Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - U Craiova 2-1 (0-0)

275 posts in this topic

Cand am vazut prima data programul am spus : 12 puncte in primele 4 etape, 3 deja au fost luate, spera ca nu ne impiedicam de niste prazari care sunt in acest campionat parca doar pentru a iesi la numar.

După debutul cu dreptul al lui Pițurcă, șefii Stelei anunță un interes enorm pentru meciul cu U Craiova, estimînd să stadionul va fi full sîmbătă seara.

Stadionul Stelei nu s-a mai umplut la un meci de campionat de aproape doi ani și jumătate, de la 3-1 cu CFR, cînd Lăcătuș era antrenor.

Steaua se pregătește de o nouă premieră cu Pițurcă antrenor. Sînt șanse mari ca stadionul din Ghencea să fie din nou plin la un meci de campionat după mai bine de doi ani de pauză. În urma victoriei de la Alba Iulia, cu Universitatea Cluj, conducerea clubului s-a trezit ieri, de la prima oră, cu solicitări masive de bilete pentru partida cu Universitatea Craiova, programată sîmbătă seara in Ghencea (ora 20:00, in direct pe DigiSport).

"Interes enorm"

"Sînt cereri mari de bilete, ne-au căutat să le rezervăm tichete oameni care in ultimul an și jumătate n-au mai dat nici un semn de viață. Cred că stadionul va fi plin sîmbătă seara", a declarat ieri unul dintre șefi. Ultima dată cînd Steaua a avut un stadion full in Liga I s-a intîmplat in martie 2008, la celebrul joc cu CFR, cînd trupa lui Lăcătuș a invins cu 3-1 in urma unui arbitraj părtinitor al lui Tudor și a reintrat in lupta pentru titlu.

Acum, suporterii și-au reîntors fața către Steaua o dată cu venirea lui Pițurcă, dar și cu deciziile pe care el le-a impus. Peste 1.000 de fani au fost și la Alba Iulia să incurajeze echipa, iar de miercuri, cînd vor fi puse in vînzare biletele pentru jocul cu Universitatea Craiova, se anunță aglomerație mare la case.

Mai mult, ieri, la Departamentul de ticketing s-au primit sute de solicitări pentru abonamente pe intreg sezonul la meciurile de acasă. Pînă acum, Steaua a adunat deja 3.000 de abonați, targetul fiind de 7.000 pînă in luna septembrie.

Cum i-a cîștigat Pițurcă pe fani

1. A reușit să-i inchidă gura lui Gigi Becali.

2. A readus in club oameni cu greutate in istoria echipei, exemplele cele mai bune fiind Ienei, Majearu, Bumbescu și Martin Tudor.

3. A făcut o campanie de achiziții fulminantă, cu nu mai puțin de 12 jucători transferați.

4. A eliminat toate interdicțiile fanilor care nu mai aveau voie să intre pe stadion in sezonul trecut.

5. A ordonat să fie inlăturate gardurile ce fuseseră ridicate la ordinul lui Gigi Becali, care se temea ca fanii să nu invadeze terenul.

2 meciuri s-au jucat in Ghencea in Liga 1, in ultimii doi ani și jumătate, cu peste 20.000 de spectatori: 1-0 cu Urziceni (martie 2008) și 1-1 cu Dinamo (mai 2009), la ambele fiind prezenți 21.000 de suporteri

"Dacă vom avea in tribune la meciul cu Craiova 15.000-20.000 de spectatori și nu 1.500-2.000, cum a fost sezonul trecut, atunci aceasta e marea victorie a noii echipe a lui Pițurcă"

Emeric Ienei, președinte Steaua

"Vrem un stadion plin la următoarea etapă. Sînt convins că dacă vom avea parte pe Ghencea de o atmosferă fantastică, cu greu ne va sta cineva in cale"

Cristi Tănase, mijlocaș Steaua

"Am simțit fanii lîngă noi la Alba Iulia, au fost fantastici. Le promit că nu vom rămîne datori și ii vom răsplăti prin rezultate bune"

Bogdan Stancu, atacant Steaua

Pițurcă a cerut prețuri minime la bilete

Simțind că este un moment favorabil pentru a aduce la stadion foarte mulți fani, Pițurcă a ordonat să fie puse prețuri cît mai mici la tichetele pentru meciul cu Craiova. Șefii i-au făcut pe plac și au stabilit prețuri ca la meciurile cu cele mai slabe echipe de anul trecut, un bilet la peluză fiind doar 10 lei, iar unul la tribuna a II-a 15 lei. Casele de tichete se vor deschide de mîine, de la ora 12:00.

Loc in stadion Preț

Peluze 10 lei

Tribuna a II-a 15 lei

Tribuna I 20 lei

Tribuna 0 40 lei

Fotolii 75 lei

Anul trecut a fost dezastru

Sezonul Media spectatorilor "acasă"

2009-2010 7.400

2008-2009 12.100

2007-2008 13.300

2006-2007 16.400

2005-2006 18.700

Bai io vorbesc serios :)) Si am medii peste 8 :P

Absentze ai ???? :-W ??? daca ai la religie 10 biletul e gratuit ;) !

S-a stabilit brigada de arbitri:

A: Avram Marius (București - București)

A1: Onicaș Ioan (Zalău - Sălaj)

A2: Orbuleț Mircea (București - București)

R: Istrate Dragoș (București - București)

Sper ca merge sa iei 4 bilete pe un buletin astept raspuns?? **** U Craiova

Cu o oră si jumatate inaintea deschiderii caselor de bilete, aproximativ 150 de suporteri sunt deja la stadionul Steaua, asteptind să-și procure tichete pentru jocul cu Universitatea Craiova din etapa a doua a campionatului.

Clubul a vindut deja 3600 de abonamente si asteaptă un stadion plin in partida cu oltenii de simbata

gesepe

salut baieti...vreau si sa ma duc azi sa iau bilete la meci...si vreau sa stiu daca pot sa iau 3 bilete pe un buletin...va salut pe toti. FORZA Steaua!!!! :steag_cruce_invers:fular-campionii

Cu o oră si jumatate inaintea deschiderii caselor de bilete, aproximativ 150 de suporteri sunt deja la stadionul Steaua, asteptind să-și procure tichete pentru jocul cu Universitatea Craiova din etapa a doua a campionatului.

Clubul a vindut deja 3600 de abonamente si asteaptă un stadion plin in partida cu oltenii de simbata

gesepe

Ne meriatm soarta.

Salut,

stie cineva ce se intampla cu fcsbticketing.com? Vad ca inca nu sunt disponibile biletele online pentru meciul cu Craiova. Fiind deja miercuri ma intreb daca mai are rost sa mai astept...sau trebuie sa imi fac timp sa ma asez frumos la coada...

Thx.

Astăzi, incepând cu ora 12.00, Steaua a scos la vânzare biletele pentru meciul cu Universitatea Craiova, iar fanii nu s-au lăsat prea mult așteptați. Până la ora 13.30 se vânduseră deja 1.500 de tichete.

Rezultatele din ultima vreme, primul meci pe Ghecea in acest sezon, profesionalismul care s-a instalat odată cu venirea lui Pițurcă și respectul mai mare pentru fani sunt doar câteva argumente pentru care steliștii se reîntorc pe stadion. Trebuie menționat și faptul că mulți sunt atrași de cadourile pe care clubul le oferă pentru fiecare bilet cumpărat.

Suporterii primesc tricouri, in limita stocului disponibil. Dacă vânzările vor continua in același ritm, este de așteptat ca partida Steaua-Craiova să se dispute cu casa inchisă, lucru nemaiîntâlnit in utima vreme in Ghencea. Le cele 1.500 de tichete vândute până acum se adaugă și cei aproximativ 3.500 de abonați.

Vânzarea de bilete se desfășoară in condiții normale, firma care asigură ordinea neavând de rezolvat nicio problemă provocată de suporterii veniți să-și procure tichete.

img_0999_1_.jpg

Deci pana la urma poti 1 bilet / buletin sau 4 bilete / buletin. Pe gsp (sper ca nu fac reclama) sunt unii care spun ca se dau 1 bilet / buletin

se dau maxim 4 bilete pe buletin, am fost eu astazi si am luat, bine, nu am luat eu 4,dar au fost altii care au luat mai multe pe acelasi buletin

5.000 bilete vandute +3.500 abonamentele.

Aleluia!

Clar.. stadion plin.

Iar ma apuca dorinta de a fi si eu acolo ( dar nu, stau si umblu din bar in bar dupa antena Digi :-j

:mellow:

Steaua - "U" 2:0 ( pentru aroganta lu' Mititelu ) ..si-asa n-au batut din '89

:steag_cruce_invers:

Oare sambata se vor mai gasi bilete? :hmmm:

in ritmul asta..este cam imprevizibil mai sunt aproximativ 17 - 18 mii de bilete ce se vor pune in vanzare

Edited by AG

Traim in epoca de piatra si raiul bisnitarimii,in anul 2010 nu-ti poti cumpara bilet online.

Gata am rezolvat treaba cu BILETUL la meci RESPECT MARIAN..... :beer2: stie el care FORZA Steaua,ne vedem sambata in PELUZA :steag_cruce_invers:

Sign in to follow this  
Followers 0