Virgil

FC Brasov - Steaua 1-1 (0-0)

156 posts in this topic

In etapa a treia, Noua Steaua se va deplasa in Ardeal. Sambata 7 august, de la orele 21:00, pe stadionul "Tineretului" din Brasov, cu o capacitate de 12.500 locuri,

FC Brasov - Steaua

Meciul va fi transmis de DIGI SPORT

Desi i-au plecat unii din jucatoriI de baza si mai ales managerul general Dinu Gheorghe zis Vama, echipa din Brasov are un frumos inceput de campionat. Cu doua victorii din doua meciuri si un golaveraj de 4-1, ardelenii se afla pe locul 2, cu acelasi numar de puncte cu liderul Dinamo.

E adevarat ca reusita lor are la baza meciuri disputate in compania a doua nou promovate, FC Targu Mures si U Cluj, dar acest lucru conteaza mai putin.

Aflata pe locul doi dupa victoria impotriva Stiintei Craiova, Steaua a coborat pe locul 4 la egalitate de puncte cu cele trei echipe aflate inaintea ei in clasament, datorita golaverajului sensibil mai slab.

Urmeaza un meci un pic mai greu pentru echipa lui Piturca, care mai are de lucru cu omogenizarea echipei , cu automatismele si cu alte aspecte dintre care unul arzator este sutul la poarta.

Probabil ca va fi un meci echilibrat in care daca U Cluj a marcat un gol Brasovului, noi putem marca doua. Si tot asa daca U a luat 3 de la Brasov, noi nu putem lua mai mult de 1. Asadar inca o victorie ros-albastra cu 2-1? Probabil.

Noua Steaua e o echipa de caracter, cu mentalitate de invingatoare insuflata de Victor Piturca si de fantasticul public stelist.

Pronostic: FC Brasov - Steaua: 2. "Nu va indoiti de noi" ar spune magnificii jucatori ai Stelei.

FORZA Steaua!

Edited by Virgil

:steag_cruce_invers: Castigam lejer sub Tampa,sper ca sezonul asta organizatorii sa nu mai profite de pe urma noastra si sa fie biletele la un pret accesibil tuturor stelistilor,nu cum au fost in ultimi 2 ani vreo 50 ron in sectorul ros-albastru de la peluza opusa tabelei de marcaj.

duminica nu il puneau si ei ...

Poate nu va mai fi acelasi 2-1,poate vom bate la o diferenta mai mare de scor.Trebuie sa se imbunateasca jocul de la meci la meci.

fular-campionii

Sper sa castigam si cu Brasovul,Forza Steaua!

TRUP SI SUFLET PENTRU CULORI!

S-a spart conducta ..

S-a spart conducta ..

Nu o sa dureze mult, in cateva etape se inchide robinetul :)

ON: Cred ca vom castiga.

Brasovul pare o echipa destul de omogena cu toate ca a pierdut 3-4 jucatori importanti. Pronostic 2 solist.

0-1 italienesc cu posesie 65%...

:steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers:

Virgile,tu cred ca esti un optimist nebun,sincer...cica ''fantasticii jucatori ai Stelei'' =)), mai e mult pana acolo.Echipa are totusi o idee de joc,ceea ce e un plus fata de ultimele 3 sezoane.Insa tare mi-e frica ca nu luam titlul anul asta.

Victorie. Cred ca o sa fie un meci in care nu vom lua gol si vom da unul sau doua.

BV a pierdut 7-8 titulari de anul trecut.

Nu ne vor face fata.

Forta Steaua.

Meci greu. Brasov e pana acum surpiza placuta a campionatului. Prevad un X.

PS: Virgile, jucatorii Stelei mai au pana sa ajunga "magnifici". Deocamdata doar Banel poate fi "catalogat" asa (desi pare o gluma) pentru ca e singurul din actualul lot care a ajuns intr-o semifinala de cupa europeana.

Cred ca nu ne asteapta un meci usor,desi multi considera Brasovul o echipa slaba...

Trebuie sa luam 3 puncte si in deplasarea de la Brasov si in meciul din Ghencea cu Victoria pentru ca vom avea 3 meciuri dificile incepand cu etapa 5, cu Vaslui, Timisoara si Urziceni.

brasovul nu e de subestimat deloc , cu toate ca sunt brasovean , cu siguranta ne vom intalnii in peluza Stelei , dar aproape mereu brasovul a incurcat echipele din Bucuresti

vom avea 3 meciuri dificile incepand cu etapa 5, cu Vaslui, Timisoara si Urziceni.

Asa e,atunci o sa vedem cum ne descurcam,ne putem da seama mai bine de potentialul echipei.

Asa e,atunci o sa vedem cum ne descurcam,ne putem da seama mai bine de potentialul echipei.

Potentialul echipei l-am vazut si in primele doua etape cu U Cluj si Craiova, se vede ca jucam fotbal. De la Protasov si Olaroiu n-am vazut ca echipa sa aiba o exprimare buna in joc, cu Hagi, Lacatus, Bergodi parca jucam acelasi fotbal obosit.

Din cate am vazut in primele doua etape Steaua incearca sa joace un fotbal sufocant cand nu are mingea, fundasi centrali recupera baloane de langa cercul de centrul terenului, cei cinci mijlocasi fac presing grupati in jumatatea adversa. La un moment dat, in repriza a doua cu Craiova, Gaman nu mai stia ce sa faca cu mingea, tot o respingea spre marginea terenului sperand la un aut insa de fiecare data ajungea la Nicolita.

Daca nu reusim sa batem Brasovul in situatia data cred ca nu putem emite pretentii la titlul sezonul acesta. Venim dupa un inceput perfect de campionat, iar brasovenii au castigat doua meciuri mediocre rezolvate de doua executii norocoase.

Potentialul echipei l-am vazut si in primele doua etape cu U Cluj si Craiova, se vede ca jucam fotbal. De la Protasov si Olaroiu n-am vazut ca echipa sa aiba o exprimare buna in joc, cu Hagi, Lacatus, Bergodi parca jucam acelasi fotbal obosit.

Din cate am vazut in primele doua etape Steaua incearca sa joace un fotbal sufocant cand nu are mingea, fundasi centrali recupera baloane de langa cercul de centrul terenului, cei cinci mijlocasi fac presing grupati in jumatatea adversa. La un moment dat, in repriza a doua cu Craiova, Gaman nu mai stia ce sa faca cu mingea, tot o respingea spre marginea terenului sperand la un aut insa de fiecare data ajungea la Nicolita.

Daca nu reusim sa batem Brasovul in situatia data cred ca nu putem emite pretentii la titlul sezonul acesta. Venim dupa un inceput perfect de campionat, iar brasovenii au castigat doua meciuri mediocre rezolvate de doua executii norocoase.

Pana la Protasov mai e mult! Olaroiu nu mi se pare cine stie ce antrenor. E mai degraba un antrenor mediocru. Lacatus e sub Hagi , iar in momentul asta echipa lui Piti joaca sub cea a lui Bergodi!

Edited by Astristul

Nu sunt de acord ca Lacatus e sub Hagi ca antrenor.

Si nici ca Olaroiu este un antrenor mediocru.

Brasovul nu e echipa slaba,parca au doua victorii pana acum ?!.Sunt acolo niste dinozauri ai fotbalului autohton,cu mare orgoliu de a incurca Steaua,cea mai invidiata echipa de fotbal din Romania.

Haideti sa uitam de Protasov si Bergodi.Iar Gheorghe Hagi,deocamdata chiar este sub Lacatus la antrenorat,dar ''Fiara'' are si un plus de experienta in bransa.

Eu doar am spus ce gandesc. Fiecare om are dreptul la o parere diferita!

Edited by Astristul

Eu inteleg că unele persoane cred in sansa Brasovului, dar explicati si mie vă rog:

De ce să scrii pronosticuri 1, sau X ? Noi suntem Steaua? Ce mentalitate este aceasta să credem că luam bataie de la Brasov, sau de la orice echipa Cum Steaua să ia bataie? Explicati si mie? Eu traiesc orice meci, fie el amical fie el in cupa campionat, europa, sau pe lună cu aceeasi dragoste față de Steaua si cu acelasi devotament.. nici nu-mi imaginez cum ar fi să dau un pronostic pt o altă echipă decit Steaua.. doar să joc la bani si Steaua să joace cu Barcelona, si atunci cred că aș pune pe Steaua, pt că o iubesc.

Nu vă inteleg, sorry dacă am facut offtopic, era un gind de'al meu, mai vechi.