da cu noroi in Piturca, se va ruga in genunchi de Satana sa revina, in cateva saptamani.

Timp in care noi trebuie sa-l footem in gura non stop pe cioban. pana moare!

Edi Iordanescu vorbeste in premieră de cand a ajuns la Steaua: "Este sansa mea!"

De cand i s-a propus să fie secundul lui Ilie Dumitrescu la Steaua, Edi Iordanescu nu mai are liniste. Și-a preluat imediat postul oferit pe neasteptate si s-a apucat de treabaFelicitari, Edi, cum e să ajungi pe banca celei mai titrate echipe din Romania?

Cine n-ar fi incantat? Am acceptat imediat si am venit la Steaua cu inima deschisa este o mare sansă pentru mine.

Nu prea ai multă experiență...

Da, sunt tanar, am doar 32 de ani, dar compensez cu alte atuuri, am pasiune, devotament, determinare... Și nu-s vorbe mari.

Ce calificare ai?

Am scoala de antrenori, am obtinut licenta A. Și apoi am mai facut si un curs in Anglia. Dar in ultimii ani am studiat mult, m-am documentat, imi place meseria asta.

Cu Ilie ce relatie ai?

Vreau să il ajut cum pot mai bine. Mi s-a intins o mană si vreau să profit de sansa asta. Am lucrat cu Ilie, am fost elevul lui in Cipru, deci ne stim bine. Astfel mă pot integra mai repede in planurile lui.

Ilie Dumitrescu va lucra si cu preparatorul fizic Michele Bon, italianul care a muncit timp de cinci ani cu Dan Petrescu. Cum Bon incă nu a ajuns la echipa Edi Iordanescu se ocupă in aceste zile si de pregatirea fizică a echipei

Sursa: ProSport

Noi nu suntem judecatorii lui Edy Iordanescu

da, corect! ...  daca venea ca vanzator de bilete nu se supara nimeni si nu-l judeca nimeni. Totusi a venit ca antrenor secund si nu o antreneaza pe delia cordelia!

cateva saptamani, atat vor sta la Steaua si Edi Iordanescu, si Ilie Dumitrescu, si Duckadam.

Ieri a declarat ciobanul ca Duckadam va sta la Steaua cat va trai el... :dry: Zau?...

Ieri a declarat ciobanul ca Duckadam va sta la Steaua cat va trai el... :dry: Zau?...

La fel ca si Hagi, Lacatus, si asa mai departe...

Sa nu uitam contractul pe 2 vieti sau 100 de ani (nu mai stiu exact) al lui Szekely :rolleyes:

,,Norocul,, lu' Gigi este ca Steaua are multe foste glorii pe care poate sa le aduca la echipa si mai apoi sa-si bata joc de ele.Sa vedem cat o sa-l tina si cu Ilie,ca el azi spune ceva si maine alta face.Iar despre Edi Iordanescu ce poti sa spui,pana la urma e un 0 in fotbal,ori ca pui un nepot becalist ori ca il aduci p'asta,cam tot aia e.

Edited by [email protected]

pai atunci ii doresc lui Duckadam sa stea la Steaua cateva ...ORE!

Are scoala de antrenori de la Coverciano ... nu este antrenor slab...ba din contra ajuta mult Steaua...timpul ne va clarifica totul...!!!

nu este antrenor slab...ba din contra ajuta mult Steaua...

:))

e parerea ta red blue boy...eu zic ca daca a absolvit cea mai prestigioasa scoala de antrenori din lume si anume "Coverciano" inseamna ca shtie ceva...eu nu inteleg de ce atata "scepticism" fata de cine vine la Steaua ??? nu ai incredere in Ilie Dumitrescu??? ai uitat ce a facut Ilie la Steaua ??? Crezi ca il aducea aiurea pe Edi Iordanescu??? eshti "complexat" ...cum vrei sa mai pari ??? daca nu era antrenor nu ar fi antrenat AEK Athena sh PAOK Salonik...care sunt in top 4 echipe din Grecia...aia nu erau nebuni ca sa il bage ca antrenor fara a vedea ce poate...mai ales ca atunci avea 35-36 de ani...acum are 41 de ani....are tot viitorul inainte...si el poate sa aduca titlul in Ghencea...asa ca pastreaza-ti comentariile idioate pentru tine...vad ca eshti "stelsit si dincolo de moarte"...hmm din ceea ce zici tu nu reiese asta...ai grija....

te salut...

Edited by bogdinho_AISS
AI GRIJA LA LIMBAJ!

Vorbim despre Edi Iordanescu, nu despre Ilie Dumitrescu (pentru care ai un topic separat).

Ca idee, nici unul din cei inscrisi pana acum la cursurile de la Coverciano de la infiintare si pana in prezent n-a picat examenul. Sau mai pe romaneste, toti cei care s-au inscris, au promovat. De John Buttigieg ai auzit ?

@ bogdinho_AISS :

Da,e parerea mea.Daca ai o problema cu asta,daca nu stii sa raspunzi civilizat,vezi-ti de treaba.Eu nu te-am jignit,nu ti-am facut comentariile idioate,nu te-am facut complexat.Nu ma cunosti sa stii tu cat sunt de stelist,nu ma ameninta tu sa am grija.Daca nu iti convine ce spun,poti sa ma ignori.Sau ce,daca tu zici ca Iordanescu a fost la Coverciano,Ilie pe la greci,inseamna ca esti mai stelist decat mine?...

Si mai scuteste-ma cu scoala de la Coverciano,unde,cum ti-a spus si andyro,toti au absolvit.Si la ce se intampla la Steaua de cativa ani incoace,la cata lipsa de profesionalism e la clubul asta condus de stim noi cine,cred ca am dreptul sa fiu putin sceptic cu privire la Iordanescu sau altcineva mai putin cunoscut care ajunge la echipa.

Nu imi spune tu mie de Ilie Dumitrescu,ce a facut la Steaua,ca poate stiu si eu.A fost poate jucatorul meu preferat de la Steaua,dar acum,daca nu te-ai prins,e vorba de antrenorul Dumitrescu,nu de jucatorul Dumitrescu.Da,a antrenat AEK sau PAOK,dar cat a stat p-acolo,ce performante a avut?...Ii doresc mult succes la Steaua,dar atat timp cat e sub papucul ciobanului...

Te salut si eu...

Scuze pentru off topic...

@ bogdinho_AISS :

Da,e parerea mea.Daca ai o problema cu asta,daca nu stii sa raspunzi civilizat,vezi-ti de treaba.Eu nu te-am jignit,nu ti-am facut comentariile idioate,nu te-am facut complexat.Nu ma cunosti sa stii tu cat sunt de stelist,nu ma ameninta tu sa am grija.Daca nu iti convine ce spun,poti sa ma ignori.Sau ce,daca tu zici ca Iordanescu a fost la Coverciano,Ilie pe la greci,inseamna ca esti mai stelist decat mine?...

Si mai scuteste-ma cu scoala de la Coverciano,unde,cum ti-a spus si andyro,toti au absolvit.Si la ce se intampla la Steaua de cativa ani incoace,la cata lipsa de profesionalism e la clubul asta condus de stim noi cine,cred ca am dreptul sa fiu putin sceptic cu privire la Iordanescu sau altcineva mai putin cunoscut care ajunge la echipa.

Nu imi spune tu mie de Ilie Dumitrescu,ce a facut la Steaua,ca poate stiu si eu.A fost poate jucatorul meu preferat de la Steaua,dar acum,daca nu te-ai prins,e vorba de antrenorul Dumitrescu,nu de jucatorul Dumitrescu.Da,a antrenat AEK sau PAOK,dar cat a stat p-acolo,ce performante a avut?...Ii doresc mult succes la Steaua,dar atat timp cat e sub papucul ciobanului...

Te salut si eu...

Scuze pentru off topic...

frate eu nu zic sa nu comentezi...dar hai sa nu mai fim atat de sceptici...poate Ilie cu edi vor face treaba buna...e posibil? nu ?

bafta...

Mie personal pozele de pe prima pagina a acestui topic imi spun multe despre baietasu asta. Cred ca traieste de pe urmele gloriei tatalui.

Mie personal pozele de pe prima pagina a acestui topic imi spun multe despre baietasu asta. Cred ca traieste de pe urmele gloriei tatalui.

sa-i lasam...sa le dam timp...atat lui edi...dar mai ales lui Ilie...dupa putem judeca...

N-am avut dreptate...Nu credeam ca Ilie poate fi asa arogant ! :(

Edi , saracul , macar de l-ar ajuta tacsu` ! Insa va fi vai de noi , pana pe 6 noiembrie cand se spune ca va veni Dan Bursucul o sa jucam meciuri tari : Otelul , Napoli , Utrecht , Dinamo...Nu stiu daca Iordanescu jr. are capacitatea de a conduce o echipa in asemenea meciuri !!!

Edited by bogdinho'

E noul antrenor al Stelei.Mooama!

dupa cum va face primul 11 azi cu gazarii din Craiova vom afla daca e antrenor sau nu, daca Steaua vrea sa castige cupa anul asta sau nu...

eu unul mi-l amintesc de pe vremea cand era un copilas blond care se juca cu Alin Stoica in pauza meciurilor echipei noastre DE AUR... ce vremuri! ii trageau la poarta lui stangaciu! schimbau pase cu Balan, pistol, radu II, weissenbacher...

edi are o sansa imensa, daca e baiat destept poate profita de ea

daca e slab va iesi sifonat rau, il va calca maimuta in picioare ca pe o carpa!

sa vedem ce joaca echipa azi

Edited by mountytoma

da , e in continuare antrenor secund , migi e principal .

Steaua: Tatarusanu - Bonfim, Gardos Galamaz, Brandan - Apostol, Ricardo - Nicoliță, Onofras Surdu - Bilasco

brandan pe stanga