Virgil

Steaua - Victoria Branesti 2-1 (1-0)

345 posts in this topic

inainte de 89 cand a cazut comunismu Steaua Bucuresti era echipa armatei ,

Pai baaah, Armata Ultra era un grup de suporteri, brigada, sau cum vrei tu sa ii mai zici... ce palmares sa detina? :)

inainte de 89 cand a cazut comunismu Steaua Bucuresti era echipa armatei ,

Pai una e Armata, si alta e Armata ULTRA !!!

Era Clubul Sportiv al Armatei, sau Clubul Sportiv Central al Armatei, nicidecum Armata Ultra.

1200 bilete vandute pentru meciul de luni seara,cel putin asa a aparut la stirile de la Pro TV.

3-0 Stancu,Banel,kape.

ar fi frumos sa se faca pronosticuri cu jucatori?

Edited by Daniel-Ionut
NU!

e caterinca :)) ,s-au vandut in jur de 200-300 de bilete :bananadance::yeahh:

Hmm se imbogateste ciobanu cu bani de bilete de la meciu asta, isi ia un pamant in pipera, pisamas pe familia lui de oier prost TARAN

azi la sport.ro "sau vandut 1.200 bilete la meciul cu branesti , cat sau vandut intr-o ora la debutul lui Piturca la meciul cu Craiova"

1200 bilete vandute pentru meciul de luni seara,cel putin asa a aparut la stirile de la Pro TV.

Eu nu te inteleg, sincer. Pe de-o parte ai ca avatar "Steaua Libera", deci dai impresia ca ai inteles sensul protestului; iar pe de alta parte spui sa mergem la meciul cu Zurich sa incurajam echipa. Pai se cam bat cap in cap, B0$$, ca eu personal nu vreau sa castige bani oierul din performantele Stelei, ca sa plece cat mai repede. Deci cum vine asta?

Nu rezolvam absolut NIMIC ignorand acest meci , nu va pleca dintr-un asemenea motiv , sa fie CLAR ! Cand un dictator se inscauneaza si nu mai poate fi dat jos , ori faci revolutie , ori il slabesti din multe puncte de vedere ; pe langa acest gest de ignoranta pe care-l vom arata in meciul cu Branesti , ar trebui facut mult mai mult , numai ca nu putem , nu se strang 500.000/1 milion de oameni sa faca o revolutie la stadion , astfel incat sa inteleaga mult mai bine mesajul nostru.

El este hulit doar de catre stelistii-adevarati , restul il simpatizeaza pentru simplul fapt ca sunt de aceiasi "calitate - inteligenta" ca si el , din acelasi aluat.

Va ramane la Steaua indiferent de situatie,chit ca vor fi 500 de oameni la fiecare meci , va avea liniste si asta-i va conveni !Nu-i pasa ca nu va castiga titlul , in primele 5 tot se va clasa , bani va castiga din drepturile de televizare , Europa League , publicitate , etc...viata merge inainte !;)

Ca sa-l dai jos trebuie sa-l slabesti financiar , asa a dobandit Steaua: cu bani , i-ai banii si va pleca de la Steaua , simplu ca buna ziua ! ;)

Bine , daca se va merge pe acest model sa boicotam si meciul cu G. Zurich , ma conformez , am incotro ? :D:D::D

@mori_caine nu e chiar asa. Pai daca se claseaza pe locul 5 ii vin mult mai putini bani. Astfel este nevoit sa mai taie robinetul (vezi plafonul salarial de anul trecut, deplasarile cu autocarul, cazarea la hoteluri obscure). Si fara investitii e greu sa te menti pe un loc fruntas.

Plus, a taiat robinetul la academie. Nu are ce sa promoveze de acolo in 5 ani sa zici ca-l gaseste pe noul Messi si-l da cu doujdemilioane.

Meci urat, plicticos, un 1-0 chinuit pentru echipa oierului.. cateva oi in tribune care vor striga osanale iubitului conducator in speranta ca acesta le va arunca niste euroi... restul e continuarea caterincii...

Ce a fost si ce-a ajuns... Steaua Bucuresti....

Stiu ca pentru fiecare nedreptate sau durere suferita ar trebui sa fim dotati cu o capacitate neasemuita de a ierta si de a merge mai departe. Stiu ca pentru fiecare umilinta s-ar cuveni sa intoarcem si obrazul celalalt si sa asteptam cu bucurie palma care va sa vina. Sunt convins ca o asemenea putere de a merge mai departe dupa fiecare poticnire n-ar face altceva decat sa ne usureze viata.

Noi, insa, ne zvarcolim in regrete si in dorinte de razbunare. Macinam in gand aceleasi revolte si ajungem sa fim obsedati de relele pe care le-am trait, fara sa ne dam seama ca, in felul acesta, le dam sansa sa traiasca mai departe in noi.

Eu stiu cat bine poate aduce iertarea in viata unui om si, totusi, oricat de profund as constientiza acest adevar, pastrez, in continuare, redute ale neputintei de a ierta. Nu sunt in stare sa trec peste tradarile in iubire %u2013 si iubesc Steaua. Sunt sigur ca nu mai pot trai la nesfarsit vazand cum Steaua si noi suntem umiliti la nesfarsit de Becali.

Nu pot sa-i iert pe oamenii care i-au facut sa sufere pe cei pe care ii iubesc. Aceia care mi-au necajit copiii sau prietenii devin, automat, dusmanii mei personali si nu-i pot sterge prea usor de pe lista oprobriului. Si Becali mi-a necajit copiii si prietenii.

Nu pot sa ii iert pe cei care ma vand, tradandu-ma in numele unor beneficii, fie de natura materiala, fie din pura invidie sau rautate. Si Becali asta face.

Nu stiu sa ii iert pe cei care fura, pe cei care pacalesc, pe cei care mint. Si Becali asta face.

As vrea sa invat sa iert si ce nu am putut ierta pana acum. Sa inving prin uitare tradarile si umilintele. Din pacate, insa, nu sunt in stare. Si e numai vina lui Becali.

Steaua este favorita,cu Branestiul noua venita.

E a 10-a oara cand ne spui asta. Altceva mai bun nu ai de facut?

Meci neseminficativ,nici n-ar trebui sa ne puna probleme Branestiul.Doar sa nu vina lume la meci.

Hmm se imbogateste ciobanu cu bani de bilete de la meciu asta, isi ia un pamant in pipera, pisamas pe familia lui de oier prost TARAN

Meci urat, plicticos, un 1-0 chinuit pentru echipa oierului.. cateva oi in tribune care vor striga osanale iubitului conducator in speranta ca acesta le va arunca niste euroi... restul e continuarea caterincii...

Ce a fost si ce-a ajuns... Steaua Bucuresti....

Parerea mea e ca limbajul ala din prima parte a citatului e bine sa-l pastram cand vorbim intre noi despre creditor.Adica,nu ca nu-i adevarat,dar se vede urat rau de tot .

Spunand acum ca este echipa oierului,ii jignim pe jucatorii adusi de Piturca,acestia au venit pentru Piturca si nu sa fie slugi ciobanesti.Cei sceptici au avut dreptate sa se teama dinainte de izbucnirea scandalului.

Sigur,ramane doar o simpla opinie.

Pentru Ilie Dumitrescu imi doresc o victorie,din pacate insa,orice astfel de victorie va reatrage creditorul ca un magnet lipit de televizor.

Uraaa !!! :D

atunci haideti sa facem altceva , sa ne strangem toti stelistii din Romania la Ghencea si sa facem revolutie , sau la pipera la Jiji

Nu rezolvam absolut NIMIC ignorand acest meci , nu va pleca dintr-un asemenea motiv , sa fie CLAR ! Cand un dictator se inscauneaza si nu mai poate fi dat jos , ori faci revolutie , ori il slabesti din multe puncte de vedere ; pe langa acest gest de ignoranta pe care-l vom arata in meciul cu Branesti , ar trebui facut mult mai mult , numai ca nu putem , nu se strang 500.000/1 milion de oameni sa faca o revolutie la stadion , astfel incat sa inteleaga mult mai bine mesajul nostru.

El este hulit doar de catre stelistii-adevarati , restul il simpatizeaza pentru simplul fapt ca sunt de aceiasi "calitate - inteligenta" ca si el , din acelasi aluat.

Va ramane la Steaua indiferent de situatie,chit ca vor fi 500 de oameni la fiecare meci , va avea liniste si asta-i va conveni !Nu-i pasa ca nu va castiga titlul , in primele 5 tot se va clasa , bani va castiga din drepturile de televizare , Europa League , publicitate , etc...viata merge inainte !;)

Ca sa-l dai jos trebuie sa-l slabesti financiar , asa a dobandit Steaua: cu bani , i-ai banii si va pleca de la Steaua , simplu ca buna ziua ! ;)

Bine , daca se va merge pe acest model sa boicotam si meciul cu G. Zurich , ma conformez , am incotro ? :D :D: :D