Sign in to follow this  
Followers 0
Gica Chioru

Cat costa Mircea Lucescu?

79 posts in this topic

asta e virgil, pacat ca au mai taiat din comentariu!!

Meritul lui Lucescu a fost ca l-a readus pe Hagi pe linia de plutire, in perioada Brescia. Cu toate ispraviile cunoscute (promovare-retrogradare-vindere de jucatori), el a avut meritul de a-l reda pe Hagi nationalei, in vederea CM 1994. Altfel, Hagi era pe o panta descendenta.

Otopene, iar bati campii la greu asa cum ti-e stilul.Tu care tot ne amenintai ca aduci meciurile Steaua-Dinamo 2-1 sa ne arati cum a tras arbitrul cu noi ,precum si Dinamo -Anderlecht cu gol valabil pt javre(asta sigur tot de la Nea Mircea o stii, doar pe el il fac arbitrii iar apoi vine peste creierasele voastre cu Ariel). Cu Hagi am mai auzit-o, tot de la el. Pacat ca nu-l asculti si pe Hagi (ca de altfel si in febr.98) : "Gresala carierei mele a fost transferul de la Real la Brescia" . Ce sa-ti spun "Hagi pe o panta descendenta"?!! Bai, asta la orice echipa a jucat(fiind uneori chiar rezerva) a fost juma' de echipa nationala.

Am si o intrebare pentru tine: L-ai dori pe Tigan la Steaua? Eu, daca ar veni cred ca m-as vindeca perioada aia de "microb" desi puteam fi sigur ca pt Steaua nu exista antidot!

Otopene, iar bati campii la greu asa cum ti-e stilul.Tu care tot ne amenintai ca aduci meciurile Steaua-Dinamo 2-1

Baiete, nu te ameninta nimeni, dar acea caseta cu meciul din '89 trebuie trecuta in format digital.

Altfel, tu ce mai faci ? Cum ti-a mers in ultima vreme ? Mi-ai simtit lipsa ? Sa stii ca nu ma vei mai vedea mult pe aici....

Sa stii ca nu ma vei mai vedea mult pe aici....

de ce nu te mai vdm, pleci in tarile calde??

Lucescu stie f bine valoarea lui Radoi...chiar mau surprins declaratiile sale.Probabil a zis ca Steaua nu va lua niciodata 10 mil p el pt ca urmeaza vreo oferta d la sahtior d 9.5 mil :wink: :-P

acum Lucescu poate sa aiba sau sa nu aiba dreptate...in fapt, al nu are calitatea necesara sa vorbeasca despre asta, altfel decat un observator neutru...neavand nici o legatura cu Steaua, nu e treaba lui...dar daca il intreaba reporterii isi da si el cu parerea, pentru ca tot nu are lucruri mai bune de facut...

indiferent daca e sau nu un bun antrenor, indiferent de cum e el ca om...nu ar trebui sa vorbeasca in fata microfonului despre o echipa cu care nu are nici cea mai mica legatura

Baiete, nu te ameninta nimeni, dar acea caseta cu meciul din '89 trebuie trecuta in format digital.  

Altfel, tu ce mai faci ? Cum ti-a mers in ultima vreme ? Mi-ai simtit lipsa ? Sa stii ca nu ma vei mai vedea mult pe aici....

Nu sunt ipocrit sa spun ca o sa-ti simt lipsa...Tot ce vreau este ca cel care-ti va lua locul sa fie un stelist croit din alt material, nu ca tine sau ca Greco.Ma rog, tu zici ca esti obiectiv, dar "obiectivitatea" ta se bazeaza asa cum am zis pe binecunoscutele(pentru mine si pentru altii pe care ti pot da ca exemplu) "implanturi fortate de opinii" ale presei romanesti. Te rog insa sa nu ne parasesti pana nu aduci "dovada"!!!

Uite si ca sa vezi ca tin cont si de parerea ta, am intrebat si eu niste oameni cu state mai vechi decat mine pe Ghencea (ma gandeam ca oi fi uitat eu dupa 16 ani 8O :o ) dar nimeni nu mi-a confirmat bazaconia cum ca in acel meci Craciunescu a avantajat Steaua.Poate doar tu si Tiganu mare mai credeti ! Si zau, fii bun si raspunde-mi la intrebare : Cum i-ar sta lu' Nea Mircea pe banca noastra???

Nu sunt ipocrit sa spun  ca o sa-ti simt lipsa...

Uite si ca sa vezi ca tin cont si de parerea ta, am intrebat si eu niste oameni cu state mai vechi decat mine pe Ghencea (ma gandeam ca oi fi uitat eu dupa 16 ani 8O  :o  ) dar  nimeni nu mi-a confirmat bazaconia cum ca in acel meci Craciunescu a avantajat Steaua

O sa te lamuresti cand voi pune pe site secvente din acel meci, ca memoria ta si altor stelisti infierbantati si patimasi este "volatila" cand e vorba de Dinamo (in general, de un rival al Stelei). In acel meci, Dinamo a avut gol valabil anulat si 2 jucatori eliminati (unul corect, altul nu).

Tot ce vreau este ca cel care-ti va lua locul sa fie un stelist croit din alt material, nu ca tine sau ca Greco.Ma rog, tu zici ca esti obiectiv, dar "obiectivitatea" ta se bazeaza asa cum am zis pe binecunoscutele(pentru mine si pentru altii pe care ti pot da ca exemplu) "implanturi fortate de opinii" ale presei romanesti.

Nu ma prosteste pe mine presa, stai tu calm. Daca aveam 15-16 ani, poate era altceva. Si nu imi va lua locul alt gen de stelist, pentru ca locul meu nu poate fi luat de nimeni :). Din punct de vedere al contributiei - nu cred, din punct de vedere al exprimarii - nu cred, din punct de vedere al gandirii - e posibil, pentru ca nu putem gandi toti la fel.

Cat despre Greco, afla ca ti-e superior macar din modul de exprimare / gandire.

P.S. Observ ca iei secventele video de arhiva puse de mine. E un paradox cand spui ca nu imi vei simti lipsa, nu crezi ?

cristianotopeanu hai nu fi rautacios. stiu ca esti "moderator rau" dar vad ca uneori ajungi sa porti pica ca sa spun asa unora dintre utilizatori. nu vreau sa supar pe nimeni dar cateodata te cam ia valul(o patesc si eu asa ca nu e nici o ironie ) :D

Nu port pica nimanui fara motiv. Eu nu am atacat, doar am ripostat si se poate verifica. Inclusiv aici, unde fleosc, Radical a inceput cu "Otopene, iar bati campii la greu asa cum ti-e stilul" (?!?!) si a continuat ceva inexistent. Ti se pare corect sa te iei de un utilizator ? Am dreptate ?

Ti s-a incredintat o responsabilitate.Esti un fel de arbitru al forumului.Un arbitru bun nu iese niciodata in evidenta,incearca sa fie cat mai discret.

Raportat la arbitrii de fotbal te-as situa pe aceeasi treapta cu Tudor.Iti place maniera lui de arbitraj?Poate nici unora de aici maniera ta de a modera.

Hotaraste-te ce vrei sa fii,utilizator sau moderator?

M-am hotarat: vreau sa plec si voi pleca. Va las pe voi sa injurati, sa va certati si sa va purtati cum considerati voi ca va sta bine, dupa nivelul fiecaruia de pricepere, nu al fenomenului fotbalistic, ci al bunului-simt.

Dupa ce plec, nu se vor mai sterge injurii, se vor permite (probabil) multe si totul va fi exact cum a fost pana sa ajung aici, iar lumea va fi fericita. Si eu voi fi fericit ca sunteti fericiti...

Nu-ti cere nimeni acest lucru.Ai facut si faci foarte multe pentru acest site si meriti respectul nostru.Incearca insa sa nu mai intri in contradictii cu membrii forumului.Pentru ca poti gresi si iti pierzi din autoritate.Eu iti sugerez sa iti revizuiesti modul de lucru si sa ramai.Esti un moderator de valoare.

Decizia e luata :). Oricum, raportul imi e net defavorabil. Sigur ca mai conteaza si calitatea celor care ma contesta, dar, aici ma supun majoritatii. Repet, doar aici.

Nu port pica nimanui fara motiv. Eu nu am atacat, doar am ripostat si se poate verifica. Inclusiv aici, unde fleosc, Radical a inceput cu "Otopene, iar bati campii la greu asa cum ti-e stilul" (?!?!) si a continuat ceva inexistent. Ti se pare corect sa te iei de un utilizator ?  Am dreptate ?

Aici nici nu trebuia sa mai stai la discutie.Dadeai avertisment pentru mod de adesare nepotrivit si totul era ok.

Daca faceam asa, se considera iar ca sunt ca arbitrul Tudor. Am preferat sa las lucrurile asa cum sunt. Si nu e prima data.... Dar acum se observa, se pare.

M-am hotarat: vreau sa plec si voi pleca.

Sa spui asemenea bazaconii, cum ca Ion Cracinescu ne-a avantajat in acel meci, eliminand eronat un jucator de la Dinamo, cand in acea partida Craciunescu mai trebuia sa elimine vreo 2 maidanezi, e de-a dreptul penibil. Dupa acel meci, scriitorul Fanus Neagu a publicat un articol in revista Luceafarul cu titlul "Asmutitorul de caini", unde facea referire la tiganul de la 3 coceni si la modul cum acesta le-a recomandat dinamovistilor sa joace la intimidare. Ma mir ca nu-ti e rusine sa denaturezi adevarul. Spui ca ne vei arata acele imagini. De acord, dar corect ar fi sa revedem tot meciul, pentru ca pe toata durata lui maidanezii au rupt picioare si, cum am mai spus, au jucat la intimidare.

Daca esti obiectiv, ar trebui sa ne arati si alte meciuri Steaua-Dinamo din acea periada, mai ales finala cupei din '88 cand am fost furati ca-n codru. Din acel meci nu s-a mai dat niciodata nici macar o secventa. Cum iti explici? Eu stiu ca toate arhivele din toate institutiile statului sunt controlate de serviciile secrete, pana in '89 de celebra securitate, institutia care a patronat Dinamo, acum de SRI. De ce nu se doreste ca acel meci sa fie revazut de iubitorii de fotbal? Cine are interes ca acel meci sa nu poata fi revazut? Nu cumva cei de la Dinamu? Nu cumva ei nu doresc ca hotia din acel meci, dar si din altele, facuta de arbitrii in favoarea lui Dinamu, sa nu fie aratate celor care n-au trait acele vremuri?

Mai CristiOtopeanu, am remarcat ca tu colaborezi si cu cei de la Gazeta Sporturilor, cotidian care a fost si inca este, datorita mai ales lui Ioanitoaia, dar nu numai, o unealta feroce impotriva Stelei. De ce-o faci mai baiatule? Ce treaba ai tu cu derbedeii care au dezinformat si dezinformeaza aproape numar de numar in acea fituica? Nu mai departe de ieri, jegosii de la GSP l-au citat pe Gica cu lucruri pe care acesta nu l-a spus, Gica fiind mult mai dur la adresa tiganului.

Cum poti sa-i iei apararea jigodiei de Lucescu, cel mai mare dusman al nostru al stelistilor?

Sper ca acest site sa ramana intr-adevar al stelistilor, si nu al celor care lovesc in interesele suporterilor si echipei Steaua.

La revedere!

#editat de Gica Chioru, cu rugamintea de a fi mai temperat in aprecieri

"Cel mai bun antrenor rroman",doresc sa posteze cineva aici ce a obtinut in lunga sa cariera(trofee).inafara de Supercupa care practic a fost a lui Fatih Terrim.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0